Sayfa 1 / 19 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 542 sonuç

Konu: Taktik Tartışma Platformu

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Default Taktik Tartışma Platformu

Evet oyun yeni çıktı ve yavaş yavaş oynuyoruz. Ben diziliş olarak 4-2-3-1'i denedim sadece 1 hazırlık maçı yaptım eleştiri yapmam doğru olmaz ama maç içinde 40 değişiklik yapmama rağmen savunmada istediğim uyumu sağlayamadım.

2. maçta 4-1-1-2-2 denedim DMC-MC-AMR-AML-ST-ST oldukça ofansif bir diziliş ancak. Maça başlar başlamaz AMR ve AML deki adamlarıma biraz saçmalayıp rakibin beklerini tutturunca defansta hafif çözüm buldum. MCyi de DMC yaptığımda sorun ciddi olarak çözülüyor. Ancak bu da çok saçma bi taktik gibi geliyor gözüme düşünsenize orta sahada oynayan adam yok defansif ortasahalarım ve ofansif ortasahalarım var aradaki bağlantıyı dmcde regista oynayan adam kuruyor

siz ne diyorsunuz neler denediniz ? ne etkili şu ana kadar fm 2014te?
    turksportal...

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Fenerbahçe ile 4-1-3-2 denedim ve çok başarılı oldu. Süper Kupa maçında GS'yi 3-0 ve ligin ilk maçında Bursasporu 2-0 yendim. Defansif anlamda sorun yaşamadık . Gökhan Gönül'ün sakat olduğundan beklerden biri İYB diğeri Salt Bek olarak oynattım. GG iyileştikten sonra ikisini de Ofansif Bek - Hücum oynatmayı düşünüyorum. O zaman belki defansif sıkıntılar olabilir ama ofans olarakta daha etkili oluruz muhtemelen.

4-2-3-1 taktiğyle başladım oyuna ilk 4 maçımı aldım iyiydi savunma anlamında sıkıntı yaşamadım fakat 5.6. maçtan sonra savunma denen bişey kalmadı çok rahat gol yemeğe başladım beta versiyonu olduğu için midir bu? yoksa bende mı hata var?

4-1-2-2-1

akıcı hücüm.

Sağ açık iço h
    Sol açık KO D

Sos sol taraftaki H sağ taraftaki destek.
    Dmc Destek.

Bekler otomatik
    2 stoperde çakılı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by beckss View Post
    4-2-3-1 taktiğyle başladım oyuna ilk 4 maçımı aldım iyiydi savunma anlamında sıkıntı yaşamadım fakat 5.6. maçtan sonra savunma denen bişey kalmadı çok rahat gol yemeğe başladım beta versiyonu olduğu için midir bu? yoksa bende mı hata var?
    yok arkadaşım oyunda savunma denen birşey yok.millet ceza sahasına yürüyerek giriyor şut çekiyor.denemediğim diziliş,taktik kalmadı.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Fenerbahçe için, 4-3-1-2 taktiği çok kullanışlı. Özellikle 2 forvetle başlamanızı tavsiye ediyorum. Kupa maçımı 6-1 kazandım bu taktiğimle. FM 2014 İlginç ve Komik olaylar başlığı altında görebilirsiniz sonucu. Ayrıca paylaştığım kariyerimde de kullanıyorum. Sonuçlara bakabilirsiniz.
    Last edited by SacrificeGGTC : 18.Ekim.2013 at 00:27
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2003

Savunmada sorun yasadigini soyleyen arkadaslar ne gibi bir taktik kullandiklarini ekran goruntuleriyle paylasabilir mi?

Sadece dizilis uzerinden giderek pek bir yere varamayiz.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by batuhangal View Post
    yok arkadaşım oyunda savunma denen birşey yok.millet ceza sahasına yürüyerek giriyor şut çekiyor.denemediğim diziliş,taktik kalmadı.
    Ben aslında defansif olarak pek sorun yaşamıyorum. Evet, bazen yürüyerek ceza sahasına girenler oluyor ama çok nadir oluyor. Ben AKICI-KONTROLLÜ oyun oynuyorum. Oyun hakimiyeti elimizde oluyor ve topla oynama oranımız yüksek oluyo hep.Bu seride DMC rolü bence çok önemli tüm sistemlerde kullanılması olumlu etkiliyor sistemi bence.Ben 1 DMC ve 3 MC kullanıyorum ve orta sahayı kontrol ederek gol buluyorum. Aynı FIFA 14'teki gibi. Orta sahayı domine edin ve maçın temposunu belirleyin.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

bence de defanslar kaleciler çok iyi değil ben mecburen geriye yaslan, dar alanda oynayı seçtim. Napoli'yi Verona ile deplasmanda 2-0 yendim...Bir de bir şey soracağım sizde de çok sakat oluyor mu? Yoksa sezon önce hazırlıklar ile mi alakalı..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gimnastic ile 3 ligde kariyer açtım. Şu an deneme aşamasındayım. Güzel bir taktik buldum gibi, tabi ki direktifler ile birlikte. Şu an güzel gidiyor. Devamı gelirse paylaşırım taktik ve direktifleri.

FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

önceki serilerdeki gibi oyun kurucuyu ve pivot santroforu ellemi atıyoruz yoksa otomatikmi atanıyor bunlar (görevlerine göre) taktik ekranında göremedimde

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    önceki serilerdeki gibi oyun kurucuyu ve pivot santroforu ellemi atıyoruz yoksa otomatikmi atanıyor bunlar (görevlerine göre) taktik ekranında göremedimde
    Target Man/Wide Target Man veya Playmaker/Enganche/Regista rollerinde oyuncu secersen bunlar otomatik olarak pivot santrafor veya oyun kurucu oluyorlar.

Eger sahada birden fazla target man veya birden fazla oyun kurucu rolu kullaniyorsan, pivot santrafor olma ve oyun kurucu olma rollerini bu oyuncular paylasiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

ömer abi wide target man colin kazım , kader keita veya crstiano ronaldo gibi bişey mi bi açıklayabilir misin

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    ömer abi wide target man colin kazım , kader keita veya crstiano ronaldo gibi bişey mi bi açıklayabilir misin
    ronaldo ya hangi rolü verirsek sırıtırki
    kuyt gibi sanırım
    @perpetua cevap için teşekkürler bu arada mc den regista olmuyor değill mi ?

Nesil
    2003

Kazim ve Kuyt kanatta iyi target man olabilen oyuncular. Ayrica ben Kalu Uche'yi de orada kullandim ve oldukca verimli oldu. Guclu olan ve kanatta oynayabilen coguoyuncu bu rolde verimli olur bence.

Ronaldo'yu ben daha cok IF(A) oynatmayi tercih ederim. Ama Attack gorevi verilen oyuncular savunmaya geri gelmedigi icin arkasini toplayacak caliskan bir MLC veya DMLC gerekli.

MC'de Regista olmuyor. Bu roldeki oyuncu kendi yari sahasindan once topu cikartiyor. Top rakip yari sahaya gectikten sonra MC gibi oynuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

bu arada henüz oyuu almadım çıktığında mağazadan alacağım ama geçen sene savunmada top yerdeğiştirmelerinde kaymalar çok geç ve etkisizdi bu sorundan bahsetmiştin ömer abi bu giderildi mi?

Bekleri iyi olmayan ve transfer bütçesi bulunmayan bir takımla oynuyorum. Kötü bekler ile oynamak yerine 3 DC ile oynayabileceğim taktik geliştirmek konusunda kararsız kaldım. 3'lü savunmayı bu oyunda deneyen var mı? Varsa kanatlardan çok fazla atak yememek için ne gibi önlemler aldınız?

Gerçekten de savunma rezalet, ne yaparsan yap gol yiyorsun, rakip oyuncu maradona misali savunmayı rahatlıkla ipe dizip gol vuruşu yapabiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

İdman programı aynı şekilde devam mı ediyor?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Açıkçası ben yaptığım taktik ile savunmada sıkıntı yaşamadım bahsedildiği kadar. Sadece kenar bekleri çok rahat içeri katedip gol atabiliyor.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    İdman programı aynı şekilde devam mı ediyor?
    aynı bir değişiklik yok

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Açıkçası ben yaptığım taktik ile savunmada sıkıntı yaşamadım bahsedildiği kadar. Sadece kenar bekleri çok rahat içeri katedip gol atabiliyor.
    banada çok denk geldi hasan ali soldan yardırıp stoch misali sağa çekip vuruyor.hak ve gg nin yerini deüiştirip deneyim bari daha çok gol atarım

Nesil
    2003

Savunmada sorun var ama bunu taktiksel tercihlerle engellemek mumkun. Kasimpasa ile 17 macta 6 gol yedim toplam.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Benim defanslarım, gol yesek dahi gol veya asist yapmamalarına rağmen 8 in üstünde puan alıyorlar her maç.

Hemen hemen her maç da gol yiyorum
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Savunmada sorun var ama bunu taktiksel tercihlerle engellemek mumkun. Kasimpasa ile 17 macta 6 gol yedim toplam.

Oyuncu Direktiflerinde herhangi bir ekle yaptın mı abi ?

Birincisi kanattan gelen atakları önleyemiyorum ve %90 gol oluyor ayrıca bekleri ileri cıkar ve kanatları kullan direktiflerine basa basa mausun tuşu bozuldu nasıl iştir analamadım benım dırektiflerimi dinlemiyro takım.

FB ile 4-4-2 oynıyorum devre arası takıma Honda yı aldım. İlk başlarda defansid anlamda orta saha iş yapmazken yeterli antrenmanlarla işi çözdüm sanırım.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by halil85 View Post
    Oyuncu Direktiflerinde herhangi bir ekle yaptın mı abi ?
    Sadece iki beke de daha fazla ileri cik dedim. Onun nedeni de HB(D)'nin etkisini daha da arttirmak.

Arada oyuncu rolleri degisti ama. Ozellikle sol kanatta.
    Babel sol kanatta oynadiysa IF(A)
    Scarione oynadiysa AP(S)
    Uche oynadiysa WTM (S)

Macin son yarim saatinde santrafor Uche ise rolu F9(S)'a degistirip geriden daha rahat top cikartmayi sagladim.

Onun disinda BJK, FB, GS ve TS maclarinda biraz daha defansif oyun tercih ettim ve Retain Possession'u kaldirip, Clear Ball to Flanks'i tercih ettim.

Tabii sans da yagver gitti. Geriye pek dusmedigim icin arkada bos alan birakmak zorunda kalmadim.

En buyuk taktik degisikligini Fenerbahce macinda yapmak zorunda kaldim. 30. dakikada Ozer (sol kanat AP(S) oynuyordu) Kuyt'i sakatladi ve kirmizi gordu.
    Buna karsilik Sancak'i bir tik one aldim WB(A),
    Castro BWM(D) oldu,
    Kerem Seras BWM (S),
    Uche ise STLC'ye gecip F9(S) oldu.
    Boylece sol kanattaki oyuncu eksigini biraz kapattim. Kuyt'un yerine giren Mehmet Topuz pek verimli olmayinca cok da sorun yasamadim.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Beta olduğu için taktik varyasyonları ve ayarlamaları üzerinde pek etkinlik göremedim. Olanını kullandığım kadarıyla geçen sezon oturttuğum taktiği revize ettim ve uyguladım. Oyunculara verdiğim rol dışı ekstra komutlarla beraber neredeyse geçen serideki başarılı taktiği yansıtmaya çalıştık.

Schalke denk ve sisteme ters gelen takımlardan biri olduğu için özellikle rakip olarak seçtim. Çünkü önde olan ofansif bekleri zorlayacak hızlı kanatlara ve Pivot Santrafor'a sahipler. Maç boyunca attığımız 2 gol dışında 3 topumuz direkten döndü, daha fazla maç yapma zamanım olmadı ama direkten dönen topların fazlalığı mevzusunun beta ile sınırlı kalmasını dilerim : )

Oyuncuların sahaya yayılımı verdiğim komutlara göre olması sevindirici, Sow ve Emenike'ye daha çok içeri girmesi, Caner'in daha çok ileri çıkıp Topuz'un daha geride durması gibi komutların işlenmiş olması ve sonuç vermesi taktiğin komutlarımızı bu seride biraz daha algıladığının göstergesi. Ayrıca oyuncuların koşu mesafeleri de taktikte uyguladığımıza eş değer. Her ne kadar Aziz Başkan'ın 13 km'sine denk olmasa da sahada 90 dakika kalan oyuncuların 12 km görmesi, tüm oyuncuların buna erişmesi durumunda ortalama 115-130 arası bir koşu mesafesi sağlanması, maçlarda sonuç almamız için ideal.

Şimdilik gözlemlediğim kadarıyla böyle, daha fazla oynadıkça, full sürüm çıktıktan sonra değişiklikleri aktarmaya devam ederiz.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Bence Topal'i HalfBack (Turkcesi nasil cevirildi bilmiyorum) olarak kullanirsan daha dogru olur bu dizilisle.

Sayfa 1 / 19 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri