Sayfa 32 / 34 İlkİlk ... 223031323334 SonSon
931 ile 960 arası toplam 1016 sonuç

Konu: [TSL] Fenerbahçe Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by SYLaR View Post
    İlhan -9'u hakketmez bence.Nedenine gelirsek.
    Anlatamiyorum sanirim veya anlamak istemiyorsunuz.

Ilhan sezon basindan beri, yani yazin kendisine -9 PA verildiginden beri bu sekilde. Bu PA'yi yazin arastirma sefi'nin yerine gorev yapan sevgili Emir Tonguc verdi.

Kendisine, futbol bilgisine ve yorumuna saygi olarak da, bu sezon simdiye kadar izleme sansi bulamadigimiz Ilhan'in PA'sina dokunmadik. Eger Ilhan oynamamaya devam ederse, tabii ki PA konusunda degisiklikler yapmamiz gerekecek. Ancak bu demek degildir ki bir oyuncu 3 ay kadroya giremedi diye var olan potansiyelini birdenbire kaybetti. Potansiyelinin o zaman -9 verilmesinin buyuk ihtimalle nedeni de U19 turnuvasinda 3 macta 5 gol atmis olmasi.

Diyelim ki 18 yasinda ileride Brezilya milli takiminda oynayacagi tahmin edilen bir oyuncu geldi ulkemize. PA'si -9. Bu oyuncu fiziksek yetersizlik, futbol ortamina uyamama vs. gibi nedenlerden fazla forma giyemedi. Bu oyuncuyu da mi izlemeden dusurmek gerekli size gore?

Demek ki daha once izlendiginde Ilhan'a bu potansiyel layik gorulmus ve verilmis. Bunun hatali oldugu kanisina varmak icin yazin verilen bu deger'den sonra Ilhan'i yeterince izlemis olmamiz ve karar verebilmis olmamiz gerekli degil mi? Yani en azindan 180 dakikadan fazla izlemis olmak gerekli degil mi?

Ilhan simdiye kadar gozlemledigim kadari ile seri, ancak pek cesur olmayan, zayif ve kolay oyundan dusen bir oyuncu. Su anda bana sorulsa evet bence de -9 onun icin yuksek. Ancak -8 olmali mi diye sorarsaniz ona da karar veremem CUNKU YETERINCE IZLEMEDIK!

Umarim anlatabilmisimdir. Arastirma yapmak, gazetelerde yapildigi gibi bir gun bas taci edilen oyuncuyu super yapmak ve formu dusen oyuncuyu yerin dibine indirmekten ibaret degildir. Bunu bu sekilde yapan bir cok "yamaci" zaten mevcut. Mesela benzer nedenlerle Milli Takim'da gayet guzel performans gosteren Emre Belozoglu'nun CA'sini surekli dusuruyor Newcastle arastirmacisi, her ne kadar muhalefet koysam da. Bu da bu mantigin ne kadar yanlis oldugunun bir gostergesi.

Daha once yazdiklarimin da tamamen arkasindayim. Ilhan Fenerbahce'ye gelmeden once gittikce yukselen bir grafige sahipti. Gecen sezon ligde 27 macta forma giydi, ilk 11'de 11 defa cikti ve 5 gol atti (zamaninda takim arkadasi olan Ozgurcan 10 mac oynayip, 4 defa ilk 11 oldu, 3 gol atti - ki ikisi tamamen karambol golu idi ve bence bal kokuyordu - yani Sinan senin tezin pek tutmuyor). Bunu 19/20 yaslarinda yapti. Bu sezon takimda kalsa buyuk ihtimalle cok daha fazla forma sansi da bulurdu.

Ancak farkli bir tercih kullandi ve ayrildi. Ayrilirken forvette belki de forma sansi bulma ihtimali en dusuk ikinci takima gitti (ilki bence Besiktas cunku Besiktas'in bu tip oyunculara sabri yoktur). Fenerbahce'nin forvetlerinin cok kaliteli olmasindan dolayi degil, Fenerbahce'nin ofansif oyun sistemine alismak zor oldugu icin. Gecen sezon nal toplayan bir Deivid vardi bu sene herkezin bastaci oluverdi. Gecen sezon gol atmaya korkan bir Kezman vardi bu sezon kafasini duvara vura vura biraz hareketlendi ancak sisteme hala uymayan bir oyuncu. Cift forvet, tek forvet derken Fenerbahce fiziksel mucadeleden kacmayan ve orta sahayi ofansa cikartmayi beceren Semih'in bu takimda en yararli oyuncu olacagi kararini verdi. Ilhan da boyle bir futbolcu degil izledigim kadari ile. Eh bu durumda forma giyememesi de gayet normal. Bu ayni oyuncu Kayseri'de oynuyor olsa ve simdiye kadar 20 macta forma giymis 5-6 gol atmis olsa, kimse gikini bile cikartmazdi -9 PA'ya. Hatta CA neden bu kadar dusuk diye soyleniyor olurdunuz.

Sezon sonuna kadar izleyin Ilhan'i. Bizler de zaten izliyor olacagiz. Ondan sonra daha once verilmis PA'dan gerekirse uzaklasir, fakli bir PA veririz. Ancak su anda bu cocugu dogru duzgun IZLEMEDEN PA acisindan dusus yapmanin mantigini kabul etmem mumkun degil. Ozellikle yukarida yazdiklarim goz onunde tutulursa.

Tabii siz Ilhan'in -9 PA'ya sahip olmasindan su anda memnun degilseniz, editor'u acip -9'dan -8'e veya uygun gorurseniz -7'ye hatta -6 veya -5'e indirebilirsiniz. Bu da sizin karariniz olur. Biz kararimizi Ocak ayinin ortasinda, yukarida yazdiklarimizi dusunerek verdik.

Serkan/Gurhan konusuna gelince.
    1. Ben Serkan'in su anki halinden gayet memnunum (oynadigi 12 macta 2 gol atarak gecen sene Essen'de attigi gol sayisini esitledi - daha cok oyuna sonradan giren ve kontra atakta yararli olmakla gorevli bir oyuncu).
    2. Oynamayan oyuncu kotu oyuncudur diye bir kaide yok. Linderoth sakatlanmasa ve ben Mehmet Topal'i 120 CA seviyesine getirsem simdi bir cok kisi bana Mehmet hakkinda soyleniyor olurdu. Ancak Mehmet'i bu seviyeye getirmez taa sezon basindan beri aklimda idi.
    3. Yukarida yazdigim sey mesela Carrusca icin de gecerlidir. Oynamiyor olabilir, Turkiye ligine uymayan bazi ozellikleri oldugu icin etkisiz olabilir ancak bu Carrusca'nin kalitesiz bir oyuncu oldugunu gostermez.
    4. Futbolculuk becerileri disinda nedenlerden forma giymeyen Hasan Sas'i da tepetaklak indirmek lazim sizin mantiginiza gore. Sahada sahip oldugu ozellikleri gozardi ederek.
    5. Hatta Aykut'da yedek kaleci, sadece 2 macta forma giymis. Demek ki Orkun'dan cok daha dusuk kalitede. Hemen onun CA ve PA 10-15 puan asagiya insin.
    6. Besiktas kadrosuna bakiyorum ve ne goruyorum. Ricardinho sadece 13 macta oynamis. Demek ki kalitesiz oyuncu. Onun'da CA'yi 120'ye indirelim bari.
    7. Semih son zamanlarda Kezman'dan daha cok forma sansi buluyor. Demek ki Semih daha kaliteli oyuncu.. Semih'in CA'yi 150 yapiverelim ki oyunda da Semih oynasin...
    8. Genc ve istikrari pek olmayan bir oyuncu olan Arda'nin CA'sini ilk devre boyunca ilk once 10 puan dusurulmesi, sonra 10 puan yukseltilmesi istenen bir suru mesaj geldi bana. Sonuc? Arda biraz gelisme gosterdigi goz onunde bulundurularak 1 puan yukseldi. PA'si -9'un orta noktasi olan 165'den 1 puan daha yuksek seviyede yapildi.
    9. Herkez Serdar Ozkan'i sezon basinda bas taci yapti. Bir suru karsilastirma yapildi. Ancak her genc oyuncuda oldugu gibi o da duraklama ve formsuzluk donemi gecirdi.
    10. Haftalardir gayet iyi oynayan Mehmet Topal Leverkusen macinda cok kotu oynadi ve birdenbire Topal zayif olmus elestirileri sona erdi.

Ornekler kolaylikla cogaltilabilir...

Demek ki Gurhan cikip iki mac oynayip harikalar yaratsa herkez CA'si/PA'si cok dusuk diye soylenmeye baslayacak. Demek ki Serkan gelecek 10 hafta forma sansi bulamazsa bu adamin CA 110 iyiymis denilecek. Veya Ilhan cikip bir sonraki lig macinda 3 tane gol atsa, bir cok kisi -9 olmali diye haykirmaya baslayacak.

Dusuncenizi belirttiniz. Bizler de okuduk ve cevap yazdik. Hatta bu ayni konu hakkinda sahsiniza ikinci cevabim. Artik uzatmanin ve birbirimizin degerli zamanini calmanin en ufak bir yarar kazandiracak yani yok. Daha once de yazdigim gibi, sezon sonuna kadar izlenmeye devam eder ve gerekiyorsa eger yazin degisiklik yapilir ve FM 2009'a yansir.

Umarim bu sefer anlatabilmisimdir.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bana göre, Kayserispor'da izlediğim İlhan'ın potansiyelinin rassal bir değer vermektense 155 gibi bir rakamda sabitlenmesi gerekirdi. 155 demek şu an için milli takımın değişilmezi olmak demek. Türkiye'de Batuhan'ın PA'sı sanırım -9, bir ikinci -9 PA demek milli takımda CA'sı 180'e vurabilecek 2 forvet demek. Bu da biraz hayali olur bence. -8 verilmesi de ayrı bir risk. Çünkü İlhan yetenekli bir oyuncu. Fiziğini geliştirdiği takdirde boyu da hava topları için yeterli olacak.

Ömer abiye de hak veriyorum ancak Emir Tonguç'un İlhan'ı detaylı izleyip -9 verdiği konusuna katılamıyorum maalesef.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Quote Originally Posted by extensor View Post
    uzun lafın kısası...

tahminime göre emir tonguç futbol bilgisi veya araştırmacılığı çok iyi olmayan bir insan hele hele 3 büyükler dışındaki takımlarda 10 tane futbolcu say deseniz sayamayabilir

muhtemelen ilhan parlağın fenerbahçe ye transfer olduğu dönemde fanatik gazetesini okudu orada ertugrul saglamın ve onunla çalışmış olan hocaların gerçekleşen transferle ilgili yorumlarını okudu aynı gazeteyi bende okudum o kadar abartılı cümlelerle aksedilmiştiki transfer sanarsınız pato fenerbahçeye transfer olmuş bu transfer haberi aynı gazetede 2-3 gün daha geçildi

sonra bunu okuyan emir tonguç dediki vayy ilhan iyi futbolcuymuş -9 verelim

bu bir yorum sadece doğrumu değilmi bilmiyorum bildiğim tek şey allahtan bu görevi hakedenler görevi haketmeyenlerin elinden araştırma şefliğini aldıda bu gibi hatalar düzelecek... tabi zamanla

yapılan tek hata ise emir tonguça saygı göstermek
    sayın ömer üstad siz emirden çok daha iyi biliyorsunuz onun bilgisinden önce kendi bilginize saygı gösterseydiniz doğru yapmış olurdunuz
    şuana kadar oynadığı maçlara bakılırsa bana görede -9 haketmiyor fakat bu adam her yıl altın top ödülünü veren france football tarafından bile en iyi gelecek vaad eden oyuncular listesine girmiş milli takımda oynadığı maçlarla? lütfen bukadar insanlara saldırmayın. basit olmamalı bukadar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Ömer abiye de hak veriyorum ancak Emir Tonguç'un İlhan'ı detaylı izleyip -9 verdiği konusuna katılamıyorum maalesef.
    Isi kisisellestirmeyelim ve varsayim yapmayalim. Daha once konusma firsati bile bulmadigin bir kisi hakkinda bunlari soylemek dogru degil.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Deivid' in sadece free role özelliği 20 onun dışında normal pozisyonlarda bir özelliğinin de 20 olması gerekmiyor mu?
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Deivid' in sadece free role özelliği 20 onun dışında normal pozisyonlarda bir özelliğinin de 20 olması gerekmiyor mu?
    Bende öyle biliyorum, sonuçta belirli bir mevkiisi olmalı..

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bu arada Gökhan Gönül' ün 130 ca üzerinde olması gerektiğini şiddetle savunmaya devam ediyorum. Ömer Abi' ye duyurulur ama o 130 olmasını istiyor. Ben de Euro 2008' i bekliyorum orada Gökhan bir oynasın

Bu arada Gökhan Gönül' ün 130 ca üzerinde olması gerektiğini şiddetle savunmaya devam ediyorum. Ömer Abi' ye duyurulur ama o 130 olmasını istiyor. Ben de Euro 2008' i bekliyorum orada Gökhan bir oynasın
    Kesinlikle yüksek olmalı ca sı.. Avrupa da orta sıralarda bi takımda rahat as oynayabilecek bi ca verilmesi gerekir bence..

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Tamam iste 130 CA'in neresi kotu? Ya hemen acele etmeyelim Gokhan cok iyi bi sezon gecerdi tamam herkez kabul ediyor ama oynadigi mevki sag bek kendisinin de aslinda esas mevkisi degil belli bu yuzden defansif ozellikleri hakkinda hala kuskularim var mesela bir cok kisinin olmali. Sag acik olsa belki 140 CA alir ama sag bek oldugu icin bu 130-135'e duser bence.

Avro 2008'deki performansina gelince Hasan Sas'da 2002 dunya kupasinin yildizlarindan di Avro'dan daha buyuk turnuva ama ne oldu? Bugun 138 CA kendisi kariyeri hic beklendigi gibi sekil almadi. Bence su anda Gokhan icin 130-135 CA ve 150-155 PA oldukca mantikli ama fazlasina da gerek yok hemen su performansini en azindan 1 sene daha gostersin iyicene emin olalim ondan sonra daha fazlasi dusunulur.

Nesil
    2003

Benim istemem degil onemli olan. SI'in CA icin verecegi yeni agirliklar onemli olan. Topal icin dedigim gibi, fiziksel ozelliklerin agirligi yukselirse, Gokhan 135'de olabilir 145'de. Teknik/zihinzsel ozelliklerin agirligi yukselirse Gokhan hic yukselmeyebilir de.

Sonucta onemli olan ozelliklerin mantikli yansimasi. Fiziksel ozelliklerin agirligi duserse, biz de Gokhan'a 135 CA verirsek, bu sefer teknik ozelliklerin bir kismi 16-17'lerde dolasmaya baslayabilir.

Bu yuzden simdilik hayal kurmaya gerek yok. Beni bilirsin, benim CA'larim daha arastirma baslamadan asagi yukari bellidir hep. Ama ben de bu sefer bekliyorum cunku ne cikacagini bilmiyorum.

Yani belki iki ayakli oyuncularin CA'si daha yuksek olmasi gerekecek, belki versatility'nin CA'ya etkisi olacak. Bilmiyoruz su anda hic birini.

Ancak senun yukarida yaptigin ozellikler acisindan hiz/hizlanma 1'er puan duser ve simdiki halinde kalir. Off the ball 1-2 puan yukselir. Dribbling 1 duser, teknik 1 artar. Boylece Gokhan bence asagi yukari sekillenmis olur. Defansif ozellikleri konusunda Euro 2008'i israrla bekliyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Ca daki özelliklerin ağırlıkları değişirse o zaman bir kez daha gözden geçiririz ama ben şu an ki durum için bunlar yazdım. Zaten bence iki ayaklı oyuncuların ca ları daha yüksek olmalı. Neyse karar onların bize sadece uygulaması kalacak.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

hep uzun uzun dişe dokunur bişeyler yazmaya gayret ediyorum ama bu sefer kusura bakmayın belki içerik olarak fazla bir derinliği ve açıklaması yok ama söylemeden geçemeyeceğim çünkü maçtaki pozisyonu izlediğimden beri aklımda...

ömer kardeş...semih boş kaleye atıyor gollerini başkaca fazla bir meziyeti yok diyordun...ama gördükki malesef kezman boş kaleye bile atamıyor...demekki boş kaleye bile atmak bir meziyetmiş

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Semih' in Denizlii maçında attığı gol çok güzeldi kalecinin çıkaramayacağı yere tam yan filelere yolladı. Bitiriciliğini konuşturdu. Ama Semih için hala üst düzey bir forvet olmadığını düşünüoyrum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Semih Denizli Maçındaki gole benzer bir golü Kadıköy'deki Sevilla Maçında da atmıştı. Hatırlatmak istedim.

Ayrıca Kezman'ın bitiriciliğinin hala Fenerbahçe'ye geldiği zamanki şartlarda olması gerekli diye düşünüyorum. Diğer zihinsel özelliklerde düşürülme yapılmalı.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Semih Denizli Maçındaki gole benzer bir golü Kadıköy'deki Sevilla Maçında da atmıştı. Hatırlatmak istedim.

Ayrıca Kezman'ın bitiriciliğinin hala Fenerbahçe'ye geldiği zamanki şartlarda olması gerekli diye düşünüyorum. Diğer zihinsel özelliklerde düşürülme yapılmalı.
    Sevilla maçındaki gol rakip defansa çarpıp köşeye gitmişti.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Ben Semihin vasat bir forvet oldugunu düsünüyorum..hic belirgin özelligi yok..

Dün 1 kere iyi "bitirici" vurus yapti diye, hemen iy deger verilmesin..

Kezman dün cok gol kacirdi, ama attigi golde ne kadar golcü oldugunu kanitladi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aklımda öyle kalmıştı. Şimdi bir daha baktım gol videosuna defanstan sekiyor dopru.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Ben o gole ayrıca dikkat etmiştim gözünden kaçmış olabilir bu çok normal

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

SEMİH İYİ FORVET DEĞİLDİR !!!!?????

benim bu siteye girişim SEMİH konusunu gündeme getirmemle başladı..sonra sıkı sayılabilecek bir tartışma yaşadım ardından Semihi uzun bir süre izleme ve değer verme analiz etme yoluna gittim..birçok maçını izledim..benim gözlemlediğim kadarıyla her yaptğını ve yapamadığını yazarak not alıdm..hala elimde notlarım..

Bu notlar ışığında bir profil hazıladımforumda paylaşacaktım ama sonra benim dahil olmadığım bir semih tartışmasını yine gördüm forumda işte o gün anladımki aslında o kadar boşuna izlemiş ve not tutmuşum hazırladğım profilde boşunaymış...bu sebeple ne elimdeki notları nede hazırladığım profili forumda paylaşmadım...çünkü sonu başından belli bir tartışmaya girmek istemedim.

çünkü hiçbir oyuncuya karşı olmayan önyargı SEMİH e karşı var..hep yaptıkları değil yapamadıkları akllarda...

profil yayınlasam ne olacak..şöyle düşündüm...ben diyecemkiii..şu şu maçlardaki yaptığı hareketler ve attığı gollerin göstergesi ile finshingine 16 verdim...oooo arkadaşlar çıkacak hemen Semihin finishingi 16 mı olur falan bilmem oyuncununki bile 16 değil bilmem ne...

diyecemki sandığınız gibi fziği kötü değil ikili mücadelerde kezmandan çok daha başarılı o zaman strengt si 14 olsun...oooo bilmem kiminki bile değil...

diyecemki kafa toplarında hçte kötü değil..kafayla attığı falan falan maçlarına bakın en az heading 15 jumping 14 olsun oooo bilem falanınki bile 15 değil...

diecemki gol pozisyonuna girdiğinde çok serinkanlı bir adam mehmet yıldız aptalca gol kaçırdığının çok az örneği var soğukkanlılık 17 of the ball 19 olmalı yine bir sürü itiraz gelecek...

diyecemki eğer toynadığı süre ile attığı golllere bölündüğünde türkiyenin en efektif golcüsü ise..birçok maçta yedek soyunan veyahut ilk 11 oynamayan bir oyuncu halen türkiye ligi gol krallığında ilk sırada ise. oyun içindeki bir çok forvetten çok daha iyi olduğu açık ise CA SI ez az 140 olmalı ve 155 civarı bir PA almalı ..o futbol üstedlarımız diyeceklerki yoookkk sen bilmiyorsun ersoy bu işi isterse 10 dakikada 1 gol atsın biz attıklarına bakmayız o iyi bir oyuncu değil biz onu nobredende kezmandanda de nigristende hatta kadroya giremeyen ilhan parlaktan da kötü oyuncu yaparız ve haklıyız...

bu önyargıyı gördüğüm için artık SEMİH ten sadece gerçek futbolda başarılar bekliyorum...FM adına bişey beklemiyorum..nede olsa haftalardır çenesinden başka bişeyi çalışmayan kezman var onu oynatırız oda olmazsa semihin yerine alınacak şişirilmiş bir güney amerikalı buluruz ..

şimdi YUSUF çıkmış sevgili kardeşim ....

SEMİHİN İYİ OYUNCU DEĞİL...

NİYE DEĞİL...

HA
    NİYE DEĞİL...

MEHMET YILDIZ gibi gol pozisyonuna girdiğince eli ayağınamı dolaşıyor..

kezman gibi çenesiylemi kadroya girmeye çalışıyor..

bobo gibi yumruk atıp 4 maç en önemli şampiyonluk virajında takımını yalnızmı bırrakıyor...

zaten semihi sevmiyorsunuz ve önyargılısınız bunun farkındayım...

ama bari biraz açıklayıcı olun sevgil dostum.....

SEMİH e karşı hiç bir oyunuya yöneltilmeyen bu önyargı olduğu için artık vazgeçtim..profilede gerek yok çalışmayada..

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

dedim ya Semihin hic bir belirgin özelligi yok. arti tarafi ise komple ve caliskan olmasi..

Konu ben Semihi seviyorum, sevmiyorum degil..benim gördüklerimi anlatiyorum..

ASlinda ben Semihin basarili olmasini ve Avrupa oynamasini isterdim, cünkü bazi takimlarda bu komple forvet sikintisi var..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bak buda benim Semih icin verdigim degerler...

Finishing: 13-14, Heading 14, Dribbling 12, Long shot 12, Pace: 14, Agility: 13 Acceleration 14, Jumping 13, strenght 14, Team Work 18, Work rate 18.
    Suanki halinden daha iyi benim verdigim bu degerler..
    Last edited by YusufT : 21.Nisan.2008 at 17:29 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sheriff Misafir

Semih'i çok seviyorum, gerçek bir Fenerbahçeli, bazı iyi özellikleride var ama kesinlikle iyi bir futbolcu diyemem malesef.. Vasat diyebiliriz vasatın biraz üstü diyebiliriz ama iyi diyemeyiz.. Çünkü belirgin bir özelliği yok.. İyi calım atamaz, hızlı değil, hava hakimiyeti iyi değil, son vuruşları çok iyi değil, topsuz alanda çok iyi değil, vs.vs. yani çok iyi bir özelliği yok herşeyden az az var.. Birtek kafa vuruş isabeti oldukça iyi bence..

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

yusuf finishinge hedinge jumpinge bir puan ekle team work ve work rate ten 1 puan düş benim verdiğim değerlerde bunlar...yani ben sandığın gibi semihe öyle abartı değerler veren biri değilim..

ama öncelikle bu konuşma tarızınıza üzülüyorum iyi futbolcu değil...şimdi kardeş tabiki diyebilirsin sana be ersoy bana göre iyi değil..ama diyorum ki SEMİH hem kişiliğiyle hem futbolculuk yetenekleri ile şuanda kötü cümleleri hak etmiyor...

bak kezmanı görüyorsun kadroya girmek dırdır edip duruyor...beyfendi..chelse maçı gelir benim eski takımım onları fena edeceğim...galatasaray maçı gelir onları üzeceğim...beşiktaş olur patlama yapacağım...dırdırdır..artı kişilik olarak bir beyfendi tarafı yok..gelelim futbolculuğuna..arkadaş Semih çıkar takım kurtarır kimse umursamaz..Kezman çıkar özür dilerim çok özür dilerim böyle yazacağım "poposuna " top çarpsa gol olsa...ooo gazeteler kezman kendine geldii..falan falan falan...

ya şu çocuğa bir bakın...

hoca oynatmaz sesi çıkmaz...

kadroya girer işini yapar...

kadroya girmez bekler...

oynar gol atar...

bazen iyi oynar
    bazen kötü oynar..

ama asla kötü bir oyuncu ...
    hiçbir belirgin özelliği yok...

semih bu cümleleri hak etmiyor yusuf...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    yusuf finishinge hedinge jumpinge bir puan ekle team work ve work rate ten 1 puan düş benim verdiğim değerlerde bunlar...yani ben sandığın gibi semihe öyle abartı değerler veren biri değilim..

ama öncelikle bu konuşma tarızınıza üzülüyorum iyi futbolcu değil...şimdi kardeş tabiki diyebilirsin sana be ersoy bana göre iyi değil..ama diyorum ki SEMİH hem kişiliğiyle hem futbolculuk yetenekleri ile şuanda kötü cümleleri hak etmiyor...

bak kezmanı görüyorsun kadroya girmek dırdır edip duruyor...beyfendi..chelse maçı gelir benim eski takımım onları fena edeceğim...galatasaray maçı gelir onları üzeceğim...beşiktaş olur patlama yapacağım...dırdırdır..artı kişilik olarak bir beyfendi tarafı yok..gelelim futbolculuğuna..arkadaş Semih çıkar takım kurtarır kimse umursamaz..Kezman çıkar özür dilerim çok özür dilerim böyle yazacağım "poposuna " top çarpsa gol olsa...ooo gazeteler kezman kendine geldii..falan falan falan...

ya şu çocuğa bir bakın...

hoca oynatmaz sesi çıkmaz...

kadroya girer işini yapar...

kadroya girmez bekler...

oynar gol atar...

bazen iyi oynar
    bazen kötü oynar..

ama asla kötü bir oyuncu ...
    hiçbir belirgin özelliği yok...

semih bu cümleleri hak etmiyor yusuf...
    Kesinlikle katılıyorum.Ayrıca "hiçbir belirgin özelliği yok..." diyilen bir oyuncu hiç bir şekilde gol kralı olamaz.Sadece çalışmayla gol kralı mı olunur.Alex yüzünden diyorsunuzda Kezman'da atsın o zaman Semih den daha fazla oynuyor.Bence Semih'e çok fazla haksızlık ediyorsunuz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

nasıl hiç bir özelliği yok yaw sheriften bekleyebileceğim nitelikte tekdüze at gözlüğü takılarak yapılmış bir yorum -neden- çalım atmayı bilmiyor onun için iyi futbolcu değil
    hadi canım
    kaleye arkası dönük oynayabiliyor takım arkadaşlarını pozisyona sokuyor gol bölgelerinde nerde durması gerektiği nasıl vurması gerektiğini biliyor
    neymiş efendim çalım atamıyormuş santrafor çalım atmazki zaten
    jumpingi ortalamanın üzerinde kafa vuruşları ortalamanın üzerinde bitiriciliği ortalamanın üzerinde gücü dengesi ortalamanın üzerinde off the ball ı ortalamanın üzerinde ise o forvet oyuncusu ortalamamnın çok çok üzerinde olur vasat olmaz yani

bütün santrafor gereklerini ortalamanın üzreinde yapan bir oyuncu santrafor olarak ortalamanın çok çok üzerinde olur
    Fikirlerim burada

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by extensor View Post
    nasıl hiç bir özelliği yok yaw sheriften bekleyebileceğim nitelikte tekdüze at gözlüğü takılarak yapılmış bir yorum -neden- çalım atmayı bilmiyor onun için iyi futbolcu değil
    hadi canım
    kaleye arkası dönük oynayabiliyor takım arkadaşlarını pozisyona sokuyor gol bölgelerinde nerde durması gerektiği nasıl vurması gerektiğini biliyor
    neymiş efendim çalım atamıyormuş santrafor çalım atmazki zaten
    jumpingi ortalamanın üzerinde kafa vuruşları ortalamanın üzerinde bitiriciliği ortalamanın üzerinde gücü dengesi ortalamanın üzerinde off the ball ı ortalamanın üzerinde ise o forvet oyuncusu ortalamamnın çok çok üzerinde olur vasat olmaz yani

bütün santrafor gereklerini ortalamanın üzreinde yapan bir oyuncu santrafor olarak ortalamanın çok çok üzerinde olur
    Sinan seninle tartışmıyorum..
    Kafa vuruşları hariç hiçbirşeyi Türkiye standartlarının üzerinde değil..
    İlle çalım atsın demiyoruz ama bugün bir Fernando Torres'e bir Henry'e bir Adriano'ya baktığımızda uzun boylarına ve santrafor oynamalarına rağmen oldukça teknik olduklarını iyi çalım attıklarını görüyoruz.. Gayet komple oyuncular olduklarını görüyoruz.. Semih'te hiçbirşey tam değil.. Semih avrupada oynadığımız maçların hangisinde kendini göstermiş kanıtlamışki ortalamanın üzerinde diyorsun.. Zaten senin için Dünyanın en iyi oyuncusu Servet ben sana ne anlatayımki daha..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

O zaman nasıl gol kralı Semih?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Zaten senin için Dünyanın en iyi oyuncusu Servet ben sana ne anlatayımki daha..
    neden demogoji yapıyorsun, yalan bu ben öyle birşey demedimki

semih kendisini psv maçlarında kanıtlamıştır

semih fernando torres henry adriano kalitesinde olsa fenerbahçede ne işi olur bide bunu düşün
    Fikirlerim burada

Sheriff Misafir

E Tamam işte Türkiye standartlarında iyi bir futbolcu bunu söyledik zaten Ama çok iyi çok belirgin bir özelliği yok dedim..

Alt yapıdan yetişmiş bir oyuncu o ayarlarda olsaydı bırakmazdık ki zaten

Bir gün bunu demenden korkuyordum Sinan o yüzden söyledim(tamam biraz abarttım)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    ömer kardeş...semih boş kaleye atıyor gollerini başkaca fazla bir meziyeti yok diyordun...ama gördükki malesef kezman boş kaleye bile atamıyor...demekki boş kaleye bile atmak bir meziyetmiş
    Her zaman icin Kezman'in iyi bir bitirici oldugunu, ancak soguk kanli olmadigini savundum. Atacagi sut konusunda fazla dusunme sansi bulursa bir cok kez kaciriyor. Ancak attigi gol de onun ne kadar iyi bir bitirici oldugunun kaniti.

Semih Denizli'ya karsi guzel bir vurus yapti. Ancak bu demek degil ki bu vuruslari hemen hemen hep yapıyor.

Yukarida Semih'in belirgin ozellikleri yok yazilmis. Katilmiyorum cunku Semih cok caliskan, kararli ve takim arkadaslari ile yardimlasarak oynamayi seven bir oyuncu. Oyunu ligimizdeki diger oyunculara gore nispeten daha iyi okuyan bir oyuncu. Bunun yaninda fiziksel gucu de ust seviyede olsa zaten ligin en kaliteli forveti olur. Bitiriciligi 12 olsa bile.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bitiriciliğinin 14 olması gerektiğini düşünüyorum son vuruşları bence oldukça iyi
    Fikirlerim burada

Sayfa 32 / 34 İlkİlk ... 223031323334 SonSon

Mesaj Yetkileri