Anket Sonuçlarını Görüntüle: Hangi taktiği beğendiniz?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Baldemir 4-3-3

3 27.27%
  • Baldemir 4-2-3-1

6 54.55%
  • Baldemir 4-3-1-2

2 18.18%
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 78 sonuç

Konu: Baldemir Tak Tik Tak | 3 Farklı Sistem

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    İsim olarak kimler Milan'a gelir ne kadar bütçen var ve kimi getirebilirsin bilmiyorum ama

Bitiricilik
    Kafa
    İlk Kontrol
    Çabukluk
    Zıplama
    1.85 ve üzeri boy

Değerleri makul olan, Zihinsel yetenekleri önde olan tecrübeli bir oyuncu Milan forması ağırlığını ve sistemin gereğini taşıyabilir.
    Mladen Petric ve Klose üzerinde duruyorum ikisi de tecrübeli oyuncular . Taktiğin performansını yakın zamanda paylaşırım diye düşünüyorum. Başarılı olabiliriz gibi geliyor.
    Bir de geçmiş kariyerimi Pazar Ligi Oyuncusu yaptım.Adamlarla maç öncesi konuştuğumda hep sönük göründü oluyor.Bununla ilgili bir çözüm var mı acaba ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@jevox06

Oyuncular için Teknik Direktör her zaman saygın biridir ancak onların gözünde şanın, şöhretin ve oyuncularla olan diyaloglarından kaynaklanan ilişki düzeyin tabii ki durumu etkileyecektir
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Hocam ben de arkadaşın dediği gibi AC Milan ile oyuna başladım. Robinho'yu 27 milyona satmıştım. Pazzini'yi de kiraladım. Takımı genç ve dinamik oyuncularla belirli tecrübeli oyuncuların karmasından kurmak istiyorum. Hem böylece başarılı olurum hem de genç oyuncuları yetiştirebilirim diye düşünüyorum. Öncelikle asistanım Maro Tasotti 4-5-1 taktiğini önerdi uygula deyince bir baktım sizin 4-3-3 ile benzer ben de size ait 4-3-3 taktiğini uygulayayım dedim, arada da nannar'a ait Modern Taktikler-I'i kullanıyorum. Ligde daha mağlubiyetim yok, Avrupa'da da ŞLye kaldım ve evimde üstün oynadığım maçta Barça'ya kaybettim. 3 forvetim var şu an Mbaye Niang, Balotelli ve Ademilson ve şu an forvet hattımdan gol yükünü çeken değil gol atan bile yok denebilir. Transfer bütçem az çok var Robinho sayesinde ve Kevin Prince Boateng'i de satacağım çünkü oynadığı çoğu maçta kırmızı kart gördü, performansı yüksek olsa da bu da beni gıcık etti şahsen. Ek olarak takıma Victor Fischer'i de aldım. Emanuelson'u da oynatıyorum. Fischer, Sharawy ve Emanuelson üçü de her iki nakatta oynayabildiği için avantajlı olduğumu düşünüyorum, ama bilmiyorum. Kadronun gerisi bildiğiniz gibi. Şimdi ne yapmamı önerirsiniz, kimleri nerede oynatayım sizce? Yaratıcı 2 oyuncum var Boateng ve Montolivo. Genç olarak da Stanciu ve Wijnaldum ile anlaştım. Hem Modern Taktikler'de kullanırım hem de Boateng'in açığını kapatırlar diye.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@hyuga10

Milan diye diye turnuvada yapılan kura çekiminde bana da Milan geldi iyi mi : ) Takımı biraz inceleme şansım oldu. Bizim sistemlere göre uygun bir kadro yapısı var diyemem. Ben şöyle bir oyuncu dizilimi uygun gördüm ;

4-3-3 ile ;

City taktiği ile ;

...

3 taktiğide kullanarak sivas ile bu sonuçları aldım=) Son maç çok ironik oldu yenilsem avrupaya gidememe ihtimalim vardı yensem gs şampiyon olacaktı o yüzden mecbur kendi geleceğim için taraftarı olduğum takıma ihanet ettim

@balde_mir_07 Eyvallah hocam. Ben bir de bu şekilde deneyeyim ve en kısa zamanda para da ederken Balotelli'yi satayım en iyisi. Yerine de iyi bir pivot santrafor bulayım

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    @hyuga10

Milan diye diye turnuvada yapılan kura çekiminde bana da Milan geldi iyi mi : ) Takımı biraz inceleme şansım oldu. Bizim sistemlere göre uygun bir kadro yapısı var diyemem. Ben şöyle bir oyuncu dizilimi uygun gördüm ;

4-3-3 ile ;

City taktiği ile ;

ilk kullanilan taktik Galatasaray'in 1999/2000 sezonundaki taktigiyle hemen hemen ayni. 2-3-2-1-2 taktigiyle benzer yani. orta sahada yogun baski ve pres oynayan ve kalabalik guclu bir orta sahasi olan takimlarda mutlak basari saglayan bir taktik. dikkat etmekte yarar var.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@bhll

Takımın genel durumuna bakınca seri galibiyetler ve durgunluk dönemleri göze çarpıyor, bunun nedenleri üzerinde özelden konuşmuştuk, özellikle konuşmamızdan sonra tekrardan seri galibiyetler alarak ligi tamamlaman sevindirici, bir kaç iyi takviyeyle beraber daha iyi olacağını umuyorum, iyi ama yetmez : )

@hyuga10

En yararlı olanı Balotelli'yi iyi bir fiyata elden çıkarıp takım oyununu iyi oynayabilecek bir Pivot'a sahip olmaktan geçer.Çünkü Lider karakterli bir hücum oyuncusu ileri hatta takıma çok şey katar.

@tombul taho

Evet seri, hızlı ve pres üzerine kurulu zaten, hücuma yatkın olarak görülüp defansif zaafiyetleri var olarak görülse de rakipleri küçümsemeden, büyük-küçük demeden önlem alarak oynarsanız hem savunmayı garantiye alırsınız hem de rahat skor bulursunuz. Her şey bir taktiği takıma uygulayıp gerisini beklemekle bitmiyor, Bunu özellikle vurgulayarak her seferinde söylüyorum çünkü Oyuncuların genel takım seviyesi kadar, Maç Antrenmanlarından, Taktik antrenmanlarına, Maç öncesi Rakip komutlardan bireysel oyuncu komutlarıyla rakibe önlem almaya ve takım konuşmalarına kadar her şey maça etki eden sebepler.

Şuan kendi kariyerimde titizlikle ilerliyorum ve ayrıntıya dikkat ediyorum, durum böyle olunca bilgi makası beceriyi diğer takımlar arasında iyi bir şekilde açıyor.

...

Galatasaray ile ligde 23.haftadayım namağlüp ilerliyorum ancak fazla berabere kalıyorum.Onun dışında taktik 10 numara.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by mete14 View Post
    Galatasaray ile ligde 23.haftadayım namağlüp ilerliyorum ancak fazla berabere kalıyorum.Onun dışında taktik 10 numara.
    Hangi taktiği kullanıyorsun ?
    ...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

4-3-3 Baldemir taktiğini kullanamaya karar verdim. Hangi tip oyuncuların daha etkili olabiliceğini ve olası bir kırmızı kart durumda taktiği nasıl değiştirmemiz gerektiğinden bahsedebilir misin ?
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    4-3-3 Baldemir taktiğini kullanamaya karar verdim. Hangi tip oyuncuların daha etkili olabiliceğini ve olası bir kırmızı kart durumda taktiği nasıl değiştirmemiz gerektiğinden bahsedebilir misin ?
    Öncelikle olası bir kırmızı kart durumundan bahsedeyim böyle durumlarda ben tek MC kullanarak diğer pozisyonlara karışmamayı yeğlerim, çünkü taktiğin akışını engellememenin bana göre en garanti yolu budur.

GK: için takımınızın ve ligin standartlarında bir kaleci iş görecektir.
    DC (SS) Hızlı ve hava toplarında etkili
    DC (PDS) Teknik ve Pas yüzdesi savunma özelliklerinin yanında yüksek olması beklenen oyuncu misal ben şuan FB kariyerimde bu pozisyonda Serdar Kesimal'ı kullanıyorum. 7.90 ve üzeri ortalama ile oynuyor.
    DMR - DML (OB) Hızlı oyuncu olmaları en önemli husus çünkü oyunda kanat çok etkili, rakip bunu etkili olarak kullandığı zaman etkinliği kırmanın yolu hızlı beklere sahip olmak.
    DMC (DOS) Pas, Pozisyon Alma ve Takım oyunu yüksek bir oyuncu idealdir, Kilit bir pozisyon oyun ve top dağıtımında çoğu kez söz sahibi olan mevkiilerden biri. Takımın amelesi olmalı.
    MC (İYO) En idealist orta alan oyuncumuzu seçmeliyiz, bir çok özelliğiyle fark yaratan çağdaş ortasaha tipine uygun ve fiziksel olarak diri bir oyuncu olursa maç içinde daha çok varlık gösterir.
    MC (SOS) Fiziksel özellikleri o kadar önemli değil belli bir bölgede oynadığı için teknik ve zihinsel özellikleri (özellikle Karar Verme, Takım Oyunu ve Topsuz Alan) makul değerde olursa iş görür.
    AMR - AML (KO) Hız ve Hızlanma değerleri 15+ olursa sistem için bulunmaz nimet olur bir de Özel Yetenek 15+ olursa kanatlardan yardırır hızlı ve yetenekli oyuncu olması şart
    FC (PS) Boy 182+ Boy, Zıplama, Kafa topları ve Takım oyunu makul değerde olursa sistem içinde ondan istediklerimizi tam olarak bize verir.
    ...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Kariyeri takip ediyorum...

Bu taktiği Gaziosmanpaşa ile Süper Ligteki 2. sezonumda deneyeceğim. Büyük ihtimalle iyi skorlar alacağım. Sonuçları burada paylaşırım...
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Kariyeri takip ediyorum...

Bu taktiği Gaziosmanpaşa ile Süper Ligteki 2. sezonumda deneyeceğim. Büyük ihtimalle iyi skorlar alacağım. Sonuçları burada paylaşırım...
    Umarım alırsın, bir tavsiye daha rakip AMR-AML-FR-FL kullanmıyorsa (MR ve ML mühim değil), DMR ve DML'yi DMC pozisyonuna çekersen ve 2 DC 3 DMC şeklinde oynarsan orada inanılmaz bir set oluşturuyorlar ve duvar gibi geleni karşılıyorlar. Bunu da arada sırada kullanmanı tavsiye ederim. Alt liglerde oynarken özellikle elinde kanatta ve forvette oynayacak hızlı adamlar varsa çok avantajlı oluyıor, Alt liglerdeki rakiplerin savunma hatları zayıf ve yavaş olduğundan fark yaratırısın, bu tarz oyuncuları bulup kadrona katabilirsen taktiğe güç katar, iyi şanslar.
    ...

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Dostum en baştaki 4-2-3-1 taktiğini farklı bir siteden upload edebilir misin benim internet hotfile'a girmiyor bi deneyeyim benim takıma uygun bi taktik amc yerine çift forvet eğer işe yararsa Amc ye oyuncu alayım sezon başlamadan
    malatyAdana!

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Dostum en baştaki 4-2-3-1 taktiğini farklı bir siteden upload edebilir misin benim internet hotfile'a girmiyor bi deneyeyim benim takıma uygun bi taktik amc yerine çift forvet eğer işe yararsa Amc ye oyuncu alayım sezon başlamadan
    Şu mesajda farklı linkler mevcut ;
    http://forum.turksportal.net/vb/show...6&postcount=20
    ...

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Kardeşim maç içinde hangi kenar komutlarını verirsek daha iyi işler taktik 4-2-3-1 için yada maçın akışına göre mi vermemiz daha iyi olur ?
    malatyAdana!

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Kardeşim maç içinde hangi kenar komutlarını verirsek daha iyi işler taktik 4-2-3-1 için yada maçın akışına göre mi vermemiz daha iyi olur ?
    Ben genelde maçın akışına göre kullanırım, çünkü takım ve oyuncu komutlarını ayarladığımdan dolayı maç öncesi komut vererek bunlarla çakışmak istemem, 1 veya 2 farkla oynadığın ve sürpriz bir şekilde rakibin geri dönmesini istemiyorsan "Sakin Oyna, Ayakta Savun" geride olduğun zaman "Rakip savunmanın üstüne git, Topu ileriye oyna, Ceza sahasına uzun oyna, Ayakta Savun" gibi komutlardan yararlanabilirsin.
    ...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

BALDEMİR NE YAPTIN SEN YAHU!

Gaziosmanpaşa ile deneyeceğimi söylemiştim.

Kısa bir bilgi olarak; kendi yaptım taktikle 2. ligten ilk senede şampiyon olarak 1. lige, yine oradan şampiyon olarak açık ara fark ata ata süper lige çıktım. Süper ligteki ilk senemde sadece 34 gol atıp, 51 gol yedim ve son maçlarda toparlayarak 14. olarak ligte kaldım. Tabiiki ilk sezonki kadro ile bu taktiği denediğim kadro arasında az da olsa bir fark var ancak bu taktik beklediğimden, olabileceğinden çok daha fazla puan aldırmıştır.

Eğer kendi taktiğinizi yapmıyorsanız direk alın kullanın.

Şöyle ki;

Taktikte ince ayar olarak oyunculara hiç ellemedim. Hiç bir zaman 3 dmc yapmadım.
    Oyuncu kalitesini tahmin edebilirsiniz. En iyi oyuncularım 2 regen, onlardan biri kaleci (Galatasaray'dan kiralık) diğeri de çakma bir pivot.
    Çoğu oyuncunun özellikleri lig boyu gelişti. Yani sezona başlarken takımdaki çoğu oyuncunun özellikleri rezaletti.
    Sağ tarafta Ali Küçik ve Pino ile idare eden, yedek forveti fiziksel özelliklerinin hiç biri 9'u geçemeyen Genç Semih Şentürk olan, Sol kanatta yedek olarak Eren Albayrak bulunan, sol bekteki banko isim Alparslan Öztürk olan, en değerli oyuncusu sezon başında 1.5 M pound olarak stoper Cenk Güvenç olan bir takımdan bahsediyoruz.

Taktikte kornerden çok gol yendiğini gördüm. Bu sebeple ilk devrenin başından itibaren defansif korner seçeneklerinde, "Geri Dön" görevi olan 3 oyuncuya "Adam Markajı" verdim. Bayağı etkilediğini düşüyorum.

Her zaman takımın moralini üst düzeyde tuttum, tüm basın toplantılarına katıldım yani yardımcıma hiç bir şey devretmedim.

Kupada çok erken elendim. Sanırım bu da hayılı oldu.

Hadi artık şu görselleri göstereyim.

Şampiyonlar liginde de deneyeceğim... O zaman eklerim sonuçları.
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@sentugo

Mütevazı bir takım ve kadro ile başarılı sonuçlar elde etmişsin, Şampiyonlar Liginde Güçlü takımlara karşı önlem almalısın, bu birebir markajla ve rakip komutlarıyla olduğu gibi bazen dizilimde oynamalarla da olabilir, zaten dizilim kadar diğer bir önemli husus olan oyun mantelitesi her zaman taktiği tetikleyecektir.
    ...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

canımız sağolsun
    Sentugo.

baldemir 4 3 3 taktiği mükemmel olmuş şu an urfa ile oynuyorum ve her şey yolunda gidiyor sağol

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@sentugo

Takımına nazaran daha güçlü ekiplere karşı biraz ofansif kalıyor, Özellikle takımının bekleri ve ve savunma hattı güçlü değilse. Geçen sezona da baktığımızda Galatasaray, Bursa gibi güçlü takımlara karşı farklı yenilgiler elde edilmiş, Böyle durumlarda rakipleri daha iyi marke etme ve komutlarla durdurma, yeri geldiğinde dizilimde (rakibe göre) biraz oynama çare olabilir.

@Daimon Lupus

Rica ederim 4-3-3 arzulanan oyunu en iyi sunan taktiktir.
    ...

Usta galatasarayı yönetiyorum gol sıkıntılarım var ve 13.3.3 versiyonunda oynuyorum hangi taktiği alacağıma karar veremedim sence galatasaraya en iyi oturacak taktik hangisidir?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by ismaelbouzid View Post
    Usta galatasarayı yönetiyorum gol sıkıntılarım var ve 13.3.3 versiyonunda oynuyorum hangi taktiği alacağıma karar veremedim sence galatasaraya en iyi oturacak taktik hangisidir?
    Bir önceki sayfada özellikle Galatasaray için önermiştim ;

http://forum.turksportal.net/vb/show...1&postcount=14
    ...

saolasın

4 3 3 ile galatasaray mükemmel oynuyor, yalnız takımın taktiğe alışması için hazırlık maçlarını kendiniz yapın ve ilk yarı as takım ikinci yarı yedek takım şeklinde düzenleyin, eğer bir sakatlık sıkıntısı yoksa bu şekilde takımda ki bütün oyuncular sisteme alışmış olur ve takım yeni sezona hazır girer

teşekkürler ancak taktiği ne yazıkki sezon ortasında deneme ihtimalim olacak zaten daha önceki taktiğimde buna benzerdi o yüzden oyucularımın pek yabancılık çekeceğini sanmıyorum

Hocam seni tebrik ediyorum çok kaliteli bir taktik olmuş hem gol pozisyonları hem paslaşma olarak maçı izlerken ayrı bir zevk alıyorsunuz taktiği herkese tavsiye ederim

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@ismaelbouzid

Teşekkürler.
    ...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri