Öncelikle Herkese Merhabalar ;

2011'in son dönemlerindeyiz , Bu sene birçok kez taktik denedim fakat şu son yaptığım taktiği 4-5 senedir kullanıyorum ve başarıya fazlasıyla ulaşmış durumdayım.Geçen seneki Fm 2010 versiyonunda yine bir taktik yapmıştım çoğu kişinin hoşuna gitmişti umarım bundada kullanan arkadaş olursa işine yarayabilir.

Geçen seneki taktiğe ulaşmak için ; Tıklayınız.

Bu sene ise Murat ile ortak kariyerde tamamıyle kendi yaptığım bir taktiği kullanıyorum ve çok da güzel sonuçlara imza atıyorum.Tabiyki her takımda aynı sonucu verecek diye bir kaide yok fakat denemek isteyen olursa diye yayınlamak istedim.Ortak Kariyere de göz atıp daha ayrıntılı şekilde sonuçlara bakmak isteyenler olursa

Buyrun Ortak Kariyer Linki ; Tıklayınız.

Gelelim Taktiğimize ve Birkaç ufak ayrıntıya.Öncelikle mevkiler haricinde biraz bilgi aktarayım ;

Kaleci ; Orta seviyede bir kaleci her halukarda işinizi görecektir.Yeterki basit topları içeri almasın.

Sol - Sağ Bek ; Beklerimizin en kilit noktası hız ve hızlanma olmalı.

Stoperler ; Stoperlerden birini hızlı seçerseniz savunma arkasını kontrol edebilirsiniz.

Ön Libero ; Bu mevkideki oyuncumuz ise kesinlikle hırslı ve kesici biri olmalı.

Orta Alan ; Henüz tam olarak birini oturtamadım fakat ara pası iyi olursa efsane olur.

Sol - Sağ Açık ; İki oyuncumuzda Kanatlardan çok iyi gidebilmeli ve hız hızlanma özelliğine dikkat.

Forvetler ; İki isimde tamamıyle hızlı olmalı çünkü oyun tercihimiz hep ara pası.Bir forvetiniz güçlü olursa tadından yenmez.

Alınan Sonuçlardan birkaç ss vermem gerekirse ;

Hücumcu oyuncularımızın istatistikleri ;

Ligde attığımız gol sayısına dikkat ;

Aldığımız göze çarpan sonuçlar bunlar , Avrupa için yeterli kadro kalitesine sahip değiliz o yüzden Avrupa'da alınan bir başarı yok gruplardan çıkma , tur atlama gibi.Fakat Süper Lig için ideal bir taktik gözüyle bakıyorum şu ana kadar.Attığımız gol sayısı zaten ortada.

Taktiği indirmek isteyenler için ; Tıklayınız