1 ile 6 arası toplam 6 sonuç

Konu: Uzay Taktiği

Default Uzay Taktiği

Uzun analizler sonucu oluşturduğum bu taktiği sizlerle paylaşmak istedim.
    Taktiğe başlamadan önce FM de taktik oluşturulurken dikkat edilecek ana parametrelerden bahsetmek istiyorum.
    Burada yakalaşık olarak 20 nin üzerinde taktik oluşturulmuş fakat bunlardan hiçbiri(benimkiler de dahil) doğru parametreler üzerinde oluşturulmamış.Peki nedir bu ana parametreler.

decision,stamina,dribbling,offtheball,creativity,p assing,marking,tackling,strenght,flair

Peki bu parametrelerin taktik ile ne alakaları vardır,taktikteki karşılıkları nedir?

mentality=decision closing down=stamina run with ball=dribbling wideplay=dribbling

run from deep=decision+off the ball .... gibi hepsinin karşılık geldiği bir özellik var taktikte.

Örneğin oyuncunuzun mentalitesini 15 ayarladınız yani oyuncunuz atak olarak oynuyor fakat oyuncunuzun decision özelliği 8 futbolcunuz bu özellikte fazla verim göstermeyecek demektir.

Bir örnek daha: oyuncuya topla koşmayı iki kademe verdiniz eğer oyuncunuzun ilgili değerleri 20 ye yakın değilse çoğu zaman yanlış koşular yapıp pozisyonunu kaybedecektir.

Peki diğer parametrelerin geçerliliği yokmudur örneğin kanat oyuncularının hızlı olması gibi?
    Elbette var fakat dediğim gibi taktiği oluşturan ana parametreler yukarda bahsettiklerim.
    Peki bu parametrelere uygun oyuncu bulabilir miyiz her zaman? Hayır.

Fakat bu açığı vereceğiniz doğru antrenmanlarla kısmen kapatabilirsiniz.Yani taktiğinizle uyumlu bir antrenman paketiniz olmalı dışardan alınma değil.

Bu konu üzerinde yazsam daha çok süreceği için taktiğin tanıtımına geçeyim.

Çoğu kişi barcelonanın taktiğini FM ye uygulamaya çalışmış fakat tam manasıyla başaramamış.Kimi bu maç motoruna uygulanmaz demiş vs.Ben denedim büyük oranda tutturduğumu düşünüyorum ve çok mükemmel sonuçlar da aldım.

TAKTİK TANITIMI ve GÖRÜNÜŞÜ

Taktik için oyuncu özelliikleri:

GK:decision,stamina,handling,reflex,aerialability,jumping,concentrati on
    DRL:decision,stamina,offtheball,dribbling,passing,crea tivity,tackling,marking,pace,acceleration,anticipation
    DC:decision,stamina,dribbling,offtheball,creativity,p assing,marking,tackling,jumping,concentration
    DM:decision,stamina,dribbling,offtheball,creativity,p assing,marking,tackling,workrate
    MC:decision,stamina,dribbling,offtheball,creativity,p assing,strenght
    AMC:decision,stamina,dribbling,offtheball,creativity,p assing,strenght
    STRLC:decision,stamina,dribbling,offtheball,creativity,p assing,pace,technique,finishing,acceleration
    STC:decision,stamina,dribbling,offtheball,creativity,p assing,strenght,pace,finishing,jumping,acceleration

Kırmızı özellikler ana parametrelerdir.
    Diyeceksiniz ki bu kadar özellikte futbolcuyu nerden bulacam.Elinizden geldiği kadar iyisini almaya çalışacaksınız gerisini antrenmana bırakacanız.

Asistanınıza opposition instuctions u yaptırmayacaksınız.Kendiniz her maçta aşağıda ki gibi sadece closing downlar ın hepsini always yapacaksınız.Konuşmaları asistanınıza bırakabilirsiniz.

Taktiğin başarıları ve sonuçlar:

Taktikle daha ilk sezon lig şampiyonluğunu kıl payı kaçırdım türkiye kupasını aldım uefa da yarı finalde saçma ve şanssız biçimde elendim,işte istatistikler.

Lig fikstürü:

Uefa Fikstürü:

Lig Tablosu:

Şimdi diyeceksiniz ki bu nasıl başarı fikstüre dikkat ederseniz hangi takımlara yenilmişim.Yeniildiğim maçların çoğunda tek kale oynadım.Örneğin Liverpool u yen OM ye kaybet çok saçma görünüyor ama öyle.

TAKTİK LİNKLERİ:

http://hotfile.com/dl/129835795/2ce4...2010).tac.html

http://netload.in/datei8XdKXsaSmf/UZAYLI (Trabzonspor, Dec 2010).tac.htm

ANTRENMAN LİNKLERİ:

http://netload.in/dateiwttGAn3wmX/ANTRENMAN.rar.htm

http://hotfile.com/dl/129835941/ee456c5/ANTRENMAN.rar.html

antrenman daki AMRL mevkilerine STRLC oyuncularınızı yerleştireceksiniz.Takımın korner taktiği pek verimli değil üzerinde hala çalışıyorum

yorumlarınızı bekliyorum...

Bu nasıl olabilir?FM Manuel çevirisinde ya da FM taktik teoremlerinde böyle birşey yok hiç. Decisions dediğimiz kararlar ve neredeyse tüm teknik özelliklerde var da bu duruma göre her oyuncunun ilk en önemli özelliği kararlar sonra dayanıklılık ve böyle o kırmızıyla gidenler mi ? :S Ayrıca resimler görünmüyor bir kontrol et istersen.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bu arada Decisions'u yüksek seçmek akıllıca her oyuncuda olması gerekir zaten ama Kaleciye Stamina neden lazım olsun

team selection menüsüne gelin oradan views e tıklayan mentality veya diğer özellikleri seçin hangi özelliğe hangi parametre gerekli orada gösteriyor.
    Doğru,kararlar özelliğinin bu kadar önemli tutulmuş olması komik.Ama napalım oyun böyle ayarlanmış.
    Veya taktik oluşturmada şu şekilde davranabilirsiniz:
    DC deki oyuncunuzun tüm özelliklerini o mevkide oynayabilecek defanslarınızın en azına göre ayarlayabilirsiniz.Örneğin dört tane stoperiniz var bunların decision özellikleri 4 5 8 10 siz taktikteki DC nizin mentalitesini 4 (en düşüğü)olarak ayarlayabilirsiniz.Bu da adama göre taktik ayarlama olur.
    Last edited by abdulmuttalip : 16.Eylül.2011 at 22:49

Örneğin tackling(top kapma özelliğini) ele alalım.Ben tackling i 20 ye yakın olanlara sert,10 yakın olanlara normal,0 a yakın olanlara kolay yaptırıyorum.

Quote Originally Posted by abdulmuttalip View Post
    Örneğin tackling(top kapma özelliğini) ele alalım.Ben tackling i 20 ye yakın olanlara sert,10 yakın olanlara normal,0 a yakın olanlara kolay yaptırıyorum.
    İşte bu bilgileri kesin olarak FM nin bir yerinden mi öğrendin yoksa kendi gözlemin mi?Çünkü bana çok lazım bu tür bilgiler.

Mesaj Yetkileri