1 ile 5 arası toplam 5 sonuç

Konu: Avusturya'dan Alışveriş ve Tax Free

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Default Avusturya'dan Alışveriş ve Tax Free

Arkadaşlar, abiler iyi akşamlar.

Direkt konuya gireyim. Önümüzdeki haftalarda Viyana'ya gidiyorum. Kendime IPhone getirmeyi planlıyorum oradan. Daha önce böyle bir alışveriş tecrübesi olan varsa faydalanmak isterim.

Şimdi ben oradan telefonu aldığımda tax free alacak mıyım havaalanında, Apple Store'dan alsam bile geçerli olacak mı bu tax free? Ve ne kadar alacağım, bu işler nasıl oluyor yardımcı olursanız sevinirim

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Yok mudur abi bi bilen

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Türkiye'ye geldiğinde telefonu pasaportuna kaydettirmen gerektiğini biliyorum tabi son 2 sene de daha önce telefon kaydı yaptırmadıysan. Onun dışında tax-free olayı ülkeye göre değişiyor diye biliyorum. Öyle bir uygulamaları varsa hangi ülkeyse o ülkenin KDV oranı kadarını alırsın, adamlar KDV'yi geri verdikleri için faturanı da değiştiriyorlar yeni yasalara göre telefon kaydında fatura gerekli mi tam emin değilim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Yeni yasa yapmışlardı sanırım yurtdışından telefon getirirsen vergisinimi ne ödüyorsun ülkeye getirdiğinde ama emin değilim. Ben telefonu yurtdışından getirme yanlısı değilim çok derdi oluyor. Bilmiyorum fiyat farkı ne kadar ama öyle çok astronomik değilse biraz daha fazla ver burdan al kafan rahat olsun.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Şimdi Eralp ben bir hesaplama yaptım Türkiye'de IPhone 4S'in 16 GB'ı 1800 civarında, Avusturya'dan getirirsem, Tax Free olayını da hesabın içine katarak söylüyorum 950 TL gibi bir rakama tekabül ediyor, neredeyse yarı yarıya.. Biraz daha araştırıyorum olayı, tamamen öğrenince yazarım buraya.

GeanyGS'ye de teşekkür ediyorum yardımı için

Mesaj Yetkileri