Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon
121 ile 150 arası toplam 152 sonuç

Konu: Taktik ve Antreman Tartışma Platformu

Nesil
    2008
    Yer
    Anadolu Yakası

bana mantıklı gelen şey ortasahada alan daraltması yapman dostum ama 3 lü ortasahada alan daraltması yapman icin ya oyuncularının fiziksel olarak cok güçlü olması gerek yada ortasahanı arttırman.. Closing down u genel olarak arttırmayı dene ama dediğim gibi takımın fiziksel olarak güclü olmalı ayrıca alan daraltmanın kötü yönleride vardır o yüzden bütün oyuncularının bunu yapmasını isteme bence ..
    çirkin öldü de, güzel ölmedi mi ..?

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Tşekrler arkadaşlar...Dediklerinizi aklımda bulundurcam.

merhaba arkadaşlar ve forum adminleri benim taktik yapmakla ilgili bi sıkıntım var.sizden ricam bana hazır taktik vemeden nasıl taktik yapabileceğimi anlatabilirmisiniz yada böyle bi rehber varmı.
    yani balık istemiyorum balık yakalamayı öğrenmek istiyorum dikkata alırsanız şimdiden teşekkürler.

Quote Originally Posted by disinfector View Post
    merhaba arkadaşlar ve forum adminleri benim taktik yapmakla ilgili bi sıkıntım var.sizden ricam bana hazır taktik vemeden nasıl taktik yapabileceğimi anlatabilirmisiniz yada böyle bi rehber varmı.
    yani balık istemiyorum balık yakalamayı öğrenmek istiyorum dikkata alırsanız şimdiden teşekkürler.
    Taktikle alakalı ne gibi bir sıkıntın oldugunu soylersen daha kolay yardımcı olabiliriz zira taktik herkesin yapabileceği bir şey.Kafandaki oyun formatını yerleştirdinmi komutlarıda kendine göre en mantıklı şekilde verirsin.Önce nasıl oynayacağına karar vermen gerekıyor hücummu kontra atak futbolumu vsvs.

sa öncelikle umarım cevaplarsınız bursaspor kariyerimde 2011 yılındayım takım şu anda iyi gidiyor.taktiğim 4-3-3 oyun için 4-1-2-2-1 bu taktikte güze sonuçlar alıyorum ama kötü yanlarını sayarsak amrl ve drl arasındaki boşluk rakibin kontralarında veya geriden iyi top yapan rakibe karşı büyük bir sıkıntı yaşatıyor.bu boşluğu kapatmak için drl lerin mental ayarlarından biraz yükseltmemi yapmam gerek yada amrl nin mental özelliklerini biraz daha alçaltmammı gerek yada sizin bildiğiniz bir çözüm varsa cevap yazarsanız sevinirim..

Bişey sorucam arkadaslar!
    Her takıma oynatabileceğin BİR taktikmi?
    Yoksa Taktiğe oynatabileceğin bir takımmı önemli sizin için?
    Ben Fm08 de yaptığım bi taktikle her takımda başarı sağlıyodum.tabi bu takımın başarı anlayışıyla aynı orandaydı.
    Mesela Palermoyla şampiyonluk yaşarken
    Chelsea yle malubiyet bile almıyordum.
    Cevaplarını bekliyorum...

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    İşi daha da detaya sürükleyecek olursak :
    Hızlı Forvet , Uzun Forvet veya Teknik MC , Defansif MC , Güçlü MC olarak da antrenman programı hazılaranabilir ama bence tek bir MC programı hazırlayarak MC'de istediğiniz özellikleri yüksek tutmak daha sağlıklı olur.
    Bu biraz tercih meselesi, mesela kaleciler haric tum takima ayni programida uygulatabilirsin. Maclari izlediginde farki hemen gorursun, takim halinde savunma yapan takim halinde atak yapan bir sistemin olur. Kucuk takimlar icin tavsiye ederim, cunki cok kaliteli savunma oyuncun olmiyabilir takim halinde savunma yaparak defans oyuncunun yukunu alirsin, cok iyi forvetin olmiyabilir takim olarak atak yaptigindan suprize gebe golleri daha sik gorursun, kimin aticagi belli olmiyan goller. Tercih senin...

Quote Originally Posted by bloodstar View Post
    beşiktaşla oynuyorum, sene başından beri bir türlü taktik oturtamadım.kendi taktiğimide yaptım.3-5-2 ve 4-4-2 daimond baklava dilimi yaptım.bir türlü takım top oynamıyo.sigamesten bir iki taktik indirdim ama onlarda 2-3 maç denememe rağmen olmadı.yaklaşık 8-9 maçtır ilk yaptığım 4-4-2 daimond ile oynuyorum ve devre arasına girmek üzereyken takım biraz toparlandı ve son 6 maçta 4 galibiyet 2 beraberlik aldı.beraberlikler uefa kupasında deplasmanda valencia ile 2-2 bitti ki beraberliği son anda kurtardılar.90+ da gol yedik.diğeride yine deplasmanda nancy ile oda 2-1 den beraberliğe razı olduk yine.gerçi benim hatam ofansif oynamaya devam ettim maç sonuna kadar.kısacası taktik ve oyuncular uyuşmaya başladı gibi.süre ve uyguladığınız antreman programı çok önemli.oyunculara diğer tüm komutlardan daha fazla taktik çalıştırıyorum.işin özü bence bu.antremanlarda taktik çalışmalara biraz daha önem vermek gerekli.bi tavsiye sadece taktik oturmadı diyen arkadaşlara.standart antreman programı ile devam ediyodum, kendim antreman programı yaptım ve bu 6 maç sonucu ortaya çıktı.topçular aynı taktik aynı..taktik çalıştırın derim arkadaşlar...sene başı taktik ve kondisyon, sezon başlayınca kondisyon azaltıp taktik kasın çekinmeden..
    Taktik antremani arttirman guzel bir yontem ama dengeyi iyi kurmanda fayda var, mesela forvet oyuncuna taktik antremanini 15 verip sut antremanini 10 verirsen oyuncu dogru dusunur dogru hareketi yapmaya cabalar fakat buseferde gol vurusunu yapamaz. Mesela hemen test edebilirsin penalti atan oyuncuna ozel olarak sut antremani yaptirma, penalti buyuk olasilikla atamiycaktir.Dogru antreman taktigin islemesi icin cok onemli. Bir ornek daha, bu testleri kendinde yapabilirsin, mesela kanat ve orta saha oyuncularina atak antremanini yuksek ver vede forvetlere hic yada cok az ver, onundeki macta forvet oyuncularinin mac icerisinde kayboldugunu gorursun.

Son olarak taktik sinamasi yapmak istiyorsaniz yani herhangi bir taktigin gelecegi olup olmadigini anlamak istiyorsaniz bir senenizi heba etmeyin, yillarca beklemeyin. Onun yerine herhangi bir ulkenin basina gecin, zor bir macta oyunu saklayin. Milli macta antre olayi olmadigindan vede oyuncularla uzun sure birlikte calisma sansinizda olmadigindan oyun size biraz yardimci oluyor bence vede oyuncular hemen o taktige adepte olmus gibi oynuyorlar.

Quote Originally Posted by disinfector View Post
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70519

Burda yazanlar isini gorur, ozel olarak ogrenmek istedigin birsey varsa bunu belirtmen gerek. Herturlu yardim bulursun bu forumdan...
    Last edited by yorukefe : 18.Mayıs.2009 at 06:24

arkadaşlar bir oneri; sezon basında training en yuksek seviyede yaptırın sezon ilerledikçe yavaş yavaş azaltın.Özel bir antrenman programı yapmanıza cok fazla gerek olmadıgnı dusunuyorum zira fm09 da oyuncunun gelişmesi tamamen forma şansı bulmasıyla alakalı.Sezon sonunda antrenman seviyem en düşükten 1 önde oluyor.Bazen en düşüğe bile getirdiğim oluyor.Oyuncularınız ne kadar zinde olursa o kadar iyi oynuyorsunuz.Özellikle son dakikada sürekli gol yiyenler ve cok fazla closing down(pres) yaptıranlar söylediklerime dikkat etsinler.Maç sonlarında kendi kondusyonlarınızı rakiplerle karşılaştırın o zaman neden surekli 70ten sonra rakip takımın coştugunu anlarsınız.Teknik oyunculardan kurulu bir ekipseniz closing down'ı cok az yaptırın ki adamlarınız yorulmasın ve maçı eninde sonunda kopartmanın bir yolunu bulsunlar.Ayrıca üst duzey liglerde (1.liglerde) defans cizginiz kesinlikle derin olmasın.Üst duzey futbolda derin oynadıgınız zaman cezasahası dısından dan dun gol atıyorlar rakip forvetlerin önlerini donmemeleri lazım bunun için sıkı markaj ı işaretlemenizi öneririm.Ayrıca tekrarlıyorum Pres olayında cok dikkatli olun.Çok pres yapan bir takım çok üretken olamayacaktır.Fizik olarak güçsüzlerse ve pres yapıyorlarsa hem topu alamıyorlar hem de kendi yerlerini kaybediyorlar ve sonunda fark yiyorsunuz.İla ben çok baskılı oynamak istiyorum diyorsanız yaratıcı oyuncularınız hatta forvetlerinizin bile fizigi dayanıklılıgı güçlü olmalı ama yine de maçın içinde presi baı bölümlerde azaltmalısınız.Hele hele sezon sonu bu pres yuzunden şampiyonlugu bile kaybedebilirsiniz

forvetler çok az pozisyona giriyor bu yüzden önerebileceğiniz bir ayar var mı forvet oyuncusu için.
    ss atsanız süper olur
    yada şöyle söyliyeyim forvetinizin başarılı olduğu bir taktiğin forvetinin player instructions'ını ss'ini atarmısınız

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by canalkan34 View Post
    forvetler çok az pozisyona giriyor bu yüzden önerebileceğiniz bir ayar var mı forvet oyuncusu için.
    ss atsanız süper olur
    yada şöyle söyliyeyim forvetinizin başarılı olduğu bir taktiğin forvetinin player instructions'ını ss'ini atarmısınız

Forvetlerin başarılı olduğu bir taktiğin player instuructiions'u yerine forvetleri başarılı taktiği göstersek olmaz mı ?? Forumda Matkaran Taktik var.. Çok iyi taktik..

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=74543

Yada aynen istediğin gibi

Yaratıcılığı azaltman yeterlidir..

Ya da daha kaliteli forvetler almalısın... Örnekler verebilirim..
    Sentugo.

sağol ucuz ve iyi forvet söylesen iyi olur aslında. Ümit Karan dan iyisini bulamıyorum 500 K ya. GS de çok az veriyolar para

denicem bu komutu..

sağol yine

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Gs ile başladıysan para yaratmak çok kolay.

Lideroth - 7 milyon pound
    Ümit Karan - 3.1 milyon pound
    Nonda - 5 milyon pound
    Orkun - 5 milyon pound
    Mehmet Güven - 1 milyon pound
    Ferdi Elmas - 1.3 milyon pound
    Meira - 7,8 milyon pound
    Volkan Yaman - 4.4 milyon pound

olarak satıcaksın.. Oldumu sana 35 milyoın pound.

İspanya ligini açıcaksn oyun başında..

Her alacağın oyuncuya 24 ay taksikle teklif götürüceksin.

A_quino (a ve q birleişk) - 425 k
    Mehmet Yıldız (istersen yine ucuz bir fiyata)

Sakho - 9.5 milyon pound
    Zebina (Kiralaytabilir ya da 2.3 miyon pounda alıp seneye satabilirsin)
    Sinan Bolat(İlk sene kira, sözleşmesine altı ay kala sözleşme önerip bedava kaparsın)

Yani aslında takım şöyle olmalı

De Santis(Aykut)

Zebina(Sabri) - Servet(Emre Güngör) - Sakho - Hakan Balta(Alparslan Erdem)

Arda(Serkan Kurtuluş) - Mehmet Topal(Barış Özbek) - Lincoln - Kewell (Aydın Yılmaz)

Baros(Mehmet Yıldız) - A_quino

Hatta istersen Lincoln'ü 10 milyon pounda satıp, Diego Buon... diye devam eden adamı alabilirsin.. Hem genç hemde ileride en iyi oyunculardan biri oluyor.. Ya da gene çok daha ucuza alabileceğin Celso Borges ( 600 k en fazla)

İleriki sezonlarda Keirrison, Marquinhos, Alex Teixeira , Eduardo(Nerdeyse her bölgede oynar)

Zaten bence bu oyuncular için forumun böyle bir yeri var.. Orada istediğin bölgeye istediğin gibi oyuncu sorabilirsin...

http://forum.turksportal.net/vb/show...=69089&page=20
    Sentugo.

bu sentugo arkadaş oyunun ilk açılışında ortaya cıkan en verimli oyuncuları ezberlemiş Söylediklerini dinlersen 2. 3. sene içinde şampiyonlar liginde başarı yakalarsın.Ben de aynı şeyi yaptığım için konuşuyorum diego buonanotte fizik olarak zayıf bir oyuncu ama celso borges harikadır.

ama 9.3.0 da Nonda ve Volkan Yaman gitmiyor. ayrıca Meira'da ilk sezon gitmiyor benim oyunumda

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Nonda gidiyor ya.. Belki o kadar paraya gitmiyordur ama ben çok kez Nondayı gönderdim... Meira'da zatyen iyi oyuncu.. İlk sezon satmana gerek yok.. Volkan yaman'ı bilemem..
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Galatasaray'a ilk sezonda pandev,gignac,Vicente,Mati gibi oyuncular rahatlıkla geliyorlar onları alabilrsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabüklü-Sinop/Ayancıkta

Futboldan ve birazda taktikten anlayan biri son çizgiye inip yerden sert orta açmanın kolay golü getirdiğini biliriz geçen euro 2008 de rusyanın gol taktiğide denebilir.(benim gözlemlerim)
    şimdi ben bu taktiği fm09 da yansıtmak istiyordum biraz düşününce buldum

şimdi kanat oyunculana orta hedefi atack oyuncu , orta yap çizgiden sıksık orta yap yatırırıyorum . takım komutlarındanda atack oyuncu kullanıp atack oyuncunun ayaklarına pas yapıyorum ama ortalar hep merkeze ve havadan atılıyor yaptığım yanlışmı ve ya böyle bi uygulama yokmu fm09 bünyesinde

v.9.0.1 kullanıyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum...
    ama olmuo

gadasını aldıklarım 9.0.3'e yeni geçiş yaptım ve hiçbir deplasman taktiğim tutmuyor. Portsmouth'la içeride kaplan dışarıda tırsak kesiliyorum. İlk sezon içeride 16 maç aldım ama dışarıda sadece 5 beraberlik 1 galibiyetim var. Gerisi hüsran. Adam gibi bir deplasman taktiğiniz var mı?

Quote Originally Posted by serdarkmare View Post
    Futboldan ve birazda taktikten anlayan biri son çizgiye inip yerden sert orta açmanın kolay golü getirdiğini biliriz geçen euro 2008 de rusyanın gol taktiğide denebilir.(benim gözlemlerim)
    şimdi ben bu taktiği fm09 da yansıtmak istiyordum biraz düşününce buldum

şimdi kanat oyunculana orta hedefi atack oyuncu , orta yap çizgiden sıksık orta yap yatırırıyorum . takım komutlarındanda atack oyuncu kullanıp atack oyuncunun ayaklarına pas yapıyorum ama ortalar hep merkeze ve havadan atılıyor yaptığım yanlışmı ve ya böyle bi uygulama yokmu fm09 bünyesinde

v.9.0.1 kullanıyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum...
    ama olmuo
    Kanatlarında oynayan oyuncular hızlı ve dribbling yapabilen oyuncular ise ortayı çizgiden aç'ı seç fakat orta açmayı nadiren yap.Ayrıca bu iki oyuncunun pas stili kısa olsun.Böylelikle yerden kısa paslarla forveti topla buluşturabiliyorlar ayrıca oyuncunuz yetenekliyse tüm kanatı çalımlıyor yetmiyor birde kaleciyi geçip topu ağlara bırakıyor

Nesil
    2008
    Yer

Quote Originally Posted by Gangstaa View Post
    Kanatlarında oynayan oyuncular hızlı ve dribbling yapabilen oyuncular ise ortayı çizgiden aç'ı seç fakat orta açmayı nadiren yap.Ayrıca bu iki oyuncunun pas stili kısa olsun.Böylelikle yerden kısa paslarla forveti topla buluşturabiliyorlar ayrıca oyuncunuz yetenekliyse tüm kanatı çalımlıyor yetmiyor birde kaleciyi geçip topu ağlara bırakıyor

sağol dostum yardımların için bunu deniycem olumlu sonuçlar alırsam gol gelişim bakımından paylaşırım sizinle

Nesil
    2008
    Yer

atak oyuncu ile santrafor arasında ne fark vardır ?

Atak oyuncu herşeyi yapar,pas verir asist yapar bu seneki Dzeko gibi ya da Arsenal'daki henry misali.Santrafor ise tek görevi gol atmaktır yani asist gibi şeyleri 2. planda düşünür keskin nişancı misali gole en yakın isimlerdir.

Nesil
    2008
    Yer

Quote Originally Posted by misakisan View Post
    Atak oyuncu herşeyi yapar,pas verir asist yapar bu seneki Dzeko gibi ya da Arsenal'daki henry misali.Santrafor ise tek görevi gol atmaktır yani asist gibi şeyleri 2. planda düşünür keskin nişancı misali gole en yakın isimlerdir.

hmm sağolun

Benim bi sorunum var..
    İyi hücum oyuncularım olmasına rağmen oyun kontrolünü paslarla elimde tutabilsem de net pozisyonlar bulamıyorum. Genelde 10-15 şut çekiyorum ama %100 lük pozisyonlar bulmakta zorlanıyorum.

Oyuncularıma Direk top,orta kesme gibi özellikleri yeterince verdim..Ne Yapmam Lazım..

Arkadaşlar Udinese ile başladım hilesiz hurdasız. 4. sezona kadar geldim ve müthiş bir kadro oluşturduğumu düşünüyorum. Yedeklerim ise neredeyse hepsi 20 yaşın altında veya regenler.

Kadrom bu :

GK: Akinfeev
    DL: Santos
    DR: Gorka Gomez (Regen)
    DC: Mexes (Anderson Martins"(Regen)")
    DC: Fazio (Sissoko)
    ML: Robben
    MR: Messi (Pinzi)
    MC: Veloso (Gokhan Inler)
    MC: Toulalan (Zarate)
    FC: Marquinhos (Alexis Sanchez)
    FC: Vagner Love (Daniel Aguirre)

Bu takımı 3. sezonun ortasında kurdum.
    İşte istatistikler şöyle.

1.Sezon
    Lig 5.liği, AP Çeyrek Final, IC Yarı Final
    2.Sezon
    Lig 5.liği, AP Yarı Final, IC Yarı Final
    3. Sezon
    Lig 4.lüğü, ŞL Yarı Final, IC Şampiyonluğu
    4.Sezon
    Yeni başladım, SC'de Inter'e 2-1 yenildim son dakikalarda.

İşte sorunum bu sürekli 4-5-6 larda gidip geliyorum bu iyi kadroya rağmen, üstün oynuyorum ama gol atamıyorum. Sizce nasıl bir kadroyla sahaya çıkmalıyım? Hangi sistemle oynamalıyım? Çift forvetmi Tek forvetmi? Tek forvetse hangisi? ( Marquinhos geçen sezon 7.11 puan aldı, Love 7.01). Sizce yıldızlara mı, gençlere mi yönelmeliyim?

Beyler merhaba,

Arsenal için uygun taktik ne olabilir sizce ?

Kadrosunu bilirsiniz sanırım. Kadroda yaptığım değişiklikler ;

-Sagna -SATILDI-
    -Thiago Silva -ALINDI-
    -Afellay -ALINDI-
    -Sissoko -ALINDI-
    -Kolarov -ALINDI-
    -Keirrison -ALINDI-
    -Silvestre -SATILDI-
    -Manorre -SATILDI-

Gerisi aynı, düzeni pek bozmadım zaten iyi kadrosu var. Genişlettim az.

Uygun taktik ne olabilir sizce ?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Benim fikrim 4-4-2 gider Arsenal'e. Taktik bölümünde güzel paylaşımlar var 4-4-2 üzerine, mesela Matrakan v2 gibi. Deneyebilirsin.

Sagna'yı iyi fiyata satmışsındır umarım, yoksa yazık olmuş.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Quote Originally Posted by hissiz View Post
    Benim fikrim 4-4-2 gider Arsenal'e. Taktik bölümünde güzel paylaşımlar var 4-4-2 üzerine, mesela Matrakan v2 gibi. Deneyebilirsin.

Sagna'yı iyi fiyata satmışsındır umarım, yoksa yazık olmuş.
    iyi fiyata satmıştım, santon aldım o bölgeye hem çok genç hem iyi oynuyor favori adamım. Eboue de iyi oynuyor orda ratingler güzel.

öneri için teşekkür ederim...

Quote Originally Posted by demirsson View Post
    Bişey sorucam arkadaslar!
    Her takıma oynatabileceğin BİR taktikmi?
    Yoksa Taktiğe oynatabileceğin bir takımmı önemli sizin için?
    Ben Fm08 de yaptığım bi taktikle her takımda başarı sağlıyodum.tabi bu takımın başarı anlayışıyla aynı orandaydı.
    Mesela Palermoyla şampiyonluk yaşarken
    Chelsea yle malubiyet bile almıyordum.
    Cevaplarını bekliyorum...
    tam anlayamamış olabilirim sormak istediğini ama anladığım kadarıyla yanıtlayayım
    bence bu sorduğun soru oyundan almak istediğin zevkle alakalı
    daha ilk sezonda bütün kupalara zaten talip büyük bir takımla oynamak(ve bunu başarmak) mı sana zevk verir?
    yoksa bir orta sıra takımıyken 3,5 sezonda zirveye çıkmak mı?

Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon

Mesaj Yetkileri