Sayfa 14 / 20 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
391 ile 420 arası toplam 579 sonuç

Konu: Lucid Rüya (Rüyaya hakim olabilmek) "9 Kişi Başardı"

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Gördüğünüz gibi artık uyumuyorum
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu işin buraya varacağı belliydi. Ulan Cihan milletin başına ne filmler aldın ya

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Hayır. Rüya olduğunu anladığın anda ortam bulanıklaşmaya başlıyor. "Bu bir rüya ve bitmesini istemiyorum" dediğin zaman ortam netleşiyor ve rüya devam ediyor. Ben bu şekilde rüyadan çıkmamayı başardım.
    Evet dediğin şekilde oluyor bazen devam edebiliyor. Rüyadan rüyaya değişiyor tabi Şimdi bana açık açık burada rüyaları anlattırma çoluk çocuk var :P ama şu da var
    "Eğer gerçek değilse elini tuttuğun yar
    Rüya olduktan sonra bitmese ne kâr ?"
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Vallahi bu olayı nişanlıma anlatmıştım ve Lucid Rüya görmeye başladığını söylüyor bana.

Ehliyet sınavına girecekti ve çalışma fırsatı yoktu hiç, rüyasında tek başına direksiyon eğitimi alıyormuş Bravo ona ben o kadar okumama rağmen yapamadım şu işi.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

35 Yaşındaki bir adamın tecrübeleri. Okuyun derim. Çocukluğundan beri yapıyormuş.

Ama 7. maddede süreyi uzatamıyorum demiş. O öyle dedi diye uzamyor zannetmeyin. Ben uzatabildim. Ayrıca "Ben rüyada değilim" değil "Ben rüyadayım" demesi lazımdı

Merhaba
    Lucid dream konusunda böyle sohbet ortamlarının olduğunu bilmiyordum. Keşke daha önce bu sayfaları görseymişim. Neyse şu anda 35 yaşında olan ve 13 yaşından beri tahminimce 1000 den fazla lucid dream gören biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Görmek isteyenler için çok faydalı olacaktır. Uzunca fakat önemli bir yazı olacak. Daha çok kişinin okuması amacıyla ileride bu konudaki diğer forum sayfalarına da aynısını kopyalıyacağım.
    Öncelikle bundan 22 yıl kadar önce lucid dream ile tanışmamdan bahsedeyim. Orta 1 veya orta 2 okuyor olmalıyım. Muhtemelen matematik sınavı dolayısıyla saati gece 3 e kurup 12 de yatmıştım. 3 saat uyuduktan sonra gece 3 te kalkıp elimi yüzümü yıkayıp çalışmaya başladım. 2 veya 2,5 saat kadar çalıştıktan sonra biraz dinlenmek için yattım. Fakat uyuya kalmayayım diye saati 20 dakika sonrasına kurdum. Ve yatmamla rüya alemine düşmem bir oldu. Evet rüyadaydım ve rüyada olduğumu biliyordum. Her biri ortalama 2 dakika süren 3 veya 4 rüyayı o sırada görmüştüm. Maalesef bir rüya günlüğü tutmadığım için o gün gördüğüm rüyaları ve daha pek çok rüyamın ayrıntısını hatırlamıyorum.
    Evet o günden sonra bu bende bir heves oldu. Yukarıda biraz bahsettiğim usulle yani 3 saat uyuduktan sonra uyanıp 2 saat uyanık durduktan sonra 15 dakika sonra uyanmak üzere tekrar yatarak belki bin taneden fazla lusid dream gördüm. Çevremdekileri böyle bir şeyin varlığına inandıramadım. Tabi o zamanlar internet yok. Lusid dreami ne bilicen. Millete ya ben rüyamda rüyada olduğumu biliyom falan diyordum. Millet pek inanmıyordu. Veya şartlarını söyleyince zor olduğu için denemek istemiyordu. Neyse küçükken kardeşime zorla bir deneme yaptırabildim. Fakat maalesef göremedi. Ben de millete anlatmaktan vazgeçtim. Herhalde tek bana oluyor yoksa başkaları da bilirdi diye düşündüm. Ve kendi kendime görmeye devam ettim. Ta ki geçen gün Google da arama yapıp lucid dreamin varlığını ve internetteki yorumları görene kadar. Demek ki tek gören ben değilmişim.

Yukarıda kısaca anlattığım şartların ayrıntısına gelince.

1. Öncelikle 3 saat kadar uyumak lazım. Bunu ayarlamak zor oluyor. Bazen yatıyorsun 1 saat veya daha fazla uyuyamadığın oluyor. Bu şartın gerçekleşmesi için bir önceki gün 1-2 saat az uyumanızı ve yatmadan önce çay kahve meyve çikolata vs yiyip içmemenizi ve stresli şeyleri düşünmemenizi tavsiye ederim. Veya gün içinde biraz spor yaparak yorulun. Yatar yatmaz uyursunuz.

2. Gece uyandıktan sonra elinizi yüzünüzü yıkayıp 2,5 saat uyanık kalmanız lazım. Bu zamanı nasıl değerlendireceğiniz size kalmış. İster ders çalışın. İster ibadet edin. İster spor yapın. İster TV seyredin. İsterseniz de mastürbasyon yapın. Farketmez. Arada uykunuz gelirse gidin bi elinizi yüzünüzü yıkayın. Açılırsınız.

3. 2,5 saat sonra hafif uykulu olarak yatmanız lazım. Saati 15 dakika sonrasına kurun. Ortamın loş bir ortam olmasını tavsiye ederim. Aydınlıkta uyumak zordur. Çok karanlık olursa da kalkmak zor olabilir. Yani kalkıp rahatça saate erişebileceğiniz minumum ışık gerekiyor. Eğer güneş doğacaksa veya doğmuş ise kalın perdeli bir yerde olmanız iyi olur.

4. Geldik en zor kısımlardan birine. Zurnanın zırt dediği nokta bu 15 dakika. Öncelikle saati kurduğunuz süre yeterli merak etmeyin 15 dakika içinde görüyorsunuz. Ben ilk denememde 20 dakika sonrasına kurmuştum fakat 5 dakika kadar önce uyanmıştım. Yaptığım deneylerde 15 dakika daha uygun geldi. Kesinlikle 20 dakikayı aşmamalı. Çünkü rüya aşaması bittikten hemen sonra uyanmalısınız. Yoksa unutuyorsunuz. Şimdi ilk saati kurduğunuzda uykuya dalamadan bu süreyi geçirirseniz saat çaldıktan sonra kalkıp saati 10 dakika sonrasına tekrar kurun ve şansınızı bu şekilde iki kere daha denemenizi tavsiye ederim. Eğer olmuyorsa başka gün tekrarlarsınız. Fakat saat çaldığında uyumuş ve saat ile uyanmış ve rüya görememişseniz o gün için şansınızı tekrar denemeyin. Başka gün tekrarlarsınız. Çünkü uykuya rüya ile başlamanız lazımdı. Demek ki o gün bünye rüya ile uykuya başlamak istemiyor.

5. Şimdi 15 dakika için yattığınız zaman konsantrasyonunuzun konusu çok önemli. Düşüncenizi birazdan rüya göreceğim ve rüyamda rüyada olduğumu bieceğim ve falan filan yapacağım şeklinde odaklamanız lazım. Kesinlikle bilinçli olarak başka bir çaba içerisine girmeyin. Mesela rüyanızda uçmak istiyorsanız ben şimdi uçuyorum diye uçtuğunuzu hayal etmeyin. Sadece birazdan rüya göreceğim ve rüyamda rüyada olduğumu bileceğim ve uçmaya çalışacağım diye düşünün. Ayrıntısına girmeyin. Rahat olun.

6. Yattıktan beş dakika kadar sonra her zaman olmamakla beraber rüyaya giriş aşaması başlamakta. Yani bazen direk rüyaya giriyorsunuz bazen de önce bir rüyaya giriş aşaması başlıyor. O bittikten sonra rüya aşaması başlıyor. Rüyaya giriş aşaması hakkında şunları söyleyebilirim. Öncelikle bu aşama başlarsa heyecan yapmamanız lazım. Heyecanlanırsanız uyanabilirsiniz. Sakince bu aşamayı geçmek gerekiyor. Bu aşamada bazen resim tabloları görüyorsunuz, bazen sesler duyuyorsunuz, bazen düşüyor veya yükseliyor gibi oluyorsunuz, bazen içiniz bir garip oluyor, bazen üzerinize bir şey çökmüş ve kendinizi kilitlenmiş, nefes alamıyor gibi hissediyorsunuz. Bu aşamada sakin bir şekilde rüyaya giriş aşaması başladı birazdan rüya aşaması başlayacak şeklinde düşünmeniz gerekiyor. Ayrıca belirteyim çocukken bu giriş aşamasını çok daha fazla oranda yaşıyordum ve gene çocukken bu giriş aşaması genelde yerçekimine alışmak şeklinde geçiyordu. Rüyaya giriş aşaması kapalı bir mekanda ( genelde evimizde) başlamışsa yerçekimine alışma pinpon topu gibi duvardan duvara uçarak çarpma şeklinde oluyordu. Bu esnada acı duyuyordum fakat doğal bişi olduğunu birazdan rüya aşamasının başlayacağını düşünerek kendimi sakinleştiriyordum. Açık bir mekanda Rüyaya giriş aşaması başlamış ise genelde bir uçağın yere inmesi şeklinde o açık mekana iniyor. Yani uçar halde iken önce bir ayağımın ucu yere hafif dokunuyor sonra tekrar havalanıyor bu şekilde üç dört kere olduktan sonra yerçekimine alışıyor ve rüya aşamam da başlıyordu. Fakat 20 li yaşlardan sonra bu şekildeki başlamalar oldukça azaldı. Sanırım ruhum yer çekimine iyice alıştı. Bu rüyaya giriş aşaması llk rüyadan önce oluyor. Daha sonraki rüyalarda olmuyor. Yani ikinci, üçüncü ve sonraki rüyalar önceki rüyadaki süre bitipte etraf karardıktan hemen sonra başlıyor.

7. Rüya aşaması başladığında da sakin olmanız şart. Sakın rüya başladı diye fazla sevinmeyin ve heyecanlanmayın. Uyanabilirsiniz. Doğal bir şeymiş gibi rüya aşamasını yaşamanız lazım. Öncelikle sürenizden bahsedeyim. Süreniz 2 dakika. Fakat sadece bir rüya için. Rüya başladıktan 2 dakika sonra etraf kararacak. Ve o rüya bitecek. Yeni bir rüya başlama ihtimali yüksek olduğu için etraf kararırken fazla üzülmeyin ve uyanmaya çalışmayın. Birazdan yeni rüya başlayacak şeklinde düşünün. Yeni rüya başlama ihtimali kesin değil. Küçükken genelde 4 veya 5 tane 2 dakikalık rüyayı ardı ardına görüyordum. Büyüdükçe oran azaldı diyebilirim. Artık 1 bazen 2 maksimum 3 rüyayı ardı ardına görebiliyorum. Şimdi diyeceksiniz ki 2 dakikalık 5 rüya görülüyorsa bu 10 dakika eder. Fakat benim tespitlerim rüyada geçen zaman ile dünyada geçen zamanın farklı işlediği yönünde. Şöyle ki rüyada geçen bu 10 dakika dünyada geçen 5 dakika kadar. 2 dakikayı ise rüyamda sayı sayararak hesapladım. Süreyi ölçmek için farklı günlerde gördüğüm en az 5 rüyamda rüya aşaması başladıktan sonra süreyi ölçmek için sayı saymaya başladım ve maksimum 200 sayısına kadar gelebildim. Daha sonra etraf karardı. Etraf karardıktan sonra da ya uyandım ya da yeni rüya başladı. Bu süreyi arttırmanın bir yolunu bulamadım. Yenice internet sitelerinden okuduğum yorumlarda etrafında dönmenin , göz açıp kapamanın veya ben rüyada değilim diye düşünmenin bu süreyi uzattığını okudum. Fakat yaptığım denemelerde işe yaramadı. 2 dakikalık bu sürenin kesinlikle uzamadığını söyleyebilirim. Ve lusid dreamin en kötü, en can sıkıcı tarafı da bu sürenin uzamaması. Güzel giden bir rüya esnasında süre bittiği için etrafın kararması ve uyanman veya yeni fakat sıkıcı bir rüyanın başlaması

8. Rüya aşaması sizin seçmediğiniz bir mekanda başlıyor. Yani mekanı siz seçemiyorsunuz. Mekanı seçemediğiniz gibi rüya zamanını da seçemiyorsunuz. Bazen gündüz bazen gece oluyor. Bu konularda da çok uğraştım. Fakat olmadı. Ben genelde Erzurum’daki evimizde rüyaya başlıyorum. Çocukluğum ve ergenliğimin geçtiği evde. Rüyalarımın tahminimce 4 de 1 i bu evde başlıyor. Fakat o evde mesela yeni tanıştığım birini veya yeni aldığım eşyaları görebiliyorum. Yani tamamen çocukluk zamanları ya da tamamen nostalji değil. Rüyaya başladığınız yerde rüyanın bitmesi gerekmiyor. 2 dakikalık süreniz var. Mesela pencereyi açıp uçarak başka mekanlara gidebilirsiniz. Bazen hayal ettiğiniz mekanlara gidebiliyorsunuz. Fakat süreye dikkat etmek gerekiyor. Bu arada ben rüya aşaması başladığında mutlaka kendi testimi gerçekleştiriyorum. Çünkü bu test olmadan rüya ile gerçek hayatı ayırmak imkansız. Eğer bu testi yapmazsanız mazaallah gerçek hayatta pencereyi açıp kendinizi aşağı atabilirsiniz. Benim testim sağ işaret parmağımı sol işaret parmağımın içinden geçirmeye çalışmak. Eğer geçirirsem anlıyorum ki rüyadayım. Bu metodu da taa küçükken geliştirmiştim. Benzer ve farklı metotları yenice internette de okudum. Yalnız ben hiç gerçek hayatta bu metodu denemek ihtiyacı hissetmedim. Hep rüya aşaması başladığında rüyada olduğumdan %90 eminken bunun seviyesinin %100 olması için yaptım. Bazı sitelerde bu tür deneyleri gün boyunca yapın ve alışkanlık edinin ne zaman başarırsanız rüyada olduğunuzu bilirsiniz şeklinde ifadeler geçiyor. Bence hiç gerek yok.

10. Ben bir dönem rüyamda cennet, cehennem ve peygamber efendimizi (SAV) görmek istedim. Bu tecrübelerimi de söyleyeyim. Cehennemi görmek istediğim zaman rüya aşamasına evde başlamıştım hemen testimi yaptım. Rüyada olduğuma %100 emin olduktan sonra cehennem aşağıdadır diye düşündüm ve penceren aşağı atladım. Aşağı düşerken şimdi cehenneme düşüyorum diye düşündüm. Ve gerçekten cehenneme düştüm. Mekan olarak hakikaten çok dehşet idi. İçinden lav dökülen kazanlar, zebaniler, dikenler, çok sıcak bir hava işkence gören insanlar vs.. Cenneti görmek istediğim zaman da pencereden uçtum ve cennete doğru gittiğimi düşündüm. Yalnız cennet bayağı zor oldu. Çünkü her deneme de uçmayı başaramadım. Bazen yarı yolda uçma gücüm tükendi ve düştüm. Bu arada dilinizle zikir yapmak inanırsanız uçma veya kavga esnasında güç veriyor. Bazen de cennet yerine uçarak başka güzel şehirlere veya kumsallara geldim. Cennete gelmeyi başardığım birkaç seferde ise cennet olarak gördüğüm yer oldukça güzeldi. Tabii ki gerçek cennet olamaz. Fakat işte altından kocaman saraylar, huriler, uçan atlar, ırmaklar, 100 lerce çeşit yemek içeren süslü masalar vs vardı. Sarayların içinde kocaman avizeler vs gördüğümü hatırlıyorum. Neyse bir sefer paygamber efendimizi (SAV) görmek istedim. Gene peygamberimiz (SAV) cennetedir diye düşünerek cennete geldim hemen oradaki en büyük sarayın içine girdim. Fakat sarayda paygamber efendimizi (SAV) ararken atari makineleri gördüm ve az bir süre onlara baktım. Sonra ne yapıyorum dedim ve tekrar aramaya devam ettim neyse gezerken o saraydaki en büyük kapı olduğunu düşündüğüm oldukça süslü bir kapının önüne geldim. Tam kapıyı açacak iken ya rüyanın süresi bittiğinden ya da izin verilmediğinden etraf karardı. Bir daha da tekrarlamadım. En azından maneviyatımın yüksek olduğu, namaz kıldığım bir dönem tekrarlamayı düşünüyorum.

11. Başarısızlıklarımdan bahsedecek olursam uçma yeteneğindeki azalma, duvarın içinden geçmek isteyip bazen vücudumun bir yarısı duvarın bir tarafında diğer yarısı ise diğer tarafında kalma, güzel bir mera da dolaşırken gördüğüm tanımadığım birine sizi dünyada da görmek istiyorum ne yapmam lazım dediğimde dünyada iken tekrarla dediği cümleyi uyandığımda unutmam, rüyada gördüğüm kitapla evdeki kitap aynı mı diye elime aldığım kitabın açtığım rasgele bir sayfasındaki sayfa numaraları ve yazılar sürekli değiştiği için belirgin bir cümle kontrolü yapamamam, bazı giriştiğim kavgalarda yenilmem ve dayak yemem. Fakat bu sonuncu saydığım genelde nadir oluyor. Çünkü kavgalarda genel de süper güç kullanabiliyorum mesela volverin gibi veya spiderman gibi olabiliyorum. Fakat olamadığım veya süper güç kullanmak aklıma gelmediği zamanlar feci dayak yediğim rüyalarda oldu. Gene bir benzerinin başkalarına da olduğunu forumlardaki yazılardan okuduğum ilk rüyada hatta bazen ikinci rüyada rüyada olduğumu bilirken daha sonraki rüyada rüyaya yataktan uyanarak başladığım için rüya denemesinin bittiğini sanmam bazen millete ilk rüyalarda gördüğümü anlatmam ve sonraki yani 3, 4 ve 5. Rüyalarda rüyada olduğumu bilememem. Harbiyse rüya devam ediyormuş ve ben rüya aşaması bitmiş zannetmişim. Millet bunu rüya içinde rüya görmek olarak söylüyor aslında olay rüya içinde rüya görmek değil ilk bazen ikinci rüyadaki süre bitipde rüya karardıktan sonra daha sonraki rüyada özellikle rüya bir de yataktan uyanarak başlarsa rüyada olduğun halde kendini rüya görmüş de uyanmış zannetmenle alakalı. Neyse başarısızlıklarıma devam edeyim namaza durduğumda kıyamda iken secdeye bakıldığında secde noktası sürekli değiştiği için başımın dönmesi sebebiyle yere düşmem. Bu rüyalarda genellikle olan bir şey aynı noktaya sürekli bakmamak lazım. Saate kitap veya gazetedeki yazıya veya secde noktasına. Ayrıca bazen rüya gece başlıyor ne kadar istersen iste gündüz oluşmuyor. lambalarla idare ediyorsun. Veya çok hızlı bir şekilde oluşan mekan değişmiyor. Mesela eyfel kulesini görmek istiyorsan biraz uçman gerekiyor. Fakat bazı değişiklikleri çok kolay yapabiliyorsun. Mesela volverin gibi olmak çok kolay. Yani istediğin zaman parmak aralarından bıçaklar çıkartabiliyorsun. Veya kapının arkasında güzel kızlar var diye düşünüp kapıyı açtığında bazen kapı açmakla bile vakit kaybetmeden kapının içinden geçtiğinde güzel kızlar karşında oluyor fakat şak diye odada güzel kızlar oluşturamıyorsun
    Not : 9. maddede cinsel tecrübelerini paylaşmış. İsteyen olursa özel mesajdan atarım
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Devamı :
    12. Hatırladığım bazı başarılar ise uçma, Ninja kaplumbağlarla beraber döğüşme ve sohbet etme, tanımadığım insanlarla büyük bir masada yemek yerken millet ben şu anda rüyadayım demiştim. Onlar inanmamıştı. O zaman size ispatlayım diyerek kolumu masanın içerisinden geçirmiştim. Gene görmeyi isteyerek vefat eden anneannemi gördüm. Son dönemlerinde çeşitli elimde olmayan sebeplerle ilgi gösterememiş, yanında olamamıştım rüyamda beni anladığını daha ben söylemeden o söyledi. Çok mutlu olmuştum. Gene yeryüzü şekillerini değiştirdiğim bir rüya denememi hatırlıyorum. Bulunduğum mekanı yükselterek dağ yapmıştım. Ben de dağın tepesinden güzel bir manzarayı seyrediyordum. Gene başka bir sefer yükselerek uzaya çıkmış önce bir uzayı seyretmiş sonra uzayda Allahı secde ederek zikretmiştim. Güneşi, dünyayı, dünyanın etrafında dönen ayı, jüpiteri, satrünü bunların kendi etrafında dönüşlerini falan hatırlıyorum. Bu arada astral seyahat hakkında anlatılan şeylere pek inanmıyorum. İnsanlar rüya ile karıştırıyorlar. Çünkü ben bir kaç sefer rüya denemesinde rüyaya vücudumdan ayrılarak başladığımı sonra uyur haldeki vücudumu gördüğümü bilirim. Fakat bildiğin rüya şeklinde idi. Bazılarında rüyaya giriş aşamasından da geçmiştim. Gene bazı rüyalarda sen kendini hissettiğin gibi karşındaki kişi veya kişileri de hissedebiliyorsun, onların aklından geçenleri bile okuyabiliyorsun. Hatta bu kişiler bazen senden uzakta bir yerlerde de olabiliyor. Aynı anda birkaç olayı görebiliyorsun. Mesela bir yerde sen birisiyle konuşurken başka bir yer de başka bir kişinin başka biriyle konuştuklarını görüp ve duyup konuştuğun kişiye eşzamanlı olarak başka yerdeki o konuşulanları anlatabiliyorsun.

13. Bu arada yukarıdaki şartlara uyarak yaptığım denemelerin yarısında başarıya ulaşarak rüya görebildiğimi de belirteyim. Ayrıca her başarılı deneme arasına en az 2 deneme yapmadığınız gün koymak gerekiyor. Deneme başarıyla sonuçlandıktan sonra da o gün uyumamanızı tavsiye ederim. Çünkü uyursanız uyandığınız da bazen kendinizi bitkin hissedebiliyorsunuz. Veya uyumaya çalışmanıza rağmen uyuyamıyor ve gene kendinizi bitkin hissedebiliyorsunuz. Genellikle 3 saatlik uyku ve arkasından rüya görülen 15 dakikalık uyku ile normal şartlarda o günü rahatlıkla idare edebilirsiniz. Ertesi gün de deliksiz güzelce uyursunuz ve hiç problem yaşamazsınız.

14. Evet gelelim rüyanın çıkması olayına bu şekilde gördüğüm bir iki rüya da beni sivrisinek ve eşek arısı sokmuştu tabirde sıkıntılı dönem ve zamana işaret eder deniyordu. Hakikaten hemen arkasından sıkıntılı dönemler ve düşmanlıklar yaşadım. Gene o şekilde gördüğüm bir rüyada sevdiğim birinin evine gökten meteor yağdığını ve evin deprem geçirdiğini gördüm hemen arkasından o sevdiğim kişinin ve ailesinin hayatı alt üst olmuştu. Fakat bildiğiniz gibi rüyalar kısım kısım bir kısmı şeytani, bir kısmı olağan hayat o gün veya geçmişte yaşanan bir olayın farklı şekilde görülmesi çok az bir kısmı da özellikle temiz kalpli insanların görebildiği gelecekten mesajlar içeren rüyalar. Bunun seçimini yapmak ta zor. Ayrıca rüya da rüya tabirleri kitaprına bakıp ta şunu göreyim zengin olurum veya başarılı olurum diye uğraşmayın. Rüya tabiri ilmi çok geniş ve incelikli. Çok ayrıntılı. Rüya tabiri kitaplarında yazanlar ise oldukça ayrıntısız. Ayrıntılar sebebiyle tabir çok değişebilmekte. Fakat Kurandan bazı kısa sureleri okumayı deneyebilirsiniz. Abdestli olarak yatın. Başarırsanız tutup tutmayacağı bir yana psikolojinizi çok olumlu etkiliyor. Ayrıca belki etrafınızdaki varlıklar eğer hayal değilde cin ise irşad yaptığınızı bile düşünebilirsiniz.

15. Neden bu esnada bilinçli olarak rüya görüldüğü konusunda ise acizane şöyle bir fikrim var. Normal bir uykunun iki aşaması varmış. Birinci aşama normal uyku ikinci aşama rüya görülen uyku. Hatta ikinci aşama olan rüya görülen uyku aşamasında hızlı göz hareketleri (İngilizce REM Rapid Eye Movement) olduğu söyleniyor. Neyse bu iki aşama birbirlerini 90 dakikalık zaman dilimleri ile takip ediyorlar. Dolayısıyla biz eğer 3 saat yani 180 dakika uyuduktan sonra ikinci rüya görülen uyku aşaması başlamadan uyanırsak 2,5 saat sonra tekrar yattığımızda beyin kaldığı noktadan yani rüya görme aşamasından devam etmek istiyor ve bilinç tam olarak kapanmadan bu aşama başlıyor. Zaten bilincimizde de şimdi rüya aşaması başlıycak düşüncesi olduğundan rüyada olduğumuzu biliyoruz. Mantıken bu denemeyi 3 saat uyku yerine 4,5 saat uyku üzerinden de yapabilirsiniz. Ben 4,5 saat üzerinden de başarılı denemeler yaptım. Fakat 3 saatte başarı oranım daha yüksek. Ortalama her iki denememden birisi başarılı olmuştur. Umarım anlattıklarım faydalı olmuştur.

16. Ayrıca gelecekte bu konuda gelişmeler olacağını düşünüyorum. Yani bilim adamaları geliştirdikleri bir madde (zararı olmayan ve alışkanlık yapmayan ve uyuşturucu maddelerden daha etkili olan ) veya başka bir şey yoluyla insanları bu lucid dream ortamına koymayı başarabilecekler. Ve o zaman belki bu iki dakika ile de kısıtlı olmayacağız. Fakat imtihan sırrını bozabilir. Dolayısıyla kıyamete yakın böyle bir gelişmenin olabileceğini düşünüyorum. Fazla uçtum galiba.

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    Anadolu Yakası

Vay be yazsını bir çırpıda okudum süper hikaye, uğraşsa kitap bile yazar adamın yaşam biçimi olmuş resmen, en önemlisi de 22 yıl boyunca böyle bir şeyin varlığından bile habersizce görmüş de görmüş..

edit: bu arada orjinalinden 9. maddeyi okudum da sanki burda paylaşmanın sakıncası yok gibi geldi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Kurallara aykırı bir durum yok zaten ama ne bilim Aygün gibi tipler olunca bu işe ömürlerini verirler diye koymadım

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Paylaş paylaş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    İyide lucid rüya esnasında acı hissedilmezki. Yani benim yaşadığım tecrübeler, okuduğum yazılarda da öyle gördüm. Mesela ben 1-2 kez yaşadığım bu olayda hep kolumun etini sıkıştırdım tüğlerimi çektim falan hiç acı duymadım. Zaten bu sayede rüyada olduğumu anladım.
    Uyandıgında etkisi olabilir .

Ayrıca yukardaki adamın anlattıklarını okudum. Hoş
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Benim de çoğu kez rüyadaki acıyı uyandıkdan sonra hissettiğim oldu. Ama bence şöyle bir etkisi var. Örneğin uyurken parmağımızı burkup yatıyoruz ve rüyada da onun etkisini görüyoruz. Uyandığımızda doğal olarak yine acımış oluyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Samsun

başıma çok sık gelen bir olay ama böyle bir açıklaması olduğunu bilmiyordum. En kısa zamanda bu yolları uygulayarak deneyeceğim

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Hiç bir zaman yapamadım şu olayı. Sadece uykudan uyanmaya yakın olduğum zaman rüyada olduğumu anlayabiliyorum.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Ya bununlamı ilgili bilmiyorum ama dün gece başıma ilginç bir olay geldi.Rüyamda bir tane yılan sağ elimin baş parmağını ısırıyordu.Eklemin 1-2 cm altı.Ve şuan tam orda küçük bir yara var.Şoktayım okulda filan da kimse inanmadı böyle bir şey yaşayan var mı ?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ben korkmaya başladım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Millet Harry Potter'a bağladı arkadaşlar geçmiş olsun

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by attirson View Post
    Ya bununlamı ilgili bilmiyorum ama dün gece başıma ilginç bir olay geldi.Rüyamda bir tane yılan sağ elimin baş parmağını ısırıyordu.Eklemin 1-2 cm altı.Ve şuan tam orda küçük bir yara var.Şoktayım okulda filan da kimse inanmadı böyle bir şey yaşayan var mı ?
    Yapmıycam o espriyi tutuyorum kendimi

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Ulan Cihan ne saldın başımıza

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ben en başta ne dedim ?

Bu arada bazı sakıncalarıda var. Kendinize güvenmiyorsanız denemeyin derim.
    Yok yılan ısırmış, yok parmağım burkulmuş felan ben anlamam. Hiç bir sorumluluk kabul etmiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Emin değilim ama şöyle bir şeyden kaynaklanıyor olabilir; gün içerisinde oraya bir darbe almışsındır ama darbenin farkında değilsindir. Beynin onu hissetmiştir ama dikkat etmemişsindir. Buda rüyada bilinçaltında kalmıştır belki. Çok mu salladım
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Yatın len Lucid'ciler ! Gece ben geleceğim rüyanıza!!!
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Emin değilim ama şöyle bir şeyden kaynaklanıyor olabilir; gün içerisinde oraya bir darbe almışsındır ama darbenin farkında değilsindir. Beynin onu hissetmiştir ama dikkat etmemişsindir. Buda rüyada bilinçaltında kalmıştır belki. Çok mu salladım
    Mantıklı

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

İyi ki elimiz yada parmağımız acıyorda hissediyoruz o önemli değil , rüyada kolumuz falan koparsa ne yapacağız

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kendinizi Charizard zannedip camdan atlamadıkça sorun yok Alican

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Şöyle bişeyde var acımıyordu sabah gördügümde sadece iz duruyordu.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Biran önce uyanmaya bak , şuan hala rüyadasın bence

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Lücid denemesi yapacagım hadi bakalım
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Gece sabaha kadar hiç uyumamıştım. Sabah 10 Öğlen 16:30 a kadar uyudum. O sırada gördüm. Başlıyorum Bu arada rüya aşırı uzun sürdü. 1 günü tamamladım nerdeyse. Sabah başladı akşam bitti.

Sabah evden çıkıp Veteriner kliniğine çalışmaya gidicektim. (Normalde de orda çalışıyordum). Evden çıkarken birşeyler oldu ve bu kesin rüya olmalı dedim (Ama ne oldu neden bu kanıya vardığımı hatırlamıyorum.). Sonra eğer bu bir rüyaysa ışık bozuk olmalı dedim ve düğmeye bastım. Açık olan ışık kapanmadı. Filmlerdeki tarzda "Evvet" dedim Evet dememin sebebi o kadar uğraş sonunda lucid'i başarabilmemdi. yani bilincim yerimdeydi, gerçek hayattaki şeyleri de hatırlıyordum. Neyse, koşa koşa evden çıkıyordum. Tam ayakkabılarımı alırken o heyecanla birlikte ortalık bulanıklaşıyordu (Okuduğum bir yerde "Rüya bulanıklaşmaya başladıysa anlayınki rüya bitiyordur. Hemen "Daha fazla Lucid istiyorum" diye bağırın" yazıyordu). Bende hemen "Bu bir rüya, daha çok lucid olmak istiyorum" diye bağırdım. Ve ortalık netleşti. Sonra dışarı çıktım. Yolda hep aynı sözü tekrarlıyordum. Yol baya uzun sürdü. Ve bu uzun süre beni heyecanlandırdı. Aklıma forum geldi. "Bu olanları hemen yazmalıyım" diyordum . Yol sonunda kliniğe geldim. Ama ortalık çok değişikti. Ortam karanlık, hayvanlar kara, çalışanlar Rockcı tipindeydi. Nasıl olsa bu bir rüya. Çalışmasam da olur dedim ve dışarı çıktım. Yolda rüyanın bitmemesi için yine aynı sözleri tekrar ediyordum.

Felan filan diye devam ediyor. Gerisi bana kalsın

Ama gerçekten çok uzun sürdü. Rüyanın başladığı zaman (Rüya içinde) sabahdı, bittiği zaman akşam. Bazı yerler kopuk kopuk. Tam hatırlayamadığım yerler var. Ama bazı rüyaların detaylarını sonradan hatırlıyoruz. İnşallah o kopuk yerleri de ilerleyen saatlerde hatırlarım
    Yine uymadım ve sabah 9 gibi yatıyorum. Bakalım görebilecekmiyim
    Last edited by Nedvedmania : 09.Ocak.2012 at 10:42

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Rüyada buluşmak ya da ortak bir rüya görmek mümkün müdür ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Keşke . Inception'daki gibi ne güzel olurdu
    Futbolcu Bilgileri

Sayfa 14 / 20 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon

Mesaj Yetkileri