Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 4567 SonSon
151 ile 180 arası toplam 198 sonuç

Konu: FM 17 Yenilikler

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by BlackAnaconda View Post
    Atletico - Granada maçında skor aldatmasın, Atletico aynı sistem ve taktik ile oynadı. Maçı çabuk çevirebilmeleri de etkendi bu sistemin devam etmesinde. Özellikle ikinci yarı da farkı açan goller ve tehlikeli pozisyonlar tamamen kontradan geldi diye hatırlıyorum.

Eğer oyun zaten hücum oyuncularına bir tık fazla serbestlik veriyorsa bu hiç belli olmayacak bir derece de.. Katı oyun anlayışında rakip de defansif veya kontra oynuyorsa oyun çok kolay kilitlenebiliyor. Kontrol / Hücum geçişi yaparsan bu sefer de ciddi kontra tehlikesi yiyorsun.

Pres konusunda zaten iki seçenek var kullandığım. Presi azalt / yapma. Yapma dedikten sonra takım ciddi derece de pasif kaldığından daha çok azalt seçeneğini kullanıyorum. Taktik Rehberinde temponun otomatik olarak yükseğe geçtiğini öğrendiğimden beri de zaten düşük tempo da tutuyorum. Yani bu konularda sıkıntı yok ama hala çoğu zaman aklımdaki kontra takımı göremiyorum saha da. Belki de oyundaki hızlı hücum sayısının azlığından veya rakibinde kontraya önlem almasından kaynaklanıyor. Bilemem ama kontra anlayış şu anda pek oyuncuları çeken bir tercih değil bence. (15'e göre konuştum)

Pas konusunda nasıl bir tercih yapmalıyım burası biraz kafa mı kurcalıyor. Bir önceki mesaj da da bahsettiğim gibi kısa dersem kontra şanslarını harcadığım çok oluyor. Uzun dersem topu hiç tutamıyorum rakip savunma yerleştiğinde.. Serbest bıraksam katı anlayış da çok serbestlik iyi değil diye düşünüyorum.

Son olarak en iyi kontra dizilişi size göre nedir ? Savunma sertliği ön planda olsun diye dar alan oyun oynuyorum.

4-1-4-1 veya 4-4-1-1 denedim.

Oyunu sıkılaştırmak amacıyla 4-1-3-1-1 , 3-2-4-1-1 vb. tarzıyla denediğim taktiklerde oldu.
    Oyun anlayisinda fark cok fazla olmasa da mutlaka olmasi gerekli. Bu degisimi yapmazsaniz rakibin geride 11 kisi bekledigini, sizin 10 kisi kendi yari alaninizda oldugunuz ve orta sahanin bombos oldugu bir goruntu ortaya cikabiliyor.

Takimin preste pasif kalmasi cok sorun olmamali. Rakip tehlike yaratiyor gibi gorunebilir ancak buna hazirlikli oldugunuzu bilerek oynamaniz, o yediginiz baskinin bir kontra ile sonuclanabilecegini dusunmeniz gerekli. Eger surekli baski yiyorum, biraz daha fazla pres yapayim derseniz bu sefer hucuma hic cikamama gibi bir sorun ortaya cikiyor. Halbuki rakibin bu baskisinin sizin istediginiz bir sey oldugunu unutmamak gerekli.

Pas konusunda cok degisiklik taraftari degilim. Kontra oyunda zaten savunmacilar daha uzun paslarla, orta sahalar kisa/karisik paslarla, hucumcular kisa paslarla oynayacaktir (ofansif oyunda ise savunmacilar kisa paslarla, orta sahalar karisik/direkt paslarla, hucumcular direkt paslarla oynayacaktir - zaten bu yuzden hucum oyun anlayisi ile topa sahip olarak oynamak pek mumkun degil cunku orta saha ve hucum oyunculari surekli ileriyi dusunuyor). Ayrica Atletico'da Koke'yi playmaker olarak oynatinca, zaten o kendiliginden daha riskli paslar deneyecektir. Ayni sey Kenar Orta saha oynayan oyuncu icin de gecerli.

Dizilislerde genel olarak eger kontra veya defansif bir oyun anlayisi benimsiyorsaniz, DM ve MR/ML kullanmak daha dogru. Eger hucum oynuyorsaniz MC ve AMR/AML. AMR ve AML'nin, MR ve ML'den farki presi daha onde baslatmasi ve savunmaya daha gec geri donmesi veya donmemesi.

Atletico cok bariz bir 442 oynuyor bence. Top rakipteyken savunma ve orta saha 4-4 olarak diziliyor ve forvetlerden bir tanesi geriye gelerek destek veriyor (bu nedenle Torres'e defansif forvet/savun) digeri ise pas almak icin yakin oynuyor ama bos alan kovaliyor (bu nedenle sahte 9). Her iki merkez orta sahaya savun gorevi verdiginde, dizilisteki DM eksikligi cok sorun olmayacaktir.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyun anlayisinda fark cok fazla olmasa da mutlaka olmasi gerekli. Bu degisimi yapmazsaniz rakibin geride 11 kisi bekledigini, sizin 10 kisi kendi yari alaninizda oldugunuz ve orta sahanin bombos oldugu bir goruntu ortaya cikabiliyor.

Takimin preste pasif kalmasi cok sorun olmamali. Rakip tehlike yaratiyor gibi gorunebilir ancak buna hazirlikli oldugunuzu bilerek oynamaniz, o yediginiz baskinin bir kontra ile sonuclanabilecegini dusunmeniz gerekli. Eger surekli baski yiyorum, biraz daha fazla pres yapayim derseniz bu sefer hucuma hic cikamama gibi bir sorun ortaya cikiyor. Halbuki rakibin bu baskisinin sizin istediginiz bir sey oldugunu unutmamak gerekli.

Pas konusunda cok degisiklik taraftari degilim. Kontra oyunda zaten savunmacilar daha uzun paslarla, orta sahalar kisa/karisik paslarla, hucumcular kisa paslarla oynayacaktir (ofansif oyunda ise savunmacilar kisa paslarla, orta sahalar karisik/direkt paslarla, hucumcular direkt paslarla oynayacaktir - zaten bu yuzden hucum oyun anlayisi ile topa sahip olarak oynamak pek mumkun degil cunku orta saha ve hucum oyunculari surekli ileriyi dusunuyor). Ayrica Atletico'da Koke'yi playmaker olarak oynatinca, zaten o kendiliginden daha riskli paslar deneyecektir. Ayni sey Kenar Orta saha oynayan oyuncu icin de gecerli.

Dizilislerde genel olarak eger kontra veya defansif bir oyun anlayisi benimsiyorsaniz, DM ve MR/ML kullanmak daha dogru. Eger hucum oynuyorsaniz MC ve AMR/AML. AMR ve AML'nin, MR ve ML'den farki presi daha onde baslatmasi ve savunmaya daha gec geri donmesi veya donmemesi.

Atletico cok bariz bir 442 oynuyor bence. Top rakipteyken savunma ve orta saha 4-4 olarak diziliyor ve forvetlerden bir tanesi geriye gelerek destek veriyor (bu nedenle Torres'e defansif forvet/savun) digeri ise pas almak icin yakin oynuyor ama bos alan kovaliyor (bu nedenle sahte 9). Her iki merkez orta sahaya savun gorevi verdiginde, dizilisteki DM eksikligi cok sorun olmayacaktir.
    Çok teşekkürler. Sanırım biraz daha netleşti kafamda.. Konu iyice taktik konusuna döndü. Daha fazla rahatsızlık vermeyelim. Akşam beta çıkıyor zaten sanırım. Beta yorumlarını bekliyoruz. Tekrar kusura bakmayın arkadaşlar..

1 saat kaldı heyecanla bekliyoruz.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Haberi yeni gördüm Ne derece doğru??? Cep Tlf olanlar için haber detayını aşağıya atıyom.

Oyunda 2016/17 sezonunun sonunda İngiltere, Galler, K.İrlanda ve Cebelitarık'ın Avrupa Birliği'nden çıkacağı yazıldı. Ayrıca İskoçya'nın da Avrupa Birliğinde kalacağı ve Britanya'dan ayrılacağı belirtildi.

Bu durumda Avrupa Birliği'nden çıkacağını bildiren takımlar Avrupa'dan oyuncu transfer etmek istediklerinde eskisi gibi hemen imzayı atamayacaklar. Artık bu oyuncular için çalışma izni gerekecek ve bu izin sürecini beklemek zorunda kalacaklar.

Halihazırda bu ülke liglerinde forma giyen Avrupa Birliği futbolcuları için ise özel statüler uygulanacak ve bu isimler yabancı sayılmadan görevlerine devam edebilecek. Çalışma izni kuralı sadece yeni transferler için geçerli olacak.
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2007

Eski barlı sistemden sonra geçilen yeni taktik sisteminin detaylıca anlatıldığı bir konu, belge vs. var mı? İngilizce de olabilir.

@perpetua

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Steam kütüphanesini yenilemekten sıkıldım. Ne zaman geliyor yahu, 3 aydır bugünü bekliyorum ben
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Oyunu Play Store'dan alacaktım ama alamadım.

Türk Telekom müşteri hizmetleriyle görüşmem gerektiği, ödeme yapılamadığı uyarısını alıyorum her seferinde. Müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı oluşturdum ama ne kadar sürede sorunun çözüleceğini bilmiyorum.

Daha önce de oyunları bu siteden alıyordum ve hiçbir sorun yaşamıyordum. Bu sene neden böyle olduğunu anlayamadım.

Benzer sorunu yaşayanlar var mıdır acaba burada?

Beyler geldiiiii.

Voidu'da Türk Telekom faturası ile ödeme seçeneği acaba mevcut mudur?

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Yüklendi hadi hayırlısı
    ADANA DEMİRSPOR

Telefon faturalarıyla ödeme yapılıyor (ücret artarak) ama Türk Telekom ile yapılmıyor.

Playstore'dan alanlar için key gelecek mi bilgisi olan var mı?

Yorumlar, fotolar, oyuncu profilleri bekliyoruz.

Şahsen ; Bruma - Tolga Cigerci - Lens - Aboubakar - Talisca

Benim gibi PlayStore'dan alanlar mağdur sanırım. Şuan aradım arıza kaydı oluşturdular ama nafile...

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Plastore yaklaşık 4 senedir aynı mevzuyu yapıyor keyleri önce dağıtmıyor çıkınca dağıtıyor biraz bekleyin gelecektir.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul, Muğla

Nereden alayım tavsiye beyler lütfen ? Hangisi keyi veriyor hemen

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by perasis View Post
    Nereden alayım tavsiye beyler lütfen ? Hangisi keyi veriyor hemen
    En mantıklısı Steam

Football Manager Touch 2017 ney? Steam kütüphanesine eklenmişti normal oyunun keyini girince? Mobilden falan mı oynuyoruz bununla?

Nesil
    2007

Sayfa kasmasın diye direkt link vereyim;

http://i.hizliresim.com/Y4781a.png

http://i.hizliresim.com/ZYPjr0.png

http://i.hizliresim.com/vZvA0O.png

http://i.hizliresim.com/gXJpj2.png

http://i.hizliresim.com/bydpQV.png

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

ADANA DEMİRSPOR

İkinize de teşekkürler beyler..

Lens'in fiziğini daha iyi beklerdim. Tolga'yı çok ofansif yapmışlar. Çeviklik, Hızlanma, Pozisyon Alma, Markaj çok düşük olmuş bence.

Nesil
    2007

Van Persie 7.75 MN Euro
    Sneijder 5.25 MN Euro
    Muslera 4.12 MN Euro yıllık maaş yazıyor.

Yıllık maaşlar niye bu kadar arttı?

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

playstore'dan alsam gelir mi kod hemen?
    turksportal...

Quote Originally Posted by wolfson View Post
    playstore'dan alsam gelir mi kod hemen?
    Alma derim,biz hala bekliyoruz.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Van Persie 7.75 MN Euro
    Sneijder 5.25 MN Euro
    Muslera 4.12 MN Euro yıllık maaş yazıyor.

Yıllık maaşlar niye bu kadar arttı?
    Sneijder benim duyduğum ek primler ile 7M'a yakın alıyor. Tabi ki resmi rakamlar baz alınır. Bu rakamlar olmazsa bu oyuncular neden devam etsinler Türkiye'de? Çin, Türkiye, BAE üçgeninde takımların bu ligleri tek tercih etmesinin sebebi para artık. Kendimiz kandırmayalım.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

ahhh ah gözünü seveyim fiberin...millet indirip kurmuş oynuyor bizim ki daha %35....

KAP'da yıllık ücreti 3,2 M diye açıklandı ek primlerle nasıl 7 M olabilir anlam veremiyorum. Neyse, düşüncelerimizi araştırma başlığında belirtiriz.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Adriano resmi alabilirmiyim ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Eski barlı sistemden sonra geçilen yeni taktik sisteminin detaylıca anlatıldığı bir konu, belge vs. var mı? İngilizce de olabilir.

@perpetua
    Coook.

Imzamdaki yazi bir tanesi.

https://community.sigames.com/topic/...es-start-here/

https://community.sigames.com/topic/...ter-attacking/

https://community.sigames.com/topic/...dity-and-duty/

https://strikerless.com/

Buralardan cok malzeme cikar.

Logo paketlerini nereden temin edebiliriz arkadaşlar ?

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 4567 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri