Anket Sonuçlarını Görüntüle: En çok hangi güncelleştirmeyi beğendiniz ?

Voters
137. You may not vote on this poll
  • v2 (Duran Toplar)

27 19.71%
  • v3 (Hızlı Oyun)

36 26.28%
  • v4 (Sonsuz Hakimiyet)

74 54.01%
Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 567
181 ile 203 arası toplam 203 sonuç

Konu: Baldemir Sistem 2014 v4 "Sonsuz Hakimiyet"

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Geri Dönüşü ne zaman alabilir. Gerçekten ne söyleyeceğinizi merak ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Haftasonu müsait olur inceler geri bildirim yaparım.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Teşekkür ederim. Mesai harcıyor olmanız bile büyük incelik. Her birinizin taktik ve analiz bilgisine hayranım gerçekten saygı duyuyorum ve merakla bekliyorum söyliyeceklerinizi.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@Kasım

Öncelikle çalıştığın taktikler arasında mevcut taktiğim yoktu ve onu taktikler arasına ekledim. Antrenman bölümüne giderek, takımı taktiğe çalıştırması için direktif verdim ve takımın genel antrenman odağını Dengeli olarak değiştirip Çok Yüksek bir yoğunlukta çalışma programı hazırladım. Maç öncesi ve sonrası takım dinlensin diye komut vermişsin bence gereksiz çünkü takımın zinde kalması için çalışması gerekiyor, Eğer yoğun maç takviminde takımın yorulduğunu hissedersen özellikle yorgun oyunculara birebir dinlenme programı vermen daha yararlı olur.

Mevcut kadrona göre (yeni yaptığın transferler, sakat, cezalı vs) şöyle bir 11 ile Franfukrt maçına çıktık.

Sağ Bekte Manuel Sc(ne garip soyadı varmış) ve sol bekte Schulz'a forma verdim çünkü her ikisinde de Uzun Taç atabilme becerisi var. Mevcut maç motorunda taçlardan da gol olma olasılığı yüksek.

Takım konuşmasında genelde Dikkatli bir şekilde onlardan performans beklediğimi, Bireysel konuşmada ise Hırslı bir şekilde yine Performans beklediğimi belirttim. Bu konuşmalar onların maç içindeki performansını bir nebze de olsa yükselticektir.

Baskın bir oyunla ve tek taraflı bir mücadeleyle maçta kazanan taraf olduk. İlk yarı kötü bir oyuncu çıkardığınızda devre arasında yapılan Agresif konuşmalar takımı motive eder. Lakin unutmamak gerekir ki ben 14.2.2 ile bu maçı oynadım. Son maç motoru düzenlemesinde taktiksel işlevlerin pek iş görmediğini unutmamak gerek. Ayrıca son mevcut güncellemede bol hücumcu ile daha etkin oluyorsunuz tek forvetli sistemler biraz pasif kalıyor. Sanırım sen bir önceki güncellemelerle oynuyordun. Biraz dikkat, biraz uğraş istediğin skorları getirir. Herkesi yenemezsin ama güçlü bir oyun ortaya koyarsın.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

@Baldemir Hocam

Hocam öncelikle emeğinize sağlık , bana zaman ayırdınız çok teşekkür ederim. Ne gariptir ki şu maçı ben defalarca oynadım fakat inanın hiç kazanamadım.Şu an gözüken kadroyu bende sahaya sürdüm fakat nedense olmadı. Neyse artık geçmişe sünger çekelim. Bu taktiği Sonsuz hakimiyet ile yaptığınızı düşünüyorum , doğrumudur? Ayrıca Sezon öncesi ve içerisinde antremanlar konusunda ne yapmam gerektiğini bir türlü kavrayamadım. Maç sonrası dinlenmeyi anladığım kadarı ile kaldırmam gerekiyor. Bu tamam gerisi için (sezon öncesi ve sonrası ) tavsiyenize ihtiyacım var. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık.

walla dostum abartısız arkaya atılan her top gol oldu bende 2-0 dan 2-2 oldu maçı verdik ilk yarıları her zaman iyi oynuyorum goller buluyorum ancak ikinci yarıda ne oluyorsa futbolcular uyku moduna geçiyor anlamadım ben bu işi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by XPoseD View Post
    walla dostum abartısız arkaya atılan her top gol oldu bende 2-0 dan 2-2 oldu maçı verdik ilk yarıları her zaman iyi oynuyorum goller buluyorum ancak ikinci yarıda ne oluyorsa futbolcular uyku moduna geçiyor anlamadım ben bu işi
    Taktik mevcut maç motorunda Error (:
    Ben düzeltme yapmayı ve güncelleştirmeyi bıraktım, Çünkü FM tarihinin en kötü -Komut dinlemeyen, abuk subuk pozisyon senaryolarının olduğu- motoru üzerinde fazla kafa yormak istemiyorum.
    ...

Hocam yeni veritabanı için taktik çalışman var mı? Merakla bekliyorum açıkçası

Note 3'den Tapatalk ile gönderildi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Mike Shinoda View Post
    Hocam yeni veritabanı için taktik çalışman var mı? Merakla bekliyorum açıkçası

Note 3'den Tapatalk ile gönderildi
    Maalesef yok. Çünkü maç motoru oldukça değişken. Önceden belli kalıplar üzerinden bir taktik ve komut dizisi oluşturarak oyun felsefemizi yansıtmak kolay oluyordu. Ancak maç motorunda komut algılamadaki sıkıntı ve hata düzeyinin yukarılarda olması hangi taktiği yaparsak yapalım sorun yaratıyor.

Kariyerlerimde bir çok kez taktik dizayn ederim yeri gelir 20 maç seri yakalarım ancak aynı taktiği X'ten alıp Y'ye monte ettiğinizde verim düzeyi tamamen farklılaşıyor. Aslında bu hem iyi hem de kötü bir şey. İyi olan tarafı hazır ve kalıplanmış taktiklere bağımlılık azalır; Kötü tarafı istikrar yakalamak oldukça zordur.
    ...

Şu an ki maç motoruna hiç bir taktik uymuyor ki. :/ Ne saçma sapan bir motor ise. Bir umutla girdim belki yeni version için yapmışsınızdır diye ama yokmuş.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

taktiğin adı realist oldu
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    taktiğin adı realist oldu
    .........

Yaptığım taktiği tekrar kariyerimde kullanmaya başladım, üzerinde biraz oynama yapacam bakalım bir şeyler çıkacak mı?
    ...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

deneyelim bakalim

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Dizilis olarak en verim aldigim taktik bu ama takim komutlari arti oyuncu rolleri cok önemli. Eger oyuncular rollere uygunsa büyük basarilar pesinde geliyor.

Valencia için hangi versiyonu önerirsin hocam?

Fenerbahçe'nin mevcut kadrosu ile hangisini önerirsiniz arkadaşlar ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by emirby View Post
    Valencia için hangi versiyonu önerirsin hocam?
    Quote Originally Posted by ysf1461 View Post
    Fenerbahçe'nin mevcut kadrosu ile hangisini önerirsiniz arkadaşlar ?
    Her iki takım için de son versiyonu öneririm ancak maç motorunun taktik algılamada problem yaşadığını tekrarlamakta fayda var. Biraz komut dışı oyun senaryoları gerçekleşiyor bu da taktikte uyguladığımız komutların maça yansımasına engel oluyor. Bu genel bir problem. Umarım FM 15'te aynı motor olmaz. İlk kez bir FM-CM serisinden koptum. Durum ciddi anlayacağınız : )
    ...

14.3.1 sürümüne uyumu nedir peki bir değişiklik oluyor mu ? 14.3.1 için v4 kullanmak gerekli galiba
    Last edited by nosferatuu : 02.Temmuz.2014 at 14:24

14.1.3 sürümünde oynuyorum taktik bu sürümle uyumlu mudur?

Quote Originally Posted by nosferatuu View Post
    14.3.1 sürümüne uyumu nedir peki bir değişiklik oluyor mu ? 14.3.1 için v4 kullanmak gerekli galiba
    İlginç Maç Motoru Nedeniyle Son Güncellemede Pek Başarılı Değil.

Quote Originally Posted by Dinozzo21 View Post
    14.1.3 sürümünde oynuyorum taktik bu sürümle uyumlu mudur?
    14.1.3 İçin Biçilmiş Kaftan

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Beyler bu taktikle ligte 2.oldum Bursasporla ilk sezonumda.Avrupa liginde de kupayı alan takıma çeyrek final öncesi elendim.Baldemir güzel işliyor teşekkürler ((:

Quote Originally Posted by Tefoo View Post
    Beyler bu taktikle ligte 2.oldum Bursasporla ilk sezonumda.Avrupa liginde de kupayı alan takıma çeyrek final öncesi elendim.Baldemir güzel işliyor teşekkürler ((:
    v4 ile mi kardeşim?
    Bende Bursaspor'u yönetmeyi planlıyorum da.

Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 567

Mesaj Yetkileri