Sayfa 4 / 9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 244 sonuç

Konu: FM 2012 İçin Takım Önerileriniz

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Fransa Liginde Rennais var,0 bütçeyle başlıyor klüp borçsuz ve avrupa liginde keyifli bir takım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hollan'da ligine'de baktım ama takımların maaş bütçeleri çok düşük.

Quote Originally Posted by COLMAN20 View Post
    Rusya'da Spartak Moskova ile oynamak var kafamda ama şöyle bi durum var Moskova'ya yerli yani Rus oyuncu alamıyorsun.

Rubin, Zenit, Cska'nın yabancıları ne sana gelmeyi kabul ediyor nede klüpleri satıyor. Ezeli rekabet söz konusu anlayacağınız. Bu durum kötü. Geriye kalan yerli oyuncularda oldukça kalitesiz. Ama bu şart altında başarı ve Anzhi'nin önünde olursanız zevkli olur. Daha önce ki serilerde çok oynadım Spartak ile.
    Rusya'da oyuncu problemi var evet. FM 12'ye baslayali tek kariyer oynuyorum, 2017'de Rusya'ya geldim. Rubin Kazan'a. Takimda oyunun basindan kalma birkaç tecrübeli oyuncu vardi, alt yapisida saglam bir kulüp(ama su an herseyi mükemmel seviyeye getirmeme ragmen eskisi gibi yetenekler çikmiyor altyapidan, 2/3 yilda bir oyuncu felan çikiyor).
    Rus oyuncu transfer etmek nerdeyse imkansizdi, Bosman kuralinin Rusya'da geçersiz olmasindan dolayi bonservissiz oyuncu almakta çok zor, ama ben 2 önemli oyuncuyu, kontrati bitecekken durmadan överek(medyada) yeni kontrat imzalatmadim, ve kontrati bitince takima getirdim. Eger gözünüze giren kontrati kisa bir oyuncu varsa onu överek yeni kontrat imzalamasina engel olabilirsiniz.

Yabanci oyuncularim Rus vatandasi olunca biraz daha rahatladim, ilk sezonumda 3. oldum, ondan sonra 2025'e kadar sampiyon oldum. Lig'de tekel olunca Rus oyuncularda gelmeye basladi. 2023 yilinda biraz da sansla Sampiyonlar Ligini aldim(hem fikstür'den dolayi, hemde kalecim final ve çeyrek finalde kritik penaltilar kurtardi). Simdi nerdeyse tamami Rus'lardan olusan bir kadrom var. 5 Türk(2'si ilk 11'de), 1 Brezilyali, 1 Yunan, 1 Fransiz, birde kirada olan Rumen futbolcum var. Gerisi Rus. Rus milli takimina 10 futbolcu gönderiyorum. kariyere basladigimda söyleseler gülerdim
    Takima yeni yönetim gelince dünyanin en zengin 7. kulübü olmustum. Simdi halen ilk 10'dayim. Transfer bütçem 100 milyon Gerçi pek kullanmiyorum.
    Christian Ansaldi adina stad yaptilar, 37 bin kisilikti, simdi 54 bine çikardilar. Takimin efsaneleriden birisi oldum. Diger efsanede geçen sezon altin ayakkabi ödülünü alan Faruk Diyadin isimli Türk forvetim. Milli takiminda en önemli oyuncularindan biri.

Neyse, kendimi çok övdüm, ama Rusya'yi tavsiye ederim. Gerçi birkaç sezon sonra diger takimlarla formalite maç yapmaya basliyorsun, Avrupada basari için oynuyorsun. Ama Anzhi, CSKA, Zenit, Spartak gibi takimlarla ezeli bir rekabet var. Geçtigimiz sezonlarda çok kolay sampiyon olmustum ama bu sezon Lokomotiv, Spartak ve Zenit beni yakindan takip ediyorlar, biraz daha heyecanli olacak gibi(lig sonuncusuna yenildim en son).

Rusya'dan Rubin, Anzhi veya Terek'i tavsiye ederim, biraz da kan çekiyor tabii

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by tosyalinl View Post
    Rusya'da oyuncu problemi var evet. FM 12'ye baslayali tek kariyer oynuyorum, 2017'de Rusya'ya geldim. Rubin Kazan'a. Takimda oyunun basindan kalma birkaç tecrübeli oyuncu vardi, alt yapisida saglam bir kulüp(ama su an herseyi mükemmel seviyeye getirmeme ragmen eskisi gibi yetenekler çikmiyor altyapidan, 2/3 yilda bir oyuncu felan çikiyor).
    Rus oyuncu transfer etmek nerdeyse imkansizdi, Bosman kuralinin Rusya'da geçersiz olmasindan dolayi bonservissiz oyuncu almakta çok zor, ama ben 2 önemli oyuncuyu, kontrati bitecekken durmadan överek(medyada) yeni kontrat imzalatmadim, ve kontrati bitince takima getirdim. Eger gözünüze giren kontrati kisa bir oyuncu varsa onu överek yeni kontrat imzalamasina engel olabilirsiniz.

Yabanci oyuncularim Rus vatandasi olunca biraz daha rahatladim, ilk sezonumda 3. oldum, ondan sonra 2025'e kadar sampiyon oldum. Lig'de tekel olunca Rus oyuncularda gelmeye basladi. 2023 yilinda biraz da sansla Sampiyonlar Ligini aldim(hem fikstür'den dolayi, hemde kalecim final ve çeyrek finalde kritik penaltilar kurtardi). Simdi nerdeyse tamami Rus'lardan olusan bir kadrom var. 5 Türk(2'si ilk 11'de), 1 Brezilyali, 1 Yunan, 1 Fransiz, birde kirada olan Rumen futbolcum var. Gerisi Rus. Rus milli takimina 10 futbolcu gönderiyorum. kariyere basladigimda söyleseler gülerdim
    Takima yeni yönetim gelince dünyanin en zengin 7. kulübü olmustum. Simdi halen ilk 10'dayim. Transfer bütçem 100 milyon Gerçi pek kullanmiyorum.
    Christian Ansaldi adina stad yaptilar, 37 bin kisilikti, simdi 54 bine çikardilar. Takimin efsaneleriden birisi oldum. Diger efsanede geçen sezon altin ayakkabi ödülünü alan Faruk Diyadin isimli Türk forvetim. Milli takiminda en önemli oyuncularindan biri.

Neyse, kendimi çok övdüm, ama Rusya'yi tavsiye ederim. Gerçi birkaç sezon sonra diger takimlarla formalite maç yapmaya basliyorsun, Avrupada basari için oynuyorsun. Ama Anzhi, CSKA, Zenit, Spartak gibi takimlarla ezeli bir rekabet var. Geçtigimiz sezonlarda çok kolay sampiyon olmustum ama bu sezon Lokomotiv, Spartak ve Zenit beni yakindan takip ediyorlar, biraz daha heyecanli olacak gibi(lig sonuncusuna yenildim en son).

Rusya'dan Rubin, Anzhi veya Terek'i tavsiye ederim, biraz da kan çekiyor tabii
    Oyuncu övme konusuna katılıyorum. O biraz işe yarayabiliyor.

Rusya'dan takım önerileriniz olmuş Teşekkür ederim ama ben sıkı bir Spartak Taraftarıyım şimdi başka bir takım olup Spartak'a karşı mücadele de edersem garip duygular hissederim ))

Arkadaşlar İngiltere Lig 2'den potansiyelli bir takım önerir misiniz?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Normal'de Rusya Liginden çok zevk alırım ama bu kariyerim den pek keyif almıyorum. Takımdan bazı oyuncuları satarak iyi para yaptım ve karşılığında taksitlerle Bender, Dante'yi falan aldım Spartak'a. Taş gibi takım var ama pek keyif alamıyorum.

Aklımız 5 sene Hertha, 3 sene Hoffenheim ile mücadele ettiğimiz Bundesliga'da olsa gerek.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

İstanbul Büyükşehir Belediyespor. Takım ilk senesinde zayıf ama alacağınız 2-3 oyuncuyla şampiyonluğun adayı olabilirsiniz. Defansta Kamil Zayatte ortasahada Holmen, Doka, Visca gibi adamlar var. İleride Webo benim taktiğime uymamıştı Feczesin almıştım. Müthiş performans gösterdi ilk yılımda şampiyon yaptı. 3. sezonda 2 lig şampiyonluğu 1 Türkiye kupası 1 UEFA 1 Super kupa yaptım. Oyuncu araştırmayı sevenler için ideal kulup.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

2 Sene Spartak Moskova, 1,5 sene Napoli, 1,5 sene Hertha Berlin, 3 Sene Hoffenheim ile oynadım.

Yeni takım arıyorum 2-3 gündür ama pek ısındığım takım olmadı. İngiltere Ligi hariç öneri alabilirim.

Aslında kafamda La Liga var ama Barcelona ve Real'in olduğu bir Lig tat vermez.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

2 Sene Spartak Moskova, 1,5 sene Napoli, 1,5 sene Hertha Berlin, 3 Sene Hoffenheim ile oynadım.

Yeni takım arıyorum 2-3 gündür ama pek ısındığım takım olmadı. İngiltere Ligi hariç öneri alabilirim.

Aslında kafamda La Liga var ama Barcelona ve Real'in olduğu bir Lig tat vermez.
    Portekiz

buyrun kardeşim göztepeye cm 01-02 den beri ilk aldığım kulüp taraftarlık açısından tabi ama taraftarsa 2 katı tesisse -2 katı onu boşverin geliştirirsiniz finanssa hayır o da fazla yok zevkse en iyisinden

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by wolffather View Post
    Portekiz
    Portekiz Ligini sevmiyorum hocam pek çekişmeli bir Lig olarak gelmiyor bana enteresan yani Brezilya ligi gibi sanki.

Büyük ihtimalle artık memlekete döneceğim gibi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Portekiz
    Portekiz Ligini sevmiyorum hocam pek çekişmeli bir Lig olarak gelmiyor bana enteresan yani Brezilya ligi gibi sanki.

Büyük ihtimalle artık memlekete döneceğim gibi.
    Dayanamadım birde Porto ile'de oynadım 2.Benfica ile aramda 18 Puan fark ile Şampiyon oldum. Lig'de Benfica ve Sporting Lizbon'u yendin mi kesin şampiyonsun gelene 5 attım, gidene 5. CL'de yarı finalde R.Madrid'e eledndim.

2.Sezon öncesi 20 Milyon € bütçe verdiler. Devam etsem mi etmesem mi bilmiyorum.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Dayanamadım birde Porto ile'de oynadım 2.Benfica ile aramda 18 Puan fark ile Şampiyon oldum. Lig'de Benfica ve Sporting Lizbon'u yendin mi kesin şampiyonsun gelene 5 attım, gidene 5. CL'de yarı finalde R.Madrid'e eledndim.

2.Sezon öncesi 20 Milyon € bütçe verdiler. Devam etsem mi etmesem mi bilmiyorum.
    Arkadaşım o her lig de öyle ingiltere ligi hariç Hem de Braga da var onu da unutma. Benim sana tavsiye etmemin sebebi Portekizde ki takımların alt yapıları iyi oluyor 1. lig de kötü bir takım al ve onu geliştirerek ilerle Aşt yapılarına önem ver ondan sonra göreceksin çok iyi oyuncular çıkacak

Malaga'yı deneyin. Arkanızda petrol zengini araplar var. Lig seviyesi 4.5 yıldız sırf bu yüzden çok iyi oyuncuları getirebilirsiniz. En büyük başarıları 7. olmak. İlk maç Sevilla ile 3-3 berabere kaldık. Bir haftadır omuzlarda geziyorum Öyle bir enteresan takım. Ayrıca zamanın yıldızlarıyla yeniden birlikte olmak güzel. Baptista, Nisterlooy, Joaquin, Maresca. Nostalji, mücadele, para, hırs, aşk, uzun soluklu bir kariyer. Film gibi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Arkadaşım o her lig de öyle ingiltere ligi hariç Hem de Braga da var onu da unutma. Benim sana tavsiye etmemin sebebi Portekizde ki takımların alt yapıları iyi oluyor 1. lig de kötü bir takım al ve onu geliştirerek ilerle Aşt yapılarına önem ver ondan sonra göreceksin çok iyi oyuncular çıkacak
    Her lig demeyelim mesela Almanya öyle değil. Ama dediğin doğru Alt yapılar çok iyi. Aslında Portekiz'de Sporting Lizbon ile oynanılabilir, Benfica ve Porto'ya karşı koymak adına.
    Quote Originally Posted by ozgenoc View Post
    Malaga'yı deneyin. Arkanızda petrol zengini araplar var. Lig seviyesi 4.5 yıldız sırf bu yüzden çok iyi oyuncuları getirebilirsiniz. En büyük başarıları 7. olmak. İlk maç Sevilla ile 3-3 berabere kaldık. Bir haftadır omuzlarda geziyorum Öyle bir enteresan takım. Ayrıca zamanın yıldızlarıyla yeniden birlikte olmak güzel. Baptista, Nisterlooy, Joaquin, Maresca. Nostalji, mücadele, para, hırs, aşk, uzun soluklu bir kariyer. Film gibi
    Hocam o Lig'de Barcelona ve Real Madrid gerçeği var istersen arkadanda en kral Zengin olsun. Bu takımlara bi yolu bulunup karşı koyulmuyor.

spanya Ligini'de zevksizleştiriyor bu durum kendime adıma.

Her lig demeyelim mesela Almanya öyle değil. Ama dediğin doğru Alt yapılar çok iyi. Aslında Portekiz'de Sporting Lizbon ile oynanılabilir, Benfica ve Porto'ya karşı koymak adına.

Hocam o Lig'de Barcelona ve Real Madrid gerçeği var istersen arkadanda en kral Zengin olsun. Bu takımlara bi yolu bulunup karşı koyulmuyor.

Barça ile Reali birbirine kırdıracaksın Zaten olayın güzelliği orada şampiyonluk için en az 3 yıl gerekli. O süreçte messi-ronaldo ayarında oyuncular bulamasan da ortalama olarak real ve barçadan daha potansiyelli olabilirsin. Ayrıca iki takımın oyun mantalitelerini çözmeye çalışmak ona göre önlemler almak beni etkliyor. Sürekli bir kovalamaca olması her puanı altın değerinde yapıyor. Yoğun stres severler için, gerçi kim oyunda stres arar orası da enteresan, güzel bir tercih olabilir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ozgenoc View Post
    Barça ile Reali birbirine kırdıracaksın Zaten olayın güzelliği orada şampiyonluk için en az 3 yıl gerekli. O süreçte messi-ronaldo ayarında oyuncular bulamasan da ortalama olarak real ve barçadan daha potansiyelli olabilirsin. Ayrıca iki takımın oyun mantalitelerini çözmeye çalışmak ona göre önlemler almak beni etkliyor. Sürekli bir kovalamaca olması her puanı altın değerinde yapıyor. Yoğun stres severler için, gerçi kim oyunda stres arar orası da enteresan, güzel bir tercih olabilir.
    Bu dediklerin dahilinde Malaga düşünülebilir işte.

Aynı duruma Hoffenheim ile girmiştim Almanya'da.

1. Sezon ; 3

2. Sezon ;2

Ve 3. Sezon'da Şampiyon olmuştum.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Aa bak mesela ben FM 2007 oynarken İspanya liginde Getafe yi almıştım en kötü takım diye... 10-15 sene sonra ligin en iyi takımı artı 1 Milyar Euroluk bütçeye sahip olmuştum

Sende bilirsin ama sana tavsiyem artık büyük takımlar ile oynayıp oyunu harmanladıysan küçük takımlar ile onları geçmeye çalış. daha çok zevk alırsın

Seri B ' den Livorno deneyen oldumu acaba hiç?

Livorno güzel takım. Misyonu var. Kadrosu da ligden çıkmaya yetecek seviyede.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Şimdi baktım Sporting Lizbon 10 yıldır Şampiyon olamıyor Portekiz'de.

Kadroları da çok kötü değil, bir kaç takviye ile çok iyi hale gelebilirler. 425k Maaş bütçesi, 4 Milyon € Transfer bütçeleri var, Altyapı'da sağlam.

1 Sezon Porto ile Portekiz'de oynadığım için kararsızım şuan başlayıp başlamamakta.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Question

Türkiye'den zevk verecek takım istiyorum ...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

kendi şehrinin yada semtinin takımını alabilirsin alt ligler editörünü indirip

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    kendi şehrinin yada semtinin takımını alabilirsin alt ligler editörünü indirip
    O kadar düşük seviyeli takımları başarıya ulaştırabileceğimi sanmıyorum ...

Güzel bir Ankaragücü kariyerim vardı dikkatsizliğim yüzünden gitti ... Sezon başında kilit oyunculardan birçoğunun sözleşmesinin bittiğini fark edemedim.Devre arası geldi takım çok başarılıydı ... Oyuncular kaçtı benimde kafam attı kapattım kariyeri biten kariyerlerden bakabilirsin.

Acaba bir Ankaragücü kariyeri daha mı yapsam çok zevkli oluyor birde Angaralı olunca tabi ...

Ne diyosun bi kez daha deneyim mi ? Yoksa takım önerecek misin?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bu seride çok free ve kaliteli oyunu var kesinlikle dene
    ben bu oyunları duygularımla oynarım yani ya tuttuğum takımla ya da şehrimin takımıyla oynarım en az 10 sezon oynarım tavsiye ederim ankaragücünü free elemanlara dikkat edersen bütçeyide baya düzeltebilirsin

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    bu seride çok free ve kaliteli oyunu var kesinlikle dene
    ben bu oyunları duygularımla oynarım yani ya tuttuğum takımla ya da şehrimin takımıyla oynarım en az 10 sezon oynarım tavsiye ederim ankaragücünü free elemanlara dikkat edersen bütçeyide baya düzeltebilirsin
    Bir Ankaragücü kariyeri daha geliyorrr herşey çok farklı olacak ...

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

İngiltere alt liglerinden bir takım geliştirmek istiyorum. Taraftar grubu iyi olsun renkleri amblemi ... Takım kendini bana bağlasın istiyorum
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Stadı küçük ama başarı potansiyeli büyük bi takım arıyorum..

29. Default

İtalya Serie B'de Sampdoria'da iyi kesin çıkarsınız zaten ilk yıl çıkınca takviyelerle sonraki sezon Avrupa'ya gidersiniz

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Takım önerisi yapmak kolayda, hangi taktikle oynayacağı önemli insanın. Her insanın sevdiği sistem, keyif aldığı oyun stili farklıdır. Biraz buna dikkat ederek takım seçmek lazım. Örneğin; Barcelonayı seçip kanat oyuncularına çizgiden orta yaptırarak oyun oynatmak çok saçma olur yani.

Önce oyun sisteminizi düzenleyin bence, sonra o sisteme uygun oyuncuları olan takımı yönetin. Yoksa takım seçip sevmediğiniz taktikle oynamak çok canınızı sıkıyor. Mesela ben hiç kanatlardan orta açan kanat oyuncusu kullanmam, ha kullanınca çok kolay maç kazanılıyor, Galatasarayla 3 sene sonunda ŞL'yi kaldırıyorsun finalde fark atarak. Ama önemli olan kendi sevdiğin taktikle bunu başarabilmen. Oyundan zevk almamı sağlayan şey bu benim.

Sayfa 4 / 9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri