Sayfa 18 / 20 İlkİlk ... 81617181920 SonSon
511 ile 540 arası toplam 579 sonuç

Konu: Lucid Rüya (Rüyaya hakim olabilmek) "9 Kişi Başardı"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Börk View Post
    Açıkcası o kadar absürt ve saçma bir örnek olmuş ki diğer yazdıkları okuyasım kalmadı Onu sadece Allah biliyor yalnız o ne olacak ?
    Dostum kader mevzusunu yeterli derecede biliyorum zaten. Hiç bir şüphem yok o konuda. Hatta istersen msnde konuşuruz. Dediğim gibi uç bir örnek o. Zaten orda "saçmalığa" vurgulamak için saçma bir örnek verdim bilerek. Bunu anlamanı beklerdim

Daha da açmamı istersen şöyle diyeyim, kader belli diye düşünüp hayattan umudu kesmek ne kadar saçmaysa , rüyanında belli olduğunu bilip umursamamak o kadar saçma.

Şimdi oldu galiba
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Dostum kader mevzusunu yeterli derecede biliyorum zaten. Hiç bir şüphem yok o konuda. Hatta istersen msnde konuşuruz. Dediğim gibi uç bir örnek o. Zaten orda "saçmalığa" vurgulamak için saçma bir örnek verdim bilerek. Bunu anlamanı beklerdim

Daha da açmamı istersen şöyle diyeyim, kader belli diye düşünüp hayattan umudu kesmek ne kadar saçmaysa , rüyanında belli olduğunu bilip umursamamak o kadar saçma.

Şimdi oldu galiba
    Hayır,zaten ben senin demek istediğini orada anladım ama böyle örnekler gerçekten hoş olmuyor.Bende onu belirtmek istedim bunu anlamanı bekliyordum
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Hayırlısı be Börk

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Şimdi burada kader terimin yanlış vurguluyoruz. Kaderi hepimiz biliyoruz başımıza istemeden gelen olaylara kader yada şans diyoruz. Ama kader zaten yazılmış o yazı zaten öyle olacak deyip de ot gibi yaşamak zaten saçma. Ama rüya görmek gerçek hayatta yaşadıklarımızın bilinç altı demek. Ki bunun net bir açıklaması bile yok. Olağanüstü bir film gibi örnek göstereyim. Eğer bildiğimiz rüyaları gerçekleştirip kontrol eden bir kişi varsa ve bunu hakikaten yapabiliyorsa ben buna nasıl inanacağım ? Kanıt var mı ? Ben sadece o adama şizofren derim.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by lexoqe View Post
    Şimdi burada kader terimin yanlış vurguluyoruz. Kaderi hepimiz biliyoruz başımıza istemeden gelen olaylara kader yada şans diyoruz. Ama kader zaten yazılmış o yazı zaten öyle olacak deyip de ot gibi yaşamak zaten saçma. Ama rüya görmek gerçek hayatta yaşadıklarımızın bilinç altı demek. Ki bunun net bir açıklaması bile yok. Olağanüstü bir film gibi örnek göstereyim. Eğer bildiğimiz rüyaları gerçekleştirip kontrol eden bir kişi varsa ve bunu hakikaten yapabiliyorsa ben buna nasıl inanacağım ? Kanıt var mı ? Ben sadece o adama şizofren derim.
    Şimdi ben bu mesajın devamına yazıcam, yazıcam, yazıcam ama sen kanıt diyeceksin bende hiç uğraşmadan şunu diyorum

Tamam biz şizofreniz ve mutluyuz

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Kanıtı olmayan bir şeye inanmak güç çünkü. Gayette normal bir şey değil mi sence ?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Yahu ben sana soyut birşeyi nasıl kanıtlıyayım aklın alıyor mu ? Tek bir şekilde kanıtlarım onda da dünyaca ünlü bir bilim adamı olmam lazım, elimde rüyayı görüntüleyen, beyin hareketlerini algılayan son teknolojik aletler olması lazım (Ki bunlar bilim dünyasında olan şeyler) , lazım da lazım. Ama ben sıradan bir vatandaş olduğum için kanıt gücüm yok. Seninde soyut birşeyde kanıt istemen çok saçma.

Deneyim diye birşey bilir misin ? Dene ve gör. Hiç ihtimal vermiyorum ama olurda başarırsan aldığın zevkten sonra şu yazdıklarına pişman olacaksın

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Peki bir soru soracağım. Beni görebilir misin şu şeyi başarınca ?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Eğer seni gerçek hayatta gördüysem rüyamda da görürüm. Örneğin Cem Yılmaz'ı görmek istersem görürüm. Lucid olduğun an neyi düşünürsen daha düşünme aşamasının ilk "an"ındayken karşına çıkıyor. Deneyimle sabittir.

Bunu bende yaşadım internette araştırırsan 100lerce mesaj bulursun "daha düşünmeye başladığım an karşıma çıktı" diye. Benim için en büyük kanıt 100 lerce kişinin aynı şeyi söylemesidir.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Aklıma geldi bir yandan da Astral Seyahatı konuşalım. Buna ne diyorsun ? Astral yalan mı sence ?

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Eğer beni görmeyi başarabilirsen, 10 parmağımın hangisinin yanık olduğunu soracaktım Çok olağanüstü bir lucid mi oldu yoksa )

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Eğer beni görmeyi başarabilirsen, 10 parmağımın hangisinin yanık olduğunu soracaktım Çok olağanüstü bir lucid mi oldu yoksa )
    Hayatımda olmayan birşeyi göremem. Farkındaysan burda bilinç altından bahsediyoruz.

Dip not : Astral seyahat ile görebilirim. Ama Astral yapacak cesaretim yok.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Hayatımda olmayan birşeyi göremem. Burda bilinç altından bahsediyoruz.
    O zaman bilinç altında yatan neyse onu görürsün daha da rüyaya farklı bir boyut kazandıramazsın bu deyimle

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

O zaman bilinç altında yatan neyse onu görürsün daha da rüyaya farklı bir boyut kazandıramazsın bu deyimle
    Bilinç altındaki nesneleri kullanma özgürlüğüne sahip oluyorsun lucidde.

Astral soruma cevap vermedin

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

10 yıl önce bir alman ansiklopedisi okumuştum lucid ile ilgili. Beni bu işten soğutan neydi biliyor musun ?

Her şeyi çok esrarengiz bir şekilde anlatıyor ve inandırıyor ki bu işi etrafınızda kimse yokken sadece yapabiliyormuşuz. Yani sana diyor ki bu işin kanıtı olmaz. Yok efenim ruh bedenden çıkıyor ruh ile beden arasında bir iplik gibi hayat desteği oluyor. Eğer çok şiddetli bir şekilde korkup uyanmaya çalışırsanız ölebiliyorsunuz diyor. Sonra bu lucid yapan adamın odasına kamera yerleştiriyorlar ve ruhu gözüküyor. Al buradan yak hadi Yani zaten din yetmiyor gibi bilimde kafayı yedirtecek bize

Hani siz dine inanmazdınız şimdi mi ruh göçü oldu. Hani bilimciler ateisti

Bu arada genel olarak ansiklopediyi eleştirdim.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

10 yıl önce bir alman ansiklopedisi okumuştum lucid ile ilgili. Beni bu işten soğutan neydi biliyor musun ?

Her şeyi çok esrarengiz bir şekilde anlatıyor ve inandırıyor ki bu işi etrafınızda kimse yokken sadece yapabiliyormuşuz. Yani sana diyor ki bu işin kanıtı olmaz. Yok efenim ruh bedenden çıkıyor ruh ile beden arasında bir iplik gibi hayat desteği oluyor. Eğer çok şiddetli bir şekilde korkup uyanmaya çalışırsanız ölebiliyorsunuz diyor. Sonra bu lucid yapan adamın odasına kamera yerleştiriyorlar ve ruhu gözüküyor. Al buradan yak hadi Yani zaten din yetmiyor gibi bilimde kafayı yedirtecek bize
    Anlattığının bizimkilerle bir alakası yok ki. Sen gidipte ruhu görüntülemeye çalışan kamera görüntülerini ciddiye alırsan tabi soğursun.

Ansiklopediyi eleştirip olan birşeyi yok saymak yanlış.
    Last edited by Nedvedmania : 18.Ağustos.2012 at 06:46 Reason: sonradan eklenen kısıma alıntı eklendi.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Ansiklopedi bu lucid ile ilgiliydi. Yani az önce senin cesaret edemediğin astral seyahati.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Astral seyahat var mı diyorsun yok mu diyorsun net birşey demedin hala.

Ben net olarak vardır diyorum. Çünkü üniversitedeki sıra arkadaşım denedi ve başardı. (Hatta arkadaşımı geç Mevlana gibi büyük zatların yaptığı bilinen birşey) Yatağında kendi bedenini gördükten sonra korkup bir daha yapmaya cesaret etmedi. Hadi o benim arkadaşım tanımadığın için inanmamış olabilirsin ama bu forumdan da 4-5 kişi vardı astral deneyen. Konuyu baştan sonra okursan göreceksinki hepsi aynı şeyi yaşamış (En basitinden yoğun bir kulak çınlaması).

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Dur dur bu konuyu tartışacağız ama önce uyuyalım

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Şimdi sana göre bu arkadaşlar güvenilir değilse bilemeyeceğim artık.

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Bu sabah az kalsın astral seyahat aşamasına geçiyordum. Gece bu konuyla ilgili bir yazı okumuştum, demek ki yer edinmiş aklımda. Sabaha karşı sırt üstü yatıyordum ve aşırı uykum vardı. Aklıkma astral seyahat geldi birden. Gerçekleştirmek için gerekli olan tekniği bir deneyeyim dedim ve birden belirtileri olmaya başladı. Önce sarsılmaya başladım sanki, sonra kulağımda çınlama oldu. Baya bir tırstım ve zorla da olsa gözümü açtım. Yoksa uçuyorduk vallahi Acaip ürkütücü bir şey.
    Quote Originally Posted by eng1n View Post
    Bende denemiştim Astral seyahat'ı biraz araştırdıktan sonra aynı goosfrabada ki gibi kulaklarım çınlayınca korkudan kalktım. Kolay olmuyor insanin içinde ki korku geçtiğinde başlıyor.

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    ilk defa yaptığım için korktum tabi.

önce kulaklarım çınladı. sonra titremeye başladım. uyuyorum ama bunları da hissedebiliyorum. internette okuduklarımı yapmaya çalıştım ama bir varlık görürüm diye korktum geri döndüm.
    Eğer bunlara inanıyorsan Lucide de inanman lazım. Çünkü herkes 1 noktada aynı şeyleri söylüyor. Tesadüf veya planlı bir yalan olamayacağına göre ? Onlara da mı şizofren diyorsun yoksa

Bu kadar konuşmanın üstüne bugün lucid olmam lazım artık

sayın forumdaşlar

bakın ne dedim normal yaşantımda abaza birisi değilim zaten olay böyle başlamadı silahlı çatışmadan buralara geldi yanlış tanınmayalım lucid değilmiş zaten.

bu arada okuduğum yerde bazı tekniklerle ancak ayda 1kez falan yapabilirmişsin normalde bir insanda yılda 1-2 defa anca olurmuş yani siz baya ustasınız o zaman.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hani siz dine inanmazdınız şimdi mi ruh göçü oldu. Hani bilimciler ateisti

Birincisi senin okuduğun ansiklopedi Lucid'le değil Astral seyahatla alakalı. Ondan dolayı yanlış yorumluyorsun. İlk mesajı okursan Lucid'in ne olduğunu kavrarsın zaten. İkincisi ben rüya görmüyorum, öyle bir şey yok bana rüya gördüğünüzü kanıtlayın desem sabaha kadar uğraşsanız da ben sabit fikirli olduktan sonra inandırmazsınız bunu bana. Yok arkadaş rüya falan hadi ispatlayın bana. Sen beni rüya gördüğümüze inandır, hiçbir boşluğu olmayan bilimsel açıklama yap bende sana lucid'i kanıtlıyım
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Birincisi senin okuduğun ansiklopedi Lucid'le değil Astral seyahatla alakalı. Ondan dolayı yanlış yorumluyorsun. İlk mesajı okursan Lucid'in ne olduğunu kavrarsın zaten. İkincisi ben rüya görmüyorum, öyle bir şey yok bana rüya gördüğünüzü kanıtlayın desem sabaha kadar uğraşsanız da ben sabit fikirli olduktan sonra inandırmazsınız bunu bana. Yok arkadaş rüya falan hadi ispatlayın bana. Sen beni rüya gördüğümüze inandır, hiçbir boşluğu olmayan bilimsel açıklama yap bende sana lucid'i kanıtlıyım
    Zaten sonra ki yazımda astral seyahat diyorum. Lucid ile Astral seyahat bir nevi aynı kapıya çıkmıyor mu. Biri rüyadasın istediğini yapıyorsun diğeri ise ruhunu çıkartıyor yine istediğini yapabiliyorsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yahu neden tartışıyorsunuz ki? Arkadaş inanmıyorsa inanmıyor yapacak bir şey yok. Yani bu uygulamaya dayalı bir şey. Yaparsan, denersen olur fakat sabit fikirli olup da "bana inandıramazsınız, görmediğim şeye inanmam" gibi düşüncen olursa tabi ki inanılmaz. Sonuç olarak biz yapanlar olarak zevk aldık, yapmayanlar ise bunu yaşayamadı. Bu kadar basit yani Bunu birilerine zorla inandırmak, ıspatlamak zorunda değiliz ki biz.
    FM Gazetesi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Zaten sonra ki yazımda astral seyahat diyorum. Lucid ile Astral seyahat bir nevi aynı kapıya çıkmıyor mu. Biri rüyadasın istediğini yapıyorsun diğeri ise ruhunu çıkartıyor yine istediğini yapabiliyorsun.
    Özgür güzel yerden yakaladı aslında ama cevap vermemişsin Sen rüya gördüğünü kanıtlayabilir misin ? Sende şifozfrensin belki

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

gecen vanilla sky filmini izledim lucid rüya ile ilgili bir film izlemeyeniniz varsa tavsiye ederim cok güzeldi

27. Default

dün gece bende de oldu gibi ama tam olarak şöyleydi. rüyada olduğumu biliyordum fakat uyandığım anda gördüğüm rüyayı unuttum. uyandığım anda sadece bi rüya gördüğümü onun da rüya olduğunu bildiğim hafızamdaydı. hatırlayabildiğim başka bi şey olmadı, garip

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Özgür güzel yerden yakaladı aslında ama cevap vermemişsin Sen rüya gördüğünü kanıtlayabilir misin ? Sende şifozfrensin belki
    Bence bu olmadı. Ben rüya gördüğümü neden kanıtlayayım ? Sen zaten görüyorsun. Ben kanıt gösterin derken bunun bir kanıtı olabilir mi demek istedim. Yani kanıt var mı ? Olabilir mi ? Bu da aynı incirde kurt aramaya benzedi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ekin katti karistirdi ortaligi yalniz

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Bence bu olmadı. Ben rüya gördüğümü neden kanıtlayayım ? Sen zaten görüyorsun. Ben kanıt gösterin derken bunun bir kanıtı olabilir mi demek istedim. Yani kanıt var mı ? Olabilir mi ? Bu da aynı incirde kurt aramaya benzedi
    Hiç rüya görmeyen insanlarda var. Onlara nasıl kanıtlayacaksın rüya gördüğünü ? Adamı nasıl ikna ediceksin rüya diye birşey olduğunu ?

Kanıtlanabilir mi diye soruyorsan evet kanıtlanabilir. Bilimsel yönemlerle görülen rüyalara ulaşılabiliniyor.

Sayfa 18 / 20 İlkİlk ... 81617181920 SonSon

Mesaj Yetkileri