Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 79 sonuç

Konu: El Perfectos|Başarının Anahtarı|

Hybrid View

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Cool El Perfectos|Başarının Anahtarı|

İNDİR !!!

Evet arkadaşlar.Uzun süredir üzerinde çalıştığım ve genel anlamda çok başarılı olduğum El Perfectos isimli taktiğimi sizle paylaşmak istiyorum

Yalnız taktiğimizi tanıtmaya başlamadan önce klişe bir söz olacak ama hiç bir taktik yenilmez değildir

Nedir El Perfectos ?
    Taktiğimi Atletico Madrid takımında yaptım ve geliştirme fırsatı buldum.Bu sebeple ilginç bir isim vermek istedim taktiğime ve adını bu şekilde koymaya karar verdim
    Taktiğimizde amaç rakibi adeta boğmak.Bu sebeple bol pres yaparak,rakip oyuncuyu adeta kitleyerek etkili hücumlar geliştirmek ve sonuca sadece skor olarak değil iyi futbol oynayarak gitmektir.Bu nedenle olacak ki adam markajı bana daha etkili geldi bu amaç için.Biliyorsunuz bölge markajı diye tabir ettiğimiz olayda bu istediğimi tam olarak yapamayabiliriz ama adam markajı denilen olayda gerçekten mücadele eden rakibe yoğun baskı kuran bir taktik oluşturmak mümkün.Üstelik orta sahanın ortasında oynayan 2 oyuncu taktiğin en önemli oyuncuları oldukları için iyi oyuncu seçimi yapıldığı an hem hücumda hem defansta çok iyi işler çıkarabilir ve çok farklı skorlar alabilirsiniz.Dediğim gibi taktiğimin amacı rakibi boğmaktı ancak hücum olarakta iyi işler yapmak gerekirdi.Bu sebepten dolayı da hem forvet arkası oyuncusu için hem kanatlar için bitiricilik önemli hale geldi benim için.Malum dizilişte tek forvetimiz var ancak arkasındaki üçlü gerçekten taktiğe uyan isimlerse 4 forvetle saldırıyor hissine kapılabilirsinizBu şekilde de çok farklı maçlar sizi bekliyor olacak.
    Taktiğimiz de defans hattından da bahsetmezsek olmayacak.Bu oyunu bu sene gerçekten fazla oynadım.Ve taktik üzerine çok denemelerim oldu çoğu abimden faydalı bilgiler aldım.Ve gerçekten şu bir gerçek ki bekler hem hücum hem defans için bulunmaz velinimet.Eğer bek oyuncuları gerçekten etkili isimlerse hücumda takımı fazlasıyla rahatlatıyor,hız ve dayanıklılık özellikleri ile defansa da çok büyük katkıları oluyor.Stoperler defans anlamında belki de en önemli noktalardan birisi.Hatta en önemlileri desek yanlış söylemeyiz.Taktiğimizin genel felsefesinde adam markajı yatıyor.Ancak bu komut stoperler için de kabul görürse gerçekten saatli bomba olayına dönüyor işBu yüzden taktiğimde markaj stili ne olursa olsun stoperlere alan markajı vermeye çalışırım.Bu şekilde özellikle önemli maçlarda başıma gelecek tehlikeleri bir nebze olsun savuşturduğumu düşünürüm.
    Son bir parantez de forvet oyuncusuna açarak işi uzatmadan diğer bölüme geçmek istiyorum.Forvet oyuncumuz taktiğimizde tek olduğu için mümkün oldukça en kaliteli ismi seçmenizi tavsiye ederim.Takımın gol yükünü genel anlamda bu isim çekeceği için tam bir golcü olması gerekir.Bitiriciliği yanında hızlı,ikili mücadelelerde kolayca yıkılmayacak,agresif bir forvet tavsiye ederim.Örnek verecek olursam bu taktikle ilk sezon Atletico'da Forlan 54 gol atıp 8-10 civarı asist yaparken,ikinci sezonda Kun Agüero'yu oynattığımda ise sezonun son 1.5 ayını sakat geçirmesine rağmen 51 gol 9 asist ile oynamıştı.Kısacası ne kadar kalite forvet koyarsanız ileri uçta o kadar gol bulma konusunda rahat edeceğinizi garanti ederim.Tabi her takımda Forlan Agüero gibi isimler bulmak mümkün olmayabiliyor.Bu yüzden verdiğimiz rolü oynayabilecek oynadığınız takıma göre kaliteli denilebilecek bir ismi koymak yeterli olacaktır.Diyelim ve taktiğimizi biraz da görseller ile tanıtmaya devam edelim;

Oyuncu Tanıtımları

GK:Bir takımın herşeyi diyebiliriz kaleciler için.Ne kadar iyi olursa o kadar rahatlarsınız ki defansif çizgimiz önde olduğu için kalecimize çok iş düşebilir.Hızlı olmasında fayda var.

DL/R:Bu oyuncunuz mutlaka atağı da defansı da bilecek cinsten bir isim olmak zorunda.Hız,hızlanma,dayanıklılık gibi bir bekte bulunması gereken tüm özelliklerin bulunması gerekir.Oyuncumuzun amacı hem hücuma çıkarak ileriyi rahatlatmak hem defansta kademeye girerek stoperleri rahatlatmak olacak.

Sol DC:Cover rolü ile oynayacak bu oyuncumuzda temel özelliğin hız olması gerek.Hız özelliği ile arkaya kaçan topları toplayarak defansif anlamda sizi rahatlatacak bir oyuncuya ihtiyacınız olacak.Ayrıca iyi kafa topuna çıkması sizin için bir avantaj olabilir.Bu oyuncu için önemli olan bir noktayı atlamadan geçmeyelim.Topla iyi oynayabilecek bir oyuncu olması gerek.Göbek oyuncularında teknik ve pas özelliklerinin iyi olmasını bekleyemeyiz pek ancak eğer yeterli bir oyuncu koyulursa sezonluk 5-6 asistlik bir katkısı olacaktır.

Sağ DC:Bu oyuncu odun da olsa sorun olmaz defansını iyi yapsın yeterTop kapma ve markaj gibi özelliklerinin yanında en aşağı 12 gibi bir hıza sahip olursa çok güzel olur.

Sağ MC:Tam anlamıyla "köle" bir oyuncu olması gerekir.Top kapma,markaj,takım oyunu,pozisyon bilgisi,dayanıklılık,güç özelliklerinin iyi olması gerekir.

Sol MC:Aynı rolde olmasına rağmen biraz daha teknik olması gerekir.İleriye güzel paslar atacak,defansını sağlam yapacak bir isme ihtiyacımız olacak.Bu oyuncu tipi için Fellaini güzel bir örnek olur

AML/R:Normal kanat özelliklerinin yanında bitiricilik bu oyuncular için çok önemli olacak.Kanat oyuncumuz içeriye iyi sızan,iyi ara pasları atan,iyi ortalar yapan ve bitirici olan 2 oyuncuya ihtiyacımız olacak

AMC:Bu oyuncumuz da destek forvet oynayabilecek bir forvet arkası olmalı.Özellikle iyi paslar atarak forveti coşturacak bir oyuncu olmalı.Tabi yeri geldiğinde golü atacak isim bu oyuncu olmalı.Tam bir inside forward olmalı kısacası.

ST:Takımın gol yükünü çekecek isim olduğu için bitiricilik,soğukkanlılık,konsantrasyon,hız,hızlan ma gibi özelliklerin iyi olması şart.Yukarıda zaten uzun uzun bahsettik bu oyuncudan.Eğer ceza sahası içinde golü koklayacak bir isim bulabilirseniz takımınız uçar

Tavsiyeler
    1-)Rakip takım kanatlı taktik kullanıyorsa alanı genişletebilir,göbekten oynuyorsa alan daraltabilirsiniz****

2-)Büyük takım maçlarında defansı en geriye çekip,tempo en yavaş,alan en dar ve zaman geçirme en sonda komutlarını verir ve through middle ile counter attack serbest yaparsanız çok sürpriz sonuçlar alabilirsiniz.Bunu yaparken felsefeyi very rigid ve control yapmayı unutmayın*****

3-)Maçın gidişatına göre değişiklikler yapın ancak rollerle pek oynamayın çünkü değiştirseniz bile manuel olarak ayarlandığı için pek bir faydası dokunmayabilir****

4-)Bazı önemli karşılaşmalarda defans hattınız hızlı bile olsa geriye çekmeyi deneyin.Böylece rakibin hızlı oyuncuları defans arkasına kolay sarkamaz****

5-)Oyuncu seçerken gerçekten taktiğe uyacak adamlar alın sonradan pişman olmayın***

Önem Ölçeği
    >Sizin Elinizde***
    >Önemli****
    >Çok Önemli*****

Son Olarak Taktiğin Başarısını Tescilleyecek 2-3 Ss Gelsin

Geri Dönüşleri Mutlaka Bekliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Güzele benziyor Ümit akşam eve gidince indirip yeni kariyerimde deniyeceğim geri dönüşlerimi yazarım

Nesil
    2010
    Yer
    Kalkan/Antalya

Yahu Karabüklüm nedir bu sonuçlar ?

Takdir ettim.Fm'yi bırakmamış olsam garanti denerdim.Artık bizim için 2012 de yaparsın bir tane

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Sunum güzel, taktik güzel, sonuçlar süper...Eline sağlık Ümit

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by ancar View Post
    Güzele benziyor Ümit akşam eve gidince indirip yeni kariyerimde deniyeceğim geri dönüşlerimi yazarım
    Mutlaka bekliyorum

Quote Originally Posted by 24kobebryant View Post
    Yahu Karabüklüm nedir bu sonuçlar ?

Takdir ettim.Fm'yi bırakmamış olsam garanti denerdim.Artık bizim için 2012 de yaparsın bir tane
    Hele bu seneyi bi geçelim ayıpsın
    Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Sunum güzel, taktik güzel, sonuçlar süper...Eline sağlık Ümit
    Yorumun için çok teşekkürler abi seninde deneyip yorumlarını almak isterim

Beyler indirmezseniz aşırı biçimde pişman olacağınız bir taktik. Şöyle ki, kankam yayınlamadan önce bana taktiği deneme fırsatı verdi ve ben artık kariyerlerim için taktik yapmayı düşünmüyorum Bendeki sonuçları göstermem faydalı olacaktır.

Sezon 2012/2013, Bandırmaspor'la 2.ligde ve sonrasında Bank Asya'da büyük farklarla şampiyon olarak STSL'deyim. Ama kadro inanılmaz kötü, adeta 2.lig kadrosu, para yok, staff yok. Lig başlıyor ilk haftada deplasmanda 2-1 mağlup ediyoruz Fener'i. İyi başladığımı düşünsemde ardından çöküş başlıyor... İçeride 1-2'lik Kayseri yenilgisi, dışarda 1-0 Gençler mağlubiyeti. İçerde Altay'ı ite kaka 1-0 mağlup etsemde bir sonraki hafta içerde Es-Es'e 2-3 mağlubum. Tam bu noktada kankam yardımıma yetişiyor ve bir süredir hazırladığı taktiği denemem için bir teklif yapıyor
    Normalde böyle bir teklife sıcak bakmazdım ancak hem taktiği verenin kankam oluşu, hem de Ümit'in içindeki heyecan beni hemen uygulamaya götürüyor. Bir sonraki hafta dışarıdaki GS ve içerideki TS maçı. Denemeye başladıktan sonra uyum sorunu oluştu, kadrodaki bir çok oyuncu yeniydi vs. vs. Taktik oturduktan sonraki serilerimizden iyi para kopardık ve devre arasında bir kaç iyi regen almayı başardım. Birini aşağıda göreceksiniz. Gelelim denediğim maçlara.

Muhteşem bir sonuç, 4.lük

Forvetim Brankovic. Devre arasında 600 K peşin paraya aldım ve muhteşem performans verdi. 17 ma. 10 gol 7 asist...

Mehmet Erkut 3 senedir kiralıyorum sol açıkta oynatıyorum ve Favori personeli oldum, favori takımı Bandırmaspor fakat Lille rep. farkıyla kaptı elimden
    Bir sene daha kiralayacaktım

Quansah, hızıyla ligin küçük Dia'sı.

Kaderimizi belirleyen maçlara bakalım...

Ayrıca forumda yayınladığımız ortak kariyerde deniyorum. Devre bitti. Gaziantep'le liderim.

Son olarak değinmek istedğim bir nokta var. Küçük takımlar için bu haliyle denemeyin derim (Ligdeki takımlara göre kadro kalitesi düşük takımlar). Bu tip takımlar ayaklarında fazla top tutamaz. Kısa pas oynayacaksanız mental ve teknik yönden iyi bir kadro lazım. Bandırmaspor'da pasları Direct, markajı Zonal yaparak denedim ve uzaktan şutları kıstım. Eklediğim korner taktiğinide unutmamak gerekir.

İndirmezseniz pişman olursunuz
    İyi oyunlar.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Beyler indirmezseniz aşırı biçimde pişman olacağınız bir taktik. Şöyle ki, kankam yayınlamadan önce bana taktiği deneme fırsatı verdi ve ben artık kariyerlerim için taktik yapmayı düşünmüyorum Bendeki sonuçları göstermem faydalı olacaktır.

Sezon 2012/2013, Bandırmaspor'la 2.ligde ve sonrasında Bank Asya'da büyük farklarla şampiyon olarak STSL'deyim. Ama kadro inanılmaz kötü, adeta 2.lig kadrosu, para yok, staff yok. Lig başlıyor ilk haftada deplasmanda 2-1 mağlup ediyoruz Fener'i. İyi başladığımı düşünsemde ardından çöküş başlıyor... İçeride 1-2'lik Kayseri yenilgisi, dışarda 1-0 Gençler mağlubiyeti. İçerde Altay'ı ite kaka 1-0 mağlup etsemde bir sonraki hafta içerde Es-Es'e 2-3 mağlubum. Tam bu noktada kankam yardımıma yetişiyor ve bir süredir hazırladığı taktiği denemem için bir teklif yapıyor
    Normalde böyle bir teklife sıcak bakmazdım ancak hem taktiği verenin kankam oluşu, hem de Ümit'in içindeki heyecan beni hemen uygulamaya götürüyor. Bir sonraki hafta dışarıdaki GS ve içerideki TS maçı. Denemeye başladıktan sonra uyum sorunu oluştu, kadrodaki bir çok oyuncu yeniydi vs. vs. Taktik oturduktan sonraki serilerimizden iyi para kopardık ve devre arasında bir kaç iyi regen almayı başardım. Birini aşağıda göreceksiniz. Gelelim denediğim maçlara.

Muhteşem bir sonuç, 4.lük

Forvetim Brankovic. Devre arasında 600 K peşin paraya aldım ve muhteşem performans verdi. 17 ma. 10 gol 7 asist...

Mehmet Erkut 3 senedir kiralıyorum sol açıkta oynatıyorum ve Favori personeli oldum, favori takımı Bandırmaspor fakat Lille rep. farkıyla kaptı elimden
    Bir sene daha kiralayacaktım

Quansah, hızıyla ligin küçük Dia'sı.

Kaderimizi belirleyen maçlara bakalım...

Ayrıca forumda yayınladığımız ortak kariyerde deniyorum. Devre bitti. Gaziantep'le liderim.

Son olarak değinmek istedğim bir nokta var. Küçük takımlar için bu haliyle denemeyin derim (Ligdeki takımlara göre kadro kalitesi düşük takımlar). Bu tip takımlar ayaklarında fazla top tutamaz. Kısa pas oynayacaksanız mental ve teknik yönden iyi bir kadro lazım. Bandırmaspor'da pasları Direct, markajı Zonal yaparak denedim ve uzaktan şutları kıstım. Eklediğim korner taktiğinide unutmamak gerekir.

İndirmezseniz pişman olursunuz
    İyi oyunlar.
    Uzun uzun ilgilenip uğraştığın için çok teşekkür ederim kanka

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

El perfectos mu El domestos olur bu anca be

Bilgisayarım kaldırsaydı emin ol denerdim ama fm 11 maceram çok kısa sürdü.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    El perfectos mu El domestos olur bu anca be

Bilgisayarım kaldırsaydı emin ol denerdim ama fm 11 maceram çok kısa sürdü.
    Biliyoruz onu canıııım

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Ellerine sağlık, boş bir vaktim olursa mutlaka deneyeceğim sonuçlar harika görünüyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by Homer J.S View Post
    Ellerine sağlık, boş bir vaktim olursa mutlaka deneyeceğim sonuçlar harika görünüyor.
    Geri dönüş bekliyorum kullanacak olursan.Teşekkür ederim yorumun için

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Sonuçları görünce insan denemek istiyor.Deneyip skorları yazacağım buraya.Teşekkürler taktik için hocam.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by futureless View Post
    Sonuçları görünce insan denemek istiyor.Deneyip skorları yazacağım buraya.Teşekkürler taktik için hocam.
    Rica ederim ve beklerim

Nesil
    2005

Şuan milli takım kariyerim var. O bitince deneyip buraya aktarırım, teşekkürler.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bizim Ümit'in yeni icadı buymuş demek ki . Denemezsem olmaz .

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by narakan1969 View Post
    Şuan milli takım kariyerim var. O bitince deneyip buraya aktarırım, teşekkürler.
    Tabi muhakkak geri dönüşleri beklerim
    Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Bizim Ümit'in yeni icadı buymuş demek ki . Denemezsem olmaz .
    Dene bakalım Tuğrul

Oyunu silmeden son bir Palermo kariyeri yapacaktım . Bu taktikle Pastore'den tam verim alabilir miyim ?

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by musakaan View Post
    Oyunu silmeden son bir Palermo kariyeri yapacaktım . Bu taktikle Pastore'den tam verim alabilir miyim ?
    Pastore'den muhakkak verim alırsınKoy forvet arkasına seyret.Ancak etkisiz olduğunu hissedersen rolünü atağa çevir kanatlardan birini destek rolüne al

taktiği akşam gidince deniyeceğim sonuçları yazarım ancak sormak istediğim birşey var bunun yanında kullandığın bir antreman programı var mı

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by 20_kral_20 View Post
    taktiği akşam gidince deniyeceğim sonuçları yazarım ancak sormak istediğim birşey var bunun yanında kullandığın bir antreman programı var mı
    Hayır.Antreman programını ne kullanırım ne de yapabilirim öyle söyleyeyim

Vay Vay Benim Çerkeş Ümidim FM Öğrenmişte Taktik Yayınlarmış

Aman Boynuzun Kulağımı Geçmesin Beni Yenme Ayıp Olur Tamam Ben Tacımı Sana Bıraktım Canım

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Vay Vay Benim Çerkeş Ümidim FM Öğrenmişte Taktik Yayınlarmış

Aman Boynuzun Kulağımı Geçmesin Beni Yenme Ayıp Olur Tamam Ben Tacımı Sana Bıraktım Canım
    Az biraz öğrendim abi sayende

Seni geçemeyiz galiba ya

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

fm 2011'den soğudum ama birgün heves eder açarsam taktiği kullanacağım.

umarım geri dönüş yapabilirim.
    (/s)

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    fm 2011'den soğudum ama birgün heves eder açarsam taktiği kullanacağım.

umarım geri dönüş yapabilirim.

FM'yi bu sene bi erken bırakan ben değilim demekkiSonuçları beklerim eğer kullanırsan

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Geri dönüşün için teşekkürler kanka

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

taktik çok güzele benzeiyor 2 yıl aradan snra başladım yeniden oyunu oynamaya mutlaka deneyip fikrimi beyan edicem..

neden erken bırakma oluyor ilk defa karşılaşmıyorum bununla 3 gün önce başladım oyunada herhangi bir açığı veya asorunumuvar fm2011 in

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by SCaRy_uA View Post
    taktik çok güzele benzeiyor 2 yıl aradan snra başladım yeniden oyunu oynamaya mutlaka deneyip fikrimi beyan edicem..

neden erken bırakma oluyor ilk defa karşılaşmıyorum bununla 3 gün önce başladım oyunada herhangi bir açığı veya asorunumuvar fm2011 in
    Denedikten sonra sonuçları muhakkak beklerim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by KaRaBükLü KraL View Post
    Denedikten sonra sonuçları muhakkak beklerim

valla hocam şuan deniyorum çok iyi gldi bana bu taktik yalnız ss almayı ve foruma yükklemeyi bilmediğim için atamadım

bu arada taktiğin sahibi olduğun için bi xsorum olucaktı amrl bölgelerinde ters ayaklı oyuncularmı olmalı yoksa düzmü

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by SCaRy_uA View Post
    valla hocam şuan deniyorum çok iyi gldi bana bu taktik yalnız ss almayı ve foruma yükklemeyi bilmediğim için atamadım

bu arada taktiğin sahibi olduğun için bi xsorum olucaktı amrl bölgelerinde ters ayaklı oyuncularmı olmalı yoksa düzmü
    Ters ayaklı olursa iyi olur içe kat edecek futbolcular olması lazım

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri