Sayfa 5 / 27 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 809 sonuç

Konu: En Büyük Asker Bizim Asker

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Evet, bugün gittim askerlik şubesine ve tecilimi bozdurup başvurumu yaptım. Askeri hastaneye gidip rapor almak kaldı sadece, onu da yarın halletmeyi düşünüyorum. Başvurular 31 Ekim'de sona eriyor ama gümdemde askerliğin uzaması olduğu için, eğer istenilen sayıysa ulaşılırsa sizi nisan dönemine aktarabilirler, o nedenle erken gitmekte fayda var.

Sen Türkiye'ye döndün mü Mustafa? Diploma ya da çıkış belgesinin aslı ile beraber 4 fotokopisi, kimlik ve 4 fotokopisi, 5 fotoğraf, varsa ehliyet ve 4 fotokopisi ile başvuru yapabiliyorsunuz, eğer sıra yoksa yarım saat kadar sürüyor, eğer şubede doktor varsa muayene işini de hemen hallediyorsunuz, bizim şubede doktor izne çıktığından askeri hastaneye gideceğim. Aralık dönemi gitmek istiyorsanız acele edin derim başvurmak için.
    Döndüm döndüm, 1 hafta oldu =)

Gitmeden önce tecilimi uzatmıştım ben o sırada muayene falan hepsini hallettim ben. Tek işim gidip tecili bozdurmak, muayene falan uğraşmayacağım ben. Bu hafta içinde hallederim inşallah bi boşluk bulursam.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

O zaman sen sadece tecil bozduracaksın, onun dilekçesini de orada verirler, halledersin.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Diploma elime geçer geçmez ve gerekli diğer belgeleri de topladıktan sonra gidip başvurumu yapacağım hemen. 31 ekim son başvuru ama umarım nisan celbine atmazlar yoksa işsiz güçsüz 4 5 ay daha takılmak zorunda kalacağım buralarda.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Okulun yaptığı tecil hangi tarihe kadar geçerli oluyor, mesela ben 2011de mezun oluyorum 2011 sonuna kadar mı geçerli bu tercih ? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Okulu bitirince de 2 sene tecil hakkın var zaten, 2 sene gitmeyebilirsin.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Askerliğin uzaması, kısalması yakın dönemde yok arkadaşlar rahat olun diyeceğim, yine de siz bilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Okulu bitirince de 2 sene tecil hakkın var zaten, 2 sene gitmeyebilirsin.
    Teşekkür ettim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bugun basvurumu yaptim aralikta gidiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Aynen, Aralık 2010 döneminde askerim diye yazımı da aldım ben de. Hayırlı olsun Mustafa, belki aynı yere düşeriz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Hayırlıs olsun arkadaşlar. % 99.9 kısa dönemsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ağustos döneminde genelde yedek subay ihtiyacı karşılanıyor diye biliyorum, bu nedenle de aralık ve nisan dönemlerinde pek uzun dönem çıkmıyor. Dün şubede beklerken bir arkadaşı gördüm, aynı sınıftaydık, haziranda okulu bitirince hemen başvurmuş ve şimdi uzun dönem yapıyor, askerlik şubesinde eğitime getirmişler, tayinim çıkacak, maaş almaya başlayacağım diyordu. Yine sınıftan bir arkadaşım da Ankara'da yedek subay olarak yapıyor. Bakalım çıkmasını isterim ben de yedek subaylığın ama ağustosta genelde ihtiyaç karşılandığından bu dönemde belirli meslekler hariç çıkması zor.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Banada kağıdı verdiler Celp dönemi aralık 2010 diye. Kasımdada gidip kağıtları alcam, Aralık 1-2-3 sınav. Sonra başlasın vatani görev.

Bugün dedim zaten vatan aşkıyla yanıp tutuşuyorum hemen gitcem alın beni dedim aldılar =)

Yedek Subay ihtimalide az dedin iyi yüreğime su serptin =). İhtimal ne kadar az o kadar iyi.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Ağustos döneminde genelde yedek subay ihtiyacı karşılanıyor diye biliyorum, bu nedenle de aralık ve nisan dönemlerinde pek uzun dönem çıkmıyor. Dün şubede beklerken bir arkadaşı gördüm, aynı sınıftaydık, haziranda okulu bitirince hemen başvurmuş ve şimdi uzun dönem yapıyor, askerlik şubesinde eğitime getirmişler, tayinim çıkacak, maaş almaya başlayacağım diyordu. Yine sınıftan bir arkadaşım da Ankara'da yedek subay olarak yapıyor. Bakalım çıkmasını isterim ben de yedek subaylığın ama ağustosta genelde ihtiyaç karşılandığından bu dönemde belirli meslekler hariç çıkması zor.
    O ihtiyacı biz karşıladık işte.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Arkadaş şafak demiş 78. Siz daha kağıtları yeni mi aldınız?

Haydi artık gelin de askerliğin bittiğini anlayalım 337. dönem poşetler.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by El Barto View Post

artık dön gel barto. özlediğimden yazmıyorum bunu. sitede uğraşacağım adam kalmadı. hep aygün üzerinden oynamak sıkıyor bir süre sonra.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by nekop View Post
    artık dön gel barto. özlediğimden yazmıyorum bunu. sitede uğraşacağım adam kalmadı. hep aygün üzerinden oynamak sıkıyor bir süre sonra.
    Cık cık cık

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Haftaya resmen askeriz.
    Askere gidecem diye paso yiyorumda orada versek bari kiloları =)

Bu El bırt o nerdeydi ona göre torpil yaptırtcam kendime. Yanına düşeyim beni yaşatsın diye. =)

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Haftaya resmen askeriz.
    Askere gidecem diye paso yiyorumda orada versek bari kiloları =)

Bu El bırt o nerdeydi ona göre torpil yaptırtcam kendime. Yanına düşeyim beni yaşatsın diye. =)
    Edirne'de o

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by El Barto View Post

Benim şafak 220

2 Aralık'ta sınava gireceğim ben de, bildiğime göre 10 aralıkta sonuçlar açıklanıp 2-3 gün içinde teslim olunuyormuş. Niye bu kadar acele ediyorlar anlamıyorum

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Quote Originally Posted by bay e-ko View Post
    2 Aralık'ta sınava gireceğim ben de, bildiğime göre 10 aralıkta sonuçlar açıklanıp 2-3 gün içinde teslim olunuyormuş. Niye bu kadar acele ediyorlar anlamıyorum
    Askerlikte mantık olmadığını bilmiyor musun? Aynen ben de, 1-2-3 aralık sınava gireceğim, 10 aralıkta saat 00.00'da yani 9'unu 10'una bağlayan gece diyelim, yerimiz belli olacak ve 12'sinde birliğe teslim olacağız. Az kalmış bee. Neyse, hakkımızda hayırlısı olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Geçen dönem arkadaşım gidiyordu, onun sonucunu öğreneen kadar saat 1.30 olmuştu, o zaman bile heyecanlıydım, kendiminkinde nasıl olacağım düşünemiyorum.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Benim şafak 220
    Offf ne yaptın öyle yahu adam mı öldürdün?

Şafak demiş 48 arkadaş. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Bitiriyoruz hayırlısıyla.

Edirne/Keşan'a ddüşecek arkadaşlar olursa aranızda Allah şimdiden sabır versin diyeyim ben onlara. Ama abartacak bir şey yok. Ben bile askerlik yaptıysam herkes yapar askerlik. Ama acayip bir arkadaşlık ortamı oluyor ha. 111 gündür aynı adamlarla 24 saat geçiriyorum 48 gün daha geçireceğim. Hatta yeni evli bir abi var "ben eşimi sizin kadar görmedim yahu" deyip duruyor. Hadi biletler çabucak sınavı falan halledin botları bağlayın da biz dönelim evimize yahu.

O kadar saçma salak işlerle karşılaşacaksınız ki hazırlıklı olun gelmeden. Birde gideceğiniz yerde varsa asteğmenler kafalayın onları rahat edersiniz biraz. (Emrah duymasın ama)

Nesil
    2006

Abi Keşan'ı bilirim, o taraflara pek normalleri yollamazlar, zor geçmiştir. Az kaldı sabret.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Keşan bildiğin sürgün yeri. Ne kadar arıza tip varsa Keşan'da. Kantinde bali çeken mi dersin, banyoda kendini kesen mi dersin, pencereden atlayıp intihar etmeye çalışan mı dersin neler gördük. Köpeğe röntgen filmi okutan bile gördük. Adam 800 gündür askermiş. Kafasına esince çıkıp gidip sonra geri geliyor. Böyle manyakların arasından sağ salim çıktık ya gerisinde bir şey yok zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Anlamışlar senin de nasıl olduğunu, ondan göndermişler oraya, merak ediyorum acaba sen hangisiydin, bali çeken mi kendini kesen mi yoksa pencereden atlamaya çalışan mı?

Sizi uğurlamaya geliyorurz, bekleyin, az kaldı...
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Vallahi ben de bilmiyorum ki beni neden yolladılar buraya. Bölüğün girişinde bir yazı vardı "Hudutta nöbet tutmak herkese nasip olmaz" diye. Görür görmez peki bizim günahımız neydi arkadaş dedim hudutta nöbet tutuyoruz.

Gelin gelin bekliyoruz.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Vay Vay Torunlarım askere gidiyor

Askere gideceklere Sağsalim dönmek nasip etsin

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Emre de askerLiği yedi ya, tamam artık herkes yer.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Zaman nasıl geçiyor. Daha dün gibi Emre'nin askere gidicem diye dolanması ortalarda
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Sayfa 5 / 27 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Mesaj Yetkileri