1 ile 19 arası toplam 19 sonuç

Konu: Transfer Hilesi

Default Transfer Hilesi

Oyunda birşey buldum arkadaşlar.mantık hatası yani.istediğiniz bir oyuncuya (örneğin neymar) transfer teklifinde at least 50 matches deyip 40 milyon avro verin.kulüb kabul edicektir,sonrasında 45 maç oynatıp satın arkadaşı,kasanızdan oyuncunun maaşı dışında para çıkmıyor.yöntemden tam olarak emin değilim,sizinde bilginiz ve tecrübeniz varsa bu konuda bilgilenmek isterim...

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

her sene bu konunun açılmasına alıştımm
    turksportal...

bütün fm serilerinde var ama bu oyundan zevk almanı azaltıcaktır
    Last edited by frkara : 16.Kasım.2010 at 00:16

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    her sene bu konunun açılmasına alıştımm
    farkında değilim her sene açıldığının

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Artık hileden çıktı bu oyunun demirbaşı oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

dırek baska takımlardan para aktaralım aynı hesap en azından oyuncuyu satan klub takım dengesını korumus olur

hileyle şampiyon olup ben oyun oynuyorum diyenleri anlamıyorum.

daha böyle çok yöntem var kaçınmak lazım yoksa oyun çığrından çıkıyor

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Ben 48 ay taksit bile uygulamıyorum. Yani uyguluyorum ama şöyle: Örneğin 15M diyelim. Önce 3M falan nakit veriyorum. Geri kalanı da 30 ay falan taksit yapıyorum. Böyle daha iyi aslında. Daha gerçekçi

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by rainmakerr View Post
    hileyle şampiyon olup ben oyun oynuyorum diyenleri anlamıyorum.
    Ben de insanlarin oyun anlayisina niye surekli mudahale ediliyor onu anlamiyorum.

Niye ki, "oyun" oynuyor iste onlar. Ayrica satan kulup, oyuncusu icin 50 mac sonra para almayi kabul ediyorsa bu niye hile olsun ki? Oyundaki zevki azalttigi konusunda hemfikirim ama "oyun"da bulunan bir durumu manipule etmek de tercih meselesi.

Hem atiyorum isten eve gelen, kendisine ayirabildigi kisa bir zamani da FM ile degerlendiren biri sinir stres sahibi olmamak adina -onceligi keyif almak oldugu surece- her halti da yiyebilir.

Herkesin oyun anlayisi ve deneyimi kendine.

Taksiti ben de kullanıyorum ama sonuçta o taksitlerinde birikip mali bir yük getirme durumu var. Bir takımla uzun bir kariyer düşünürseniz bu seçenekte ilerde baş ağrıtabilir. Benimkisi biraz daha hesaplı kitalı oluyor. Genelde belli bir peşinat veririm ve vadeyide genelde 2 yılla falan sınırlandırım. Tabi burda kazanabileceğiniz parayı aşa yukarı hesap etmeniz lazım sonra Balance de hiç para kalmazsa ödetemezsiniz Her ay kırmızı renkli loss yazısını görürsünüz finansal tablonuzda

Quote Originally Posted by amorti View Post
    Ben de insanlarin oyun anlayisina niye surekli mudahale ediliyor onu anlamiyorum.

Niye ki, "oyun" oynuyor iste onlar. Ayrica satan kulup, oyuncusu icin 50 mac sonra para almayi kabul ediyorsa bu niye hile olsun ki? Oyundaki zevki azalttigi konusunda hemfikirim ama "oyun"da bulunan bir durumu manipule etmek de tercih meselesi.

Hem atiyorum isten eve gelen, kendisine ayirabildigi kisa bir zamani da FM ile degerlendiren biri sinir stres sahibi olmamak adina -onceligi keyif almak oldugu surece- her halti da yiyebilir.

Herkesin oyun anlayisi ve deneyimi kendine.
    Tamamen kişisel birşey bu, aslında anlaşılıp anlaşılmayacak birşey yok ortada. Mesela ben de zamanında hileye başvurdum, mesela bir oyuncum sakatlanır uzun süreli, editörden girip iyileştirirdim, kaybettiğim maçı load edip bir daha oynardım, transferdeki açıklardan faydalanırdım falan filan, fakat bi iki maç sonra içimde burukluk olur, vicdanım rahat etmez ve yeni kariyer açardım. Yani kimileri hileyle oyun oynamada bir sakınca görmez, kimileri ise rahat edemez hile yapınca oyundan zevk alamaz benim gibi. Tamamen kişiyle ilgili bi durum.

E abicim EURO Cup finaline Beşiktaş ile çıktım 2. sezonda Juventus ile karşılaştım save ettim maçtan önce ama sağolsun Quaresma buna izin vermedi

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by celilsong View Post
    Oyunda birşey buldum arkadaşlar.mantık hatası yani.istediğiniz bir oyuncuya (örneğin neymar) transfer teklifinde at least 50 matches deyip 40 milyon avro verin.kulüb kabul edicektir,sonrasında 45 maç oynatıp satın arkadaşı,kasanızdan oyuncunun maaşı dışında para çıkmıyor.yöntemden tam olarak emin değilim,sizinde bilginiz ve tecrübeniz varsa bu konuda bilgilenmek isterim...
    artık buna o kadar alışıldı ki fm bile bunu kaldırdı gibi.

bir örnekle açıklayacağım. bende fm 2010 var. aguero nun min. fee 60 milyon. senin dediğini denemek istedim. anca 40 m mu ne oldu, 60 yaptım toplamı teklif ettim reddetti biraz uğraştım baktım olacak gibi değil 60 m hemen verdim aldım. naapim iyi adam(188 e 189)

diyelim ki oyuncuyu 50 milyon dedin aldın ve satmayı da unuttun , sonra kulüpte o kadar para yoksa nasıl ödeme yapılacak ?? :X :X

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by bobobobo View Post
    diyelim ki oyuncuyu 50 milyon dedin aldın ve satmayı da unuttun , sonra kulüpte o kadar para yoksa nasıl ödeme yapılacak ?? :X :X
    Harbiden he bunu da biri açıklayıversin

Nesil
    2008
    Yer
    Sakarya

Balance'ye eksi olarak eklenir o miktar ve klüp borca girer.

az önce bjk ile transferin son günü selçuk inanı alacakken kontrattaki maaşı yükseltmek için edit bütçeden transfer maaşını 0 yaptım sonra tekrar parayı alamadım öyle oluncada bir oyuncuyu 14 k'ya alacakken kiralayacakken bile satın alamadım gerçekte bu söylediklerinizin olmadığı gibi böyle birşeyde yok bende 30 lig maçındanm sonra para olarak marquezi aldım napıyım oyun bunu yaparsa bende ona bunu yaparım...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Aslında basit bir hata bu. Kontratta böyle bir madde olması gerçekçi değil. Olsa olsa 1 milyon euro olur bahsettiğiniz bonus. Böyle basit şeyler kolayca düzeltilebilir aslında oyun kodunu üreten kişiler tarafından.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Mesaj Yetkileri