1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: PSG Kariyeri - Demo

Default PSG Kariyeri - Demo

Orta üstü bir ligde dilediğim taktiğe uygun oyuncularla başarılı olup olamayacağımı, kısacası maç motorunu çözmek amaçlı takım arıyordum. Malaga, Man City veya PSG'den birini seçmek istedim çünkü dilediğim oyuncuya git dilediğim oyuncuya gel diyebilecektim. Hem lig zorluğu açısından hem de Pastore, Matuidi, Gameiro gibi taktiğime çok uygun isimlerden dolayı PSG'yi seçtim.

Bu PSG ile ilgili ufak bir bilgi ekranı. Her ne kadar takımı tanısak da koymak istedim.

Takımın başına geçtiğimde zaten kadroda 8 tane yeni transfer vardı. Bu da takımın yeni kurulduğunu ve birbirine alışana kadar belirli bir süre kötü sonuçlarla yetineceğimizi gösteriyordu. Bunlar benden önce takıma transfer edilmiş oyuncular.

Sirigu
    Lugano
    Matuidi
    Pastore
    Gameiro
    Douchez
    Bisevac
    Mohamed Sissoko

Taktik olarak 4 1 2 3 kullanmayı düşünüyorum. Taktiğimde defans bloğunu önde tutup ileride presle top çalıp oyuna hakim olmaya çalışıyorum. Temel mentalitem kontrollü hücum futbolu. Kanat oyuncularım birer forvet gibi içe kat edebilen, gol arayan futbolcular. Şişirme ve pivot forvet kullanmam. Kanat ortaları genelde ön direğe veya penaltıya iner.
    Bunun için de kilo kilo orta saha oyuncusu ve hızlı - zeki forvet lazımdı. Thiago, Coquelin ve Emre ile görüşmelere başladım. Gameiro ve Mevlüt'ün beni götüreceğini düşündüğüm için forvet transferi düşünmedim. Ama hiç belli olmaz Tevez'i getiriveririm belki
    Bu arada da takıma taktiği anlatıp, defansif setler üzerien ağırlık vererek taktik antremanlara hız verdik. Bundaki amacım da birbirine alışam sürecindeki bir takımın golsüz beraberlikleri bol gollü mağlubiyetlerden daha iyi tolere edebileceğini düşünmem. Bu dizilişim, oyuncu seçimine önem göstermeyin, sakatlardan ve fitness durumundan dolayı gelenler - gidenlerden vesaireden dolayı değişecektir.

Shakhtar maçı bizim için ölüm gibiydi. Yaşanmamış bir anı olsa daha iyi. İyi ki hazırlık maçıydı. Bildiğiniz paramparça olduk. Maçtan sonra da bunları söyledim sakince futbolculara. Motive olmuş gözüküyorlardı.

Thiago, Emre ve Coquelin geldiler. Orta sahada alternatifliliği sağlamış oldum böylece.
    Basel karşısında iyi futbol sergiledik. En azından Shakhtar maçına göre daha çok şut çekip, daha çok topa hakim olduk. Jeremy Menez de taktiğimde arzu ettiğim gol atan ileri üçlü sisteminin bir parçası olabildi. Bu benim için sevindirici.

Taktiğimi tekrar gözden geçirirken bir bekimi hücuma yönelik oynatmazsam hücumda yeteri kadar çoğalamayacağımı gördüm. Ancak bu sefer de arka direğe orta yemeye başlayınca da bir bekimi defansa yönelik oynatmazsam baya bir gol yiyeceğimi anladım. Ben de kulübün sağladığı yüksek imkanlardan yararlanarak Bedimo ve Beria ile görüşmelere başladım. Beria Juve'yi tercih etti Bedimo ise kadroya katıldı. Böylece birer hücumcu birer defansif sağ ve sol bekim oldu.

Villa maçında oyunu her ne kadar ceza alanına taşıyın desem de oyuncuların yeteri kadar kalabalıklaşamamaktan dolayı yeteri kadar olgun hücumlarda bulunamadıklarını gördüm. Şu an kullandığım taktiğin en kötü yanlarını görebilmek için taktiğimi değiştirmeden maçı tamamladım ve gördüğünüz üzere 9 şutumdan 8'i uzaktan. Ufak rötuşlarla taktiği daha iyi bir hale getirmeye çalışacağım.

Luyindula'yı kullanmayı düşünmediğimden cüzi bir miktara Tottenham, Barca ve Galatasaray'dan tanıdığımız Giovani dos Santos ile anlaştım.

Taktik hususunda ise topu defanstan oyuna yeterince iyi sokamadığım endişesine kapıldım. Anchor Man oynayan Matuidi ara paslarını pek düşünmezken, Sakho - Lugano ikilisi zaten topla kavgalı gibiler. Dolayısıyla oyunu Emre - Pastore ikilisi göbekten kurmak zorunda kalıyor. Bu da günümüzdeki futbola pek uygun değil. Artık en olmadı kendi yarı alanının ilk 30 metresinde oyun kurmaya başlamak zorunda takımlar. Başlarda Matuidi'ye daha ofansif bir görev vermeyi düşündüm ancak Gameiro, Menez, Nene'nin geriye pek gelmemesinden dolayı defansif anlamda zora düşmekten korktum. Ben de topla arası iyi olan, pasları ve kararları düzgün bir için kolları sıvadım. Bir yandan da ne olur ne olmaz diye Cata Diaz'la görüştüm ve anlaştım ancak Jan Vertonghen'la anlaşınca Cata Diaz'a takıma dahil olmayacağını bildirdim ve Transferi kapattım diyerek transfer ekranını vereyim.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Kariyerinizde başarılar dilerim.
    So what?
    Saike

Tienen maçı kat'i surette bizim için bir ölçü değil. Sadece takımın moral bulması için iyi oldu diyebilirim. Bir hazırlık maçı daha yapacağız. Ondan sonra Lorient maçı ile lige başlayacağız.

Seongnam maçından sonra sadece komutları değil dizilişi de değiştirmeyi düşündüm. Açıkçası Seongnam gibi bir takımdan 3 gol yemek beni oldukça sinirlendirdi.Ya herro ya merro diyerek takımı oldukça hücumcu bir yapıda çıkartacağım Lorient maçına. Anchor man oynattığım Matuidi'yi orta sahaya çekip Ball Winning Defender yaptım. Biri Winger biri Inside Forward olan kanatlarımı da Inside Forward haline getirdim. Beklerimden biri Wing Back - Attack iken ötekini Full Back - Support'ta tutuyorum. Bakalım ne olacak Lorient maçında.

Lorient maçı çok iyi gitti, resmen sahayı dar ettik adamlara. Belki içeride oynamanın verdiği şevk, belki taktiksel değişikliğin yansıması bilemiyorum.

Bu yeni diziliş, aşağıda da maç sonucu.

UEFA ön elemesinde Brondby ile eşleştik. Bir sorun çıkartacaklarındüşünmüyorum.

O kadar çok gol kaçırdık ki aklım hayalim durdu. Böyle bir maçta puan kaybetmek istemedim. Ama son dakikada Nene imdadıma yetişti. Bu kadar çok pozisyona girebildik diye taktiğin artık işlemeye başladığını düşünüyorum.
    Ayrıca maçta Gameiro sakatlandı ama o kadar da önemli bir şey değil. Brondby maçında sahada olur.

Yine sallantılı bir sonuç aldık. Tabii ki 1-1 mantık olarak avantajlı bir skor ama Brondby karşısında daha iyi olabilirdik. Danimarka havasına ve deplasmana veriyorum bu maç sonucunu. Ancak yine de %83'lük genel, %89'luk hücum pas yüzdesi sevindirici. Oyunu rakip alana yığabilme arzumun yavaş yavaş gerçekleşeceğinin bir emaresi diyebilirim. Matuidi'nin kırmızı kartına gelirsek; ben genelde kırmızı kart gören oyunculardan hazzetmem. Bu kırmızı kartın mazur görülebilmesi için son 10 dakika içerisinde olması ve rakibin net golünü kesmeye yönelik olması gerekir. Dakika 70'de rakibi 1 farkla öne geçirecek golü engellemek için kırmızı kart gören oyuncu benden mutlaka uyarı - ceza alır. Çünkü bence 11 kişiyle 2 gol bulmak 10 kişiyle gol yememekten kolaydır. Matuidi de çok gereksiz bir kırmızı kart görerek cezasını aldı.

Valenciennes karşısında içerideki Brondby maçını ve yedek oyuncuların maç kondisyonunu yitirmemesini düşünerek yedek kadromla çıktım. Tam rotasyonla hem de. Kaleci hariç her mevkinin yedeği oynadı ve 3-0'lık net skoru çok iyi bir oyunla aldık.

Takım maç kazanmaya alıştı. Brondby'i istenen skor ve oyunla geçtik. Bodmer 4 haftalığına sakatlandı.

Esasında maç biz 2. golü bulana kadar kilitlenmişti. Toulouse hiçbir şekilde kalemize gelmiyor, biz gidiyoruz gidiyoruz golsüz dönüyoruz şeklindeydi maç. Ancak 2.'yi bulunca hemen ardına 3.'yü de bulduk. Ayrıca Umut'un golü görülmeye değerdi.

Bu youtube linki Umut'un golünün. Gömmek için araştıracağım

http://youtu.be/YNQV8OFnbQU

UEFA'da kuralar çekildi. UEFA fikstürümüz şöyle duruyor. İlk maçı alırsak grubu lider bitiririz diye düşünüyorum.

Palermo - PSG
    PSG - Sion
    Standard - PSG
    PSG - Standard
    PSG - Palermo
    Sion - PSG

Sırf yazı kütlesi olmasın diye 1 mesaj daha geldikten sonra konuya yeni maçları da ekleyeceğim. Maksadım konu ilgi gördükçe ilerlemek değil görselliğin bozulmaması.

Dipnot: Youtube'e yüklü video'yu buraya gömme yolunu bilen birisi özel mesaj atarsa sevinirim.
    Last edited by Ayberk Tuncer : 12.Ekim.2011 at 16:13 Reason: Yardım isteği

Nesil
    2007

İyi başlamışsın lige, Avrupa Ligi'nde de Palermo ile çıkarsın bence.Başarılar

Para Var Huzur Var Takımda Ah Bir de Bizde Olsaydı Parasızlıktan Ekisilerde Sürünüyor Takım Destek Olabilirsin Feyenoord'a

Shaktar Bu Seride Çok Can Yakacak Heralde Adamlar Önüne Geleni Eziyor Geçiyor Bende Fena Madara Oldum

Başarılar

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    İyi başlamışsın lige, Avrupa Ligi'nde de Palermo ile çıkarsın bence.Başarılar

Ben de öyle düşünüyorum. Hatta takım kendini buldukça yükselen performansla demo'yu 2-3 mağlubiyetle bitiririm.

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Para Var Huzur Var Takımda Ah Bir de Bizde Olsaydı Parasızlıktan Ekisilerde Sürünüyor Takım Destek Olabilirsin Feyenoord'a

Shaktar Bu Seride Çok Can Yakacak Heralde Adamlar Önüne Geleni Eziyor Geçiyor Bende Fena Madara Oldum

Başarılar

Çok acaipler yahu, ayağıma top vermediler. Kendi kendilerine maç yapıp gittiler resmen.

İlk mağlubiyeti aldık. Palermo maçını düşünerek yine yedeklerle çıktım. Yedekler çok da iyi oynadılar ama Metin Oktay'ın lafıyla "Topun canı vardır. İstemedi mi girmez."e uğradık. İstatistiklerde vesaire çok iyiyiyiz zaten ama ilk mağlubiyeti almış olduk.

İşe yarar, net bir oyunla Palermo maçını aldık. Standard ve Sion maçlarının daha da rahat geçeceğini düşünerek lige daha fazla ağırlık vereceğim kadro seçiminde.

Evian'ı da geçerek daha dişli rakiplerle yapacağımız maçları bekliyoruz. Artık takımın taktikle bütünleştiğini ve deliler gibi pozisyona girdiğimizi ancak finishing'i düşük kanatlarım sebebiyle birçoğunu kaçırdığımı söyleyebilirim.

Bu maç da çok enteresandı. Sanırım artık enteresana alışacağım ve benim takımımın normali haline gelecek. Her maç 15+ şut buluyoruz. Bunların 10'u ceza sahası çevresinden ancak 1-2 gole razı geliyoruz. Taktiğimi de giderek daha çok beğeniyorum. Oyun motorunda büyük değişikliklere gidilmezse FM 12 boyunca uygulayacağım taktik olacak.

Fransa Kupası'nda rakibimiz Souchaux Montbeliard.

Montpellier'i de geçtik.

Bu da puan durumu

Özetle: Çok iyi gidiyoruz.

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir,Türkiye

Valla iyi gidiyorusn.Kadro müthiş zaten.Nene frikiklerden affetmez.Seneye bekleri yenilersin

başarılar. bi psg kariyeri de ben açmayı düşünüyorum full sürümde.

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir,Türkiye

Devam etmiyor musun hocam ?

Devam edeceğim ama bilgisayarım virüs yedi. Onunla boğuştum. Yarın da ileride araştırmacısı olmak istediğim iki takımın maçı var (Kasımpaşaspor - Güngörenspor). Ona gideceğim. Sanırım en erken pazartesi yeni maçları da ekler kariyeri hafta içinde bitiririm.

Full sürümde kesinlikle kariyer açacağım takımlardan birisi olucaktır PSG. Çok sağlam takım gerçekten finans çok sağlam zaten. Bu arada Pastoreden memnunmusnuz?

Quote Originally Posted by orhuneses View Post
    Full sürümde kesinlikle kariyer açacağım takımlardan birisi olucaktır PSG. Çok sağlam takım gerçekten finans çok sağlam zaten. Bu arada Pastoreden memnunmusnuz?

Pastore istatistiki anlamda çok bir şey katmıyor takıma. Çünkü taktiğimde skora doğrudan etki eden 3 isim var. Gio, Gameiro, Nene. Ancak advanced playmaker oynattığım Pastore orta sahadaki pas alışverişinde oldukça etkili rol oynuyor. Tam sürümde bu taktiği daha da hücumcu bir yapıya kavuşturup AMCli hale getirip, AMC'de inside forward rolünde oynatmayı düşünüyorum Pastore'yi. Sanırım o zaman daha Pastore'ye uygun bir taktik denemiş ve oyuncuyu daha sağlıklı test etmiş oluruz.

Sion maçı oldukça kolay geçti. Rakibe sadece 1 şut imkanı verip 23 şut çektik. Ya takım çok kaliteli ya da taktiği takıma iyi oturttuk.

Lyon'la yenişemedik. Maçın hakkı beraberlikti diyebiliriz. Her ne kadar maç içinde topu ceza sahası içine sokun diye kenardan müdahale etsem de oyuncularım bunu pek yerine getiremediler. Arada olur böyle puan kayıpları.

Bizden 16 şut onlardan 2 şut. Skor ortada.

Bu maçla birlikte UEFA'da ilk üç maçta gol ortalamamız 4 oldu.

Pek tatsız tuzsuz bir maç sonunda 3 puanı aldık.

Mevlüt'te ısrar ettim bu maç için. Ama o kadar çok kaçırdı ki Güizalaştı diyebilirim. Gameiro ise oyuna girer girmez yorgun Sochaux savunmasıyla dalga geçercesine 2 gol attı.

Sochaux maçının yorgunluğuna rağmen Caen'i rahat geçtik.

2 topumuz direkten dönmese 4 gol ortalamasını hâlâ koruyor olabilirdik

1-0 öne geçtikten sonra Lugano atıldı. Pas alışverişinde sıkıntı yaşamamak için Thiago-Matuidi-Pastore 3lüsüyle sahaya çıkmıştım ama Lugano atılınca Thiago'yu çıkardım. Maçı 3-0'a kadar götürdük. Ancak sonra yorgunlukla beraber gol yemeye başladık. Ancak deplasmandaki maçtan 4-2 galibiyetle ayrılmasını bildik. Lugano'nun ise 2 haftalığını kestim, cezasını kabul etti ve bana hak verdi.

Daha da fazla maç yükleyecektim ama ya internet bağlantısında ya da imageshack'taki sorundan dolayı bir ss'yi 6-7 denemede ancak yükleyebiliyorum. Dolayısıyla elde olmayan sebeplerden dolayı yükleyemiyorum. Daha sonra mesajı editleyerek maçları ekleyeceğim.

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir,Türkiye

Takım oturmuş hatta oturmuşken iki bardak çay bile içmiş İyi gidiyoruz.

Mesaj Yetkileri