Sayfa 1 / 15 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 440 sonuç

Konu: "Dünya Turu Devam Ediyor - Afrika'da Vuvuzelaların Arasındayız."

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Default "Dünya Turu Devam Ediyor - Afrika'da Vuvuzelaların Arasındayız."

Evet, 2009'dan beri kariyer açmıyordum.Bayağı oldu, umarım bu sefer zevkli bir kariyer sunabilirim sizlere...

Evet, bu kariyerde tek bir amacım olacak, o amaca ulaştığım an sonlandıracağım kariyeri.Amacım;5 Kıta'nın en büyük kupalarını kazanmak..Belki de ulaşamam ama denemeye değer bence.

Eveeeeet efendim, yolculuğumuza ilk olarak Asya Kıtası'nda bulunan Japonya'dan başlıyoruz.Klübümüzün adı Yokohama F Marinos...

Yokohama F. Marinos (横浜F・マリノス Yokohama Efu Marinosu?), Japonya'nın Yokohama şehrinde bulunan futbol kulübü. J. Ligi'nde mücadele etmektedir.

1999'da, Nissan Motors tarafından, Yokohama Marinos ile Yokohama Flügels kulüplerinin birleşmesiyle kuruldu. 1982'den beri Japonya'nın en üst seviye futbol liglerinde mücadele eden ve bu sayede ligde en uzun süre oynayan kulüp konumunda olan Marinos, üç kez şampiyon, iki kez ise ikinci olma başarısını göstermiştir. Kulübün adındaki Marinos kelimesi, İspanyolca'da "denizciler" anlamına gelmektedir.

Tarihçe

1972'de, Yokohama'da, Nissan Motors FC adıyla kuruldu. 1976'da 2. Lig'te mücadele etmeye hak kazandı. Bu sıralarda yerel lise ve üniversitelerle yakın ilişkilerde bulunarak kulüp için bir altyapı oluşturuldu. İlk profesyonel teknik direktör Shu Kamo yönetiminde; 1988 ve 1989 yıllarında lig, Lig Kupası ve İmparatorluk Kupası kazanıldı.

1991 yılında yeniden yapılanan ligin kurucuları arasında yer aldı. 1998'de ana sponsorlarından birinin desteğini kesmesi üzerine, aynı şehrin diğer bir takımı Yokohama Flügels ile birleşme kararı alındı. İki kulübün birleşmesinin ardından, Flügels'i temsilen, kulüp adına F harfi eklendi. Birleşmeye karşı çıkan Flügels taraftarları ise, 1999'da Yokohama FC adında yeni bir kulüp kurdular.

Yokohama Takımı maçlarını 72.327 kişi kapasiteli Yokohama Nissan Stadyumu'nda oynamaktadır.

NOT:Bu kariyerimde daha çok zevk almak için biraz duygusal davranabilirim.Oyuncu seçimlerinde veya transferlerimde..

Ve bu kariyerimde de Yokohama'yı seçmemin en önemli nedeni, bana göre gelmiş geçmiş en büyük duran top ustalarından biri olan SHUNSUKE NAKAMURA'dır...

Hadi bakalım, Dünya Turu başlasın!

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar Takipteyim

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Başarılar.Umarım hedefine ulaşırsın kariyerde insan ister istemez duygusal hamle yapıyor zaten kariyerlerde.Nakamura da zamanında ne atıyordu frikikten

Oo hayırlı olsun.Başarılar.

Basarilar.

Nesil
    2013
    Yer
    Samsun

Güzel olacak , stad bomba başarılar

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Başarılar, eğlenceli bir serüven olacak gibi

Nesil
    2012
    Yer
    Tekirdağ / Çorlu

Başarılar

Başarılar

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

İlginç kariyerleri severim takipteyiz usta

Başarılar. Japonya ilginç bir tercih takipteyim

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

@rexpo1994 Teşekküler dostum bakalım neler yapacağız?

@wladcas Sorma ya, frikiklerini çok özledim.Neyse, burada bir nebze olsun dindiririz umarım.

@emirby Çok teşekkür ederim.

@Ronaldinho 10 Sağol dostum.

@davidalaba27 Aynen, stadyuma ben de hayran kaldım.Teşekkürler.

@dAleksic Bana da eğlenceli olacak gibi geliyor, teşekkürler.

@karayer Çok sağol.

@JannMeir Teşekkür ederim, bakalım neler yapabileceğiz?

@Leonidas Sağolasın hocam eksik olma.

@SametOzoglu Teşekkür ederim, evet bence de ilginç olacak.

-Birazdan güncellemeleri paylaşacağım arkadaşlar...

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Başarılar.

Tsubasa'yı istiyoruz. !
    TariboWest

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by Moussa Sow View Post
    Başarılar.

Tsubasa'yı istiyoruz. !
    Başarılar dilerim.
    Aynen en kısa zamanda bir Tsubasa-Wakabayashi ile Hyuga isteriz ona göre

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Quote Originally Posted by Moussa Sow View Post
    Başarılar.

Tsubasa'yı istiyoruz. !
    Teşekkürler.Japonya'daki takımların altyapı tesisleri falan sağlam.Neden olmasın?

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Başarılar dilerim.
    Aynen en kısa zamanda bir Tsubasa-Wakabayashi ile Hyuga isteriz ona göre
    Ahaha umarım olur.Bu yıl Nakamura ile idare edeceğiz.

Eveeeeet, göreve başladık bakalım.Hayırlısı olsun..Bize verilen bütçe şu şekilde;

Toplantıya katılmadığım için gazeteler çok sert bir şekilde eleştirdi beni.Yakın bir zamanda gönüllerini alırım onların.

Genel olarak takımın kadrosunu bir inceledim, gözüme takılan takımdaki 3 yabancının 2'sinin artık son dönemlerinde olmasıydı.Japonya Ligi'nde 3 Yabancı Kuralı var, Asyalı oyuncularla birlikte 5 olabiliyor.Fakat bu 3 hakkımızı bu oyunculardan yana mı kullanmalıyız? Endişeliyim.Hem maaşlarıda takıma göre oldukça yüksek.Gelecek maçlara göre kararımı vereceğim..

Takımı Ligin ortalarında devralıyorum..Sıralama aynen şu şekilde;

Transfer döneminin açılmasına yaklaşık olarak 2 hafta var.Ve bende şimdiden klübe yararlı olabilecek oyuncu arayışlarına başladım.İlk gözüme çarpan oyuncu Ponta Preta'lı Baraka oldu;

Bu transferle yakın bir zamanda ilgileneceğim.Bu arada oyuncumuz Tomisawa'ya Suudi Arabistan'dan yoğun bir talep var. Teklifleri reddettim.Genel olarak takımın mevcut iskeletini korumaya çalışacağım..

Bu arada, basın toplantısında Savunma futbolu konusunda tedirgin olduğumu belirttim.Fakat sağ gösterip sol vurmayı planlıyorum açıkçası.Takıma savunma oynatmayı, az ama öz pozisyona girip değerlendirmeyi daha çok seviyorum.

Evet, ilk maçımız geldi ve çattı.Rakip Cerezo Osaka.Takımla hiç hazırlık dönemi geçirmeden direk lig maçıyla başlamak zor olacak.İlk olarak aklımda belirlediğim taktikle maça çıkıyorum.

Açıkçası maç oldukça durgun ve önemli pozisyon olmadan geçiyor.Son dakikada Sugimoto'dan yediğimiz golle mağlup oluyoruz.

Kaybetmemize karşın, iyimser olunması yönünde basına demeç verdim.Ayrıca yenilgiyi haketmediğimizi de söyledim.

Anlaşılan o ki, basın toplantısında söylediğim sözlerden sonra, Cerezo Osaka takımının Teknik Direktörü Levir Culpi bayağı kızmış.Hayır yani ne var? Sadece maçın hakkının beraberlik olduğunu belirttim.

Yokohama yönetimi sıradaki lig maçını taraftar günü olarak düzenleme kararı almış.

16.HAFTA

Taraftar günü olarak düzenlenmesi hiç bir şey değiştirmedi.75 binlik stada 27 bin kişi geldi.Zaten yönetim daha sonra pişman olduğunu belirtti.

Neyse, maça dönelim.Mükemmel bir performans ve net bir skorla maçı 2-0 kazanıyoruz.Ve takım moralleniyor.

Nesil
    2013
    Yer
    Samsun

Ardija maçı çıkış maçımız olacak

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

arada pek puan farkı yok yakalarsın. Bu maçlada çıkışa geçersin.

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Quote Originally Posted by davidalaba27 View Post
    Ardija maçı çıkış maçımız olacak
    İnşallah dediğin gibi olur.

arada pek puan farkı yok yakalarsın. Bu maçlada çıkışa geçersin.
    Bende öyle umuyorum.

Yuzo Kobayashi ile yolları ayırıyoruz.Aslında, kendisi takımımda tutmak istediğim bir oyuncuydu fakat teklif iyiydi ve hayır diyemedim.Ayrıca bir kaç transfer için paraya da ihtiyacımız var.

17. HAFTA

Ligin güçlü takımlarından olan Urawa Reds deplasmanına konuk oluyoruz.Aklımdaki taktiği bir nebzede olsa bu maç uyguluyoruz.''Az pozisyona girip verim almak...'' Ayrıca duran top organizasyonu çalışmalarımızın meyvelerini alıyoruz.

Bu arada, stadda maçı izleyenler arasında Sochaux antrenörü Herve Renard'da vardı.Herve Renard'ın oyuncumuz Shingo Hyodo'ya ilgisinin olduğu biliniyor.

Tebrikler Yuji Nakazawa!

Takımımızın tecrübeli oyuncusu Yuji Nakazawa Urawa maçıyla birlikte Yokohama formasıyla 650.maçına çıktı.

Yokohama'da ayrılıklar başlıyor!

Yabancı hakkımızı daha verimli kullanmak adına tecrübeli oyuncumuz Marquinhos Cambalhota ile yolları ayırıyoruz.Kendisi 140 bin pound karşılığında Avrupa'nın yolunu tutuyor.

Takımımızdaki bir diğer Brezilyalı Aguiar'ı da elimizden çıkarmaya çalışıyoruz fakat talibi çıkmayınca mecbur, kontenjanı açmak adına 130 bin pound karşılığı sözleşmesini karşılıklı olarak fesh ediyoruz.

Huang Wei Yokohama'da!

İlk transferimizi Benfica B takımından 19 yaşındaki stoper Huang Wei'yi alarak gerçekleştiriyoruz.Açıkçası bu transferi yapmamın en büyük nedeni Asyalı oyunculara tanınan ek kontenjan hakkı.

Ve Büyük Bombayı patlatıyoruz! Belki de artık büyük bomba değil ama hayran olduğum bir oyuncu olan Kerlon'u takıma katıyoruz.

Tanımayanlar için; Kimdir Kerlon?

Futbola başladığı Cruzeiro altyapısında geleceğin en parlak futbolcuları arasında gösterilen Kerlon maç esnasında topu kafasında sektirerek ilerlemesiyle meşhur olmuştur. Kariyeri süresince peşini bir türlü bırakmayan ciddi diz sakatlıklarıyla uğraşmıştır. Avrupa'ya gelişini sürekli geciktiren bu sakatlıkların ardından 2008 yazında Inter Milan tarafından transfer edilip, transfer kotası sebebiyle aynı sezon başında Chievo'ya kiralanmıştır. İtalya'da da sakatlıklarla dolu bir sezon geçiren Kerlon, yeni takımı Chievo ile ligde ancak 4 maçta forma giydi. 2009-2010 sezonu başında Jose Mourinho Kerlon'a bir şans daha vererek kendisini Inter'e kazandırdı.

Inter formasıyla da beklenen çıkışı yakalayamayan Kerlon, Ajax ile de başarısız bir sezon geçirdikten sonra önce ülkesine dönmüş ve sonrasında da Japonya 3. liginde mücadele eden Fujieda'ya transfer olmuştur.

Kariyeri boyunca peşini bırakmayan sakatlıklar yüzünden, vitrindeyken bir anda Japonya 3.Ligi'ne düşen bir yıldız Kerlon...

Ve izlemeyenler için Kerlon, bu adam Brezilya u-20 takımının en büyük yıldızıydı;

http://www.youtube.com/watch?v=y6Yj7GoXPZw

Bombalar ardı ardına patlamaya devam ediyor! Marko Pantelic Yokohama'da!
    Kendisiyle ABD kariyerlerimde defalarca oynadım ve daima verim aldım.Umarım Japonya'da da iyi işler çıkarır.

Bu arada, ligin ilk yarısı sona erdi.Puan durumu şu şekilde;

Bu da oyuncu istatistikleri;

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Transferlerin güzel. Liderliğin bir ucundan tutmuşsun şimdi sıra diğer kulpuda ele almada.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Maçlar,Transferler hepsi güzel.Liderliğe en kısa zamanda geçeriz

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Transferler çok yerinde olmuş.Pantelic usta bitiriciliği ile şampiyonluğu getirir umarım.Kerlon'dan da beklentim büyük tekrar parlatırsın umarım kendisini

Güzel kariyer olacak gibi Başarılar

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Transferlerin güzel. Liderliğin bir ucundan tutmuşsun şimdi sıra diğer kulpuda ele almada.
    Umarim dedigin gibi olur da, isler biraz degisti.Yarin guncelleyecegim.

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Maçlar,Transferler hepsi güzel.Liderliğe en kısa zamanda geçeriz
    Bir takim sikintilar yasadik, yarin guncelleyecegim umarim en kisa zamanda duzelir.
    Quote Originally Posted by wladcas View Post
    Transferler çok yerinde olmuş.Pantelic usta bitiriciliği ile şampiyonluğu getirir umarım.Kerlon'dan da beklentim büyük tekrar parlatırsın umarım kendisini
    Kerlon ilk macinda cok iyi baslangic yapti ama hemen sakatladilar adami.
    Quote Originally Posted by BMAais28 View Post
    Güzel kariyer olacak gibi Başarılar
    Cok tesekkur ederim.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Yaşlı kurtlarla dimdik ayaktayız inşallah çakılmayız

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Quote Originally Posted by Leonadias View Post
    Yaşlı kurtlarla dimdik ayaktayız inşallah çakılmayız
    Bu aralar çakıldık.

18.HAFTA

Takıma savunma futbolu oynatma felsefem devam ediyor.Gene kısır bir maç geçti, rakip tek bir pozisyon buldu ve gole çevirdi.Aslında yenilmemizin fazla bir önemi yok hala liderin ensesindeyiz.Taktiği oturtana kadar inatla devam edeceğim.

19.HAFTA-Kasap Takım Bellmare

Daha 12.dakikada ilk adamımızı sakatlığa kurban verdik.Daha sonrasında bir başkasını...Bunun dışında 3 kişide hafif sakatlandı.Bir daha ağır sakatlık oldu ve oyuncu değiştirme hakkımız da kalmadığından dolayı, 56.dakikadan itibaren 10 kişi oynadık.Taktikte bir kaç oynamalar yapmam lazım..

Maç sırasında sakatlanan Fujita'nın sakatlığının ciddi olduğu ortaya çıktı.3-4 ay yok.

Sağ bekimizin takımdan ayrılmak için benimle görüşme yapması üzerine Daigo Nishi'yi kiraladık.

Federasyon tarafından uyarıldım.Sakat futbolcularım yüzünden o kadar sinirlenmiştim ki, hakeme iyi bir giydirdim basın toplantısında. Ama sonradan hakemin haklı olduğu ortaya çıktı.

20.HAFTA-KÖTÜ GİDİŞ SÜRÜYOR

Kerlon'un ilk maçıydı.Yenik durumdayken onu oyuna soktum.Tam maçı çeviriyoruz derken, Kerlon golünü attı ve sakatlandı.Bizde iyice oyundan düştük ve sahadan 1-2 mağlubiyetle ayrıldık.Şu an her şey tepetaklak oldu, bakalım bu kötü gidişe son verebilecek miyiz?

Yedek kalecimiz Tetsuya Enomoto'da huzursuzluk çıkarıp takımdan ayrılmak isteyince, hiç ısrarcı olmuyor ve
    kendisini Başakşehir'e uğurluyoruz..

21.HAFTA

FC Tokyo'ya 3-2 mağlup oluyoruz.Takımda bir şeyler eksik ama neyin eksik olduğunu henüz bulamadım.4-4-2'ye geçeceğiz.

Evet, son maçlardan sonra benim ve takımımın morali iyice bozuldu ve biz de küçük bir Yokohama turuna çıkmaya karar verdik.Sizde katılmak ister misiniz?

Yokohama (横浜市), Japonya'nın en büyük adası Honşu'nun Kanto bölgesinin güney kısmında bulunan Kanagawa ilinin merkezidir. Tokyo Körfezi'nin batısında ve Tokyo'nun yaklaşık 30km güneyinde yer almaktadır.

Başkenti Tokyo'dan sonra en büyük şehridir. Nüfusu 3,6 milyondur. Tokyo ile birlikte Keihin Sanai Bölgesi (京浜工業地帯 Keihin Kōgyō Chitai)nin merkezini ve Japonya'nın ticari merkezlerindendir.

Şehirden Görüntüler

Ben ve takımım piknikteykene.

Halat çekme yarışması yapıyoruz.

Burada da uzun eşek oynarkene.

Yokohama'da Çin Sokağı.

Umarım bu gezi bana ve takıma moral olarak geri döner ve istikrarı yakalarız.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Takımı moral gezisine götürmüşsün iyi fikir arada yapmak lazım.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Türk işi tatil yaparsan çakılırsın tabi

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Birseyleri ateslemen gerekecek

Nesil
    2013