Sayfa 5 / 23 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 686 sonuç

Konu: Oyuncu Profilleri

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

bance cok iyi olmus, full surum ciksin galatasaraydan sonra ordu ve kayseri kariyeri yapcam..

Quote Originally Posted by gorkem88 View Post
    Muhammed'e laf söyleyenler gerçekten Muhammed'in kaç maçını izledi? Bu çocuk alt yapıda kendinden 3-4 yaş büyükleri çalıma diziyor, sıradışı soğukkanlı çalımlar atıyor ve bu şekilde kendini daha da geliştiren bir isim oluyordu. Lütfen bunu unutmayın. Daha bacak kadarken ki videolarını izlerseniz görürsünüz. Şimdi bu çocuğu Türkiye Kupası'nda bir maça tak diye çıkarınca döktürecek hali yok heralde ki o maçta da ayağında top tutmadı. Hep sağa sola pas dağıttı. Takım oyunu şeklinde çok iyi oynadı bence. Gereksiz kasmadı kendini. Eğer balon olsaydı kasardı kendini ve sürekli çalıma gitmeye çalışıp kendini göstermeye çalışırdı.

Ayrıca Muhammed'i Alex ile karşılaştırdığınıza göre demek ki bir korkunuz var bu çocuktan. "Eyvah Beşiktaş'ın alt yapısından bir yıldız doğuyor" diyorsunuz demek ki. Yani bence gereksiz bir karşılaştırma Alex ve Muhammed'in tekniği flan. Ona bakarsanız diğer özellikleri vasat bir hayli. Mesela gücü "1". Buda ileri ki FM yıllarında sürümlerinde kendini gösterdikçe artacak bir şey.

Kısacası diyeceğim bu konudalarda tarafsız olunmalı. Sen fenerlisin, sen galatasaraylısın, sen vs takımlısın diye bu şekilde anlamsız karşılaştırmalar yapılması yanlış geliyor bana. Alex bir numaralı teknik oyuncumu yani Türkiye Liginde? Ondan iyi tekniğe sahip genç oyuncu olamaz mı? Tabi olur niye olmasın? Ama gençtir, diğer özellikleri vasattır ve yaş ilerledikçe kendini geliştirirse belki wonderkid bile olabilir. Bunlar olağan şeyler.

Görende sanacak harbiden ikisini karşılaştırıyoruz... Bizim burda meselemiz, bjk araştırmacısı neden 19 puan veriyor a2 takım topçusuna... FB araştırmacısı ise, neden 18 veriyor Alex'e...

Alex gibisi Dünya'da yok(dünya'nın en iyisi demiyorum bak)
    Alex gibisi bir daha gelmez zaten Dünya'ya...
    Last edited by DisCo : 07.Ekim.2011 at 18:47

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by alegz View Post
    Görende sanacak harbiden ikisini karşılaştırıyoruz... Bizim burda meselemiz, bjk araştırmacısı neden 19 puan veriyor a2 takım topçusuna... FB araştırmacısı ise, neden 18 veriyor Alex'e...

Sana cevap verme gereği dahi duymuyorum arkadaşım.
    Last edited by DisCo : 07.Ekim.2011 at 18:48
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

alex gibisi dunyada gelmezmis turkiyeye 1.hagi geldi 2. alex evet turkiyeye hagi ve alexden sonra bir yabanci gelmesi cok zor ama dunya demen yanlis olur

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by byariff View Post
    alex gibisi dunyada gelmezmis turkiyeye 1.hagi geldi 2. alex evet turkiyeye hagi ve alexden sonra bir yabanci gelmesi cok zor ama dunya demen yanlis olur
    Boşver Arkadaş çok iyi biliyor. Baksana FM araştırmacılarına bile diyecek bir çift lafı var arkadaşın.
    FM Gazetesi

Alex > Hagi

Bana Alex gibi bi futbolcu göstersene? Orta Saha olacka ve aynı istatistiklere sahip olacak? Hadi bakalım...

Quote Originally Posted by gorkem88 View Post
    Boşver Arkadaş çok iyi biliyor. Baksana FM araştırmacılarına bile diyecek bir çift lafı var arkadaşın.
    FM araştrımacılarını kendinden çok yüksek görme. Onlar da senin benim gibi insan
    Last edited by DisCo : 07.Ekim.2011 at 18:49

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Wink

Alex > Hagi

Bana Alex gibi bi futbolcu göstersene? Orta Saha olacka ve aynı istatistiklere sahip olacak? Hadi bakalım...

FM araştrımacılarını kendinden çok yüksek görme. Onlar da senin benim gibi insan

sende başkalarından büyük görme sende insansın.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Alex > Hagi

senin amacin tartisma yaratmak bu cok belli o yuzden senle ugrasmicam herkes neyin ne oldugunu cok iyi biliyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

senin amacin tartisma yaratmak bu cok belli o yuzden senle ugrasmicam herkes neyin ne oldugunu cok iyi biliyor
    Son nokta
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

De Gea'nın profilini koyabilir misiniz ? Yanında Chicharito'yu da koyarsanız makbule geçer.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

De Gea:

Chikarito:

Başka istediğin varsa koyabilirim oyundayken
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer

@gorkem88 eyvallah hocam.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ömer Toprak ve Gökhan Töre var mı arkadaşlar rica etsem?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    @gorkem88 eyvallah hocam.
    Rica ederim

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Ömer Toprak ve Gökhan Töre var mı arkadaşlar rica etsem?
    İkisine de baktım görünmüyor. Gökhan Töre Chelsea' de değil miydi?

Sana bunların yerine Serdar'ı göstereyim istersen:
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Gökhan Töre Hamburg'a transfer oldu diye biliyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Meireles View Post
    Gökhan Töre Hamburg'a transfer oldu diye biliyorum.
    Sanırım Almanya datası olmadığı için görünmüyor. Bir tek Serdar Tasçı var oradan.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Töre Hamburg'da, Toprak da Leverkusen de. Eren Derdiyok ve Mevlüt'ü de merak ettim şimdi de neden çıkmıyorlar yahu
    Last edited by meddah : 07.Ekim.2011 at 16:38 Reason: İmla

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Töre Hamburg'da, Toprak da Leverkusen de. Eren Derdiyok ve Mevlüt'ü de merak ettim şimdi de neden çıkmıyorlar yahu
    Eren bende çıkmıştı şu an oyun açık değil o yüzden ss koyamayacağım ama hatırladığım kadarıyla finishing 12 composure 10 du

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

alegz , şuan senin bu yorumlarını görünce gerçekten çok sinirlendim.Galatasaray'lı olmama rağmen biliyorum ki Muhammet çok büyük bir yetenektir ve iyi özelliklere sahiptir.

Hagi Alex'ten kötüymüş , biri 25 yaşında Dünya'nın en iyi kulüplerinden birinde ( BARCELONA'da ) oynadı , diğeri 25 yaşında Fenerbahçe'ye geldi.Kötülemiyorum Fenerbahçe'yi ancak tartalım bir Barça'yla Fener'i.Zaten Alex'in istatistikleri birçok yıldızdan daha iyi ( dünya çapında. ) ee tamam o zaman Dünya'nın en iyisi Alex'tir.Gelmiş geçmiş , Lampard falan yanında hiçbir şey.

HEE unutmadan , Maradona Hagi hakkında ;

"Hagi'nin futbolunu özlüyorum" demiştir.

Yine şu videoyu izleyip karar verebilirsiniz , kim iyi diye.

http://www.dailymotion.com/video/xcy...-vs-alex_sport

kelimeler kifayetsiz kimse bana tek bir şeyi açıklayamaz... muhammet teknik 19 alex 18 kimse bana tek bir şey anlatamaz. bunun hiçbir yerinde gerçekçilik yok.. kimse de bana bunu açıklayamaz kimse!

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Ne alem adamlarsınız ya 1-2 puanın tartışmasını yapıyonuz herşey puan değildir kötü profilli oyuncuların çoştuklarınıda görüyoruz FM'de...Abartmayın yani 33 yaşındaki bi oyuncu için gerçekten muhteşem bir profil yapmışlar oturup şükredeceğinize yok Muhammet 19 yok Alex 18 yok Alex Hagi'den iyi yok bilmem ne uzatmayalım yahu...Yoksa işin içinden çıkamazsınız...

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Zannediyorsunuz ki Muhammed Demirci'in tekniği 19 olunca sezonu 20 gol, 25 asistle tamamlayacak; Alex'in tekniği 18 olunca aynı sezon 15 gol, 20 asistte kalacak.
    Sizin anladığınız teknik ile, FM'de bir oyuncunun profilinde yazan teknik aynı şeyler değiller; işte bu yüzden kimse kimseye bir şey açıklayamaz.
    Last edited by meddah : 08.Ekim.2011 at 02:02
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Quote Originally Posted by Fearless Coward View Post
    Ne alem adamlarsınız ya 1-2 puanın tartışmasını yapıyonuz herşey puan değildir kötü profilli oyuncuların çoştuklarınıda görüyoruz FM'de...Abartmayın yani 33 yaşındaki bi oyuncu için gerçekten muhteşem bir profil yapmışlar oturup şükredeceğinize yok Muhammet 19 yok Alex 18 yok Alex Hagi'den iyi yok bilmem ne uzatmayalım yahu...Yoksa işin içinden çıkamazsınız...
    anlamadım? alex 33 yaşında olduğunuz için mi şükredeceğiz. adam oynarsa ister 60 yaşında olsun gereken yapılır. yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Hayır yani lafın gelişi dedim 1 puanın tartışmasını yapıyorsunuz Muhammet'in tekniği 19 olsa ne olacak Alex'ten daha iyi mi istatistik yapacak...Meddah'ın dediği gibi kimse kimseye laf anlatamaz bu yüzden...

muhammed demirci'nin tüm özellikleri girilmedi diye düşünüyorum. ve oyun açılışında farklı özellikleri çıkıyor. pa'sıda statik değil. yani -8 veya -9 gibi bir değer. tam değer aralıklarını bilmiyorum ama büyük ihtimalle muhammed'in pa'sı 170'den fazla çıkacak oyunda. bence fazla değil. tabi gökhan töre, alper potuk gibi yıldız adaylarımızın pa değerlerini görsek daha sağlıklı yorum yapmış oluruz.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

@Matteo Ferrari

Muhammed'in PA'si -10.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Zekirdek View Post
    @Matteo Ferrari

Muhammed'in PA'si -10.
    Nerden biliyorsun? Ben editor flan aradım ama bulamadım sanırım Steam üzerinden olduğu için.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer

Sigames forumlarında Muhammet şimiden konuşulmaya başlandı potansiyeli -10 sa eğer yılın adamı olacak oyunda, herkes takımına alacak gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Bazilari oyle sacma kiyaslamalara girmiski konuyu okurken yazdigi ilk yorumdan baslayip son yorumuna gelene kadar cevap vermemek icin kendimi zor tuttum. Cok iyi biliyorsa arastirmaci olsaymis.

Nesil
    2003

FM araştırmacıları aynı kafa yapısı(aynı düşünce) üzerinden oyuncuların profillerini belirlemiyor mu kardeşim?
    Hayir, dunyada herkes ayni tornadan cikmiyor. Herkesin bir maci izlerken konsantrasyonu da ayni degil, pozisyonlara yorumu da ayni degil. Oyle olsa, futbol konusmanin zevki mi olurdu?

Somut örnek mi göster diyosun? Ne kadar somut bilemem ama bir iki şey yazayım..

Emre'nin konsantrasyonu 14 oyunda.. Bence çok az.. En az 17 olması gerekiyor.. Neden mi? Emre'yi ne zaman maçtan kopmuş, sahada hayalet gibi dolaşıp veya rakibin attıgı golde hatasını gördün? Emre sahada bulundugu sürece müthiş bi konsantrasyon içinde oluyor... Takım arkadaşlarını maçta sert bi dille eleştiriyor, 90 dakika boyunca orta alanda takımı organize eden futbolcu... Bu da oyuncunun Konsantrasyonunun ne derece iyi olduğunu gösterir....
    Aklimda cok net bir ornek var acikcasi. Emre de kendisi yeterince konsantre olmadigi icin bu hatayi yaptigini soylemisti mac sonrasi. Deplasmanda oynadigimiz Azerbeycan macinda golun nedeni tamamen Emre idi. Ceza sahasi yayina yakin olan Emre, top vuran Sadiqov'un topa rahat rahat vurmasina izin verdi. Diger oyuncular yapmasi gerekeni yapti ama Emre, tutmasi gereken adami tutmadigi icin golu yedik.

Tek bir ornek olsa da bunlari cogaltmak imkansiz degil.

Ayrıca, Türkiye'de Emre'den daha iyi pas atabilen yerli oyuncu söyleyebilir misin bana? Emre'nin pas özelliği 13 olarak yansımış oyuna... Bu adam, Lampard, Xabi Alonso gibi uzun paslar ve öldürücü paslar atabilen bi oyuncu...
    Emre'nin paslari 15.

Eminim ki, sadece son 2 senede parlayan Selçuk İnan'ın pasları 15'den fazla olarak yansıtılmıştır...
    Belki Selcuk size son 2 senede parladi ama Manisa'da da Selcuk orta sahayi toparlayan, pas organizasyonunu duzenleyen oyuncuydu. Ozellikle Zelenka ile oynadigi donemde, Manisaspor'un onemli cikisinin bir parcasiydi. Manisa, Fenerbahce'yi 5-3 yenerken golleri atan belki Selcuk degildi ama orta sahada pas dagitimini etkili bir sekilde yaparak takimini ileriye tasian Selcuk'tu. Selcuk'un son 2 senede parladigini dusunen birisine diyebilecegim tek sey, futbolu biraz daha takip etmesi gerektigi.

Son olarak, Emre'nin top sürüşü 13 değil.. Oyuncuya hakarettir bu... Dribling için de al şu videoyu izle.. Somut örneğin kralı

Emre, günümüzde slalom yaparak gol atan 5-6 orta saha oyuncularından biridir.

http://www.youtube.com/watch?v=fZH6aidht-Q

Aslında bu videoda bahsettiğin herşey var.. Ama videonun ilk dakikaları tamamen dribling üzerine

Dakika 3.00'da ki pas dillere destan zaten
    Emre'nin top surmesi 14.

Hakaret oldugunu da hic dusunmuyorum. Alex'in de 14 mesela. Manuel Fernandes'in de 14.

Quaresma'nin 17, Nani'nin 17, Mata'nin 17, Nasri'nin 17, Luis Suarez'in 15, Kevin Prince Boateng'in 14, Sneijder ve Forlan'in 14, Aquilani ve Anderson'un 13, ve bir cok diger oyuncunun bu seviyelerde oldugu durumda, Emre'nin 16-17 gibi degerler almasi mi gercekci olurdu?

Neye gore karsilastirma yapiyorsunuz, neye gore dusuk diyorsunuz gercekten anlayamiyorum. Bir Nigel de Jong gibi 10 vermedik. Oyle olsa, tamam itiraz edin ve hak verelim ama Emre gibi bir oyuncu icin 14 gayet makul bir deger.

Sayfa 5 / 23 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Mesaj Yetkileri