1 ile 30 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Hybrid View

olay nerelerden nerelere geldi ve sanırım çok daha değişik yerlere gidecek çok kez söylendi forumda belki ama bir de ben tekrarlıyayım korsan indirmek isteyen korsan indirir orjinal almak isteyen oyunu orjinal alır. Birazdan yazacaklarım kendi şahsi görüşümdür.
    Bu oyunu domark zamanı cm93 ten beri oynuyorum. Başında toplam zaman bakımından ömrümden aylar geçirmişimdir belki de. Kampanya çıkmadan önce de hem kendim için hem abim için oyunu sipariş ettim. Enayi diyorsanız umrumda değil kendi içim rahat. Sizden tek bir ricam olacak orjinalcisinizdir korsancısınızdır o size kalmış. Ama emek verip oyunu senelerdir türkçeleştiren yetmezmiş gibi SI ile bağlantıya geçip oyunun Türkçe çıkma olasılığını bize sunan adamlara haksızlık etmeyin.
    Bu kampanyayı başlatanları neredeyse SI'nın tuttuğunu, kendilerinin amaçlarının SI'yı milyarder yapmak olduğunu, hatta bizim kişisel bilgilerimizi başta SI olmak üzere bilimun gizli servisler ile paylaşacak ajanlar olduğunu söyleyeceksiniz.
    Ayrıca çok garip doğamız var elimizin altında binlerce liralık bilgisayarımız vardır ama FM'ye 90 tl hadi -onu geçtim- argümanı yapılan daha ucuz oyunlara daha az para vermeye imtina ederiz.
    Son olarak kampanyayı desteklemeyenleredir son sözüm. Birilerinin dediği gibi
    "Fatiha istemez mezarımdan taş çalmayın yeter." Desteklemiyorsanız köstek de olmayın.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by plkn View Post
    Bu kampanyayı başlatanları SI'nın tuttuğunu, kendilerinin amaçlarının SI'yı milyarder yapmak olduğunu, hatta bizim kişisel bilgilerimizi başta SI olmak üzere bilimun gizli servisler ile paylaşacak ajanlar olduğunu ....
    Mustafa ile Volkan ajanmıymış.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

olay nerelerden nerelere geldi ve sanırım çok daha değişik yerlere gidecek çok kez söylendi forumda belki ama bir de ben tekrarlıyayım korsan indirmek isteyen korsan indirir orjinal almak isteyen oyunu orjinal alır. Birazdan yazacaklarım kendi şahsi görüşümdür.
    Bu oyunu domark zamanı cm93 ten beri oynuyorum. Başında toplam zaman bakımından ömrümden aylar geçirmişimdir belki de. Kampanya çıkmadan önce de hem kendim için hem abim için oyunu sipariş ettim. Enayi diyorsanız umrumda değil kendi içim rahat. Sizden tek bir ricam olacak orjinalcisinizdir korsancısınızdır o size kalmış. Ama emek verip oyunu senelerdir türkçeleştiren yetmezmiş gibi SI ile bağlantıya geçip oyunun Türkçe çıkma olasılığını bize sunan adamlara haksızlık etmeyin.
    Bu kampanyayı başlatanları neredeyse SI'nın tuttuğunu, kendilerinin amaçlarının SI'yı milyarder yapmak olduğunu, hatta bizim kişisel bilgilerimizi başta SI olmak üzere bilimun gizli servisler ile paylaşacak ajanlar olduğunu söyleyeceksiniz.
    Ayrıca çok garip doğamız var elimizin altında binlerce liralık bilgisayarımız vardır ama FM'ye 90 tl hadi -onu geçtim- argümanı yapılan daha ucuz oyunlara daha az para vermeye imtina ederiz.
    "Fatiha istemez mezarımdan taş çalmayın yeter." Desteklemiyorsanız köstek de olmayın.
    Teşekkür ederim yazdıklarınız için.

@sardokar
    FM mı hatalar ile dolu, CM mı hatalar ile dolu, iyi karar verin bence.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Teşekkür ederim yazdıklarınız için.

@sardokar
    FM mı hatalar ile dolu, CM mı hatalar ile dolu, iyi karar verin bence.
    Cengiz cm'de de hatalar var tabi ama şu açıdan bakarsan neden cm dediğim daha iyi anlaşılır.
    Fm kaç senedir bu işi yapıyor? ayrıldıktan sonra bi 6 sene filan oldu heralde.
    6 senedir hep aynı şeyler hep aynı hatalar oldu.
    cm bir kaç senelik bir çalışmanın ürünü olmasına rağmen yenilikçi fikirler çalışmalar içerisinde.
    Elbetteki bir şeylere sıfırdan başladıkları içinde problemler olacaktır.
    Ama adamların getirdiği en güzellik olan cm season live özelliği bile oyunu almak için bir nedendir bana göre.
    Sürekli güncel bir data base sürekli güncellenen bir oyun fikri sizede güzel gelmiyormu?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by sardokar View Post
    Cengiz cm'de de hatalar var tabi ama şu açıdan bakarsan neden cm dediğim daha iyi anlaşılır.
    Fm kaç senedir bu işi yapıyor? ayrıldıktan sonra bi 6 sene filan oldu heralde.
    6 senedir hep aynı şeyler hep aynı hatalar oldu.
    cm bir kaç senelik bir çalışmanın ürünü olmasına rağmen yenilikçi fikirler çalışmalar içerisinde.
    Elbetteki bir şeylere sıfırdan başladıkları içinde problemler olacaktır.
    Ama adamların getirdiği en güzellik olan cm season live özelliği bile oyunu almak için bir nedendir bana göre.
    Sürekli güncel bir data base sürekli güncellenen bir oyun fikri sizede güzel gelmiyormu?
    Acikcasi gelmiyor.

Mac motorunun gariplikleri, mac motorunu gelistirmek yerine 3D'nin guzel goruntulerle cikmasi, yapay zeka'nin FM'in basit seviyesinde bile olmamasi, lig kurallarindaki eksiklikler, veritabaninin gariplikleri beni sahsen CM'den uzak tutuyor. Sizi CM daha cok cekebilir. Satin alarak oynadiginiz surece de saygi duyarim.

Zaten konumuz CM ve FM karsilastirmasi degil. Konumuz FM'i kimlerin korsan kullanmak yerine satin alacagi.

Bu "bilgisayara kaç milyar para verdin oyuna 90 lira veremiyorsun" mantığı yanlış bence.

Bilgisayarda neler neler yapabiliyoruz, sınırı yok, uzun süre iş görüyor, internetten tut da basit bir yazı yazma işinde bile her an yardımcı. Yani bilgisayarın günümüzdeki faydalarını zaten biliyorsunudur bunu bile bile "alete o kadar para veriyosun oyuna 90 lira veremiosun" demek çok tuhaf?

Oyun bu her sene yenisi çıkyıor, her sene 90 lira, tek işe yarar noktası ise boş zamanınızı eğlendirerek harcaması.
    Yani burada iki şeyi kıyaslamak o kadar abes ki anlatmak bile gereksiz.

ama sen orj,nal alırsın, korsan alırsın her şekilde saygı duyarım illa ki haklı bir sebep bulabilirsin kendine.

Fakat şu da var ki, "ben orjinal alıyorum, kimin ne aldığı beni pek ilgilendirmez" deyipte ardından almayanlara geçirmen hoş olmamış.

not: oyuna Türkçe yama yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama SI games'e 90 lira vereceğime türkçe yamaya 20-30 lira veririm. Turksportala da faydamız olur
    bu bence düşünülmeli.

Quote Originally Posted by Kalyoncu1905 View Post
    ...not: oyuna Türkçe yama yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama SI games'e 90 lira vereceğime türkçe yamaya 20-30 lira veririm. Turksportala da faydamız olur
    bu bence düşünülmeli.

Onu da korsan indirenler olurdu hiç merak etme

Onu da korsan indirenler olurdu hiç merak etme
    Artık onlar Allah'tan bulsun
    Aslında bunu bir düşünseler yönetim ekibi felan.
    Kendi fikrim diye söylemiyorum hakkaten güzel fikir.
    Madem yama yapabilecek düzeyde Ts ekibi, cidden sağlam bir yama olsa ve biz onu satın alsak..

Belki akıllarına yatar

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Kalyoncu1905 View Post
    not: oyuna Türkçe yama yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama SI games'e 90 lira vereceğime türkçe yamaya 20-30 lira veririm. Turksportala da faydamız olur
    bu bence düşünülmeli.
    Oyunu orjinal almaniz bu oyunu Tukce oynamak isteyenlere faydali olur. Amac bizim tattigimiz FM zevkini daha buyuk bir kitlenin tadabilmesi.

Ayrica yamayi dagitmak icin Turksportal'in para almasi, bu konunun icinde daha once de tartisilan kullanim sozlesmesini ihlal eder.

Mesaj Yetkileri