Sayfa 17 / 20 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
481 ile 510 arası toplam 579 sonuç

Konu: Lucid Rüya (Rüyaya hakim olabilmek) "9 Kişi Başardı"

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Aa konusu açılmışken ben de atlayayım lafa. Bir kez bana da oldu.

Şu an tam hatırlamıyorum 5-6 ay önceydi. Hatta belki yazmışımdır da çok sayfa var diye kontrol etmedim şu an

Rüyadayım abi bakıyorum etraf bomboş. Rüyada olduğumun tam olmasa da böyle bir farkındayım, yani gerçek değil biliyorum. Neyse hiçbir şey yok. Şuraya bir eyfel kulesi dikeyim dedim Hayal etmem yetti sadece ve yaklaşık 200 metre ileriye bir yere eyfel kulesi lak diye göründü. Daha sonra başka bir şeyler hayal ettim, rüyada bir çok şey oluşturdum kafama göre. Çok da uzun sürmedi. Hoştu ama güzel bir şeydi.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    Ceko nerde oturuyosun ? Ciddiyim seni bi cafeye felan götürüyüm olm rahatla la
    Geç gördüm , sen önce tek başına buluşmaya git artist

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ThreepWooD View Post
    Geç gördüm , sen önce tek başına buluşmaya git artist
    Oovvv, O nası laf öyle la, insan insana bunu yapar mı hiç
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Oovvv, O nası laf öyle la, insan insana bunu yapar mı hiç
    Öyle bi laf kalkıp gel bi Cafe'ye götürem seni diyorsa sonuçlarına katlanacak

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Bu olay bana çok oluyor böyle bir şeyin olduğunu yeni öğrendim.
    Mesela küçükken ard arda gördüğüm bir rüya vardı gecelerce bunu görmüştüm önce gerçekte benimle arkadaşımı bir çingene kovalamıştı Sonra başlladı bu . Ben dışarıdayım ve Çocuk beni dövmeye geliyor ben kaçıyorum amcam o zamanlar Kick Boks'a gidiyordu o zaman gözümde kahraman gibiydi.Çocuk büyüor ve dev oluyordu amcam geliyordu sen kaç diyordu ben kaçıyordum ama kendim yapıyordum herşeyi nereye kaçacağımı düşünüyordum.Amcam kavga ediyordu onla sonra eve giriyordum babamda iniyordu aşağaya amcam çocuğu dövmüştü çocuk kaçıyordu

Sonra yine küçükken oturduğum yere ykaın bir çocuk vard ıkavga etmiştik ve bizden büyüktü.O beni kovalıyordu siteye girmiştim koşamıyordum yavaş yavaş yürüyordum yanımda arkadaşım vardı o kaçıyordu at gibi ordan oraya koşuyordu ben napacağımı bilmiyordum yardım edin diye bağırıyordum sonra binanın önünde kocaman samanlar vardı aralarına girmeyi düşündüm sonra tam girecekken beni yakaladı ve ben bağıyordum

Genellikle izlediğim dizilerdeki karakterlerle sürekli beraber dolaşıyorum mesela KVP ve Arka Sokaklardakilerle sanki normal arkadaşmış gibi rüyada dolaşıyoruz KVPde çatışma felan oluyor

Tam olarak hakim olmayı denemek istiyorum.Rüyalardan kalktığımda tekrar uyumak istiyorum devamını merak ediyorum.Hiç göremiyorum ama bu gece deneyeceğim

şimdi ben normal her günkü gibi uyuyorum saat 11-12 gibi kendimi rüyada buluyorum bi kafedeyim garsondan bişey istiyorum sonra cebimden bir taramalı çıkartıp etrafdakilere sıkıyorum garson kızı alıp aşağıya iniyorum hani normalde abaza azgın biri değilimdir ama rüyada öyleyim bir anda kızı soymaya başladım kudurdum iyice tam işe başlıcam bir anda karşıdan kapı açıldı bu arada arkamdan polis ekipleri geliyo o arada sesler falan geliyor ama ben aldırmıyorum biliyorum rüya olduğunu her neyse tam iş üstündeyken karşıdan kapı açıldı bir baktım içerde çıplak 5-6 tane kız onların yanına girdim tam 5 kızla işe başlıyodum ki uyandım acayip üzüldüm kusura bakmayın biraz açık seçik anlattım ama bu lucidmi oluyo şimdi yoksa sıradan basit bir rüyamı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Bujsas View Post
    şimdi ben normal her günkü gibi uyuyorum saat 11-12 gibi kendimi rüyada buluyorum bi kafedeyim garsondan bişey istiyorum sonra cebimden bir taramalı çıkartıp etrafdakilere sıkıyorum garson kızı alıp aşağıya iniyorum hani normalde abaza azgın biri değilimdir ama rüyada öyleyim bir anda kızı soymaya başladım kudurdum iyice tam işe başlıcam bir anda karşıdan kapı açıldı bu arada arkamdan polis ekipleri geliyo o arada sesler falan geliyor ama ben aldırmıyorum biliyorum rüya olduğunu her neyse tam iş üstündeyken karşıdan kapı açıldı bir baktım içerde çıplak 5-6 tane kız onların yanına girdim tam 5 kızla işe başlıyodum ki uyandım acayip üzüldüm kusura bakmayın biraz açık seçik anlattım ama bu lucidmi oluyo şimdi yoksa sıradan basit bir rüyamı
    Tövbe tövbe ya ne pis adammışsın sen Çok aksiyon filmi izliyorsan normal, bilinçaltına yerleşmiş.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

O kadar detaylı anlatmana gerek yoktu Kız ile birşeyler yapıyorduk ve ben rüyada olduğumu biliyordum demen yeterli olurdu

Soruya gelirsek cevap hayır lucid değil. Lucid rüyayı kontrol etmek demektir.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Öyle bir şey yok. Gerçi 70 milyon da bir Cem Yılmaz oluyorsa 7 milyar da 8 lucid ? ee belki

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by lexoqe View Post
    Öyle bir şey yok. Gerçi 70 milyon da bir Cem Yılmaz oluyorsa 7 milyar da 8 lucid ? ee belki
    Ney yok anlamadım ?

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Lucid rüyasından bahsediyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

8 kişiye (+ bu forum dışında yapan binlerce insan var) yalancı mı diyorsun yani

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Ben bir şey demedim sen çıkardın bak Ne yalancısı estağfurullah. Espri olsun diye yazdım.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Valla 500 mesaj atılmış bir konuya böyle şakacı bir yaklaşım yakışmadı bence 1. şahıs olarak kendim yaşadığım için biraz garibime gitti mesajın. Neyse

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gayette gerçek bir şey. Şu ana kadar 3-4 defa yaşamışımdır ve gayette keyifli.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Bazen bende yaşıyorum rüya da olduğumu biliyorum ve devam ediyorum rüyama. Aslında beyin öyle yapmamızı istediğinden bize sanki biz istediğimizi yapıyormuşuz gibi geliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bazen bende yaşıyorum rüya da olduğumu biliyorum ve devam ediyorum rüyama. Aslında beyin öyle yapmamızı istediğinden bize sanki biz istediğimizi yapıyormuşuz gibi geliyor.
    Ya da sana öyle geliyor bence Bunu yapan milyonlarca insan var. Eğer bu işle gerçekten uğraşırsan, emek harcarsan yapmak için bilinçli yapıldığını göreceksin.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

O zaman bütün zevklerimizi oradan yapsın insanlar. Bütün yaşama umudumuz olsun ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Uzun zamandır rüya görmediğim için, Lucid de yalan

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

kardeş en kısa zamanda bu üzerinde negatif ve aşırı kötü etkiyi parayla veya herhangi bi şekilde atmanı dilerim kolay gelsin.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Yok kardeş o lucid olmuyor cünüp oluyor bi de fazla detaya girmeyeydin keşke

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

bu lucidmi oluyo şimdi yoksa sıradan basit bir rüyamı
    O rüyalanma oluyor kardeş.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ben şimdi bunu yapmak istiyorum da üşeniyorum arkadaş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

O zaman bütün zevklerimizi oradan yapsın insanlar. Bütün yaşama umudumuz olsun ?
    Zaten böyle bir hastalık var. İnsanlar lücid rüyayı alışkanlık ediyor ve gerçek hayattan soyutlanıyorlar.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Zaten böyle bir hastalık var. İnsanlar lücid rüyayı alışkanlık ediyor ve gerçek hayattan soyutlanıyorlar.
    Hatta bunu üzerine yapılmış bir film vardı. Adamın teki rüya bağımlısı oluyordu filan. Fringe'in bi bölümü de olabilir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Hatta bunu üzerine yapılmış bir film vardı. Adamın teki rüya bağımlısı oluyordu filan. Fringe'in bi bölümü de olabilir
    Evet sanki ben de hatırlıyorum Fringe'de öyle bir bölüm.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Şizofren olmasın o adam ?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

İşte o rüyada olduğunu anladığın kısımda birde kontrol etmeye çalışırsan o zaman alacağın zevki tahmin edemezsin. Böyle bir zevk almak varken "Amaan bu da programlı birşey zaten" diye düşünsen ne geçecek eline ? O zaman uç bir örnek olacak ama "Kader nasıl olsa belli, Allah ne yapacağımızı bilmiyor mu sanki ? "diye düşünüp ot gibi de yaşayabiliriz

"Beyin öyle yapmamızı istediğinden" demişsin. Kim bu beyin ? Beyin bizden ayrı birşey mi ? Sen zaten beynini kontrol ettiğin için rüyayı kontrol edebiliyorsun. Yatmadan önce çeşitli yöntemlerle rüyayı kontrol edeceğine beynini hazıyorsun.

Zaten bu işi abartıpta sürekli uyuyan insanlar var.
    İlk mesajda var hatta :

... Ancak Lucid rüyanın sakıncalı olabilecek bazı yönlerinin önce belirtilmesi gerekiyor.Eğer kendi dengenizi kurmayı başaramazsanız bazı sakıncalarını görebilirsiniz.

Nedir bu sakıncalar :

-Uyku düzeniniz Bozulur.

-Dünyadan kendinizi soyutlarsınız.

-Eğer Mutsuzsanız Gerçek dünya yerine sanal dünya daha cazip gelir.

.
    .
    .

Biraz araştırırsan daha somut sonuçlara ulaşacaksın ve Lucid rüya diye birşey olduğunu göreceksin. Tabi ön yargılı durmakta kararlıysan senin fikrin.
    Last edited by Nedvedmania : 18.Ağustos.2012 at 04:34

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    İşte o rüyada olduğunu anladığın kısımda birde kontrol etmeye çalışırsan o zaman alacağın zevki tahmin edemezsin. Böyle bir zevk almak varken "Amaan bu da programlı birşey zaten" diye düşünsen ne geçecek eline ? O zaman uç bir örnek olacak ama "Kader nasıl olsa belli, Allah ne yapacağımızı bilmiyor mu sanki ? "diye düşünüp ot gibi de yaşayabiliriz

Açıkcası o kadar absürt ve saçma bir örnek olmuş ki diğer yazdıkları okuyasım kalmadı Onu sadece Allah biliyor yalnız o ne olacak ?
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Rüyada olduğunu anlayıp kontrolü ele alamamak kötü ya, yardım edin nasıl yapıcaz Hayır lucid dream meraklısı değilim ama kabusa dönüşüyor, kan-ter içinde kasılmış halde uyanıyorum. Kontrolü bi' elime alayım, biliyorum ben yapacağımı...

Sayfa 17 / 20 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon

Mesaj Yetkileri