Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 127 sonuç

Konu: Bir İstanbul Masalı

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Default Bir İstanbul Masalı

İsim : Burhan Kemal YETER
    Tarih: 5 Kasım 2010
    YEr : Kütahya

2006 da başladığım üniversite acı tatlı günleriye geride kaldı artık hayata dair atılacak adımlar beni bekliyor.
    Diploma törenine katılmadım sadece öğrenci işlerinden aldım diplomamı ve eve geldim. Artık ne okulla alakam kalmamış ve önüme bakmam gerektiğini o an anladım. Birkaç gün kafa dinleyip düşünmek istiedim. Okuldaki arkadaşlarımla vakit geçirdim, şehri gezdim, sokaklarda yürüdüm ama hiçbirşey gelmedi aklıma.
    Bir süre sonra memlekete Mersin e gitmeye karar verdim. Topladım eşyalarımı ve döndüm köyüme. Orda da değişen birşey yoktu ilk zamanlar kayda değer olmayan birşekilde zaman oldürmekle geçti.

... Aguştos 2011 oldu takvimler ve bende değişen hiçbirşey yok. Okulda ki ev arkadaşlarımla görüştüm 3 de okulu bitirmiş ve memleketlerine dönmüşler.
    Artık benimde bir işin ucundan tutmam gerekiyordu. İstanbul'da ki arkadaşımla irtibata geçtim. Biraz sohbet falan derken ne iş yaptığını sordum bir restorantta çalıştığını söyledi, bende oraya gelmek istediğimi birşeyler yapmak istediğimi bana bu konuda yardımcı olabilir misin diye sordum o da sağolsun başımla beraber diyerek davet etti. Hemen ailemle görüşüp ufak bi hazılık yapıp düştüm İstanbul yollarına....

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Başarılar

Başarılar dilerim.

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

İstanbul a vardığımda arkadaşım beni otogarda bekliyordu.
    Otobüsten indim ve biraz gözle taradıktan sonra gördüm onu yanına
    gittim önce bi kuçaklaştık sonra 3-5 dk hoşbeşten sonra bi taksiye
    atladık ve taksici bizi arkadaşımın verdiği adrese götürmeye başladı.
    Yolda giderken bi taraftan konuşuyorduk ama bende bi taraftan içten içe
    meraklı bakışlarla etrafı inceliyordum taksinin camından. Daha önce 2
    kez gelmiştim buraya ama kendimi ait hissetmediğimden bu kadar
    etkilenmemiştim oysaki bu gelişimde hiç öyle olmadı. Gördüğüm her
    güzellik beni şaşırtıyor ve adeta içine çekiyordu. İçimde daha ilk
    andan itibaren güzel şeyler olacakmış gibi hisler oluşmaya başladı.
    Eve geldik eşyaları taşıdık ve bana bir oda gösterdi arkadaşım
    yerleştim ve yol yorgunluğunu atmak için yemek yedikten sonra yatıp
    uyudum.
    Sabah kaltık tıpkı üniversitedeki gibi bir menemen yapıp kahvaltı
    yaptık. Arkadaşım 2 gün izin aldığını ve beni gezdireceğini söyledi
    buna çok sevindim. Uzun uzun kahvaltı yapıp sohbet ettikten sonra
    çıktık evden. Önce diğer okul arkadaşlarımızın yanına gittik onlarla
    görüştük diğerleri çalışıyor olduğu için uzun uzun konuşamasakta yinede
    onları görmek çok güzeldi. ilk gün eski arkadaşlarla görüştük sonra
    akşam olunca da eve geri döndük. Az çok nerde ne var ihtiyacım olan
    şeylere nasıl ulaşabilirim gibi en can alıcı şekilde yolları da öğretti
    arkadaşım ki yarında sonra yalnız dolaşacaktım malum. Akşam evde biraz
    beyin fırtınası ilk olarak acilen para kazanmam gerekiyordu ve bunun
    çin birşeyler yapmam lazımdı sonrası içinse henüz bir fikrim yoktu....

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Başarılar dilerim.
    Teşekkür ederim...

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar

Teşekkür ederim...

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by Banega View Post
    Başarılar
    Teşekkür ederim...

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by DeathMyMahony View Post
    Başarılar dilerim.
    Teşekkür ederim...

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Ertesi gün arkadaşımla yine çıktık sokaklara bu kez bi iki yerde restorantla görüştük arkadaşımda o sektörden olduğu için tanıdığı bazı adamlar varmış görüşmeleri
    yaptık ve ikinci görüştüğümüz restorant sahibi olumlu cevap verdi ve artık bende arkadaşımla aynı sektöre atılmış bulundum. 4-5 ay bu şekilde işten eve evden işe izinli olduğumuz günlerde de maça sinemaya falan gittik. Daha sonra içten içten başka şeyler yapma isteği doğdu benim içimde. Arkadaşıma fazla da çaktırmadan arayış içerisine girdim ama restoranda çalışmaya devam ediyordum elbette.

...Şubat 2012.... Akşam mesai bitti ve restorantan çıktım durağa doğru yürüyorum. Yoğun geçmişti bugün ve bi an önce eve varıp uzanıp dinlenmek geçiyordu içimden.
    Caddeyi döndükten sonra uzaktan durağı gördüm ve 2-3 tane adam bir reklam afişi asmaya çalışıyordu durağa. Ben yolun karşısına geldiğimde adamlar işini bitirdi ve gitti. Durağa geldim ve afişi merak edip afişe baktım. Afişte ''Antrenör Lisansı Kursları Başlıyor'' yazıyordu. O an bütün yorgunluğum gitmiş ve gözlerim parlamıştı adeta aradığım şeyi bulmuş gibi hissettim. Hemen telefonuma başvuru adresini ve tarihini kaydetip bi an önce eve varıp arkadaşıma konuyu açmak istedim. 1 saat sonra eve varmıştım. Ama arkadaşım evde yoktu. Aradım nerdesin diye yokda olduğunu ve gelmek üzere olduğunu söyledi. Yerimde oturamıyordum adeta evin içinde dört döyorum. 10-15 dk sonra kapıdan tıkırtı geldi ve hızla kapıya gittim arkadaşım gelmişti. Yorgun olduğu her halinden belliydi.
    B-Hoşgeldin kardeşim geç içeri geç.
    A-Hoşbulduk kardeşim çok yoruldum bugün ya geberiyorum yemeği yedikten sonra yatacam hemen
    B-Yatarsın ya önce bi konuşalım hele gel
    A-Ne konuşcaz hayırdır ağzın kulaklarında sen yorulmadın mı
    B- Ya yoruldum yoruldum da işte sonra birşey oldu yorgunluğum geçti sanki
    A- Kız mı?
    B-Yok la ne kızı.
    A-Eeee?
    B- Bak bugün işten çıkınca ........ diyerek gördüklerimi anlattım ve bu kursa yazılmak istediğimi söyledim.
    A-İyi güzelde oğlum bizim ülkede bu işler böyle yürümezki adamın olacak az çok biliyorsun bu işleri nasıl olacak sonrası
    B-Sonrasını hiç düşünmedim kardeşim şimdilik bu beni çok heycanlandırdı ne diyorsun
    A-Valla sen bilirsin ama iyi düşün sonra hayal kırıklığı olmasın bak
    B-Dediğim gibi sonrasını henüz düşünmedim ama ilk etapta şu kursa bi el atmak istiyorum
    A-İyi tamam o zaman haftaya izini birlikte ayarlarız gider yaparız birlikte...

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Hikâye güzel gidiyor devamını bekliyorum

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim.
    Hikaye güzel gidiyor.Bakalım sonu nereye varacak.

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Hikâye güzel gidiyor devamını bekliyorum
    Teşekkür Ederim

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Başarılar dilerim.
    Hikaye güzel gidiyor.Bakalım sonu nereye varacak.
    Teşekkür ederim...

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

...Mayıs 2012... 8 aylık kurs sürecinin ilk ayı bugün. Heycanımı belli etmeye çalışyırdum. İlk gün etrafımı gözledim olanı biteni gelenleri ve anladığım kadarıyla da en genç ben vardım kursiyer olarak. Bu hocaların dikkatini çekmiş olacak ki benimle daha yakından ilgilenmeye başladılar. Her geçen gün furbola bakış açım değişiyor ve meğerse hiçbirşey bilmiyormuşum meğer diye düşünüyordum. Böylece kurs benim için çok daha önemli bi hal aldı daha da ciddi bir şekilde
    eğildim. İş kurs derken 8 ay geldi geçti ve Aralık 2012 sonunda lisanslarımızı aldık. Üniversite diplomamı alırken hiç böyle hissetmemiştim ama bu kendimce birşeyler başarmışım gibi hissettiriyordu nedense. Kurs bitti ve artık sadece restorantaki işle ilgilenir oldum ama kendimde bi özgüven hissediyordum artık.
    ...Kurs bittikten 2 ay sonra izinli olduğum bir günde kurstaki hocalarımı görmeye gittim. Beni görünce çok memnun oldular oturduk sohbet ettik neler yaptığımı sordular anlattım bende yaptığım işi, lisansımı neden kullanmadığımı sordu bende ne cevap vereceğimi bilemedim ama öyle güzel şeyler anlattı ki hocam sanki bir cesaret uyandı içimde lisansı kullanmak adına.
    ...Mart 2013 Mesai bitimine 2 saat var sakin bir gün geçiriyoruz kapıdan içeri birisi girdi 45-50 yaşlarında hafif kır saçlı fit ve gayet şık bir beyefendi yaklaştım ve karşıladım.
    B-Hoşgeldiniz beyefendi.
    ?-Hoşbulduk canım.
    B-Sizi cam kenarına almamı ister misiniz?
    ?-Tabiki olur.
    Dışarıyı güzel bir pencereden gören masaya yönlendirdim paltusunu çıkardı ve oturdu
    B-Paltonuxzu asayım isterseniz efendim
    ?-Teşekkür ederim (diyerek gülümsedi ve paltoyu verdi)
    Aldım paltoyu götürdüm askıya astım ve içinden bir atkı düştü. Eğildim aldım ve 5-10 saniye atkıya baktım. Köklü bir kulübün atkısıydı öyle sıcak ve samimi geldi ki renkleri amblemi içime işledi adeta. Atkıyı astım ve masaya döndüm. Siparişini aldım getirdim yemeğini yedi güzelce ve memnun olmuş olsaki giderken güzelce bahşiş bıraktı.
    O günden sonra belirli aralıklarla bi kaçkez daha geldi o beyefendi her geldiğinde ise göz aşınalığı olduğu için elimden geldiğince ben ilgilenmeye çalıştım ve o da az çok sohbet etmeye başladı benimle....

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

...Haziran 2013 Öğle saati birhayli kalabalık... Kapıdan içeri birisi girdi ve girer girmez tanıdım o beyefendi. Hemen elimdeki işi diğer arkadaşa devredip yanına gittim karşılamaya. Beni görünce gülümsedi önce.
    B-Hoşgediniz efendim
    ?-Hoşbulduk canım nasılsın?
    B-İyiyim efendim teşekkür ederim siz nasılsınız?
    ?-Bende iyiyim sağol. Eee nereye geçiyoruz?
    B- Malum kalabalık cam kenarı dolu ama üst kata çıkalım isterseniz?
    ?-Tamam hadi düş önümme bakalım.
    Ben önden o arkadan yukarı çıkıyoruz ve müsait masayı gösterdim geçti sandalyeye oturmadan
    B-Paltonuzu alayım efendim isterseniz?
    ?-Tamam al bakalım. Bide gelirkende yemek getirmeyi unutma. (dedi siparişide verdi.)
    Aşağı indim siparişi söyledim sonra askıya gittim ve paltoyu astım. İşte yine o atkı... Sanki içimi ısıtıyordu bu atkı. Biraz bekledikten sonra tepsiye yemekleri yerkleştirip yukarı çıktım. Telefonda biriyle konuşuyordu. Ben geldim ve masaya tabakları yerleştirirken...
    ?-Ama hocam bu yoktu anlaşmamızda.
    ??-...........
    ?-Tamamda yani şimdi olmazki bu dediğiniz
    ??-...........
    ?-Malesef hocam bu dediğiniz gerçekleştiremeyiz şimdi
    ??-..........
    ?-Yapmayın hocam o kadar da değil
    ??-..........
    ?-Peki şimdi ne olacak hocam
    ??-..........
    ?-Ama hocam-
    ??-..........
    ?-Tamamda Hocam-
    ??-..........
    ?-Anlaşıldı hocam, peki hocam peki.
    ??-..........
    ?-Tamam peki ne yapalım hayırlısı olsun
    ??-..........
    ?-Hadi Allah a emanet ol.
    Ben tabakları yerleştirmiş ve bekliyordum kenarda. Konuşmayı bitirdi telefonu ceketinin cebine koyarken yüzündeki ifade canının sıkkın olduğunu gösteriyordu. Telefon görüşmesi istediği gibi olmamış anlaşılan. Bi yemeklere baktı bi bana baktı
    B-Başka bir arzunuz var mı efendim?
    ?-Bana bi antönör bulabilir misin (zorla gülümsemeye çalışarak)
    Bi an ne diyeceğimi bilemedim nutkum tutuldu sanki. Halimi görünce eliyle işaret etti ve gittim. Aşağı indim tırnaklarımı yiyordum adeta içimden birşeyler oluyor dışa vurmamı söylüyordu. Beyefendinin yemeğini bitirmesini bekledim. Bir süre sonra elimde bir dosyayla yukarı çıktım yemeğini bitirmiş telefonuna bakıyordu. Geldim ve elimdeki dosyayı uzattım.
    ?-Bu ne?
    B-Bi bakın efendim benim cv im
    ?-Ne olmuş ki senin cv ne..
    Diyerek dosyayı aldı bende boşları alıp aşağı indim. Heycan vardı içimde yukarıya çıkmadım tekrar yarım saat sonra aşağı indi beyefendi. Hesabı ödedi paltosunu giydi bense gözlerinini içine bakıyordum birşey söylesin diye. Döndü ve
    ?-Dosyayı alıyorum
    B-Tamam efendim (gülümseyerek)
    ?-Hadi hoşcakal
    B-Güle güle efabir süre sonra arkasından öylece baktım kaldım.....

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Akşam eve gittim olanı biteni arkadaşıma anlattım o da çok şaşırdı bundan sonra ne olur ne biter tahmin edemedik ama anı bile olsa çok güzel duygulardı benim için....
    Aradan 2 hafta geçti akşam evdeyiz arkadaşımla oturuyoruz evde tv izliyoruz.
    Saat 19:08 telefonum çaldı tanımadığım bir numara
    B-Alo, buyrun
    ?-Alo, Burhan Kemal YETER le mi görüşüyorum
    B-Buyrun benim
    ?-Ben Hakan Ertem, restoranda karşılaşmıştık, rahatsız etmiyorum umarım
    B-Buyrun efendim buyrun ne rahatsızlığı lütfen
    H-Burhan bey dosyanızı tekrar tekrar inceledim içinde bulunduğumuz şartları da değerlendirdim ve sizinle görüşmeye karar verdim
    B-Ciddi misiniz efendim
    H-Tabiki yoksa niye arayayım sizi
    B-Şu an çok şaşırdım çok heycanlandım ne diyeceğimi bilemiyorum efendim
    H-Hayır deme yeter
    B-Yo tabiki tabiki. Bende sizinle görüşmeyi çok isterim
    H-Tamam o zaman yarın geliyorsun ve bu işi resmileştiriyoruz
    B-Tamam, kaçta geleyim
    H-11 gibi burda ol
    B-Tamamdır efendim o saatte ordayım inşallah.
    H-Tamam o zaman yarın görüşürüz hadi iyi akşamlar
    B-İyi akşamlar efendim, iyi akşamlar
    ....................................
    A- O kimdi lan ne dedi
    B- Hani sana bahsettiğim adam vardı ya oydu oğlum
    A- Ne diyor peki
    B- Cidiyiz diyor gel diyor
    A- Ohaa gerçek mi lan
    B- EVet oğlum
    A- Süper kardeşim be işte bu. Hangi takımın başkanıydı bu adam
    B- ..........................

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Çıktığımız yolculuk

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Başarılar dilerim. Vefaspor'da Küçükçekmece gibi çok köklü bir kulüp. En kısa zamanda yükselmen dileğiyle.

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Ooo kimler gelmiş Abi hatırladınmı beni, hayırlı olsun yeni kariyerin başarılar

Nesil
    2013
    Yer
    tekirdağ

başarılar dilerim

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Başarılar dilerim. Vefaspor'da Küçükçekmece gibi çok köklü bir kulüp. En kısa zamanda yükselmen dileğiyle.
    Teşekkür ederim, evet dediğin gibi ülkede kurulan 4, takımmış
    Küçükçekmece-Vefa elele diyoruz

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by 5267 View Post
    Ooo kimler gelmiş Abi hatırladınmı beni, hayırlı olsun yeni kariyerin başarılar
    Hatırladım elbet hatırladım
    Sağolasın teşekkür ederim

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Quote Originally Posted by Tsubasa_Oozara View Post
    başarılar dilerim

Teşekkür ederim

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

VEFA SPOR KULÜBÜ

Bir dönem Türk futbolunun öncü ve köklü kulüplerinden olan Vefa, 90 yıllık maziye sahip idi. Daha sonra vefa simtel olarak isim değiştirerek faaliyetlerini sürdürmektedir. 1908 yılında Vefa Lisesi öğrencileri tarafından kurulan, 1959 da kurulan profesyonel Türkiye 1. futbol liginin ve Türkiye'nin ilk kulüplerinden olan Vefa, Birinci Lig'de de 14 sezon yer aldı ve 1973-74 sezonunda 2.Lig'e, ardından da 3.Lig'e düştü. Halen amatör olarak faaliyetini sürdüren spor kulübü durumundadır. Adıyla anılan stadı kaybetti.

Vefa Spor Kulübü
    Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde ve Cumhuriyet’in ikinci ihtilal tecrübesi denemelerinin yaşandığı yıllarda çok tanınan bir spor kulübü vardı. Evet bu kulüp, Vefa İdman Yurdu adıyla kurulmuş, Cumhuriyet döneminin Vefa Spor Kulübü’dür.
    1941-1975 yılları arasında, İstanbul 1. liginin en güçlü takımlarından biri olan Vefa Spor Kulübü, 1946-1947 sezonunda Fenerbahçe'nin arkasından averajla ikinci olmuştur. Bugün mahalli ligde yer almasına rağmen 1960’lı yıllarda inişli çıkışlı da olsa büyük başarılara imza atmıştır. 1970’ler Türkiyesi’nin çalkantılı yılları sanki Vefa Spor Kulübü’ne de yansımıştır. 1962-1963 sezonu sonunda 2. lige düşmüş, 1961-1965 sezonunda yeniden 1. lige çıkmıştır. Ancak 1973-1974 sezonu sonunda yeniden 2. lige, ardından da 3. lige düşmüştür .
    Bugün dahi amatör ruhun temsilcisi olan Vefa Spor Kulübü Türk spor tarihinde bir çok ünlü futbolcuyu da yetiştiren bir ocaktır. İlk kuruluşu da buna bir örnektir. 1908 yılında, II. Meşrutiyet'in ilanından hemen sonra Vefa İdadisi öğrencilerinden Saim Turgut Aktansel, Zeki (Baban), Hikmet (Barlan), Rıfat (Baban), Sudi Cavit (Oral), Tevfik (Kut), Yusuf Ziya ve Sabri Beyler tarafından Vefa İdman Yurdu adıyla kurulan kulüp; Yeşil-beyaz renkleri seçmişti, Süleymaniye Camii karşısındaki ahşap bir evde faaliyete geçmişti.
    90 yılı aşan tarihi içerisinde Vefa Spor Kulübü, futbolun yanı sıra voleybol, basketbol ve boks dallarında da varlık göstermişti . Vefa Spor Kulübü, Vefa semtinin kulübü olmasına rağmen, Karagümrük semtindeki “Çukurbostan" adıyla da bilinen ama bu kulübün adını taşıyan stadta faaliyet göstermekte idi. 1945 yılında Vefa Lisesinden yetişen Hasan Âli Yücel, milli eğitim bakanı iken Karagümrük Spor Kulübü'nün elinden stadı alarak Vefa Spor Kulübüne vermişti. Bu nedenle hala bu eski Bizans açık sarnıcı Vefa Stadyumu olarak bilinir.

Vefa yeniden doğdu

TÜRKİYE'nin futbol tarihiyle özdeş, en köklü kulüplerinden Vefa, mazisindeki parıltılı günlerine dönüşünü profesyonelliğe yeniden "merhaba" diyerek müjdeledi.
    Kuruluşu 1908'e kadar dayanan ve üç büyüklere yıllar boyu kök söktüren Vefa, isminin anlamına sahip olmayanların umursamazlığı ile itildiği karanlık günlerinden sıyrılıp şimdi adeta yeniden doğuyor.
    Vefa liselilerin önderliğinden önce İstanbul Mahalli Ligi'nde ve daha sonra da Türkiye Birinci Ligi'nde kısıtlı imkanlara rağmen Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray ile ezeli rekabete ortak olan Vefa, futbol dışında voleybol, basketbol, güreş, boks, atletizm ve bisiklette de bir kolej takımı havasında yıllar boyu Türk spor yaşamına damgasını vurdu. Sadece kulüp olarak kalmayıp bir cemiyet oluşturan Vefalılar'ın birçoğu 1.Dünya Savaşı'nda cephelerde şehit oldu. Tarihi boyunca liseden yetişen veya dışarıdan Yeşil - Beyazlı renklere gönül veren sayısız ünlü isimle birlikte anılan kulüpte zamanın Milli Eğitim bakanı Hasan Ali Yücel de başkanlık yaptı.
    Son kez 1965 - 71 yılları arasında birinci ligde oynayan Vefa'nın çöküşü, ikinci lige düşüşüyle başladı. Zaten mali olarak zor ayakta duran kulüp, vefasızların sırt çevirmesiyle iyice eridi ve hızla dibe doğru indi. 1986'da üçüncü lige, 1993'te de amatör lige düşen Vefa, yitirmediği profesyonel yönetim anlayışı ve kurumsallaşma ideali sayesinde, yuvarlandığı lig basamaklarını yeniden tırmanmaya başladı.
    1988'den beri aralıklarla üç kez göreve gelen Kulüp Başkanı ve Darphane Genel Müdürü Raif Bakova, "bir spor ve kültür abidesi" olarak tanımladığı Vefa'nın uzun ve dikenli yolunu şöyle özetledi:
    "Vefa büyük bir camia olduğu kadar çok büyük bir potansiyel. Biz bu uyuyan devi uyandırmayı hedefledik. İlgisizlik ve mali yetersizliklerle boğuşan kulüp üç sezon önce amatörlüğe düştü. Ama biz yine de yılmadık. Hiç reklam almadan, sınırlı imkanlarla ama kurumsallaşma fikrinden uzaklaşmadan disiplin ve özveriyle başarıyı yakaladık. Şimdi artık hedefimiz basamakları tek tek çıkıp, Vefa'yı layık olduğu yere yeniden taşımak olacak. Ancak bunun için başta Vefalılar olmak üzere büyük desteğe ihtiyacımız var. Vefalılar Derneği, Vefa Spor Kulübü, Vefa Lisesi arasında

Vefa Spor, 1908'de Vefa Lisesi'nin tarih öğretmeni Saim Turgut Aktansel (fesli) tarafından kurulmuş
    daha önce yaşanmamış bir birlikteliği gerçekleştirmeye başladık. Bu destek artarak devam etmeli. Herkesi Vefa'ya sahip çıkmak için göreve çağırıyoruz. Bizim örneklerimiz Türkiye'den değil, Avrupa'dan olacak. Milan, Inter, Ajax gibi dev kulüplerin kurumsallaşma modellerinin küçük örneklerini Vefa'da yerleştireceğiz. Bizim en büyük cevherimiz olan altyapıya büyük önem veriyoruz. Beş tane altyapı takımı oluşturup, dışarıdan oyuncu almak yerine eskiden olduğu gibi kendi bünyemizden futbolcu yetiştireceğiz. Eğitim, bilimsel kültür metodları ile Vefa'yı çağdaş bir spor kulübü haline getirmeyi düşünüyoruz.
    Tabii bu faaliyetler amatör ligde çok zordu. Şimdi imkanlarımızın genişlemesiyle bu büyük projeyi hayata geçirip, Vefa'yı eski parlak günlere taşıyacağız"
    "Bu sezon amacımız üçüncü ligde iyi bir yer edinip, profesyonelliğe yeniden ısınmak olacak. Önümüzdeki sezon ikinci lige yükselip, üç - dört yıllık bir program içerisinde birinci lige dönmek için çalışacağız. Başarmak için inanmak gerek. Biz kendimize inanıyoruz ve Vefalılar'a güveniyoruz"
    Futbol Şube Sorumlusu Bahri Savaş da mütevazi bütçeleri ve kadrosuyla Vefa'nın elde ettiği başarıyı küçümsememek gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: "Ligin başında bize kimse şans tanımıyordu. Futbolcularım ve teknik kadro özverili çalışarak hedefe ulaşmayı başardı. Vefalılık ruhunu yeniden oluşturduk. Teknik Direktör Metin Ülgen de takımı çok iyi motive etti. Vefa'nın yeniden profesyonelliğe çıkmasında payı olan herkese teşekkür ediyorum"

102 Yıllık tarihinde ilk kez bir lokali olan Vefa Spor Kulübü, Vefa Cemal Yener Tosyalı Caddesi üzerinde Vefa lisesinin alt yanında , Vefa Bozacısının karşı köşesinde 25 Aralık 2010 Tarihinde yeni lokalinin açılışını görkemli bir biçimde gerçekleştirdi.

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

]NOT:KENDİ STADIMIZ ŞU AN İÇİN OLMADIĞINDAN FATİH KARAGÜMRÜK le AYNI STADI KULLANMAKTAYIZ

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Stadımız

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri