Sayfa 7 / 20 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
181 ile 210 arası toplam 579 sonuç

Konu: Lucid Rüya (Rüyaya hakim olabilmek) "9 Kişi Başardı"

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Şu rüyada koşamama olayı eskiden bende çok oluyordu.Son zamanlarda sık olan ise,sınavlara giriyorum ve her seferinde bir aksilik oluyor ve sınav kötü geçiyor.Acayip moral bozucu oluyor bu rüyalar ve çoğu sefer rüya olduğunun farkına varamıyorum uykumda.
    Rüyanın zaten olayı bu ki Şemsi Abi rüyada olduğunu anlayamazsın.Bazen de rüya görürken bir dış etkenle falan uyanınca bir süre gerçekle rüyayı ayırt edememe durumu var insan delirmiş gibi hissediyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by aerysnmz View Post
    Rüyanın zaten olayı bu ki Şemsi Abi rüyada olduğunu anlayamazsın.Bazen de rüya görürken bir dış etkenle falan uyanınca bir süre gerçekle rüyayı ayırt edememe durumu var insan delirmiş gibi hissediyor.
    Bazı rüyalarda rüya olduğunu anlayıp derin bir nefes çekebiliyorum ama bu tarz rüyalarda hiç olmuyor. Onu demek istemiştim aslında. Ayrıca dejavu olayı bende genelde forumla ilgili oluyor.Rüyamda forumda bir şeyler yapıyorum ve bir süre sonra aynısı tamamen gerçekleşiyor.
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Dejavu olayının bilimsel açıklaması :

Beyin bildiğiniz gibi 2 lobdan oluşur. Bazen beyin yorgunluğu olur. Ve bu beyin yorgunluğu zamanında yaptığınız olaylar yaşanırken bir lob diğer lobdan daha yavaş çalışır. Bu nedenle birisi olayı zamanında algılamışken diğeri 1 saniye geç alıglar ve sanki bu anı daha önce yaşamış gibi oluruz.

Bazı yerlerde "Büyük büyük dedelerimiz A sokağından geçtiği için bizde A sokağından geçince dejavu oluyoruz" gibi saçma yazılar var. Eğer öyle olsaydı ben Playstation oynarken dejavu olmazdım
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Yalnız dediğiniz doğru olabilir. Ben dejavu yaşarken kafam pek yerinde olmuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Dejavu olayı bende hep rüyalarda oluyor.Rüyamda bir şeyler yapıyorum ve aynısını gerçek hayatta yaşıyorum.Bu lob olayı pek aklıma yatmadı bu yüzden.Dede olayı dediğin gibi saçma.Dedelerimden birisi,bırak turksportal'a girmeyi,hayatlarında internete girmemişlerdir.
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ben rüyada yumruk atamıyorum mesela.Bir de bağıramama durumu var ama en ilginci ise rüyamı durduruyo olabilmem.Bu sizin başınıza geldi mi bilmiyorum.Geçen gece rüyamda tam adamlar beni yakalayacakken bir anda aynı oyun durdurur gibi rüyamı durdurdum.Bu normal bir şey mi acaba ?
    Nam-ı diğer [Rec]ep

İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Yakında seni Sihirli Annem'e çağırırlar Recep

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Yakında seni Sihirli Annem'e çağırırlar Recep
    Ben de ondan korkuyorum.
    Nam-ı diğer [Rec]ep

İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Eğer dejavu olduğumuzda söylediklerimiz kelimesi kelimesine çıkıyorsa bizim söyleyeceğimiz her şey önceden belli demek bu.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    Eğer dejavu olduğumuzda söylediklerimiz kelimesi kelimesine çıkıyorsa bizim söyleyeceğimiz her şey önceden belli demek bu.
    Hayır işte. Yorgun olan beynin öyle olduğunu sanıyor. Ben tam anlatamadım sanırım ama neyse

Quote Originally Posted by [Rec]ep View Post
    Ben rüyada yumruk atamıyorum mesela.Bir de bağıramama durumu var ama en ilginci ise rüyamı durduruyo olabilmem.Bu sizin başınıza geldi mi bilmiyorum.Geçen gece rüyamda tam adamlar beni yakalayacakken bir anda aynı oyun durdurur gibi rüyamı durdurdum.Bu normal bir şey mi acaba ?
    Senin sistem error vermiş. Yakında mavi ekrran hatasıyla karşılaşırsan şaşırma

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Dejavu olayını paralel evrenle açıklayanlar da var. Karışık biraz yani

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

bende sadece beyinden kaynaklandığını düşünmüyorum.beyin nasıl gelecekte olacak bir şeyin haberini verebilir ki bize ?

"ilm şeridinin takılı kalması sonucunda aynı anı iki kere izlemek şeklinde izahı mümkün kılınabilecek olan mistik olaydır.peki ama neden ? kasıtlı bir mesaj mı ? geçmişten ya da gelecekten gelen bir işaret mi ? yoksa bir oyun mu ? bu sorulara hepsi ya da hiçbiri şeklinde cevap vermeyi seçiyorum müsadenizle. hayatımda ilk defa gittiğim bir köy var. derken, bir anlık anımsama hissi... ne menem bir şey... eminim ben o köydeki, o taş evin bahçesinde oturup bir amca ile sohbet ettim. bu his aklımdan çıktıktan gel zaman git zaman sonra, olaylar gelişir ve o köydeki bir eve misafir olarak girmem icap eder. ne tesadüf hırkalı amca o evde yaşamaktadır. ve o evin bahçesinde tütün içerken buluruz kendimizi. bari nasihat etme amca da, tüylerimi şahlandırma...
    10 sene önce, bir kıyı beldesi... pembe yanaklı bir kadın yerel tiyatroyu izlemek için önümden geçip, gidiyor. bu yüzle daha önce tanıştım diyorum. yanılmış olamam. hikaye devam etsin istiyorum. lakin yüzler kaybolmuş, gitmiş. zamansız bir yerden gelen bir nispetmiş gibi geliyor bana. yine tüylerim diken diken oluyor. bir daha yaşa, fazla birşey fark etmeyecek misali... ya da kurguladığımız başka bir evrenin içinde olta atarken buluyoruz kendimizi. zamana demir atmanın böylesi.."
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Geleceği görmüyorsun öncelikle
    Ben cihan'ın anlatmak istediğini anlatayım.
    Beyin yorgun olduğu zamanlarda, bir lobu diğer lobundan bir salise belki daha da ufak süreli gecikme yaşıyor algılama sırasında. Bir lobun erken algılaması, senin onu yıllar önce görmüşsün de şu anda hatırlamışsın gibi hissettiriyor. Rüyamda görmüştüm diyorsun ama rüyanda değil aslında az önce gördün. Rüyalar da zaten birkaç saniyelik olaylar ama bir gün yaşıyormuş gibi görüyoruz

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

sende beni anlatmak istediğimi anlamamışsın öncelikle.yukarıda paylaştığım yazıda da gelecekte olduğu ortada.ha bu dejavu mudur yok başka bir şey midir bilemem.ama bu dejavu olayının sadece beyin loblarından dolayı kaynaklandığını düşünmüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Börk View Post
    sende beni anlatmak istediğimi anlamamışsın öncelikle.yukarıda paylaştığım yazıda da gelecekte olduğu ortada.ha bu dejavu mudur yok başka bir şey midir bilemem.ama bu dejavu olayının sadece beyin loblarından dolayı kaynaklandığını düşünmüyorum
    İnanmak zorunda değilsin zaten Bir şeylerin ortada veya kesin denmelik bir durumu olsaydı zaten herkes aynı görüşte olurdu bence. Ben sadece Cihan'ın tam anlaşılamadığını düşündüm kendi görüşümü açıkladım. Sakin ol

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

kesin denmelik bir durum bile olsa inanmak zorunda değilim zaten farklı görüşü savunabilirim.bende kendimin tam anlaşılamadığını düşünerek bi yazı paylaştım,beyin loblarından başka bir şeyler de var diye.ne zaman inceden laf çarpıtmayı bırakırsan o zaman sakin olucam

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Evet benim anlatmak istediğim oydu

Gelecekten haber verme olayına inanacağınızı sanmıyorum. Biz kimiz ki bize gelecekten haber verilsin Sadece bir yanılma bu. Göz yanılmasının değişik versiyonu.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ayrıca bu dejavu olayı sadece bu yıllarda olan birşey değil. Yıllardır belki yüzyıllardır olan birşey. Eğer gelecekten haber vermek gibi birşey olsaydı bir çok bilim adamı bunu keşfedip kullanırlardı. Adamlar rüyayı gösteren alet yaptılar bunuda çözerlerdi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Ayrıca bu dejavu olayı sadece bu yıllarda olan birşey değil. Yıllardır belki yüzyıllardır olan birşey. Eğer gelecekten haber vermek gibi birşey olsaydı bir çok bilim adamı bunu keşfedip kullanırlardı. Adamlar rüyayı gösteren alet yaptılar bunuda çözerlerdi
    İcat yapmak 2 saniyelik 10 saniyelik 10 dakikalık veya 10 saatlik bir şey değil ki Cihan bu mantıkla yaklaşmak saçma bence. Ama hayatta her şeye mistik bir neden bulabiliriz -hayatın her yönü mistik aslında. Az önce balkonda masaya koyduğum fincan, durduk yere devrildi kırıldı. Rüzgar da esmiyor neden devrildi anlamadım ilk defa rastladım bu olaya. Acaba cinler?? Yok canım rüzgardandır deyip geçiyoruz yani. Tıpkı filmlerdeki gibi. Küçük çocuğun anlattığına inanmıyoruz ve onun dediği çıkıyor falan filan
    Uzun lafın kısası, hayatta böyle gizemli şeyler olması ve bunların hakkında düşünmek zevkli.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ben 10 saatte bulunur demedim ki. Zaten yüzyıllardır olan birşey dedim. Yani bunu ilk düşünen adamlar siz değilsinizdir

Zevk kısmına bişey demiyorum zaten ama bunları düşünüpte deliren insanlar var. Aman siz abartmayın

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Valla ben eminim rüyamda gördüğüm bazı şeylerin gerçekte de olduğundan.Zaten öyle çok önemli şeyler olmuyor.
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Valla ben eminim rüyamda gördüğüm bazı şeylerin gerçekte de olduğundan.Zaten öyle çok önemli şeyler olmuyor.
    Olay tam olarak şöyle mi oluyor ?

Akşam yatıyorsun. Sabah kalktığında X yolundan geçerken A kişisiyle konuştuğunu rüyanda görmüş oluyorsun. O sabah buna bir anlam veremiyorsun. Aradan 2-3 gün geçiyor ve X yolunda A kişisiyle tıpkı rüyanda olduğu gibi konuşuyorsun.

Yoksa şöyle mi ?

X yolunda A kişisiyle konuşurken "Sanki bu anı daha önce rüyamda görmüştüm" gibi geliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ruyada gordugum ufak seylerin gercekte de oldugu oluyor bana da cok nadir de olsa. Asil gecen gun arkadasla Fifa oynarken inanilmaz birsey oldu. Ben atak yapiyordum ve atak sonunda sanki o maci daha once oynamisim gibi geldi. Top kalecisindeydi ve birden zihnimde canlandi "sag bekten top kanada gelicek yerden sert ortayla gol aticaksin" dedim. O da benle bir guzel "dalga" gecti Top dondu dolasti bekten kanada inip yerden sert ortayla gol oldu. Sonraki geyikler zaten...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Ruyada gordugum ufak seylerin gercekte de oldugu oluyor bana da cok nadir de olsa. Asil gecen gun arkadasla Fifa oynarken inanilmaz birsey oldu. Ben atak yapiyordum ve atak sonunda sanki o maci daha once oynamisim gibi geldi. Top kalecisindeydi ve birden zihnimde canlandi "sag bekten top kanada gelicek yerden sert ortayla gol aticaksin" dedim. O da benle bir guzel "dalga" gecti Top dondu dolasti bekten kanada inip yerden sert ortayla gol oldu. Sonraki geyikler zaten...
    Aynı olay bende oldu. Hayatımda yaşadığım en uzun Dejavu'ydu. Abimle PS oynarken oldu. Ben atak yapıyordum ve atağın başından beri bu anı daha önce yaşamış gibi geliyordu. Tam gol olmak üzereyken yüksek bi sesle bağırdım "Bu anı daha önceden yaşamıştım, hatta bu atağın sonunda gol oluyorduuu" "oluyorduuu" diye bağırırken şut çektim ve top dışarı çıktı. Büyüsü kaçtı yani

Ama konu bana göre ve bilim adamlarına göre beyin yorgunluğuyla alakalı birşey.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ohoo millet ona bakarsanız benim kız arkadaşımın her rüyası çıkıyor senin eski sevgilin sana pişmanlık mesajı atıyordu doğruyu söyle var mı böyle bir şey falan dedi yok dedim hatta içimden güldüm o kızın ben peşinden 5-6 ay koşturdum sallamadı beni, bana neden mesaj atsın ki dedim. 2 gün sonra çok şaşırdığım bir mesaj geldi mesela. Aynı şekilde diyordu ki rüyamda görüyorum sınava geç kalacağımı falan diyordu YGS için. Geç kalıyordu son anda yetişti falan. Bence tesadüf

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tesaduflere inanmam Evrendeki herseyin bir sebebi oldugunu dusunuyorum. Cihan benim dedigim dejavu da beyin yorgunluguysa benim beynim kevgire donmus

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Aynı olay bende oldu. Hayatımda yaşadığım en uzun Dejavu'ydu. Abimle PS oynarken oldu. Ben atak yapıyordum ve atağın başından beri bu anı daha önce yaşamış gibi geliyordu. Tam gol olmak üzereyken yüksek bi sesle bağırdım "Bu anı daha önceden yaşamıştım, hatta bu atağın sonunda gol oluyorduuu" "oluyorduuu" diye bağırırken şut çektim ve top dışarı çıktı. Büyüsü kaçtı yani

Ama konu bana göre ve bilim adamlarına göre beyin yorgunluğuyla alakalı birşey.
    cihan allah ne yapmasın seni öldüm gülmekten

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Anladığım kadarıyla bazı arkadaşlar, gerçek hayatlarında vuku bulmasını istedikleri bazı şeyleri rüyalarında görünce motoru yakıyorlar; olay bundan ibaret.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Quote Originally Posted by [Rec]ep View Post
    Save - game - load yaptığı için oyun durdurmaya deyindirdirmiş Mayg

Aygün abiye katılıyorum sihirli annem yakındır , geleceği görmek nasıl oluyor yav ?

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Olay tam olarak şöyle mi oluyor ?

Akşam yatıyorsun. Sabah kalktığında X yolundan geçerken A kişisiyle konuştuğunu rüyanda görmüş oluyorsun. O sabah buna bir anlam veremiyorsun. Aradan 2-3 gün geçiyor ve X yolunda A kişisiyle tıpkı rüyanda olduğu gibi konuşuyorsun.

Yoksa şöyle mi ?

X yolunda A kişisiyle konuşurken "Sanki bu anı daha önce rüyamda görmüştüm" gibi geliyor.
    Birinci seçenekte dediğin gibi oluyor.Mesela en son olduğunda,rüyamda forumda bir konuya girip birşeyler yazıyordum.Aynısı birkaç gün sonra aynı şekilde gerçeklemişti.Ama bu dejavu anları çok kısa süreli anlar için oluyor ve önemsiz olaylar dediğim gibi.
    So what?
    Saike

Sayfa 7 / 20 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Mesaj Yetkileri