1 ile 9 arası toplam 9 sonuç

Konu: Oyuncuların En İyi Görevleri [Program]

Default Oyuncuların En İyi Görevleri [Program]

Öncelikle belirteyim bu program hani oyuncuya tıklarız ya taktik ekranında ve o da bize o görev için en gerekli özellikleri verir.İşte en gerekli özellikleri bu orana tabi tutarak hazırladım bu programı.
    Mesela defans göbek savunma yı ele alalım.Bunun için oyun bize en gerekli özellikler olarak
    Kafa,Markaj,Top Kapma,Kararlar,Kararlılık,Konsantrasyon,Pozisyon Alma,Soğukkanlılık,Güç,Zıplama
    yı diyor bize oyun.Bizde bunları toplayıp ortalamasını aldırıp defansif göbek savunma kısmına yazdırıyoruz sayıyla.Yani bunların dışındaki özelliklerin hiçbir önemi yok GÖREV için.Sanırım anladık.

Yeni bir program ile karşınızdayım.Hiçkimse üşenip kullanmasa da ben yine yapayım dedim.En azından kendim kullanırım.
    Bu programda
    Tekniksel,Zihinsel,Fikiksel özellikleri giriyorsunuz siz.Tabi kaleci için kaleci özelliklerini de. Hesaplaya basınca oyuncunun görev ortalamalarına bakarak en iyi görevi hangisi olduğunu görüp oynatabilirsiniz.
    Mesela Ronaldoyu test ettim.

3 tane 17.1 oran var.Kanat destek,Kanat atak ve Fırsatçı Golcü atak(zaten başka bir seçenek yok fırsatçı golcü hep atak ).Bunlardan Kanat atak ve desteğin gerekli özellikleri aynı olarak gösterildiği için oyunda ondan aynı çıkacaktır her zaman.Buna benzer yine oyunda oyuncuya tıkladığımızda en gerekli özellikler ne ise ona göre yapıyoruz.

Kısa keserek linki vereyim:
    http://www.mediafire.com/?b58r2gozyo7bdk4 V2
    (V1 den farkı
    -Temizleye basınca artık 0 koymuyor,direkt içini boşaltıyor eski sayıların.Böylece her seferinde delete ile sıfırı silmek zorunda kalmıyoruz.
    -Tekniksel,Fiziksel,Zihinsel ve Kaleci özellikleri renklendirildi.
    -Artık aynı gereksinime sahip görevler tek bir görev gibi gösterildi ve yanında SA,SAD gibi isimlerle adlandırıldı.
    -SA:Savunma ve Atak aynı gereksinime sahip demek
    -SAD:Savunma,Atak,Destek aynı gereksinime sahip demek
    -Boyut 187 den 178 KB a düşürüldü.)
    İçinde Proje(VBciler için) ve oyuncularin_gorevi_v2.exe olarak 2 dosya var.Siz oyuncularin_gorevi_v2.exe yi çalıştıracaksınız.Projeyi geliştirmek isteyenler kodlara baksınlar diye diğerini de aynı rar içine koydum. Toplam 178 kb rahatsız etmez sanırım sizi.
    Kodları buraya yazmayacağım.(En azından ilk mesaja)Çünkü bazıları kodlardan korkuyor olabilir.
    Aslında ben bile sadece textlerle ilgil biliyorum vb yi o kadar. Bunu yaptığıma bakmayın.

Eski Sürümler:
    http://www.mediafire.com/?xxgsnwc2pdwsv5g v1
    Not:Size önerim pencere moduna geçip oyuncuların antrenman ekranına gelip bu programdaki değer girilecek yere kadar sola çekmeniz ve öyle taba basarak sırayla hızlıca yazmanız.
    Last edited by hexiles : 23.Eylül.2011 at 11:24

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Dostum yine güzel bi çalışma.Ellerine sağlık.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Güzel hazırlanmış gördüğüm kadarıyla , eline emeğine sağlık.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Aslında bu tür görevler falan da tam oyuncu komutlarını vermez.Çeşitli teoriler,matematiksel hesaplamalar falan varmış.3 tane toplam benim bildiğim hepsini paylaştım ama bunlardan hiçbiri kesin olarak oyuncuların nasıl komutta olması gerektiğini belirtmiyor.Mesela pas stilini hangi koşullara göre kaç puan vereceğimi kesin olarak bilemiyorum.Keşke bilsem. Bu görevler,diğer konudaki matematiksel teoriye göre hesaplamalar kesin bir bilgi verdirmiyor bize.Biz de kafamıza göre taktik hazırlıyoruz bazı maçlar sahada varlık gösteremeyen takım hiç olmadık rakiplere şut attırmıyor.Yani hani sürpriz olur futbolda tamam da yani güçlü rakipler en azından şut atar kaleye.Bazen hiç olmuyor.Anlayamadım gitti.Nannar hocam bazı bilgileri biliyor sanırım.Süper taktikler hazırlıyor.Oyunculara neye göre oyuncu komutu veriyor bilmiyorum ama en azındna bana yaptığı taktikler çok süperdi.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Nannar hoca farklı biri bu konuda biraz Bazı önemli noktaları bildiğine inanıyorum kendisinin.

Bu tarz programlarla belki çok iyi bir taktik oluşturamazsın ama iyi bir yönlendirici olacağı kesin.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2008
    Yer
    ankara

maşallah ronaldo da defans bile oynuyo keşke alabilsekde oynatsak defans dan alır gider atar valla şakaya gelmez ronaldo reis

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

çok sağlam iş teşekkürler.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

hocam linkler ölü bi el atıversen

Buna benzer bir çalışmada ben yapıyorum Daha gelişme aşamasında ama benzer yöntemi kullanıyoruz sanırım. Ben artı olarak mevki değerini de göze alıyorum daha gerçekçi sonuç çıkarması açısından. Hoş bu kadar basit değil tabii ki oyun motoru Amaç sadece hangi görevle oyuncudan maksimum verimi alabiliriz bunu anlamaya çalışmak
    Güzel çalışma, tebrik ederim.

Mesaj Yetkileri