Sayfa 13 / 20 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
361 ile 390 arası toplam 579 sonuç

Konu: Lucid Rüya (Rüyaya hakim olabilmek) "9 Kişi Başardı"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cenker07 View Post
    Denedim ama yapamadım
    Yapmak istesem rüya görmüyorum,bu olayı unutuyorum bu seferde rüya görmüş oluyorum
    O zaman sana başka bir ipucu adaş Günlük yaşamında bir renk belirle. O rengi her gördüğünde rüyada mıyım diye sor kendine. Bu zamanla bilinç altına yerleşecek ve rüya da da soracaksın kendine. Rüya da, rüyada olduğunu sorgularsan kendine, anlamak için kendini cimcikle. Acı olmuyorsa rüyadasın demektir. Ama emin ol çok kafana takarsan oluyor.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Ya kaçtır rüyada olduğumu anlıyorum ama kontrolü ele alamıyorum. Ne beceriksizmişim arkadaş.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by barahir View Post
    ya ben de çok merak ettim şimdi du bakalım denicem de, yapabilen birisi bana ciddi bi anlatsın zahmet olmazsa?
    Günlük hayatında sürekli kendine "Şu anda rüyadamıyım acaba" deyip kontrol et. Eline dokun. Eğer hissediyorsan gerçektesin demektir (Tabi bu biraz saçma olucak ama bilinç altına girmesi için önemli). Sen sürekli bu sorguyu yaparken gün gelicek rüyandayken bu sorguyu yapıcaksın. Sonra bi bakmışsın rüyadayım. Gerisi kolay zaten

Ya da kendine bir renk belirle. Örneğin turuncu. Turuncu rengini her gördüğünde şu anda rüyadamıyım diye sorgula. Rüyanda turuncuyu görünce beynin otomatik olarak bu sorguyu yapacak ve rüyada olduğunu anlayacaksın.

Ben Lucid olduğumda birden bire "Bu bir rüya olmalı" dedim. Ama neden böyle dedim bilmiyorum

İstersen diğer 360 mesaja göz at. Ben bulduğum her bilgiyi buraya ekledim. Onlarada bakabilirsin.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Bu rüyaların en kötü yanı da uyanınca yani gerçeğe dönünce,gördüklerim keşke rüya değil de gerçek olsaydı psikolojisi. Bi moral bozukluğu sarıyor insanı

Nesil
    2006
    Yer
    Anadolu Yakası

Eğer bitmesini istemedeğim bir rüyaysa uyandıktan sonra tekrar dalıp rüyama devam edebiliyorum, mesela işe kalkmam için çalan saati susturup tekrar rüyama devam ettiğim olurdu, sonra rüyayı bitirip uyanır öyle işe giderdim. Aylardır rüya göremiyorum ama gördüğüm zamanalarda bunu yapıyordum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Kafana çok takarsan oluyor zaten. Gün boyunca düşün, ben akşam lucid rüya göreceğim de içinden sürekli. Bilinçaltına yerleşiyor zaten
    Hadi bakalım aldım bunları

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Günlük hayatında sürekli kendine "Şu anda rüyadamıyım acaba" deyip kontrol et. Eline dokun. Eğer hissediyorsan gerçektesin demektir (Tabi bu biraz saçma olucak ama bilinç altına girmesi için önemli). Sen sürekli bu sorguyu yaparken gün gelicek rüyandayken bu sorguyu yapıcaksın. Sonra bi bakmışsın rüyadayım. Gerisi kolay zaten

Ya da kendine bir renk belirle. Örneğin turuncu. Turuncu rengini her gördüğünde şu anda rüyadamıyım diye sorgula. Rüyanda turuncuyu görünce beynin otomatik olarak bu sorguyu yapacak ve rüyada olduğunu anlayacaksın.

Ben Lucid olduğumda birden bire "Bu bir rüya olmalı" dedim. Ama neden böyle dedim bilmiyorum

İstersen diğer 360 mesaja göz at. Ben bulduğum her bilgiyi buraya ekledim. Onlarada bakabilirsin.
    Kendime bi renk tuttum falan ama unuturum ki ben rengi görünce sorgulamayı ama denicem bakalım, taktım kafaya heveslendim sizi görünce

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Böyle giderse uyumak bir hobi olacak.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Sanırım ben de gördüm, mutlu oldum şimdi..

öğlen biraz kestireyim dedim, sonra aniden uyanmış gibi oldum ve bi kafede oturuyorum, ilk 4-5 saniye durdum gerçek sandım.. daha sonra yanında oturduğum kızları tanımadığımı farkettim ve hemen kendime çimdik attım ve acımadı.. Anladım ki rüya, Allaah dedim tabi ve başladım daha fazla bağırmaya hemen: daha fazla lucid istiyorum diye.. Ama bu olay harika bi şeymiş gerçekten de Rüyanın detayları bana kalsın

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

öğlen biraz kestireyim dedim, sonra aniden uyanmış gibi oldum ve bi kafede oturuyorum, ilk 4-5 saniye durdum gerçek sandım.. daha sonra yanında oturduğum kızları tanımadığımı farkettim ve hemen kendime çimdik attım ve acımadı.. Anladım ki rüya, Allaah dedim tabi ve başladım daha fazla bağırmaya hemen: daha fazla lucid istiyorum diye.. Ama bu olay harika bi şeymiş gerçekten de Rüyanın detayları bana kalsın
    Yoksa , yoksa , yoksaaa sen naptın abi
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Nasıl bir bilinç altı varmış sende anlamadım 1 günde kaptın işi Öğlen uykusunda görülen rüyalar daha akılda kalıcı olur. Bende öğlen görmüştüm.

Uzun mu sürdü kısa mı sürdü ? Bağırmanın bir etkisi oldu mu ?

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2008
    Yer
    ankara

ben bi baştan okuyum hepsini sonra yazarım sonuçlarını

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Quote Originally Posted by furkan58 View Post
    Yoksa , yoksa , yoksaaa sen naptın abi
    Yok merak etme ileriye götürmedim işi nolur nolmaz diye.. 2 lamba patlattım gözlerimle, ama uçmayı denemedim çünkü uçanların ki hep kısa sürmüş az daha geliştirelim dedim

Nasıl bir bilinç altı varmış sende anlamadım 1 günde kaptın işi Öğlen uykusunda görülen rüyalar daha akılda kalıcı olur. Bende öğlen görmüştüm.

Uzun mu sürdü kısa mı sürdü ? Bağırmanın bir etkisi oldu mu ?
    Ben de bu kadar çabuk beklemiyodum ama iyi oldu Çok uzun sürdü diyemem ama sanki bağırmam işe yaradı gibi sanki görüntü bulanıklaşırken netleşti tekrar..

Bi sonrakini merakla bekliyorum

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Bugün tam 15 rüya gördüm 7-11 arası sürekli uyanıp uyanıp uyudum

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Bugün tam 15 rüya gördüm 7-11 arası sürekli uyanıp uyanıp uyudum
    Adam kafayı sıyırdı sıyırıcak zaten pek normal diildi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Demin yemek yaparken bi rüyayı daha hatırladım 16 oldu Ama rüyalar hep kısa kısaydı. Birinde bile lucid olmadım. 16'da 0

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Dün gece ard arda defalarca lucid oldum. Rüyamda birden bire kendimi rüyadamıyım diye sorguladım. Gerçekten çok ilginç bir şey. O kadar gerçekçi ki sorgulamaya bile gerek yok diyorsunuz kendinize. Tabi ki rüya değil çünkü çok gerçek her şey diyorsunuz. Birden böyle kendimi cimcikledim. kolumdaki tüğleri çektim ve acımadı. Bir kere daha yaşamıştım ama çok geçmeden uyanmıştım. Bu öyle olmadı. Kapıdan dışarı çıktım, sokağa. Üstelik kapıdan geçtim. Kapıyı açmadan kapının içinden geçtim. O kadar zevkli bir şey ki anlatamam. Sonra alt komşunun evine girdim duvardan. Bana hoşgeldin dedi sorgulamadı hiç Özellikle duvarlardan geçmek inanılmaz derecede zevkli. Umarım bu gece de olur.
    FM Gazetesi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Hayırlı uğurlu olsun Bende daha devamı gelmedi.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Arkadaşlar bu bildiğimiz bilinçaltı psikolojisi degil mi ?
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Son zamanlarda sık yapmaya başladım. Anlatırım bi ara
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

sakary Ali Misafir

Çok ilginç birşey olsa gerek.Ara ara bakıyorum başlığa..Yapanların ne hissettikleri gariptir herhalde

Bir keresinde rüyamda Sakaryaspor'un sağ bekiydim.Tam hocanın önünde oynuyorum.Hoca bana sürekli talimatlar falan veriyordu.Sonra bir pozisyonda top tam önüme geldi üstümden sekti gitti ceza sahasına, arkamdan da rakip geldi bende döndüm uçarak elle karışık bir şekilde pozisyonunu çıkardım sonra hiçbirşey olmamış gibi devam ettim..sonra muhtemelen rüya lan bu dedim.. sonrasını hatırlamıyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Bu ''Lucid'' rüya kavramını 3-4 ay evvel bir yerde okumuştum pek önemsememiştim iki günce önce bu konuyu gördüm ve yazayım dedim kendi kendime ''Allah Allah böyle bişey olur mu ?'' gibi şeyler söylesemde çok merak ediyordum ''Bilinçaltı psikolojisi'' olduguna kesinlikle katılıyorum ama neyse.

Bu konudan sonra aklıma iyice girdi merak sardım kendime bir sembol değilde bir renk belirledim ve evin etrafında yada dışarıda o rengi gördüğümde ''Acaba rüyada mıyım ?'' diye kendimi uyarmak için cimcikledim , arkadaş ben nerden bilirdim bu kadar etki edeceğini.

Yılbaşı gecesi yani dün gece 2 gibi yapttım , ben sürekli aralarda uyanırım ilk yattığımda hiçbirşey yoktu ancak ikinci yatışımda tamamen bir felaketle karşılaştım bildiğin rüyaydı ama uyanık gibiydim sanki birazdan su içmeye kalkacağımı düşünüyorduk , ikinci yattıgımda rüyamda bütün gün kendimce belirledigim rengi gördüm , içimden bir ses bana ''Rüya mı?'' bu diye sordurttu fakat tam cevabını alamamışken direk olaya girdim , bizim evde koltuğun altında kocaman bir böcek ama böcek ile konuşabiliyorum bildiğin sohbet ediyorum ondan bir cevap alamıyorum ama beni teyit ediyor her nasıl olduysa aniden koltuğun altından fırlayıp elimi ısırdı ve nasıl olduysa zehirli olduğunu hisettim sağ başparmağım feci ağrıyordu tam böceği ezecekken uyandım , ve rüyada ki gibi sağ elimin başparmağı acıyordu anlayamadığım bir sebepten dolayı

Şimdi ben merak ediyorum , Lucid mi oldum yoksa başka bişey mi ? Rüya olsa parmağım acımazdı , rüya degilse ne oldu ? , valla şuan bunu yazarken bile rüyada gibi hissediyorum kendimi çıkamadım şu psikolojiden , araftamı kaldım ne

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Lücid. Parmagın acıdı çünkü sen uyurken bedenin uyuyordu fakat rüya gördügünü bildigin için beynin uyanıktı ve hissettigin acı gerçekmiş gibi oldu. Eger ucmayı deneseydin uyandıgında ucmus gibi hissedecektin. Gerçekten. Azmetmek iyiymis. Su kendini sorgulama olayını nasıl yaptıgını acabilirmisin Alican. Hani cimcikledim dedigini. Ben kendimi kandıramıyorum nedense pek. İnandırıcı gelmiyor rüya mı lan bu demek kendi kendime.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Lücid. Parmagın acıdı çünkü sen uyurken bedenin uyuyordu fakat rüya gördügünü bildigin için beynin uyanıktı ve hissettigin acı gerçekmiş gibi oldu. Eger ucmayı deneseydin uyandıgında ucmus gibi hissedecektin. Gerçekten. Azmetmek iyiymis. Su kendini sorgulama olayını nasıl yaptıgını acabilirmisin Alican. Hani cimcikledim dedigini. Ben kendimi kandıramıyorum nedense pek. İnandırıcı gelmiyor rüya mı lan bu demek kendi kendime.
    Tam anlamıyla anlamadım Taylan , hangi cümlemi açıklıyayım ?

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Ben Taylan'ın sorusunu anlayamadım ama anladıgım kadarı ilen cevap vereyim.

Cimcikleme olayını gerçek hayatta yapıyorlar hani sürekli bilinçaltına girsinde rüyada beynin bunu kullansın diye ben hala bu olayın bilinçaltı oldugunu savunuyorum ama , beynimiz o kadar güçlü ki herşeyi yapabiliyor gerçekte bile bize oyun oynayabiliyor belkide banada oynadı böyle düşünmemi sağladı

Sorgulama olayı cidden çok tuhaf Taylan öyle böyle değil rüya görüyorum ama rüya gördüğümü biliyorum bi yandanda dediğim gibi heran gözlerimi açıp ayağa kalkıp su içecekmişim gibi geliyor garip bir durum rüyada böcek ile konuşuyordum dedim ya ben öyle hissediyordum sesimi duyamıyordum ortam siyah beyaz , buğulu gibiydi , konusuyorum ama sesimi duyamıyorum , ben söyle bir tahmin yürüttüm mesela hani arkadaşlar ''Rüyada ölürsen aniden uyanıyorsun '' diyor acaba bende böcek beni ısırdıktan sonra zehirlendim vede öleceğim için mi uyandım.

Daha fazla uzatmayalım , arkadaşlar gelecek ''Adam böcekle konuştum diyor'' felan diyip deli sanacaklar bizi

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Bu olay gitgide Turksportal'ı kapsamaya başladı...

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

8. kişi olarak seni de ekliyoruz o zaman

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Bu yazılanları gördükçe içimde olan heveste yavaş yavaş kayboluyor Korku filmi gibi arkadaş Hala rüyadamıyım diye sorular falan Uyanmak için bir camdan atla aşağı rüyadamısın görürsün o zaman
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İyide lucid rüya esnasında acı hissedilmezki. Yani benim yaşadığım tecrübeler, okuduğum yazılarda da öyle gördüm. Mesela ben 1-2 kez yaşadığım bu olayda hep kolumun etini sıkıştırdım tüğlerimi çektim falan hiç acı duymadım. Zaten bu sayede rüyada olduğumu anladım.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ben kendimi bildim bileli böyleyim (:
    Özellikle gerilim dolu rüyalar içinde, mesela biri beni bıçaklayacak " bıçaklasan ne olacak rüyadayım zaten" derim hop gözlerim açılır
    Yüksek bir binanın üstünden düşmek üzereyim, "zaten rüyadayım" deyip ben atlıyorum yine gözler açılıyor.
    Yani rüyaya hakim olduğunuz anda zaten uyanıyosunuz, bir de uykum çok hafiftir öyle böyle değil, ben uyurken biri bana gelip "hadi kalk gidiyoruz" dese anında kalkar üstümü giyer hareketlenirim (:

Bir de şöyle bir şey var arkadaşlar, daha önce hiç dinlemediğim müzikleri daha önce hiç okumadığım kitapları rüyada görmüşlüğüm vardır ki bu en garibime giden olaydır.

Mesela en son bu tarz gördüğüm rüyada bir yaşlı adam yanında bir gençle, ağlamaklı bir şekilde bana bir destan anlatıyordu. Öyle böyle değil mükemmel bir ses mükemmel bir anlatım. Uyandıktan sonra aklımda kalanlarla biraz araştırma yaptım buldum Yaşlı adamın bana öğüt vere vere anlattığı "Genç Osman Destanı"ymış. Okudum neredeyse anlattığıyla birebirdi. Daha önce hiç okumama rağmen böyle bir şeyi rüyada görmem "Efendim rüyalar sadece yaşantının yansımasıdır" diyenlerin bu tezini benim adıma çoktan çürütmüştür (:
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Yani rüyaya hakim olduğunuz anda zaten uyanıyosunuz
    Hayır. Rüya olduğunu anladığın anda ortam bulanıklaşmaya başlıyor. "Bu bir rüya ve bitmesini istemiyorum" dediğin zaman ortam netleşiyor ve rüya devam ediyor. Ben bu şekilde rüyadan çıkmamayı başardım.

Sayfa 13 / 20 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon

Mesaj Yetkileri