Sayfa 23 / 23 İlkİlk ... 13212223
661 ile 686 arası toplam 686 sonuç

Konu: Oyuncu Profilleri

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Aşk-ı Şehir View Post

Ronaldo'dan daha yükseğe zıplayan yoktur sanırım ama onunda Jumping'i bir kritere uymak zorunda.
    Yaniliyorsun.

Kriterler, fiziksel acidan ortalama futbolcular icin. Ronaldo'nun fizigi ise cok ust duzey. O kriterlerin ustunde az adam olur ama Ronaldo da onlardan birisi olur.

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    FM 2008 sezon 2013-2014

Gürhan Gürsoy vs Arda Turan

http://b1110.hizliresim.com/q/k/5m8.png

İlhan Parlak

http://b1110.hizliresim.com/q/k/5mh.png

vs. Özgürcan derdim ama oyundaki İlhan için alt sınıf kalıyor

Emre Çolak profili cidden çok iyi ama performans olarak kötü sene başında Kayseri'ye satmışım.Onun dışında Efecan, Cem falan onları zaten hep sattım.Anadolu kulüplerinde as veya yedek oldular...
    Profillerinde birkaç özelliği yüksek olsada gereken özelliklerinin hepsi yüksek olmayınca büyük kulüplerde as oynayamıyorlar.Emre, Efecan, Cem vs. hepsi için geçerli.Sanırım gizli özelliklerinden de kısılmış pek verim alamadım hiçbir zaman...

Şimdi bu kadar eskiden neden örnek veriyorsun derseniz, örnek olsun diye.Yıllardır abartılmış altyapımıza örnek işte

Resimleri direk link verdim ki sayfa karışmasın, bakmak isteyen bakabilir...
    FM 2008 deki İlhan'ın çok ii olduğunu zaten önceki arkadaş belirtmişti, bi o oldu zaten son yıllarda fenerbahçede gerçekten şişirilen tek genç oyuncu. Gerçi İlhanda fenere gelmeden önce U-bilmem kaç avrupa veya dünya kupasından en çok gelecek vaadeden 20 oyuncu dan biri mi ne seçilmişti ( yanlışta hatırlıo olabilirm ). Gürhan sanırım -8PAya sahip idi o oyunda, arada böyle güzel PA a sahip olup coştuğu oluyodu ama her oyunda değil.Keşke silmemiş olsaydımda sana fm 2007 deki cem sultan profillerini gösterebilseydim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Spe1907 View Post
    FM 2008 deki İlhan'ın çok ii olduğunu zaten önceki arkadaş belirtmişti, bi o oldu zaten son yıllarda fenerbahçede gerçekten şişirilen tek genç oyuncu. Gerçi İlhanda fenere gelmeden önce U-bilmem kaç avrupa veya dünya kupasından en çok gelecek vaadeden 20 oyuncu dan biri mi ne seçilmişti ( yanlışta hatırlıo olabilirm ). Gürhan sanırım -8PAya sahip idi o oyunda, arada böyle güzel PA a sahip olup coştuğu oluyodu ama her oyunda değil.Keşke silmemiş olsaydımda sana fm 2007 deki cem sultan profillerini gösterebilseydim.
    Iyi guzel de biz arastirmaya FM 2008'in Ocak Yamasi ile basladik.

O donemde elimize gelen -9'lar: Cem Sultan, Sercan Yildirim, Arda Turan, Ilhan Parlak, Batuhan Karadeniz

Bizim ilk yaptigimiz veritabaninda -9'lar: Sercan Yildirim, Ilhan Parlak, Batuhan Karadeniz. Cem -8 oldu, Arda ise 166 PA. Hatta Ilhan'in -9'u dusurmedigimiz icin cok tepki cektik hem Besiktas hem de Galatasaraylilardan. Fenerbahceliler o donem bizi cok seviyor ve destekliyordu.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Iyi guzel de biz arastirmaya FM 2008'in Ocak Yamasi ile basladik.

O donemde elimize gelen -9'lar: Cem Sultan, Sercan Yildirim, Arda Turan, Ilhan Parlak, Batuhan Karadeniz

Bizim ilk yaptigimiz veritabaninda -9'lar: Sercan Yildirim, Ilhan Parlak, Batuhan Karadeniz. Cem -8 oldu, Arda ise 166 PA. Hatta Ilhan'in -9'u dusurmedigimiz icin cok tepki cektik hem Besiktas hem de Galatasaraylilardan.
    Bunu bilmiyodum ben ya son dönemlerde Galatasaray alt yapısı daha biraz daha dengeli zaten. Fenerbahçe araştırmacısı ise bence her zaman iyi ona bi sözüm yok. geçen sene Stochun PAsının -9 olmasını bekliyordum ben onun dışında, bence profiller dengeli idi. Necip, Sercan ve Berkin -9 PA a sahip olan oyunculardı sanrım geçen senenin ilk versiyonunda. mesela burda da Necip ve Sercan hakedio -9 PA ı ama Berkin yine galatasaraylı ve yine haketmiyo bence.

Fenerbahceliler o donem bizi cok seviyor ve destekliyordu.
    Ne diyebilirim ki, zaman sizi çok değiştirdi :P Verin Recep Niyaz'a -9 PA barışalım

Nesil
    2003

Bunu bilmiyodum ben ya son dönemlerde Galatasaray alt yapısı daha biraz daha dengeli zaten. Fenerbahçe araştırmacısı ise bence her zaman iyi ona bi sözüm yok. geçen sene Stochun PAsının -9 olmasını bekliyordum ben onun dışında, bence profiller dengeli idi. Necip, Sercan ve Berkin -9 PA a sahip olan oyunculardı sanrım geçen senenin ilk versiyonunda. mesela burda da Necip ve Sercan hakedio -9 PA ı ama Berkin yine galatasaraylı ve yine haketmiyo bence.

Ne diyebilirim ki, zaman sizi çok değiştirdi :P Verin Recep Niyaz'a -9 PA barışalım
    Stoch'un PA'sinin 155 olmasini ozellikle Slovakya arastirmacisi istedi. Onu bize yollayan Hollanda arastirmacisi, 145 ile yollamisti.

Berkin acikcasi A2 liginde gectigimiz 2 yil izledigim en yetenekli oyuncuydu. Burada dikkat, yetenekli diyorum, iyi veya etkili oyuncu demiyorum. Bence hala cok yetenekli, top kontrolu, pas alis verisi cok iyi, gol becerisi gayet iyi ama bence cabukluk sorunu var (ki bunlar hem Recep Niyaz, hem de Muhammed'de de var) ve gittikce daha vurdumduymaz gorunuyor. Bu yil biraz atlama yaparsa yapar sanki. Yapamazsa isi cok zor.

Bundan sonra kolay kolay -9 PA'li Turk gormeyeceksiniz zaten (Almanya'da yetisenler haric).
    Last edited by perpetua : 18.Ekim.2011 at 01:34

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Bundan sonra kolay kolay -9 PA'li Turk gormeyeceksiniz zaten (Almanya'da yetisenler haric).
    Bunu uzun zamandır istiyordum.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Bunu uzun zamandır istiyordum.
    Sen istiyordun, ben de istiyordum da eminim hatirliyorsun burada potansiyelli oyuncu azligi nedeniyle gelen elestirileri.

Thumbs up

Olması gerekende bu galiba..

Gokay'in ozelliklerinde herhangi bir gelistirme yapildi mi?

ya da her zamanki gibi berbat mi?

Ins Recep Niyaz'i da bjk'li Muhammet gibi yapmisinizdir.

Aboooo'nun genc oyuncularinin maclarini izledigine inanmiyorum

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by comando77 View Post
    Gokay'in ozelliklerinde herhangi bir gelistirme yapildi mi?

ya da her zamanki gibi berbat mi?

Ins Recep Niyaz'i da bjk'li Muhammet gibi yapmisinizdir.

Arastirma bolumunde oyuncularla ilgili baslik acip, profillerini gorebilir, izlediginiz kadariyla yorum yapabilirsiniz.

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=1222

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Böyle bir yorum yaptığınıza göre genç oyuncuların maçlarını düzenli olarak izliyorsunuz herhalde.

Quote Originally Posted by ozaniel View Post
    Böyle bir yorum yaptığınıza göre genç oyuncuların maçlarını düzenli olarak izliyorsunuz herhalde.
    Evet izliyorum

Cogu maci 90 dakika izliyorum

eLastik Misafir

Fenerbahçe 225 K mı :S ? Allah aşkına şu transfer bütçelerini neye göre ayarlıyorsunuz ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe'nin 225 bin € transfer bütçesi olması ilginç. Bir sürü adam yolladılar ve maliyetli kimseyi almadılar. 6-7 M € bütçesi olması gerekirdi bana göre.

eLastik Misafir

Lugano gitti Guiza gitti Emenikeden 1m kar var Niang gitti ve daha aklıma gelmeyen çoğu kişi. Yobo ve Zeigler ikiside kira. Hiç anlayamadım 250 K yı ! Beşiktaş Ne kadar oyuncu aldı ve kimseyi satmadı ama bütçe 1.6 M !

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Sanırım bu şike soruşturması ile kaybedilen CL gelirlerinin etkisi bu. CL gelirleri ile yaklaşık 7-8 milyon € olurdu bütçe. Beni Beşiktaş şaşırttı asıl.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Fenerbahçe'nin 225 bin € transfer bütçesi olması ilginç. Bir sürü adam yolladılar ve maliyetli kimseyi almadılar. 6-7 M € bütçesi olması gerekirdi bana göre.
    Oyuncu satislarindan cok buyuk para girdigi kesin. Ama Fenerbahce bu oyunculari, transfere kaynak yaratmak icin satmadi. Bekledigi gelirlerin gelmeyecegini fark edip, o eksilen gelirleri kapatmak icin satti. Sezon basinda Aykut Kocaman, bana 7 milyon Euro'luk bir Forvet alin deseydi, buyuk ihtimalle bu gerceklesmezdi. Gerceklesecek olsa Niang satilmazdi.

Fenerbahce'nin baslangictaki transfer butcesinin dusuk olmasi anormal degil. Hatta hic bir takimin sezon basinda transfer butcesi yuksek degil cunku transferler bitmis durumda.

Ligin ilk yarisinda isler iyi giderse, zaten yonetim takviye yapar oyunda.

Bu tip konulari artik arastirma bolumunde konussak?

Nesil
    2003

Evet izliyorum

Cogu maci 90 dakika izliyorum
    Yanlis anlama ama bence Konyaspor'u stattan izle. Yillardir Konyaspor arastirmacisina ihtiyac var da o yuzden soyluyorum.

Sadece birimiz degil, bir kacimiz A2 ligini takip ediyor. Oyuncular hakkinda da olabildigince bilgi toplamaya calisiyoruz.

Ozellikle gencler icin eksik olabilir ama arastirmaci izlemiyor yazmak yerine, "bence su soyle olabilirdi cunku..." seklinde yazmak genelde burada cok daha kabul gorecek bir yontem.

Yanlis anlama ama bence Konyaspor'u stattan izle. Yillardir Konyaspor arastirmacisina ihtiyac var da o yuzden soyluyorum.

Sadece birimiz degil, bir kacimiz A2 ligini takip ediyor. Oyuncular hakkinda da olabildigince bilgi toplamaya calisiyoruz.

Ozellikle gencler icin eksik olabilir ama arastirmaci izlemiyor yazmak yerine, "bence su soyle olabilirdi cunku..." seklinde yazmak genelde burada cok daha kabul gorecek bir yontem.
    Konyali olmama ragmen Konya'nin maclarini izlemeyi sevmiyorum. ama bu sene oynadiklari her maci izledim nerdeyse. Ali Dere disinda iyi oyunculari yok. Maclari da tv'den izliyorum.

Yillardir her Fenerbahce'li genc oyuncularin ozellikleri berbat oluyor. Hic biri gelismiyor. Gokay olsun, Berk olsun fm 2011'de cogu macta ilk 11 oynattim nerdeyse hic gelismediler

Fenerbahce arastirmacisin gencleri fazla takip etmedigini dusundugumu soyledim.Cunku u18 ve a2 takiminda bircok yetenekli ve gelecek vadeden bircok genc var. Bu oyuncularinin yetenekli oldugu bir mac izlese bile anlar bence.

Ki ben butun maclarini izliyorum ve bu oyuncularini izlemekten cok zevk aliyorum. tsl ve bank asya'da oynanan maclardan zevk almazken genclerin oynadigi maclardan cok zevk aliyorum.

Nesil
    2003

Konyali olmama ragmen Konya'nin maclarini izlemeyi sevmiyorum. ama bu sene oynadiklari her maci izledim nerdeyse. Ali Dere disinda iyi oyunculari yok. Maclari da tv'den izliyorum.

Yillardir her Fenerbahce'li genc oyuncularin ozellikleri berbat oluyor. Hic biri gelismiyor. Gokay olsun, Berk olsun fm 2011'de cogu macta ilk 11 oynattim nerdeyse hic gelismediler

Fenerbahce arastirmacisin gencleri fazla takip etmedigini dusundugumu soyledim.Cunku u18 ve a2 takiminda bircok yetenekli ve gelecek vadeden bircok genc var. Bu oyuncularinin yetenekli oldugu bir mac izlese bile anlar bence.

Ki ben butun maclarini izliyorum ve bu oyuncularini izlemekten cok zevk aliyorum. tsl ve bank asya'da oynanan maclardan zevk almazken genclerin oynadigi maclardan cok zevk aliyorum.
    O zaman yorum yaparak katkida bulunmaya calisin. Elestiri yapmak iyi guzel de, elestiri yapinca faydali bir sey ortaya cikmiyor. Pozitif olup, "bence su ozellik soyle olur, cunku..." demek daha anlamli. Tabii bence.

O zaman yorum yaparak katkida bulunmaya calisin. Elestiri yapmak iyi guzel de, elestiri yapinca faydali bir sey ortaya cikmiyor. Pozitif olup, "bence su ozellik soyle olur, cunku..." demek daha anlamli. Tabii bence.
    Bundan sonra yorum yaparak katki da bulanacagim.

Bu arada Recep'in profilini paylasayim ama ozelliklerinin hepsi gorulmuyor

Recep'in ozelliklerini bekledigim iyi buldum

Bu arada eger size lazim olacaksa Fenerbahce'deki cogu genc oyuncu icin yazdigim blog yazilari var

paylasabilirim sizinle

Bundan sonra yorum yaparak katki da bulanacagim.

Bu arada Recep'in profilini paylasayim ama ozelliklerinin hepsi gorulmuyor

Recep'in ozelliklerini bekledigim iyi buldum
    özellikler iyi olmasınada iyide PA -8

Muhammed Demirci'nin PA sını bilen var mı?

Nesil
    2007

özellikler iyi olmasınada iyide PA -8

Muhammed Demirci'nin PA sını bilen var mı?
    -9

Burada oyuncuların profilleri var, bakabilirsiniz;

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Oyuncularının profillerini tartışmak için artık şu alanı kullanabilirsiniz.

So what?
    Saike

Sayfa 23 / 23 İlkİlk ... 13212223

Mesaj Yetkileri