Sayfa 2 / 23 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 686 sonuç

Konu: Oyuncu Profilleri

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

Quote Originally Posted by gorkem88 View Post
    Bana kalırsa CA'sı 170'in altında olmaması lazım. Ama bakalım kaç çıkacak. Şu an 3 yıldız.
    CA'sı olmazda PA'sı olabilir 170 üstü..ama sanmıyorum..net bir sayı verilmemiştir..-8 ya da -9 dur..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by malpince View Post
    Elmander´in çalışması 16 Emre´nin 13 diye bilgi aldım ve doğruysa müthiş yapmışlar böyle devam evde niye kahkaha attın diye sordular
    Hangi Emre'den bahsettiginize bagli. 10 yil onceki veya 3 yil onceki Emre icin evet, dusuk.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Hangi Emre'den bahsettiginize bagli. 10 yil onceki veya 3 yil onceki Emre icin evet, dusuk.
    geçen yılki Fenerbahçe maçlarını izlediğinizden emin misiniz? hiç öyle görünmüyorsunuz da...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben mi çok yüzeysel bakıyorum, yoksa Burak Yılmaz rezalet mi olmuş?

Nesil
    2003

geçen yılki Fenerbahçe maçlarını izlediğinizden emin misiniz? hiç öyle görünmüyorsunuz da...
    Valla gecen yil da izledim, 10 yil once de izledim, Italya'da da izledim, Ingiltere'de de izledim.

Emre'nin futbolu donusuyor. Saga sola surekli kosan, pres yapan Emre'nin yerinde daha cok zekasiyla oynayan, dogru yeri tutan bir Emre var artik.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Fietra 10 View Post
    CA'sı olmazda PA'sı olabilir 170 üstü..ama sanmıyorum..net bir sayı verilmemiştir..-8 ya da -9 dur..
    Bende PA'sını kastettim. 170 olurmu hiç CA'sı Dediğin gibi büyük ihtimal -9 ya da -8 dir.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Ben mi çok yüzeysel bakıyorum, yoksa Burak Yılmaz rezalet mi olmuş?
    rezalet değil hatta mental ve fiziksel olarak lig üstü sadece teknik bakımdan çok vasat görünüyor ama 4 maç 7 gol bu başlangıç beklemiyordu araştırmacı da heralde

Valla gecen yil da izledim, 10 yil once de izledim, Italya'da da izledim, Ingiltere'de de izledim.

Emre'nin futbolu donusuyor. Saga sola surekli kosan, pres yapan Emre'nin yerinde daha cok zekasiyla oynayan, dogru yeri tutan bir Emre var artik.
    Fenerbahçenin Kadıköyde nasıl baskılı oynadığını hatırlıyor musunuz? Başrollerde Emre ve Mehmet vardı... Fenerbahçe - Trabzon maçını izlediniz heralde, o maçı hatırlayın. ortasahayı geçemedi trabzon

Ayrıca 2-3 ay önce Fenerbahçe koçu (şimdi değil) Zafer Önder Özen Emre için "Anticipation özelliği dünyada sayılı oyunculardan biri" demişti ama oyunda 15...Demekki Fenerbahçenin eski koçu futbolu fazla bilmiyor...

Nesil
    2003

rezalet değil hatta mental ve fiziksel olarak lig üstü sadece teknik bakımdan çok vasat görünüyor ama 4 maç 7 gol bu başlangıç beklemiyordu araştırmacı da heralde
    Bence bitiriciliginde bir yukselme olabilir. Oyunda Burak gayet tehlikeli bir forvet cunku hem topsuz oyunu hem de fizigi buna cok musait.

Her sey teknik ozellik degil. Oyle olsa Hakan Sukur efsane olmaz, Semih Senturk Turkiye'nin en iyi forveti olurdu.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Emre'nin profili gayet net olmuş bence.Sadece aşağıdaki oyuncularla karışılaştırmak bile bunu gösteriyor diye düşünüyorum.

eto'o bitmiş.

Nesil
    2003

Fenerbahçenin Kadıköyde nasıl baskılı oynadığını hatırlıyor musunuz? Başrollerde Emre ve Mehmet vardı... Fenerbahçe - Trabzon maçını izlediniz heralde, o maçı hatırlayın. ortasahayı geçemedi trabzon
    Bir mac mi ornek? Peki soyle diyelim. EPL'de ortalama bir orta saha oyuncusu 90 dakika basina 12 km civarinda mesafe kat ediyor. Emre bu konuda ne durumda acaba?

Turkiye geneline bakarsaniz (tabii oyun cikinca), Emre'nin work rate olarak ne zayif, ne de cok ust duzey oldugunu gorursunuz. Ligimizde 6-7-8 almis orta sahalar da var.

Ayrıca 2-3 ay önce Fenerbahçe koçu (şimdi değil) Zafer Önder Özen Emre için "Anticipation özelliği dünyada sayılı oyunculardan biri" demişti ama oyunda 15...Demekki Fenerbahçenin eski koçu futbolu fazla bilmiyor...
    Bahsettigim donusum bu iste. Anticipation 1-2 puan yukselebilir bence de, hatta yanilmiyorsam arastirma doneminde hiz/cabukluk ve work rate'in dusurulup anticipation ve positioning'in yukselmesi gerektigini yazmistim yorum olarak.

Bu arada Emre Sahin'e selam soyle. Kufur etmek yakismaz ona. Karsilikli diyalog yapmayi biliyorsa, gelsin tartisalim.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Abartmayalım ya kolaysa siz yapın o özellikleri vermek çok kolay bir iş değil çoğunu doğru yapıyorlar şükretmek lazım...

Bir mac mi ornek? Peki soyle diyelim. EPL'de ortalama bir orta saha oyuncusu 90 dakika basina 12 km civarinda mesafe kat ediyor. Emre bu konuda ne durumda acaba?

Turkiye geneline bakarsaniz (tabii oyun cikinca), Emre'nin work rate olarak ne zayif, ne de cok ust duzey oldugunu gorursunuz. Ligimizde 6-7-8 almis orta sahalar da var.
    öncelikle emre geçen yıl ligde 2268 dakika görev yapmış. bunu 90a böldüm. çıkan maç sayısını da geçen yıl koştuğu km sayısı olan 259a böldüm. 10.36 çıktı sonuç. yani o kadar da az değil 12den. ki elmanderinki bile 16.
    alt kısım hakkında yorum yapmıyorum. önceden baktığınız yerde size cevap veriyor. siz oradan okuyabilirsiniz

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Ardayla Alexin profillerini beğendim olması gerektiği gibi ancak Gökhan Gönülün pozisyon alma ve markaj özelliği düşük olmuş ve Burak Yılmazın geçen seneden farkı yok bence hayal kırıklığı olmuş

Tamam eyvallah diyelim ben anlamıyorum futboldan siz anlıyorsunuz diyelim artık Emre zekasıyla oynayan doğru yeri tutan bir oyuncu olsun Anticipation 15 Positioning 13.Hani nerede o artık zekasıyla oynayan doğru yer tutan Emre??

Del Piero_10 Misafir

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Tamam eyvallah diyelim ben anlamıyorum futboldan siz anlıyorsunuz diyelim artık Emre zekasıyla oynayan doğru yeri tutan bir oyuncu olsun Anticipation 15 Positioning 13.Hani nerede o artık zekasıyla oynayan doğru yer tutan Emre??
    Diğer liglere göz attıysan oyunun genelinde özellikler düşürülmüş. Volkan Demirel gibi bazı oyuncularımız fazla bile iyi olmuş.

Quote Originally Posted by Del Piero_10 View Post
    Diğer liglere göz attıysan oyunun genelinde özellikler düşürülmüş. Volkan Demirel gibi bazı oyuncularımız fazla bile iyi olmuş.
    Şu an hala indiriyorum profiller hakkındaki bilgim bu konuda verilen ss ler dahilinde sadece ben sadece Emre'nin work ratesi 13 ken Elmander'in 16 olmasına itiraz eden birine araştırma görevlisinin verdiği cevabı ve bu cevabı oyuna yansıtmadığını gördüğüm için sordum yoksa profiller konusunda şu anlık derin bir bilgim yok ama dediğiniz gibi bir düşürülme varsa Elmander'in work ratesi nasıl 16 olmuş onuda sorgulamak lazım düşürülmeseydi galiba 20 olurdu.

Nesil
    2003

öncelikle emre geçen yıl ligde 2268 dakika görev yapmış. bunu 90a böldüm. çıkan maç sayısını da geçen yıl koştuğu km sayısı olan 259a böldüm. 10.36 çıktı sonuç. yani o kadar da az değil 12den. ki elmanderinki bile 16.
    alt kısım hakkında yorum yapmıyorum. önceden baktığınız yerde size cevap veriyor. siz oradan okuyabilirsiniz
    EPL'ye gore ortalama bir oyuncunun altinda. EPL'de ortalama bir orta saha'nin work rate degeri 15. Yani 13 pek de olay cikartilacak bir deger degil, ozellikle 90 dakikada 1.5km daha az mesafe kat ettigi goz onunde bulundurulursa. Yaniliyormuyum?

Elmander'e gelince. Bildigin gibi yeni transfer olan oyunculari, cok bariz hatalar olmadigi surece, degistirmiyoruz. Elmander'de bariz hatasi oldugunu dusunmedigimiz oyunculardan bir tanesiydi. EPL'de forvetlerin mesafe kat etme ortalamasi 10 km civarinda (forvetler, kaleciler ve stoperler'den sonra genelde en az mesafe kat eden oyunculardir).

Elmander geldiginden beri bizim ligimizde 12km'nin altina dusmedi takip ettigim kadariyla. 16 da bu nedenle pek yanlis gorunmuyor bana. Zaten kendisinin her kaptirilan toptan sonra ne kadar cabuk pres yaptigina biraz dikkat etmek yeterli, bu degeri yadirgamamak icin. Kendisi de zaten Ingiltere'deki en caliskan forvetlerinen birisi olarak tanimlaniyordu. Gecen sezonun sonuna dogru Bolton orta saha oyuncularinin sakatligi nedeniyle sorun yasarken, orta sahaya yerlestirdikleri oyuncu, caliskanligi nedeniyle, Elmander'di.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Emre'nin profilinde 3 eksik gördüm Konsantrasyon,pozisyon alma ve tackling.

Emre savaşan top kapan,oyunun içinde olan ve iyi yer tutan bir futbolcu,top kapması 15 olsa ideal olacakmış.Diğer 2 özelliğide 16 olması yeterli olurdu.

EPL'ye gore ortalama bir oyuncunun altinda. EPL'de ortalama bir orta saha'nin work rate degeri 15. Yani 13 pek de olay cikartilacak bir deger degil, ozellikle 90 dakikada 1.5km daha az mesafe kat ettigi goz onunde bulundurulursa. Yaniliyormuyum?

Elmander'e gelince. Bildigin gibi yeni transfer olan oyunculari, cok bariz hatalar olmadigi surece, degistirmiyoruz. Elmander'de bariz hatasi oldugunu dusunmedigimiz oyunculardan bir tanesiydi. EPL'de forvetlerin mesafe kat etme ortalamasi 10 km civarinda (forvetler, kaleciler ve stoperler'den sonra genelde en az mesafe kat eden oyunculardir).

Elmander geldiginden beri bizim ligimizde 12km'nin altina dusmedi takip ettigim kadariyla. 16 da bu nedenle pek yanlis gorunmuyor bana. Zaten kendisinin her kaptirilan toptan sonra ne kadar cabuk pres yaptigina biraz dikkat etmek yeterli, bu degeri yadirgamamak icin. Kendisi de zaten Ingiltere'deki en caliskan forvetlerinen birisi olarak tanimlaniyordu. Gecen sezonun sonuna dogru Bolton orta saha oyuncularinin sakatligi nedeniyle sorun yasarken, orta sahaya yerlestirdikleri oyuncu, caliskanligi nedeniyle, Elmander'di.
    Özer her maç 13 km koşuyor onun neden Work Rate´i 10 civarıydı geçen yıl? bildiğim kadarıyla da özellikler değerlendirilirken defans-forvet diye ayrılmıyor...

bu kısmı direk alıntı yapıyorum başka forumdaki bir kişinin görüşü olarak:

Topuz geçen yıl 34 maçta da 90 dakika oynayıp ligin en çok koşan oyuncusuydu...Onunki neden düşüktü???
    Caner´i kaç yapmışsınız?
    Dia´nın hızı yine 16-17 mi ...Hani şu dünyanın en hızlı oyuncularından biri olan Dia...

Nesil
    2003

Ligimizde ortalama bir orta saha oyuncusunun sezileri 12. EPL'de 13.6.

Ligimizde ortalama bir orta saha oyuncusunun pozisyon almasi 11.2. EPL'de 12.4.

15 ve 13 o kadar da kotu gorunmuyor sanki.

Emre'ye itiraz eden arkadaslara rica. Emre'yi yansittigini dusundugunuz profili bir yaziverin ve ben de size kafanizdaki Emre'nin dunyada hangi oyuncu ile ayni seviyede oldugunu soyleyeyim.

Gecen yil bir arkadasin yazdigi profile gore Emre 170 CA'li ve Xavi, Fabregas ve Lampard'dan sonra dunyanin en iyi 4. orta sahasi olmaliydi.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Konsantrasyon, pozisyon alma ve top kapma dediğin gibi olsa Emre'den daha iyi savunma yapabilen Yaya Toure, Lucas Leiva ve Meireles'ten daha iyi bir profile sahip olurdu.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2003

Özer her maç 13 km koşuyor onun neden Work Rate´i 10 civarıydı geçen yıl? bildiğim kadarıyla da özellikler değerlendirilirken defans-forvet diye ayrılmıyor...

bu kısmı direk alıntı yapıyorum başka forumdaki bir kişinin görüşü olarak:

Topuz geçen yıl 34 maçta da 90 dakika oynayıp ligin en çok koşan oyuncusuydu...Onunki neden düşüktü???
    Caner´i kaç yapmışsınız?
    Dia´nın hızı yine 16-17 mi ...Hani şu dünyanın en hızlı oyuncularından biri olan Dia...
    Ozer bir mac 13 km kosunca, her mac 13 km deniliyor. O zaman soyledigimi, tekrar soyleyeyim. Bu mesafe kat etmenin cok iyi bir istatistik oldugunu dusunmuyorum cunku bu rakamlar hem oynanan maclarin temposuna bagli, hem de yuksek hizda yuruyen bir kisi hic zorlanmadan 90 dakikada 10km yuruyebilir. Biliyorum cunku her gun 10 km yuruyorum.

Topuz, Caner ve Dia icin oyunun cikmasini beklemeniz gerekli maalesef.

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

yahu Dia kaç bilmiyorum ama 17 ise yeter be kardeşim daha ne arıyosunuz dünyanın en hızlılarından biri derken ? 19-20 demek dünyanın en iyileri demektir ki zannetmiyorum hız konusunda Dia'nın en iyi 10 kanat oyuncusu arasına gireceğine..

Nesil
    2003

yahu Dia kaç bilmiyorum ama 17 ise yeter be kardeşim daha ne arıyosunuz dünyanın en hızlılarından biri derken ? 19-20 demek dünyanın en iyileri demektir ki zannetmiyorum hız konusunda Dia'nın en iyi 10 kanat oyuncusu arasına gireceğine..
    19-20 dunyanin en iyileri degil, gelmis gecmis en iyileri arasinda demek bu arada.

Ligimizde ortalama bir orta saha oyuncusunun sezileri 12. EPL'de 13.6.

Ligimizde ortalama bir orta saha oyuncusunun pozisyon almasi 11.2. EPL'de 12.4.

15 ve 13 o kadar da kotu gorunmuyor sanki.

Emre'ye itiraz eden arkadaslara rica. Emre'yi yansittigini dusundugunuz profili bir yaziverin ve ben de size kafanizdaki Emre'nin dunyada hangi oyuncu ile ayni seviyede oldugunu soyleyeyim.

Gecen yil bir arkadasin yazdigi profile gore Emre 170 CA'li ve Xavi, Fabregas ve Lampard'dan sonra dunyanin en iyi 4. orta sahasi olmaliydi.

Yani diyorsun ki isterse Cristiano Ronaldo Messi gelsin bu ülkeye ligin ortalaması bu civarlarda olduğu için onunkilerde düşük olur.Emre bu ligde oynayabilir fakat dünyada top class sınıfın bir alt seviyesinde olan kulüplerde oynayabilecek bir futbolcudur Arda gibi Volkan gibi.Sırf Türkiye'de oynuyor diye ortalamaya yakın değerler vermeyi mantığım almıyor.

Ben sana kabaca Emre'de eksik gördüğüm yerleri söyleyim.Tackling 14,Positioning 14,Work rate 17 olsa sanıyorum kimse Emre'nin profiline bir şey demezdi ama tackling 13 positioning 13 work rate 13 olunca Emre dediğin gibi Türkiye'de ortalama bir orta saha gibi gözüküyor oyunda.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    Konsantrasyon, pozisyon alma ve top kapma dediğin gibi olsa Emre'den daha iyi savunma yapabilen Yaya Toure, Lucas Leiva ve Meireles'ten daha iyi bir profile sahip olurdu.
    Ne alaka yahu bir kere saydığın Yayanın fiziksel özelliği Emrenin fiziksel olarak profildeki konumu ortada 2 sini kıyaslayamassın.Lucasın öyle çok iyi bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum ortalama bir oyuncu keza Meireleste yeni çıkışa geçmiş biri 3 özelliğinin artmasıyla Yaya Tourelerle kıyaslanacak kadar iyi olacağını düşünmüyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Necip Uysal'ın profilinin SS'ini koyabilecek var mı?

sercanın fm 2011deki hız hızlnaması hakında ne düşünüyorsunuz ya da sabrinin... dia ikisinden de hızlı değil mi sonuçta? sercan 18-19du yanılmıyorsam, sabri da 16-18 dia ikisinden de hızlı kesin olarak...

Nesil
    2003

Yani diyorsun ki isterse Cristiano Ronaldo Messi gelsin bu ülkeye ligin ortalaması bu civarlarda olduğu için onunkilerde düşük olur.Emre bu ligde oynayabilir fakat dünyada top class sınıfın bir alt seviyesinde olan kulüplerde oynayabilecek bir futbolcudur Arda gibi Volkan gibi.Sırf Türkiye'de oynuyor diye ortalamaya yakın değerler vermeyi mantığım almıyor.

Ben sana kabaca Emre'de eksik gördüğüm yerleri söyleyim.Tackling 14,Positioning 14,Work rate 17 olsa sanıyorum kimse Emre'nin profiline bir şey demezdi ama tackling 13 positioning 13 work rate 13 olunca Emre dediğin gibi Türkiye'de ortalama bir orta saha gibi gözüküyor oyunda.
    Emre ortalama bir orta saha olsa teknigi, kararlari, vizyonu, soguk kanliligi, paslari ve sezileri mevcut seviyelerinde olmazdi.

Teknik ortalama: Ingiltere ve Ispanya'da 14, Turkiye'de 13.5. Emre'nin 17

Kararlar: Ingiltere ve Ispanya'da 13. Turkiye'de 12. Emre'nin 16

Soguk Kanlilik: Ingiltere ve Ispanya'da 14. Turkiye'de 12.5. Emre'nin 15

Paslar: Ingiltere ve Ispanya'da 14.5. Turkiye'de 14. Emre'nin 15

Seziler: Ingiltere ve Ispanya'da 14 ve 13. Turkiye'de 12. Emre'nin 15.

Ortalama demek biraz haksizlik degil mi? Emre'yi ozel yapan bu ozellikleri degil, bunlar dussun ve, atiyorum Mehmet Topuz gibi kafasini pek kullanmayan, caliskan bir orta saha oyuncusu olsun diyorsaniz kesinlikle katilmayacagimi belirtmek isterim.

Soyle diyeyim. 17 work rate sahibi bir orta sahayi, butun orta sahanin savunmasini kontrol edebilen, yaninda herhangi bir yardimciya ihtiyaci olmayan bir orta saha olarak dusunebilirsiniz. Emre boyle bir oyuncu degil. Christian ile beraber orta sahayi kontrol etme konusunda sorun yasadigi icin de Dia/Stoch kanatlari yerine sag kanatta mucadele gucu yuksek bir Mehmet Topuz oynuyor.

Her oyuncunun kuvvetli yonleri var, zayif yonleri var ve ortalama yonleri var. Emre'nin kuvvetli yonu de bence geriden oyun kurmasi. Savunmada bozuculugu degil. En azindan bir Hurriyet degil bu konuda. Emre'yi 17 yaparsak, Hurriyet'in banko 20 olmasi gerekir. Ama Hurriyet o seviyede degil bence. Emre mevcut profili ile pekala ust seviyede bir takimda bile oynayabilir. Bakin Paul Scholes nasil oynadi taa 30'lu yaslarinin sonuna kadar. Mucadelesi nedeniyle degil, oyun bilgisi nedeniyle oynadi.

Sayfa 2 / 23 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri