Sayfa 1 / 20 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 579 sonuç

Konu: Lucid Rüya (Rüyaya hakim olabilmek) "9 Kişi Başardı"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Arrow Lucid Rüya (Rüyaya hakim olabilmek) "9 Kişi Başardı"

Bugün internette gezerken dikkatimi çekti. Araştırdım böyle bir olay varmış. Bu gece ilk denememi yapıcam işe yararsa çok güzel olur

Rüyaya hakim olabilmek diyince tabi hemen aklınıza pis pis şeyler geliyordur

Bu işin bazı teknikleri varmış. Bulduğum yazıyı buraya ekliyorum.

Bu arada bazı sakıncalarıda var. Kendinize güvenmiyorsanız denemeyin derim.

---

Aslında pek çoğumuzun belkide bir çok kez deneyimlediği fakat bunun isminin ve işlevlerinin farkında olmadığı bir durumdur.Rüya gördüğünüz zaman rüyada olduğunuzun farkına varmanız durumuna Lucid Rüya adı verilir.

Geçmişte küçüklükten beri süregelen bir çok lucid rüya deneyimim oldu, fakat bunu bilinçli bir şekilde lucid rüya görmek için yapmaya çalıştığım zaman gerçekleştirilmesinin oldukça zor olduğunu gördüm.Bunu bilinçli bir şekilde yapmak pekde kolay olmayan birşey.Bunu yapmak için bir çok teknik oluşturulmuş.

Kendi deneyimlerimi sizlerle paylaşacak olursam eğer, lucid rüya görmek için kısa bir süre uğraştığım halde lucid rüya görmeyi başaramadım, belkide yeterince üzerine eğilmediğim içindir, fakat bu sırada başka bir şeyi öğrendim, normalde gördüğüm rüyaları çok nadir hatırlayan bir insanken, aslında istediğim takdirde gördüğüm rüyaları hergün hatırlayabileceğimi farkettim.Bu farkediş lucid rüyaları araştırırken okuduğum bazı şeylerden etkilenmemle tetiklendi belki.

Bu farkındalıkla sabah kalktığımda gittikçe rüyalarımı daha net hatırlamaya başladım.Özellikle sabah gözümü ilk açtığımda, gece gördüğüm rüyaları şöyle bir gözümün önünden geçirmeye başlayınca ve akşam yatmadan önce sabah gördüğüm tüm rüyaları hatırlamaya niyet ettiğim zaman daha net hatırlayabildiğimi gördüm.Bunu çok uzun süre uygulamadım fakat kendiliğinden oluvermişti.Artık hiç bir şey yapmadığım halde hemen hergün rüya görüyorum ve rüyalarımı hatırlıyorum.

Bunun sonucunda farkettim ki bu dünyadan çok, rüyalar aleminde uzun süre kalmayı istediğimi ve bu dünya realitesinden gittikçe uzaklaştığımı ve depresif bir hale girdiğimi farkettim.Yani bu dünyada yaşamak istemiyordum, uyanmak istemiyordum.Sürekli uyumak istiyordum.Hala hergün rüyalarımı hatırlıyorum ama rüya görmenin çok üzerine düşmediğim için aradaki dengeyi kurmaya çalışarak, bu dünya gerçekliğinden kopmamaya çalışıyorum.Çünkü belkide söylenen gerçekten doğrudur; Belkide bu dünya realitesi bir düş, ama rüya olarak gördüklerimiz aslında gerçektir..

Lucid Rüya konusu pek çok kişi tarafından incelenmiş ve pek çok da yöntem geliştirilmiş.Sizlerle bu yöntemlerden bir kaç tanesini paylaşmayı düşünüyorum.Ancak Lucid rüyanın sakıncalı olabilecek bazı yönlerinin önce belirtilmesi gerekiyor.Eğer kendi dengenizi kurmayı başaramazsanız bazı sakıncalarını görebilirsiniz.

Nedir bu sakıncalar :

-Uyku düzeniniz Bozulur.

-Dünyadan kendinizi soyutlarsınız.

-Eğer Mutsuzsanız Gerçek dünya yerine sanal dünya daha cazip gelir.

-Beyniniz sürekli meşgul olduğu için Çok fazla yorulursunuz.

-İşlerinizdeki veriminiz düşer.

-Oradaki yaşantınızı dünyaya yansıtma hissi sizi agresif ve saldırgan yapar.

-Eğer rüyada olaylar istediğiniz gibi gitmezse psikolojik sorunlara neden olabilir.

-Aşırı uyumak isteği oluşturur.

-Şişmanlığa yol açar sadece gerçek dünyayı yemek yemek ve tuvalet için kullanırsınız.

-Günde 1-2 saat uyanık kalabilirsiniz.

-Ciddi hastalıklara veya ölüme yol açabilir.
    (Metabolizmanız bozulup hasta olabilirsiniz, bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir veya gerçek deneyimler çok sık olursa nefessiz kalarak veya rüyadaki düşme sonucu heyecanla kalbiniz durabilir bunlar ölüme yol açabilir. Şimdiye kadar rüya görürken kalp krizi geçiren kişi sayısı oldukça fazla lucid yüzünden ölen kişi sayısı 600 kişi. Psikolojik tedavi görenlerin sayısı lucid gören kayıtlı insan sayısının %26 sı)

Yararları:

-Tüm fantazilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-İstediğniz herşeyin sahibi olabilirsiniz.

-Kendi Dünyanızın yöneticisi olabilirsiniz.

-Eğer Uzmanlaşırsanız rüyalarınız sizin kontrolünüzde birer dizi film gibi olur hergün bir önceki günün devamı olur ve artık iki kişi olabilirsiniz hayatta.

LUCID Rüya Nasıl görülebilir ?

Bu bahsedeceğim yöntemi ben kendim denemedim ama etkili bir yöntem olduğu söylenir.Bu yöntemde kendinize bir obje ya da bir renk seçebilirsiniz, ne zaman o objeyi ya da rengi görseniz kendinize rüyada olup olmadığınızı sormanız gerekiyor.Mesela saate baktığınız her zaman kendinize rüyada olup olmadığınızı sorabilirsiniz.Ya da bir renk tutup (ör:mor) mor rengi gördüğünüz her zaman kendinize rüyada olup olmadığınızı sorabilirsiniz.Bunu yaptığınız zaman rüyada olmadığınızdan emin olmak için kendinizi cimdikleyebilir ya da başka bir şey yapabilirsiniz.Bir yöntemde rüyada olup olmadığınızı anlamak için elektrik düğmesine basmaktır.Işık yanıyormu yanmıyormu kontrol edebilirsiniz.Rüyadaysanız hiç bir değişiklik olmaz.

Bunu yapmamızdaki amaç şu dur ; Bu kontrollerden sonra bir süre sonra bilincimiz rüyadaykenden aynı soruyu sormaya başlayacaktır.Bu soruyu rüyada sorduğumuz zaman ve ardından kendimizi cimdiklediğimiz zaman rüyada olup olmadığımızı anlayabiliriz.

Rüyanın kontrolu:

Evet artık rüyada olduğunuzu farketme kısmını geçtik, şimdi rüyamızda yapabileceklerimizin sınırından bahsedelim, tamamen sizin hayal gücünüzle sınırlı. Eğer rüya kopması veya rüyadan atılma söz konusu değilse ilk alıştırma bir apartman yaratıyoruz hemen bu çok kolay sadece isteyin yeter burada bir bina olmasını istiyorum evet burada artık bir bina var.

ilk binamız test centerimiz Eifel evet önce biraz tırmanıyoruz ve bir atlama yapıyoruz evet yere düştük ve acı yok ilginç bir deneyim, sonra hızla kalkıyoruz ve zirveye çıkıyoruz ama halen uçamıyoruz sadece atlıyoruz yere düşüyoruz, sıra geldi uçmaya zirveden atılıyoruz ve süzülmeye başlıyoruz, evet aslında bunu yapabiliyoruz ama bilinçaltımızda uçma kavramı tanımlanmadığından yapamıyorduk artık uçuyoruz. Rüyanız tamamiyle sizindir artık.

Evet asıl gerçek Lucid rüya normalde yılda bir veya iki kez olan bir olaydır ama biz bunu alıştırmalarla ayda 1 daha sonra haftada 1 profesyonelleşincede hergün yaşanması mümkün. Eğitimle veya pratikle aydabire indirilebilir. 2-3 yıl içerisinde de haftada 1 e düşer. Lucid dream miktarı haftada 1 den fazla ise tehlikeli bir döneme girildiğinin işaretidir ve uzman yardımı alınmalıdır. Bu olay günlük evrelere indiği zaman Zararlarının(yan etkileri) kişide belirginleşmeye başlar.

Eğitimle veya pratikle aydabire indirilebilir. 2-3 yıl içerisinde de haftada 1 e düşer. Lucid dream miktarı haftada 1 den fazla ise tehlikeli bir döneme girildiğinin işaretidir ve uzman yardımı alınmalıdır. Bu olay günlük evrelere indiği zaman Zararlarının(yan etkileri) kişide belirginleşmeye başlar.

---

Başaranlar :

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Bugün istemdışı olarak yaptım. Denizin içinde nefes alıyordum. Sonra mantık hatası lan bu dedim ve rüya olduğunu anladım. İlk girişimim adaya çıkıp uçmak oldu ama 1 metre yükseldikten sonra kafa üstü çakılıp uyandım
    Quote Originally Posted by eng1n View Post
    Bu sabah ilk defa lucid oldum. Rüyamda Tatil de bir oteldeydim bahçesinde, havuzun oralarda gezinirken bir anda bu bir rüya dedim ve ondan sonra rüyayı kontrol ettim.
    Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Bu gece tam 2 defa Lucid oldum. Muthis birseydi. Sonuncusunda bizim balkondan asagi dukkanin tentesine atlayayim dedim tente tasimadi kut diye dusup uyandim Yalniz cift bacak arasi smac basmak muthis bir duyguymus

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post

Sabah evden çıkıp Veteriner kliniğine çalışmaya gidicektim. (Normalde de orda çalışıyordum). Evden çıkarken birşeyler oldu ve bu kesin rüya olmalı dedim (Ama ne oldu neden bu kanıya vardığımı hatırlamıyorum.). Sonra eğer bu bir rüyaysa ışık bozuk olmalı dedim ve düğmeye bastım. Açık olan ışık kapanmadı. Filmlerdeki tarzda "Evvet" dedim Evet dememin sebebi o kadar uğraş sonunda lucid'i başarabilmemdi. yani bilincim yerimdeydi, gerçek hayattaki şeyleri de hatırlıyordum. Neyse, koşa koşa evden çıkıyordum. Tam ayakkabılarımı alırken o heyecanla birlikte ortalık bulanıklaşıyordu (Okuduğum bir yerde "Rüya bulanıklaşmaya başladıysa anlayınki rüya bitiyordur. Hemen "Daha fazla Lucid istiyorum" diye bağırın" yazıyordu). Bende hemen "Bu bir rüya, daha çok lucid olmak istiyorum" diye bağırdım. Ve ortalık netleşti. Sonra dışarı çıktım. Yolda hep aynı sözü tekrarlıyordum. Yol baya uzun sürdü. Ve bu uzun süre beni heyecanlandırdı. Aklıma forum geldi. "Bu olanları hemen yazmalıydım" diyordum . Yol sonunda kliniğe geldim. Ama ortalık çok değişikti. Ortam karanlık, hayvanlar kara, çalışanlar Rockcı tipindeydi. Nasıl olsa bu bir rüya. Çalışmasam da olur dedim ve dışarı çıktım. Yolda rüyanın bitmemesi için yine aynı sözleri tekrar ediyordum.

Felan filan diye devam ediyor. Gerisi bana kalsın

Ama gerçekten çok uzun sürdü. Rüyanın başladığı zaman (Rüya içinde) sabahdı, bittiği zaman akşam. Bazı yerler kopuk kopuk. Tam hatırlayamadığım yerler var. Ama bazı rüyaların detaylarını sonradan hatırlıyoruz. İnşallah o kopuk yerleri de ilerleyen saatlerde hatırlarım

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Rüyamda arkadaşlarla yolda yürüyoduk, sonra saçma sapan bişey oldu, kendi kendime dedim rüya mı lan bu. O an jeton düştü, karşımdan gelen birini patlatmayı denedim patladı, oldu bu iş dedim hayatımı yaşadım Yeniden şehir kurdum falan ama o kadar şey yaptım uçmak aklıma gelmedi iyi mi
    Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Sonunda başardım Uzun zamandır deniyordum olmuyordu. Bu gece başardım. Çok şaşırtıcı ve ilginç bir şey. Gerçekten hiç bir farkı yok. Yolda yürüyordum, kendi kendime bu bir rüyamı dedim. Test etmek için kolumun etini sıktım parmağımla. Hiç acı yoktu. Bu bir rüya dedim ve yürüdüm etrafıma bakındım. Sonra istediğimi yapabilirim o zaman ben dedim ve uçmaya çalıştım. Havalandım biraz ama sonra uyandım kahretsin İlk deneyimim oldu. Çok zevkli gerçekten. Umarım devamını getirebilirim.
    Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Dün gece ard arda defalarca lucid oldum. Rüyamda birden bire kendimi rüyadamıyım diye sorguladım. Gerçekten çok ilginç bir şey. O kadar gerçekçi ki sorgulamaya bile gerek yok diyorsunuz kendinize. Tabi ki rüya değil çünkü çok gerçek her şey diyorsunuz. Birden böyle kendimi cimcikledim. kolumdaki tüğleri çektim ve acımadı. Bir kere daha yaşamıştım ama çok geçmeden uyanmıştım. Bu öyle olmadı. Kapıdan dışarı çıktım, sokağa. Üstelik kapıdan geçtim. Kapıyı açmadan kapının içinden geçtim. O kadar zevkli bir şey ki anlatamam. Sonra alt komşunun evine girdim duvardan. Bana hoşgeldin dedi sorgulamadı hiç Özellikle duvarlardan geçmek inanılmaz derecede zevkli. Umarım bu gece de olur.

Quote Originally Posted by barahir View Post
    Sanırım ben de gördüm, mutlu oldum şimdi..

öğlen biraz kestireyim dedim, sonra aniden uyanmış gibi oldum ve bi kafede oturuyorum, ilk 4-5 saniye durdum gerçek sandım.. daha sonra yanında oturduğum kızları tanımadığımı farkettim ve hemen kendime çimdik attım ve acımadı.. Anladım ki rüya, Allaah dedim tabi ve başladım daha fazla bağırmaya hemen: daha fazla lucid istiyorum diye.. Ama bu olay harika bi şeymiş gerçekten de Rüyanın detayları bana kalsın
    Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post

Bu konudan sonra aklıma iyice girdi merak sardım kendime bir sembol değilde bir renk belirledim ve evin etrafında yada dışarıda o rengi gördüğümde ''Acaba rüyada mıyım ?'' diye kendimi uyarmak için cimcikledim , arkadaş ben nerden bilirdim bu kadar etki edeceğini.

Yılbaşı gecesi yani dün gece 2 gibi yapttım , ben sürekli aralarda uyanırım ilk yattığımda hiçbirşey yoktu ancak ikinci yatışımda tamamen bir felaketle karşılaştım bildiğin rüyaydı ama uyanık gibiydim sanki birazdan su içmeye kalkacağımı düşünüyorduk , ikinci yattıgımda rüyamda bütün gün kendimce belirledigim rengi gördüm , içimden bir ses bana ''Rüya mı?'' bu diye sordurttu fakat tam cevabını alamamışken direk olaya girdim , bizim evde koltuğun altında kocaman bir böcek ama böcek ile konuşabiliyorum bildiğin sohbet ediyorum ondan bir cevap alamıyorum ama beni teyit ediyor her nasıl olduysa aniden koltuğun altından fırlayıp elimi ısırdı ve nasıl olduysa zehirli olduğunu hisettim sağ başparmağım feci ağrıyordu tam böceği ezecekken uyandım , ve rüyada ki gibi sağ elimin başparmağı acıyordu anlayamadığım bir sebepten dolayı.
    Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    veee sonunda bende oldum,başaranlar listesine ekleyebilirsin cihan
    konuyu daha önce sömestırda görmüştüm okumuştum araştırmıştım baya ama yapamamıştım sonra geçen gün aklıma düştü yine girdim baktım aklıma taktım bu sefer ve oldu yaptıım
    Gece uyumadan baktım işte sonra uyudum arada bi uyanıyodum böyle ve uyandığımda hep aklımda lucid vardı, 5 gibi falan yine uyandım sonra uyuduğumda rüyada bizim evin önünde idim sonra kendimi acaba rüyadamıyım dedim ve ben buraya nerden geldim diye düşündüm cevap veremeyince anladımki rüyadayım ve istediğim şeyleri yapmaya başladım.Çarşıya koşarak gitti işte bişeyler yaptım,falann.Sonra sanırım yere düştüm rüyamda ve irkildim ve uyandım inanın harika bişey,teşekkürler cihan
    ---
    Last edited by Nedvedmania : 24.Ağustos.2012 at 13:46
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Bildiğin astral seyahat işte bu Hz Mevlana'da yapıyormuş.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Bu da başka bir siteden

1. Lusid ruya gorme rehberine hos geldiniz. Milyonlarca insanin nicin lusid olmaya calistigini, bunu nasil yaptiklarini ve orada neler yasanabildigini burada ogrenebileceksiniz.

2. "Lusid" olmanin anlami, ruya gordugunuzde, zihninizin ruyada oldugunuzu tam olarak bilmesidir. Oyle ki, bedeniniz derin uykuyu yasarken, azicik hileyle beyninizi tam anlamiyla uyanik oldugunuza inandirirsaniz, goreceklerinizin gercekligi karsisinda hayrete dusebilirsiniz.

3. Lusid hale gectikten sonra yapilan faaliyetlerin basinda ucmayi, ruya alemlerinde gezmeyi, ruyadaki kisilerle iletisim kurmayi, hatta kendi ic dunyanizi sorgulayip, kisiliginizi gelistirmeyi sayabiliriz. Aslinda yapabileceklerinizin sinirini yine kendi akil ve mantik cerceveniz belirliyor.
    Yani aklinizin alabildigi herseyi yapmakta ozgursunuz.

4. Lusid hale gelebilmek icin iki degisik yol takip edilebilir. Baslangicta ilkinin kullanilmasi uygundur, cunku lusidligi ogrenmenin temeli buna dayanir. Yataginizin basucunda bir ruya gunlugu bulundurun ve her sabah uyandiginizda hatirlayabildiginiz ruyalarin tumunu buraya yazin. Bunu yapinca, zihniniz ruyalara daha fazla odaklanir, ve zamanla ilginc ruya konulari veya ruya belirtilerini saptayabilirsiniz. Bu da zihninize ruya gordugunu anlamasi konusunda yardimci olacak ipuclari saglar.
    Gerceklik testi uygulayin. Bunlar, ruyadayken, ruyada oldugunuzu farketmenizi tetikleyecek basit testlerdir. Mantigi su sekilde isler: eger normal hayatta duzenli araliklarla ruya gorup gormediginizi kontrol etmeyi aliskanlik haline getirirseniz, buyuk ihtimalle beyniniz bu kontrolleri ruya gordugunuzde de surdurecek ve siz de kendinizi ruya gorurken yakalayacak ve lusid hale gececeksiniz. Gerceklik testlerinde en sik kullanilani havaya yukselmeye calismak, parmaginizi elinizin icinden gecirmeye calismak ya da aydinlatma dugmelerinin dogru calisip calismadigina bakmaktir ( Cunku bunlar ruyada genellikle abuk sabuk calisir )

Takip edilecek ikinci yoldaki yontemler cok daha kestirmedir. Ama bunlari denemeden once mutlaka belli bir sure ruya gunlugunuzu tutmus ve gerceklik testi alistirmalarini uygulamis olun. Sabah uyandiginizda hic kipirdamayin ve tekrar uymaya calisin, ama bu kez kendi kendinize:"Ruyaya geri dondugumde ruyada oldugumu farkedecegim" diye dusunun. Daha once gormus oldugunuz ruyayi hatirlamaya calisin ve kendinizi ruyaya tekrar girmis olarak, ama bu kez ruya gordugunuzun farkinda olarak hayal edin. Isterseniz alarm saatinizi normalden bir saat oncesine kurun ve cok kisa bir sure icin uyanip, sonra bu teknigi deneyin.
    Bir baska teknik ise, uyanik halden lusid ruyaya gecmektir. Bunu denemek icin en iyi zaman sabah veya oglen uzeri, birseyler atistirdiktan sonradir. Yataga uzanabilir veya koltuga oturabilirsiniz. Gozlerinizi kapatip gevseyin. Zihin gozuyle izleyeceginiz renkli sekillere ve goruntulere konsantre olun. Uyku esigine gelinceye kadar kendinize musaade edin. Zihniniz sukunet icinde kalsin ama olusan sekillerin farkinda olsun.
    Bu biraz zor bir yontem olmakla birlikte, eger dengeyi iyi kurabilirseniz, sekiller gun isigi gibi ortaya cikacak, ve siz gormekte oldugunuz dunyaya rahatlikla lusid olarak adim atabileceksiniz.

5. Lusid olmayi basardiktan sonra , lusidligi maalesef her an tekrar kaybedebilirsiniz. Elde ettiginiz deneyimin suresini uzatmak icin, ellerinizi birbirine surterek ovusturmaya calisin ve kendinizi ruh dunyanizin yarattigi gerceklige birakarak bu gercekligi iyice algilamaya calisin. Ayrica yuksek sesle: "Daha fazla lusid olmak istiyorum" diye bagirip, kollarinizi iki yana acarak oldugunuz yerde kendi etrafinizda donmek de ise yarayabilir.

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Inception gerçek oldu Asla denemem çok tehlikeli bir iş üstelik benim yaşımdaki kişiler için.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ben hatırlayabildiğim kadarıyla 1 kere rüyanın içinde rüyada olduğumu anlamıştım. Ama rüyayı değiştirebilmek hiç aklıma gelmemişti.

Forumdan birisi "Ben rüyalarımı kontrol edebiliyorum" diye bir yazı yazmıştı bi ara. Ama kim olduğunu nerede yazdığını hatırlamıyorum.

Quote Originally Posted by Börk View Post
    Evet. Lucid Rüyanın bir sonraki evresi astral seyahatmış.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Nadiren bana da oluyor.Rüyada olduğumu anlıyorum.Ama rüyada olduğumu bile bile rüyada değilmişim gibi davranıyorum Hatta rüya içinde rüya görmüştüm dün Nasıl olsa rüyadayım ama bir önceki şey gerçek diyordum rüyamda.Uyandığımda hepsinin rüya olduğunu görünce rahatlamıştım Çok saçma şeyler bu rüyalar.Hiç kafamı yoramam.Uyurum,uyanırım hayal mahsulüne gerek yok (:

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Börk View Post
    Astral seyahatten biraz farklı geldi bana.Çünkü astral seyahatte ruhun bedenden ayrılması söz konusu.Ama lucid rüyada o yok sanırım.Sadece zihnin içindeki rüyayı kontrol altında tutuyorsun bunda.Bir dönem kafayı böyle şeylerle bozmuştum.Astral seyahate çıkma filan konusunda epey araştırma yapmıştım epey denemeler yapmıştım.Zaten birçok kitapta mevcut piyasada.Ancak herhangi bir sonuç alamadım.Sonra vazgeçtim böyle şeylerden.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Arkadaşlar şimdi bu nedir ?

Mesela ben rüyalarımda uçmak istediğim zaman falan uçabiliyorum. Onun gibi bir şey midir ?

Yoksa çok daha fazlası mı ?

Beklentimiz ne derece olmalı ?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    Astral seyahatten biraz farklı geldi bana.Çünkü astral seyahatte ruhun bedenden ayrılması söz konusu.Ama lucid rüyada o yok sanırım.Sadece zihnin içindeki rüyayı kontrol altında tutuyorsun bunda.Bir dönem kafayı böyle şeylerle bozmuştum.Astral seyahate çıkma filan konusunda epey araştırma yapmıştım epey denemeler yapmıştım.Zaten birçok kitapta mevcut piyasada.Ancak herhangi bir sonuç alamadım.Sonra vazgeçtim böyle şeylerden.
    Bizim sınıfta da bi kızın yurt arkadaşları astral seyahat yapıyormuş. O da denemiş ama daha başaramamış.

Benim ilgimi çeker böyle şeyler. Astral seyahat evresine çıkmak istermiyim bilemiyorum. Çünkü kötü sonuçlar doğurabilir. İnsani yönden kendimi o erişkinlikte hissetmiyorum. Şimdilik rüya evresi iyi

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Rind-i Şeyda View Post

Mesela ben rüyalarımda uçmak istediğim zaman falan uçabiliyorum. Onun gibi bir şey midir ?

Abi mesela diyorsun ki Adriana Lima gelse yanıma otursa.Katy Perry gelse çamaşırlarımı yıkasa sonra oluyo bunlar

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Rind-i Şeyda View Post

Yazılarda yazıyor abi hepsi. Bir nevi uçmak istediğinde uçabiliyorsun. Ve daha fazlası

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ya öyle abartılacak ölümcül etkileri yok, ben 13-14 yaşına kadar hep görürdüm böyle, en az haftada 1 görürdüm. İşin kötü tarafı tam lazım olacağı çağımda görmüyorum Ama aduket falan çekiyordum uçuyordum hoş oluyordu

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Kendiliğinden mi oluyordu yoksa bilinçli olarak rüyanı kontrol mü etmek istiyordun ?

Vanilla Sky filmini izleyin derim o zaman.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Hmm, madem rüyalar konuşuluyor. Ben de genelde rüya gördüğümün farkında oluyorum, bazen kontrol ediyorum bazen de edemiyorum. İnsan beyni acayip bi' olay.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post

Abi mesela diyorsun ki Adriana Lima gelse yanıma otursa.Katy Perry gelse çamaşırlarımı yıkasa sonra oluyo bunlar
    Anladım. =)) O düşünceleri at kafandan. =D

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Yazılarda yazıyor abi hepsi. Bir nevi uçmak istediğinde uçabiliyorsun. Ve daha fazlası

OKudum yazılanları =))Kafama takılan bu tarz şeyleri sürekli yaşıyor olmam ama herhangi bir bilinçli hareketim olmadan; eğer daha fazlası ise denemek isterim sadece. =))

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Yalnız şimdi geldi aklıma, bayağı uzun süredir göremediğim ve özlediğim birisi var, 3-4 gündür de rüyamda görüyorum. Uyandığımda "Bir daha uyusam görür müyüm acaba? " filan diyorum. Sakıncalarına göz atınca tırsmadım değil. Bana uyuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Tırsarım böyle şeylerden

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Eğer sonunda uyanacaksak tırsmanın anlamı yok. Uyanmayacaksak o zaman tırsalım.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Dün gece rüya gördüm.Kuzenimle Çin'de kahvaltı ediyorduk.Yanımızda Çinli adamalr falan vardı ama bir anda sona erdi.Rüyalarım genelde en zevkli olacak yerlerde sona eriyor yada ben o kısımları hatırlayamıyorum.

Şu olayında detayına ineyim bir

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Trabzonspor View Post
    Dün gece rüya gördüm.Kuzenimle Çin'de kahvaltı ediyorduk.Yanımızda Çinli adamalr falan vardı ama bir anda sona erdi.Rüyalarım genelde en zevkli olacak yerlerde sona eriyor yada ben o kısımları hatırlayamıyorum.

Şu olayında detayına ineyim bir
    O olay bende de var Tam en güzel yerine gelicem bitiyo

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beyler bu akşam hepimiz Lucid olup halı saha maçı felan ayarlayak.Ben Çilekli tesislerinde bekliyeceğim sizi

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Rüyamda PES oynamayı denesem olur mu acaba ya

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Aygün eminim ilk isteyeceğin şey Pes oynamak olacaktır

Quote Originally Posted by C h A o S View Post
    Beyler bu akşam hepimiz Lucid olup halı saha maçı felan ayarlayak.Ben Çilekli tesislerinde bekliyeceğim sizi
    Ortak rüyalarda buluşma diye bir olayda varmış

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tamam o zaman hemen Fm turnuvasını başlatıyoz.Fena olur

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

TSİ Geleneksel Rüya Buluşmaları diye de konu açın tam olsun

Deneme amaçlı o Cihan

Nesil
    2007

Ben de kaç kere hatırlıyorum, rüyamda rüyada olduğumu farkettiğimi veya sevdiğim bir rüyanın tam ortasında uyanıp "aman daha çok erken uyumaya devam ediyimde rüyamda devam etsin" deyip rüyamın devam ettiğini/rüyamı devam ettirdiğimib(u yüzden rüyanın uykuda hayal olduğu kanısına bile varmıştım kişisel felsefi düşüncem olarak ) Tabii ki çalışılarak iyice hakim olunulabilir, deneyebilirim.

Benim takıldığım nokta ise zaten rüya görünce o gün yorgun oluyorum, birde isteyerek rüya görmek istemem açıkcası; tüm gün yorgun olurum heralde

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ben rüya gördüğümü biliyorumda rüyayı kontrol edemiyorum, bi kaç kez kontrol eder gibi oldum ama olmadı, gücüm yetmedi, oluruna bıraktım

çok uzundu okumaya üşendim ama ben neye çok odaklanırsam onla ilgili kötü şeyler görüyorum rüyalarımda. hep değil nadir oluyor. zaten çok rüya görmem.

bi de hiç iyi rüya görmem ben arkadaş hep kan ter içinde uyanırım. çok korkarım zaten çok uyumam.

hatta küçükken bir kere kardeşimin öldüğünü görmüştüm. 2 3 gün uyuyamadım doktora götürdüler

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Kabus görmek çok kötü birşey gerçekten. Rüya olduğunu biliyorsun ama günlerce etkisinde kalıyorsun.

Dini rüyalar benim daha çok hoşuma gidiyor. Uyarıcı oluyor Sonrasında maneviyat tavan yapıyor, gaza geliyorsun

Sayfa 1 / 20 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri