1 ile 30 arası toplam 368 sonuç

Konu: [TSL] Beşiktaş Araştırması FM2008 - 8.0.2

Hybrid View

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

farklı görüşler olur elbette ama bence ilhanın söylediği absürt şeyler farklı bakış açılarından kaynaklanıyor veya az maç izlemektende olabilir mesela ilhan mehmet çakıra iyi son vuruşu olan bir futbolcu dediğinde 5 dk kendime gelememiştim
    Sinan;

Konu Çakır değil ancak vakitsiz bir dönemime geldiği için araştırmanın teslimatını kaçırmamış olsaydım Çakır'ın finishingini 13 verecektim. Bitiricilik, teknik bir özellik ve soğukkanlılıktan ayrılması gereken bir özellik. Mehmet Çakır, vuruş tekniği Türkiye standartlarında iyi bir oyuncu olsa da top ayağında iken panik yaptığı için yani soğukkanlı davranamadığı için komik durumlara düşebiliyor. Eğer G. Birliği datasına dokunabilseydim finishing 13, composure 7-8 olarak ayarlanacaktı.

Ayrıca belirteyim ki ben her Beşiktaş maçını izlerim.

Şimdi iyi bir Galatasaraylı olduğunun farkındayım ve bundan dolayı da Servet'e bir sempatinin olduğunun da farkındayım ancak Servet, Gökhan Zan'dan bazı özellikleri sebebiyle ayrılan bir oyuncu. Servet, Gökhan'dan daha iyi bir markajcı bence. Ancak Gökhan daha iyi tackle yapan bir oyuncu. Pozisyon alma özellikleri yakın, fiziksel olarak Servet daha iyi durumda. Ancak Gökhan'ı Gökhan yapan, bence kafasını kaldırıp sahaya bakabilen ve mentali olan bir futbolcu olması. Servet'ten daha iyi ofsayt taktiği uyguluyor ve daha iyi karar veriyor bence. Şimdi Ömer abi bir açık bulabilir söylediklerimde ancak dediğim gibi, bunlar subjektif benim kendi gördüklerim ve kesinlikle Beşiktaşlılığım ile alakası yok.

Galatasaray orta sahasında Topal, Özbek, hatta Arda gibi daha çalışkan oyuncular mevcut. Ancak Beşiktaş'ta defansın önünde savunma yapabilecek sadece Cisse var. Bir de Koray vardı.

Beşiktaş'ın bekleri bek değil. Tandoğan desen ofansif bir oyuncu, pozisyon almasını bilemiyor. Beşiktaş onu ilk aldığında babamla hazırlık maçı izlerken rakip takımın en tehlikeli ataklarını sağ kanadımızdan yaptığını görünce babama dönüp dedim ki: "Bu Tandoğan bek oynatılırsa cacık olmaz". Babam o zaman karşı çıkmıştı ancak şu durumda haklılığımın farkında o da.

Üzülmez'in de markaj özelliğinin, pozisyon alma özelliğinin çok zayıf olduğunun farkındayız.

Bu iki oyuncu da geri dönüşlerde ve defansta kaldıklarında takıma zarar veriyorlar.

Toraman hakkında Ömer abiyle olan sohbetimizde çok savaşçı, defansif özelliklerinden öte saha içindeki kararlılığı ile bu noktaya geldiği konusunda hem fikir olmuştuk. Toraman bölgesini çok boşaltabilen bir oyuncu bence. Şimdi o yok, Gordon var. Gordon'da göz problemi var. Ve yenilen ikinci golde herkes Zan diyor. Pozisyonu bir iki defa daha izlediğimde gelişiminde asıl hatanın Gordon'da olduğunu gördüm ben.

Takıma yeni giriş yapan Gordon'la, iki bek olmayan bekle, önünde Serdar Özkan'la, yanında savaşçı Toraman'la, Zan'a bu şekilde eleştri yapılmasını yanlış buluyorum.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Ve yenilen ikinci golde herkes Zan diyor. Pozisyonu bir iki defa daha izlediğimde gelişiminde asıl hatanın Gordon'da olduğunu gördüm ben.
    Aksine Gordon yapilmasi gerekeni yapiyor ve ayaginda top olan oyuncunun kaleye direk giden yolunu kesmek icin cizgiye dogru kayiyor. Orada onunde bosta olan Necati'yi gormeyip, markaja girmeyen Gokhan Zan.

Ancak sonucta futbol'da bu hatalar olur. Gokhan markaji cok seven bir oyuncu degil benim gozlemledigim kadari ile. Narin oyuncu demem de biraz ondan kaynaklaniyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Sinan;

Konu Çakır değil ancak vakitsiz bir dönemime geldiği için araştırmanın teslimatını kaçırmamış olsaydım Çakır'ın finishingini 13 verecektim. Bitiricilik, teknik bir özellik ve soğukkanlılıktan ayrılması gereken bir özellik. Mehmet Çakır, vuruş tekniği Türkiye standartlarında iyi bir oyuncu olsa da top ayağında iken panik yaptığı için yani soğukkanlı davranamadığı için komik durumlara düşebiliyor. Eğer G. Birliği datasına dokunabilseydim finishing 13, composure 7-8 olarak ayarlanacaktı.

Ayrıca belirteyim ki ben her Beşiktaş maçını izlerim.

Şimdi iyi bir Galatasaraylı olduğunun farkındayım ve bundan dolayı da Servet'e bir sempatinin olduğunun da farkındayım ancak Servet, Gökhan Zan'dan bazı özellikleri sebebiyle ayrılan bir oyuncu. Servet, Gökhan'dan daha iyi bir markajcı bence. Ancak Gökhan daha iyi tackle yapan bir oyuncu. Pozisyon alma özellikleri yakın, fiziksel olarak Servet daha iyi durumda. Ancak Gökhan'ı Gökhan yapan, bence kafasını kaldırıp sahaya bakabilen ve mentali olan bir futbolcu olması. Servet'ten daha iyi ofsayt taktiği uyguluyor ve daha iyi karar veriyor bence. Şimdi Ömer abi bir açık bulabilir söylediklerimde ancak dediğim gibi, bunlar subjektif benim kendi gördüklerim ve kesinlikle Beşiktaşlılığım ile alakası yok.

Galatasaray orta sahasında Topal, Özbek, hatta Arda gibi daha çalışkan oyuncular mevcut. Ancak Beşiktaş'ta defansın önünde savunma yapabilecek sadece Cisse var. Bir de Koray vardı.

Beşiktaş'ın bekleri bek değil. Tandoğan desen ofansif bir oyuncu, pozisyon almasını bilemiyor. Beşiktaş onu ilk aldığında babamla hazırlık maçı izlerken rakip takımın en tehlikeli ataklarını sağ kanadımızdan yaptığını görünce babama dönüp dedim ki: "Bu Tandoğan bek oynatılırsa cacık olmaz". Babam o zaman karşı çıkmıştı ancak şu durumda haklılığımın farkında o da.

Üzülmez'in de markaj özelliğinin, pozisyon alma özelliğinin çok zayıf olduğunun farkındayız.

Bu iki oyuncu da geri dönüşlerde ve defansta kaldıklarında takıma zarar veriyorlar.

Toraman hakkında Ömer abiyle olan sohbetimizde çok savaşçı, defansif özelliklerinden öte saha içindeki kararlılığı ile bu noktaya geldiği konusunda hem fikir olmuştuk. Toraman bölgesini çok boşaltabilen bir oyuncu bence. Şimdi o yok, Gordon var. Gordon'da göz problemi var. Ve yenilen ikinci golde herkes Zan diyor. Pozisyonu bir iki defa daha izlediğimde gelişiminde asıl hatanın Gordon'da olduğunu gördüm ben.

Takıma yeni giriş yapan Gordon'la, iki bek olmayan bekle, önünde Serdar Özkan'la, yanında savaşçı Toraman'la, Zan'a bu şekilde eleştri yapılmasını yanlış buluyorum.
    çok güzel bir yorum hatta gökhan zanın uzun süreli sakatlığı sonucu daha formuna kavuşamadığıda ileri sürülebilir
    bunlar farklı yorumlar işte ona lafım yok ancak şu farklı yorum değil (hatayı gordon yapıyor) bu yeteri kadar objektif olamama, bu doğru analizi yapamama(kırıcı olmamak için aklımdaki düşünceyi yumuşatıyorum)

zannediyorum erman topla sıfıra iniyor karşısındakide ibrahim üzülmez onun arkasında gordon onun arkasındada zan var ortalarında yanlız başına necati duruyor
    diyelimki gordon necatiyi tuttu ermanda üzülmeze çalım attı ne olacak ya erman kaleciyle karşı karşıya kalacak yada gordon nectiyi bırakıp ermana doğru koşacak erman topu dışarı çıkarırsa necati boş kaleye golü atacak

peki söylermisin gökhan zan necatiyi alırsa ne olacak erman iboya çalımda atsa karşısına gordon geçecek ortada yapsa gökhan necatiye vurdurmayacak
    savunma böyle yapılır

ayrıca ben galatasaray sempatizanı olduğumu gizlemiyorumki bu anlaşılıyor demek doğru değil bide üstelik serveti çok sevdiğimide hep söylerim bana benziyor hayvan şaka bir yana ama ben fanatiklik hiç yapmadım bu forumda bunu imaa etmemek lazım ben servetin cası 135-140 olur diyorum zaten gökhanın ca sı 140 olmaz asıl anlatmak istediğim o
    yine ardanın pa sı 158 i geçmez bana göre lincoln ün ca sı 145 i geçmez
    ben bunları söyleyen bir kişiyim sen iyi bir galatasaraylısın deme lütfen bana
    Fikirlerim burada

Mesaj Yetkileri