Sayfa 3 / 23 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 686 sonuç

Konu: Oyuncu Profilleri

ardanın tackling 12 emrenin 13... hangisi yanlış?

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

Quote Originally Posted by malpince View Post
    sercanın fm 2011deki hız hızlnaması hakında ne düşünüyorsunuz ya da sabrinin... dia ikisinden de hızlı değil mi sonuçta? sercan 18-19du yanılmıyorsam, sabri da 16-18 dia ikisinden de hızlı kesin olarak...
    bilmiyorum Sercan ile Sabri'nin hızlarını..takımım hariç çok incelemem diğer oyuncuları..Eger dediğin gibi ise yanlış yapılmış bir yanlış yapıldı diye bunun devam ettirilmesi midir dogru olan ? bence değil..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Ne alaka yahu bir kere saydığın Yayanın fiziksel özelliği Emrenin fiziksel olarak profildeki konumu ortada 2 sini kıyaslayamassın.Lucasın öyle çok iyi bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum ortalama bir oyuncu keza Meireleste yeni çıkışa geçmiş biri 3 özelliğinin artmasıyla Yaya Tourelerle kıyaslanacak kadar iyi olacağını düşünmüyorum.
    Benim orada demek istediğim daha iyi bir oyuncu olurdu değil.Eğer Yaya'ya tackling olarak 14 verilmişse Emre için verilen 13 normal.Emre gibi oyunu iki yönüyle de oynayan biri değil Yaya, daha çok gücüyle sahada kalan bir oyuncu.

Leiva'yı sen beğenmiyor olabilirsin ama futbol dünyasında geçen seneki yükselen performansıyla gayette beğenilen bir futbolcu. Meireles'te aynı şekilde.Zaten Emre'nin profili Meireles ile hemen hemen aynı çoğu yerde de üstün.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2003

ardanın tackling 12 emrenin 13... hangisi yanlış?
    Ikisi de degil. Hatta bence Arda'nin toplara mudahaleleri Emre'den daha temiz. Ozellikle Atletico Madrid'de kayarak kaptigi toplari gorunce bu ozelligin dusuk bile olabilecegini dusunuyorum. Tabii orada savunmada biraz daha ozverili Arda. Turkiye'de savunmaya geri donmez olmustu.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by Fietra 10 View Post
    bilmiyorum Sercan ile Sabri'nin hızlarını..takımım hariç çok incelemem diğer oyuncuları..Eger dediğin gibi ise yanlış yapılmış bir yanlış yapıldı diye bunun devam ettirilmesi midir dogru olan ? bence değil..
    Bizi çıldırtanda Sercanın 19 19 olan hız/hızlanmasına karşılık Dianın 17 17 olmasıydı ondan hep tartışıldı bu.

Biz Diaya 19 19 isteyince dünyanın gelmiş geçmiş en iyilerinden olur denip smiley konuyor ama nedense Sercan öyle olunca onun özelliği o deniyor,çok ilginç Dianın özelliği ne acaba ?

İyi araştırmacı olmanın özelliği kötü yanlarını bulmak iyi yanlarını abartmak değil yazılmış ama Bursaspor araştırmacısı 19 yaparak fazla uçmuş ve ses çıkarılmamış inş bu sene değişmiştir.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Emre ortalama bir orta saha olsa teknigi, kararlari, vizyonu, soguk kanliligi, paslari ve sezileri mevcut seviyelerinde olmazdi.

Teknik ortalama: Ingiltere ve Ispanya'da 14, Turkiye'de 13.5. Emre'nin 17

Kararlar: Ingiltere ve Ispanya'da 13. Turkiye'de 12. Emre'nin 16

Soguk Kanlilik: Ingiltere ve Ispanya'da 14. Turkiye'de 12.5. Emre'nin 15

Paslar: Ingiltere ve Ispanya'da 14.5. Turkiye'de 14. Emre'nin 15

Seziler: Ingiltere ve Ispanya'da 14 ve 13. Turkiye'de 12. Emre'nin 15.

Ortalama demek biraz haksizlik degil mi? Emre'yi ozel yapan bu ozellikleri degil, bunlar dussun ve, atiyorum Mehmet Topuz gibi kafasini pek kullanmayan, caliskan bir orta saha oyuncusu olsun diyorsaniz kesinlikle katilmayacagimi belirtmek isterim.

Soyle diyeyim. 17 work rate sahibi bir orta sahayi, butun orta sahanin savunmasini kontrol edebilen, yaninda herhangi bir yardimciya ihtiyaci olmayan bir orta saha olarak dusunebilirsiniz. Emre boyle bir oyuncu degil. Christian ile beraber orta sahayi kontrol etme konusunda sorun yasadigi icin de Dia/Stoch kanatlari yerine sag kanatta mucadele gucu yuksek bir Mehmet Topuz oynuyor.

Her oyuncunun kuvvetli yonleri var, zayif yonleri var ve ortalama yonleri var. Emre'nin kuvvetli yonu de bence geriden oyun kurmasi. Savunmada bozuculugu degil. En azindan bir Hurriyet degil bu konuda. Emre'yi 17 yaparsak, Hurriyet'in banko 20 olmasi gerekir. Ama Hurriyet o seviyede degil bence. Emre mevcut profili ile pekala ust seviyede bir takimda bile oynayabilir. Bakin Paul Scholes nasil oynadi taa 30'lu yaslarinin sonuna kadar. Mucadelesi nedeniyle degil, oyun bilgisi nedeniyle oynadi.

Dediklerine katılmakla beraber work rate özelliğini ben top rakipteyken yaptığı pres topun peşinden koşma olarak algıladığım için 13 çok düşük geliyor bana Emre'nin bence en önemli özelliği rakip takım sahasından çıkıp atak olgunlaştırmaya başlarken yaptığı o şok pres ile kazandığı toplar yada kazanamasa bile rakip takımın hızlı atağını engelleyip savunmanın yerini almasına zaman kazandırmasıdır.Bunlarda oyunda work rate özelliğine bağlı olaylar diye biliyorum.Tabi ki Emre geriden oyun kurması için gereken yeteneklere de sahiptir ama bu yetenekler var diye saydığım özelliklerinin düşük olması gerekmez sanırım.Dediğin gibi work rate savunmayı tek başına kontrol etme özelliğine sahip olmayıda etkiiliyorsa 17 olmayabilir haklısın ama 13 yinede az.

Mesela Yobo'nunda tackling i bence fazla olmuş.Yobo daha çok pozisyon bilgisi ve sezme kabiliyetiyle top oyuncuya gelmeden araya giren bir oyuncu top rakipteyken o kadar iyi bir top kapma becerisi yok izlediğim kadarıyla.Bunlar olacak tabi ki fakat Emre gibi bir oyuncuya Arda kadar bir tackling ve Arda kadar work rate verilirse tepki gelmesi normaldir.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Emre'nin anticipation artışını mantıklı buluyorum, notlarıma ekledim.
    Geçen sene araştırma alanında bu sene eleştiren arkadaşlar bu konuyu hiç not etmemişler. Lütfen görüşlerinizi daha önceden belirtin. Şu an daha önce söyledik gibi bir ifade görmek hoş olmaz, çünkü daha önce belirtmediniz.

Emre'nin fiziği eskisi gibi değil. Eskiden sık sık (Inter, Newcastle demiyorum, Gs maçları özetlerini bile bulsanız kafi) zone pres yapardı, şimdi o sayı azaldı. Gerçekten ihtiyaç varsa çok az sayıda yapıyor, ön alana takımın tamamı ileri çıkmadan en ön alana kadar prese çıkmıyor. Bu sayede Aragones döneminde 60'larda pili biten Emre'nin kondüsyonu, 70-75lere kadar çıktı sezon başını iyi de geçirince. Eskisi kadar sık sık sakatlanmadığı için de daha diri duruyor ama üstüste maç oynadıkça çabuk yıpranıyor. Dolayısı ile eski temposu yok, topla paslı çıkıyor, fazla dribbling kullanmıyor. Çok gerekirse çeviklik ile bir rakibi geçip fazla riske etmeden pasla çıkıyor. Work rate'in yüksek olması doğru olmadığı gibi, yüksek değere çıkarırsanız dahi pres görevi verilirse Stamina ve Natural Fitness'ı bir nebze düşük olacak bir Emre için oyundan çabuk kopması anlamına gelir, ki bunu Aykut Kocaman da istemezdi zaten.

Sadece Fenerbahçe'yi konuşurum. Elbette küçük eksiklikler olma ihtimali her zaman var, test aşamasında da kapatmaya çalıştık. Bunu uygun bir dil ile söylersiniz görüşünüzü belki kazandırabilirsiniz. Kimse kimseye futbol bilmiyor demesin sakın, bu çok ayıp. Tartışmak görüş ile olur, hiçkimse yarışmıyor burada. Üstünlük kanıtlamak gibi bir hedefiniz olmamalı.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Dediklerine katılmakla beraber work rate özelliğini ben top rakipteyken yaptığı pres topun peşinden koşma olarak algıladığım için 13 çok düşük geliyor bana Emre'nin bence en önemli özelliği rakip takım sahasından çıkıp atak olgunlaştırmaya başlarken yaptığı o şok pres ile kazandığı toplar yada kazanamasa bile rakip takımın hızlı atağını engelleyip savunmanın yerini almasına zaman kazandırmasıdır.Bunlarda oyunda work rate özelliğine bağlı olaylar diye biliyorum.Tabi ki Emre geriden oyun kurması için gereken yeteneklere de sahiptir ama bu yetenekler var diye saydığım özelliklerinin düşük olması gerekmez sanırım.Dediğin gibi work rate savunmayı tek başına kontrol etme özelliğine sahip olmayıda etkiiliyorsa 17 olmayabilir haklısın ama 13 yinede az.

Mesela Yobo'nunda tackling i bence fazla olmuş.Yobo daha çok pozisyon bilgisi ve sezme kabiliyetiyle top oyuncuya gelmeden araya giren bir oyuncu top rakipteyken o kadar iyi bir top kapma becerisi yok izlediğim kadarıyla.Bunlar olacak tabi ki fakat Emre gibi bir oyuncuya Arda kadar bir tackling ve Arda kadar work rate verilirse tepki gelmesi normaldir.
    Dogru, bu Emre'nin onemli bir ozelligi. Ama o sok presi 10 yil once her mac 7-8defa yaparken, simdi her mac 2 defa belki yapiyor.

Arda/Emre karsilastirmasinda ve sok pres konusunda yaptigin yoruma esasinda bir anlam kazandiracak olan bence iki oyuncu arasindaki determination degerinin farki. Emre kararli, mucadeleci bir oyuncu. Arda ise Emre kadar ozveriyi gostermiyor. Bu nedenle de Emre'nin determination 17 iken, Arda'nin 12.

Yobo konusunda yorumun bence mantikli. Acikcasi Ingiltere'ye geri donecek gibi gorundugu icin cok koklu degisiklik yapmak da istemedik profilinde cunku Ingilizlerin profili oldukca ucuk bir profildi ve Yobo'yu pek de yansitmiyordu bence. Artik ilerleyen zamanlarda cikabilecek yamalarda tekrar dusunecegiz.

Nesil
    2003

...
    Bu arada umarim iletebilirsin. Emre kardes Gokhan Gonul icin bir profil yapmis, gozume carpti.

Ozellik degerlerine hic girmeyecegim cunku bence pek girilecek yani yok.

Sadece sunu soyleyecegim. Bu ozelliklerle Gokhan Gonul dunyanin en iyi sag beki olur ve Daniel Alves'i Barcelona'da yedek birakir. Eger oyunda Gokhan'in ilk 1 ay icinde Fenerbahce'den transfer olmasini ve tartismasiz dunyanin en iyi sag beki olarak yil sonunda oduller almasini istiyorsaniz, bu tip bir profili kendi oyununuzda yapabilirsiniz. Ama CA'yi 175 yapmayi ihmal etmeyin yoksa ozellikler bu yapilan seviyede olmaz, duser.

Tabii siz Barcelona scoutlarindan daha iyi bilirsiniz ama Daniel Alves'i 50-60 milyon Euro'ya satip, Gokhan'i 15 milyon Euro'ya almayan Barcelona scoutlari buyuk bir hata yapmistir herhalde(!) Emre ile ilgili goruslerin de bu sekilde olacagini tahmin ediyorum acikcasi. Leman'da karikatur okuma ihtiyacini giderir sadece yapacagi bir profil.

Dogru, bu Emre'nin onemli bir ozelligi. Ama o sok presi 10 yil once her mac 7-8defa yaparken, simdi her mac 2 defa belki yapiyor.

Arda/Emre karsilastirmasinda ve sok pres konusunda yaptigin yoruma esasinda bir anlam kazandiracak olan bence iki oyuncu arasindaki determination degerinin farki. Emre kararli, mucadeleci bir oyuncu. Arda ise Emre kadar ozveriyi gostermiyor. Bu nedenle de Emre'nin determination 17 iken, Arda'nin 12.

Yobo konusunda yorumun bence mantikli. Acikcasi Ingiltere'ye geri donecek gibi gorundugu icin cok koklu degisiklik yapmak da istemedik profilinde cunku Ingilizlerin profili oldukca ucuk bir profildi ve Yobo'yu pek de yansitmiyordu bence. Artik ilerleyen zamanlarda cikabilecek yamalarda tekrar dusunecegiz.

Kendin söyledin bak Emre Arda'dan daha mücadeleci bir oyuncu diye ikisinin work rate özelliğinin aynı olması bu yüzden yanlış işte.Demişsin ki Emre 10 yıl önce daha çok yapıyordu o şok presi o yüzden bu özellikler normal.Peki Emre'nin geçen sene hiç kırmızı kart görmemesine ve sadece 7 sarı kart görmesine rağmen aggression neden hala 17 yada neden oyunda her 3 maçta bir Emre cezalı duruma düşüyor?Demek ki Emre artık bir 5 sene öncesinden daha sakin daha az kartlık müdahele yapıyor.Bence Emre'nin aggression özelliğinin 17 olması normal ama sen bundan önceki senelerle şimdiyi karşılaştırıp özelliklerindeki değişiklikleri buna göre değerlendiriyorsan aggression özelliğininde düşmesi lazımdı buna göre.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Kendin söyledin bak Emre Arda'dan daha mücadeleci bir oyuncu diye ikisinin work rate özelliğinin aynı olması bu yüzden yanlış işte.Demişsin ki Emre 10 yıl önce daha çok yapıyordu o şok presi o yüzden bu özellikler normal.Peki Emre'nin geçen sene hiç kırmızı kart görmemesine ve sadece 7 sarı kart görmesine rağmen aggression neden hala 17 yada neden oyunda her 3 maçta bir Emre cezalı duruma düşüyor?Demek ki Emre artık bir 5 sene öncesinden daha sakin daha az kartlık müdahele yapıyor.Bence Emre'nin aggression özelliğinin 17 olması normal ama sen bundan önceki senelerle şimdiyi karşılaştırıp özelliklerindeki değişiklikleri buna göre değerlendiriyorsan aggression özelliğininde düşmesi lazımdı buna göre.
    Aggression topa agresiflik, kendi bölgesi dışında topa ne kadar agresif takip yapacağı ile ilgili. Zone pres tanımına en uyan şeyi tartışıyoruz şu an yalnız. Bunu sık sık yapması da pres yapması demek, work rate olarak pres temposu belirleniyor.

Emre'nin Dirtness yüksektir (Kart görmesine en etken şey budur zaten onun profilinde). Çünkü Emre sürekli itiraz eden, maalesef gereksiz sert tartışan, kendini tutamayan bir oyuncu. Zaten kendisi de motivasyonunu bu oyun dışı agresiflikten aldığını ama kişisel hayatında çok sakin biri olduğunu söylemişti.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Ben GG77 nin şu profilinin abartı olduğunu düşünürken 20 lerin havada uçuştuğu profil istemek tabir-i caizse delilik olur.

Öte yandan Baros'un özelliklerinin düşmesi gayet yerinde olmuş.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Dia yla Sercan i karşılaştırmadan edemiyorum hız hızlanmaları belli mı
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2003

Ozveriden bahsediyordum orada. Daha ozverili oyuncu, ozelliklerini daha iyi kullanir, degil mi?

Aggression konusunda Abooo yazmis zaten. Aggression duserse, bence Emre'nin en onemli ozelliklerinden biri olan topa agresifligi ortadan kalkar.

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Agression topa agresiflik, kendi bölgesi dışında topa ne kadar agresif takip yapacağı ile ilgili. Zone pres tanımına en uyan şeyi tartışıyoruz şu an yalnız. Bunu sık sık yapması da pres yapması demek, work rate olarak pres temposu belirleniyor.

Emre'nin Dirtness yüksektir (Kart görmesine en etken şey budur zaten onun profilinde). Çünkü Emre sürekli itiraz eden, maalesef gereksiz sert tartışan, kendini tutamayan bir oyuncu. Zaten kendisi de motivasyonunu bu oyun dışı agresiflikten aldığını ama kişisel hayatında çok sakin biri olduğunu söylemişti.
    Ben hangi özelliklerin oyun içinde nasıl komutlar verdiğini eksik biliyormuşum özür dilerim.Peki yukarıda verdiğim istatistikler göz önüne alınarak dirtness özelliği düşürüldü mü?Emre FM12'de FM11'de olduğu gibi en az 15 sarı 4 kırmızı kartla mı sezonu kapatacak yoksa en fazla 10 sarı 2 kırmızı kartla mı?Ben Emre'nin bu özelliğini tartışmıyorum kesinlikle bende biliyorum doğrusunun bu olduğunu fakat bana work rate özelliği 13 nasıl olur dediğimde eskiden bir maçta 10 kez şok pres yapıyorduysa şimdi 1-2 defa yapıyor bu yüzden düşürdük dendi o halde eskiden daha çok kart gören fakat geçen sene diğer senelere nazaran daha az kart gören Emre'nin dirtness özelliğininde 1-2 kademe düşürülmesi gerekir ki gerçekten mantıklı bir araştırmayla o özelliklerin düşürüldüğüne inanabiliyim.

Nesil
    2003

Ben hangi özelliklerin oyun içinde nasıl komutlar verdiğini eksik biliyormuşum özür dilerim.Peki yukarıda verdiğim istatistikler göz önüne alınarak dirtness özelliği düşürüldü mü?Emre FM12'de FM11'de olduğu gibi en az 15 sarı 4 kırmızı kartla mı sezonu kapatacak yoksa en fazla 10 sarı 2 kırmızı kartla mı?Ben Emre'nin bu özelliğini tartışmıyorum kesinlikle bende biliyorum doğrusunun bu olduğunu fakat bana work rate özelliği 13 nasıl olur dediğimde eskiden bir maçta 10 kez şok pres yapıyorduysa şimdi 1-2 defa yapıyor bu yüzden düşürdük dendi o halde eskiden daha çok kart gören fakat geçen sene diğer senelere nazaran daha az kart gören Emre'nin dirtness özelliğininde 1-2 kademe düşürülmesi gerekir ki gerçekten mantıklı bir araştırmayla o özelliklerin düşürüldüğüne inanabiliyim.
    Emre'de degisiklik yok ama hakemlerde var diyelim.

Emre'de degisiklik yok ama hakemlerde var diyelim.
    Oyunun kendisi çıktığında geçen sene ile arasındaki farkı daha iyi anlayabileceğiz ve o zaman daha iyi bir değerlendirme yapabileceğiz.

Bu arada verdiğiniz emeğe istemedende olsa saygısızlık ettiğimi düşündüyseniz özür dilerim.Bir istatistik bölümü öğrencisi olarak yaptığınız işin ne kadar zor ve zahmetli bir iş olduğunu biliyorum.Tartışma daha doğrusu fikir alış verişi olacaktır asıl zor olan seviyeyi koruyarak karşındaki kişileri kırmadan düşündüklerini aktarabilmektir.Bunu yaparken istemedende olsa kırdıysam yada ağır bir laf ettiysem tekrardan özür dilerim.İyi geceler...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Can çıkar huy çıkmaz, ne zaman daha az agresif tavırlar aldığının düşündüğüm bir kaç maç oynasa ardından bir anda sinirleniyor, anlamsız sinirli tavırlar yapıyor, hakeme birdenbire kızıyor, bağırıyor. Uyarsan da değişmez, çünkü kendisi de itiraf ediyor. Hem zaten 3. takım kaptanı, ne diyebilirsin ki? Hatta geçen sezon bir maçta boğazını keserim işareti yapmıştı yerde tedavisi yapılırken, o an gerçekten çok utandım. Dirtness'ı 1 puan indirmiş bile olsanız çok fazla bir şey değişmez oyunda, ki bu mantıkta biri için asla değişemez. Gerçekten değişmeli ve bunu kanıtlamalı artık, sadece oyun için değil Fenerbahçe taraftarı olarak da çok istiyorum lütfen.

Yapay zeka fair-play içinde oynatır oyunu, açılırken yazıyı göreceksin oyun fair-play üzerine kurulu. Dolayısı ile kavga gürültü yok, kalecilerin topu saklaması gibi sportmenlik dışı şeyler yok oyunda. Ben de istiyorum Türkiye'de çok daha az kart göstersin, Anadolu takımlarına tolerans sağlasın. Bizim hakemlerimizde problem var, oyunda yok. Anadolu takımlarına tanınan sertlik toleransının haddi hesabı yok, bilekkıran takımlarına döndü Anadolu takımları. Ne yazık ki derbilerde kartlar havalarda uçuşur ama Anadolu takımları bileğe direk girerler, hakem görmezden gelir faul bile çalınmaz. Gelen giden neredeyse tüm 3 büyüklerin yabancıları hep bundan şikayetçi oldu. Emre için ise dirtness oyunda direkt etki ediyor, maalesef yapacak bir şey yok.
    Last edited by Cengo : 07.Ekim.2011 at 02:12

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Bende Şöyle Bir Bilgi Vereyim ve Konuyu Kapatalım. Gökhan Oyunda Şuanda Chelsea'ye Almak İstediğimde Takımdaki En İyi 2.Oyuncu Olacağı Belirtiliyor. ve de Ederi En Az 11M Euro

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Bende Şöyle Bir Bilgi Vereyim ve Konuyu Kapatalım. Gökhan Oyunda Şuanda Chelsea'ye Almak İstediğimde Takımdaki En İyi 2.Oyuncu Olacağı Belirtiliyor. ve de Ederi En Az 11M Euro

Takimdaki en iyi 2. oyuncu degil, en iyi 2. sag bek.

Ama tabii Ivanovic'in sag bek olmadigini ve bir hata nedeniyle sag bek olarak yansitilmis oldugunu goz onunde bulundurursak, Gokhan Gonul, Chelsea'nin bir numarali sag beki olabilir diyebiliriz.

Tabii bir de o rapordaki en can alici soz

"Roberto is of the opinion that Gökhan Gönül would be a leading star for most of the Premier Division Sides"

yani Roberto Gokhan'ın Premier Lig takimlarinin cogunda onemli bir yildiz olabilecegini dusunuyor.

En İyi mi Demişim Anla Hocam İşte

Gözünden de Kaçmıyor Yahu

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Takimdaki en iyi 2. oyuncu degil, en iyi 2. sag bek.

Ama tabii Ivanovic'in sag bek olmadigini ve bir hata nedeniyle sag bek olarak yansitilmis oldugunu goz onunde bulundurursak, Gokhan Gonul, Chelsea'nin bir numarali sag beki olabilir diyebiliriz.

Tabii bir de o rapordaki en can alici soz

"Roberto is of the opinion that Gökhan Gönül would be a leading star for most of the Premier Division Sides"

yani Roberto Gokhan'ın Premier Lig takimlarinin cogunda onemli bir yildiz olabilecegini dusunuyor.
    ivanovic bir sağ bek.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Burak Yilmaz cok iyi olmus, yanliz "bravery" ve "finishing" 1veya 2 artabilir. Bide"freekick" 10 , o bile fazla desem

Quote Originally Posted by Bordo61Mavi View Post
    Burak Yilmaz cok iyi olmus, yanliz "bravery" ve "finishing" 1veya 2 artabilir. Bide"freekick" 10 , o bile fazla desem
    daha dün gibi aklımda tottenham maçında 30 metreden robinsonun 2 hamlede zorla çıkardığı juninho tarzı frikiği

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

burak yilmiz rezalet olmus ya umarim 12.1 yamalari vs cikartirlarda duzeltirler adami adam tek basina bir savasci yahu

sercan-dia-sabriyi bi ara bulusturalim antremanda kosturalim acaba hangisi daha hizli olcak fm yoneticileride ona gore karar verir

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

toplu ve topsuz koşu, dar alanda, geniş alanda ve baskı altında koşu gibi etkenleri göz önüne almak lazım. bu durumda hızlanma, denge ve top sürme hatta kararlılık ve agresiflik gibi özellikler devreye giriyor. 17 dia için az değil bence. ama hızlanma 18 olabilir. birden hızlanıyor çünkü. sercan'ın niye 19 diyorsanız, o sercan'a 19 verenin sorunu. secan'ın profili her sene daha bir dengesizleşti. -9 potansiyelli olması da cabasıydı. çocuk 2 3 sene sonra türkiye ligi'ni 35 gol ortalamasıyla domine eden birine dönüşüyordu. muhtemelen bu oyunda pa'sı 150'ye indirilmiştir.

Ikisi de degil. Hatta bence Arda'nin toplara mudahaleleri Emre'den daha temiz. Ozellikle Atletico Madrid'de kayarak kaptigi toplari gorunce bu ozelligin dusuk bile olabilecegini dusunuyorum. Tabii orada savunmada biraz daha ozverili Arda. Turkiye'de savunmaya geri donmez olmustu.

Çok komik yorumlar atıyorsun...

Üstteki yorumlarında neler yazıyorsun, bu yorumunda neler yazıyorsun...

Arda A.Madrid'de kaç maç oynadı allasen?

Hangi takımlısın bilmiyorum ama, gs'li olduğundan %100 eminim...

Ha birde, Dia'ya dünyanın en hızlı 10 futbolsucundan biri değil diyenlere ; Video'nun ilk pozisyonuna özellikle bakmalarını rica ediyorum... Kusura bakmayın ama, bu adamı dünyanın(şu an) en hızlı 5 futbolcusu arasına koymayanın futbol bilgisinden süphe ederim... adam topla yada topsuz uçuyor bildiğin...

http://www.youtube.com/watch?v=jiejdK_28xI

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

zamaninda dortmunda odonkor vardi onun uzerine hizli tanimam

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by alegz View Post
    Çok komik yorumlar atıyorsun...

Üstteki yorumlarında neler yazıyorsun, bu yorumunda neler yazıyorsun...

Arda A.Madrid'de kaç maç oynadı allasen?

Hangi takımlısın bilmiyorum ama, gs'li olduğundan %100 eminim...
    Eglendirdigim icin sevindim.

Arda Atletico Madrid'de fazla oynamamis olabilir, ama yaptigimiz profil Arda'nin topa temiz mudahale yapma yeteneginin, cok ust seviyede olmasa da, var oldugunu yansitiyordu. Atletico Madrid'de izledigimiz maclarda da bu ozelligin oldugu dusuncesi pekisti. Arda bunlari Turkiye'de 2 yil once de yapiyordu. Avrupa maclarinda hep yapiyordu. Milli maclarda da hep yapiyor. Biraz izlerseniz dikkat edersiniz.

Bu arada Emre'nin ikili mucadelede top kapma ortalamasi 90 dakika basina 1-2 arasinda, yanlis hatirlamiyorsam. Christian'in ise 4-5. Bu istatistikten giderek Emre'yi ne yapmak lazim?

Sayfa 3 / 23 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Mesaj Yetkileri