Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 42 sonuç

Konu: [12.0.0] Issiar Dia

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Default [12.0.0] Issiar Dia

Profili alabilirmiyiz acaba
    Last edited by perpetua : 18.Ekim.2011 at 22:01

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

fiziği biraz fazla iyi olmuş. finishing'i biraz yüksek olsaydı durdurulamaz bir oyuncu olurdu. bence fizik düşürülüp finishing 8 9 olabilirdi en azından.

eLastik Misafir

Crossingle teknik 14 olabilirdi ama güzel bu haliylede.

Finishingi ben begenmedim acikcasi. Hemen hemen bir defansa verilen finishing gibi. Hatta çoğu defansın bile daha yüksek oluyor. Diğerleri yerine gibi.

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Crossing 14 teknik 14 dribling 16 olabilirmis.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Okan Kalo View Post
    Finishingi ben begenmedim acikcasi. Hemen hemen bir defansa verilen finishing gibi. Hatta çoğu defansın bile daha yüksek oluyor. Diğerleri yerine gibi.
    Müsait pozisyonları farklı şekilde harcayan, hiç düzgün vuramayan bir Issiar Dia izledik. Beşiktaş maçında hatta çok müsaitken en az 10 metre yukarıya vurdu. Topa gelişine düz vurabilecekken vurabilir, böyle attığı gol de var ama bu da finishing değil düz vurmak. Dersiniz ki 6 olmasın 7-8 olsun tartışırız elbet.

Stoch ise tam tersi iyi noktalara göndermeye çalışıyor ve bunu bir forvet gibi düşünüp vurabiliyor. Son maçta dahi Stoch kontrada sağ köşeye plase bıraktı ama kaleci oraya atacağını sezip önceden atladı ve çıkardı.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Ya evet 6 finishing çok düşük olmus arastırmacının dediği gibi 7-8 gibi bişey olsaymış daha iyi mis composure de 10 olunca biraz zor gol atar bu eleman

6 cidden düşük olmuş. Ve Hızlanmanın 18 olması çok çok şaşırttı beni. O kadar tartıştık söz söyledik fakat bu hamlenin yapılacağına ihtimal vermemiştim. Güzel olmuş hakettiğini almış Dia.
    Teknik yine 13 :/

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

teknik 13 normal pa sıyla birlikte yıllar geçtikçe gelişim gösterebilir

Kariyerlerden hatırladığım kadarıyla 16'yı geçmemişti. Ama bence 13 den daha fazlasını yapıyor şuan bile. Ki Dia dediğmizde aklımıza ilk gelen iki şeyden diğeri Tekniktir bence.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

crossing 14 teknik 14

pace 18 olmalıydı ama oraya hiç değinmeyecem...

onun dışında finishing'i 2 puan yüksek olabilirdi..

geriye kalan özellikleri gayet başarılı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Klavooz View Post
    crossing 14 teknik 14

pace 18 olmalıydı ama oraya hiç değinmeyecem...

onun dışında finishing'i 2 puan yüksek olabilirdi..

geriye kalan özellikleri gayet başarılı
    Bu pek mumkun degil. Nedeni de basit esasinda. Dia oyunda genelde 7-8 gol, 14-15 asistlik bir performans gosteriyor. Bu ozellik istekleri ile onlar olacak 10-11 gol, 18-19 asist.

Tamam bu ozellikler yukselebilir, ama dengelemek icin nelerin dusecegini de dusunmek gerekir.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bu pek mumkun degil. Nedeni de basit esasinda. Dia oyunda genelde 7-8 gol, 14-15 asistlik bir performans gosteriyor. Bu ozellik istekleri ile onlar olacak 10-11 gol, 18-19 asist.

Tamam bu ozellikler yukselebilir, ama dengelemek icin nelerin dusecegini de dusunmek gerekir.
    Fiziksel olarak düşecek hiç bir özelliği yok. Mental olarak zaten pek fazla bişey olduğu söylenemez olanı da alırsak adam at gözlüklü olur. Bence dengeleme stratejisi yerine direkt olarak tekniksel özellikler geliştirilmeli.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

hemen söyliyim...

uzun şutları mehmet topuz ile aynı yapılmış şimdi gözüme çarptı... uzun şutları 8 ya da 9 olabilir çünkü dia'nın uzun şutlarını ben fanatik bir fenerbahçe'li olarak hiç beğenmiyorum.. simdiye kadar 8 sut cektiyse 5 tane auta 2 tanesi zayıf biri de kaleyi bulmuştur... topsuz alan değerleri de 1-2 puan düşürülüp ilk mesajımda bahsettiğim değerli yükseltilebilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Fiziksel olarak düşecek hiç bir özelliği yok. Mental olarak zaten pek fazla bişey olduğu söylenemez olanı da alırsak adam at gözlüklü olur. Bence dengeleme stratejisi yerine direkt olarak tekniksel özellikler geliştirilmeli.
    En azindan su an icin hic mumkun degil.

Nesil
    2003

hemen söyliyim...

uzun şutları mehmet topuz ile aynı yapılmış şimdi gözüme çarptı... uzun şutları 8 ya da 9 olabilir çünkü dia'nın uzun şutlarını ben fanatik bir fenerbahçe'li olarak hiç beğenmiyorum.. simdiye kadar 8 sut cektiyse 5 tane auta 2 tanesi zayıf biri de kaleyi bulmuştur... topsuz alan değerleri de 1-2 puan düşürülüp ilk mesajımda bahsettiğim değerli yükseltilebilir.
    Bu dediginiz ozelliklerin yukselmesi icin long shots'un 1, off the ball'un da 9 olmasi gerekli.

Oyuncunun mevkisi icin onemli olan ozellikleri yukseltip, onemi az seviyede olan ozellikleri dusurerek ayni seviyede bir oyuncu karsiniza cikartamazsiniz kolay kolay.

Biraz oyunda dolanin. Bu istediginiz hiz/hizlanma/orta ve teknik degerlerine sahip acaba kac tane futbolcu bulacaksiniz?

Bu buldugunuz oyuncularin acaba baska hangi ozellikleri cok daha dusuk olacak ki bu ozellikler yuksek olsun. Bunlari goz onunde tutmak gerekmese, butun oyunculara, butun arastirmacilar zaten 15 ile 20 arasinda deger verir rahatlikla.

Ama is oyle degil. 15, 180 CA'li bir oyuncunun (yani dunyanin en iyi 5 oyuncusu diyelim) ortalama ozelligi. Mesela Xavi'ye bakin. Evet muazzam teknik ozellikler var ama fiziksel ozellikler dusuk. Zaten boyle de olmasi gerekli. Xavi'nin teknik ozellikleri gibi yuksek fiziksel ozelliklere sahip bir oyuncu da dusuk teknik ve zihinsel ozelliklere sahip olmak durumunda ki ortaya bir Christiano Ronaldo cikmasin.

Bence Dia'nin tek bir goze carpan teknik becerisi var, o da dripling.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Bu dediginiz ozelliklerin yukselmesi icin long shots'un 1, off the ball'un da 9 olmasi gerekli.

Oyuncunun mevkisi icin onemli olan ozellikleri yukseltip, onemi az seviyede olan ozellikleri dusurerek ayni seviyede bir oyuncu karsiniza cikartamazsiniz kolay kolay.

Biraz oyunda dolanin. Bu istediginiz hiz/hizlanma/orta ve teknik degerlerine sahip acaba kac tane futbolcu bulacaksiniz?

Bu buldugunuz oyuncularin acaba baska hangi ozellikleri cok daha dusuk olacak ki bu ozellikler yuksek olsun. Bunlari goz onunde tutmak gerekmese, butun oyunculara, butun arastirmacilar zaten 15 ile 20 arasinda deger verir rahatlikla.

Ama is oyle degil. 15, 180 CA'li bir oyuncunun (yani dunyanin en iyi 5 oyuncusu diyelim) ortalama ozelligi. Mesela Xavi'ye bakin. Evet muazzam teknik ozellikler var ama fiziksel ozellikler dusuk. Zaten boyle de olmasi gerekli. Xavi'nin teknik ozellikleri gibi yuksek fiziksel ozelliklere sahip bir oyuncu da dusuk teknik ve zihinsel ozelliklere sahip olmak durumunda ki ortaya bir Christiano Ronaldo cikmasin.

Bence Dia'nin tek bir goze carpan teknik becerisi var, o da dripling.
    Ama bence artık bu xavi, messi ve ronaldo örneğini göstermeyin.. duydukça sıkılıyorum çünkü.. her oyuncuyu bu üçlü ile kıyaslamaktan bir an önce vazgeçmelisiniz.

Bana göre driplingi bu ülkede en iyi yapan oyuncu.. 15 değer verilmiş, TR'de 15 yada üstü değer alan başka kim öğrenmek mümkün mü?

Nesil
    2003

Ama bence artık bu xavi, messi ve ronaldo örneğini göstermeyin.. duydukça sıkılıyorum çünkü.. her oyuncuyu bu üçlü ile kıyaslamaktan bir an önce vazgeçmelisiniz.

Bana göre driplingi bu ülkede en iyi yapan oyuncu.. 15 değer verilmiş, TR'de 15 yada üstü değer alan başka kim öğrenmek mümkün mü?
    Quaresma/Simao/Amrabat yanilmiyorsam.

Ek Hursut'u unutmusum.
    Last edited by perpetua : 19.Ekim.2011 at 17:53

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Quaresma/Simao/Amrabat yanilmiyorsam.

Ek Hursut'u unutmusum.
    belki quaresma haric fakat digerlerinden top sürme konusunda daha yetenekli oldugunu düsünüyorum bana göre dribling 16 teknik 15 olabilir sonuna kadar hakediyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Dia'nın profili tam olmuş bence ama long shots bence fazla uzaktan da pek isabetli vurmuyor bence
    tabi oyunda bu hızla çok pozisyona gireceği için bol bol sinirleneceğiz kendisine orası ayrı.

INJURY PRONENESS 11 ?
    yasadıgı sakatlıklardan oturu kı hatırladıgım kadarıyla cogu adele sakatlıgıydı ,
    lıgde 25 maca cıkmıs bır oyuncuydu Dia.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Sayın ABOO

Dia'nın PA'sı neden 160'tan, 155'e geriledi ?!

Tamam CA ile oynanır düşürülebilir anlarız da (lafın gelisi, dia için demiyorum)

PA ile neden oynuyorsunuz? Hem de düşürüyorsunuz.. Hadi yükseltseniz neyse, ama siz düşürüyorsunuz...

Oysa ben PA'sında yükselme bekliyordum.. PA'sı simdi gözüme çarptı şok oldum!

Bunun heralde mantıklı açıklaması vardır diyecem de, yaptığınız hiç bi açıklama mantıklı değil.. Yine de mantıklı sandıgınız acıklamayı bekliyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Winger - Attack olarak ve beklenilenin aksine Hug Touchline yerine Wide Play'i Move Into Channels olarak Fenerbahçe kariyerime Alex ile birlikte damga vuran oyuncu oldu kendisi 17 haftalık periyotta.6 gol 13 asist 7.68 ortalama.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Quote Originally Posted by fcgrkm View Post
    INJURY PRONENESS 11 ?
    yasadıgı sakatlıklardan oturu kı hatırladıgım kadarıyla cogu adele sakatlıgıydı ,

yorumu olan yok mu?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

yorumu olan yok mu?
    11'in neden yüksek olduğunu düşünüyorsunuz?

Bugün sakatlanınca canımdan can gitti.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

INJURY PRONENESS 11 ?
    Adele sakatligi veya baska sakatlik fark etmiyor. Yolda yururken bilegini burkup sakatlansa bile, antrenmanda arkadasi ile sakalasirken sakatlansa bile sakatliktir.

Nesil
    2003

Sayın ABOO

Dia'nın PA'sı neden 160'tan, 155'e geriledi ?!
    Her yil CA'da ilerleme yapmayan futbolcunun PA'si duser. Mevcut becerilerine katki yapmadigi her yil, erisebilecegi seviyenin dustugu kabul edilir. Sonucta futbolcularin belirli bir sure kariyeri var ve bu kariyerin zirvesine 27-28 yaslarinda cikar ve ardindan dusus yasar. Bu nedenle de genc yasinda gelismeyen futbolcunun potansiyelinde yeniden degerlendirme yapilir. Tipki beklenti disinda gelisen futbolcunun potansiyelinde gelisme yapilacagi gibi.

27-28 yasindan buyuk oyuncular icin de potansiyel, gecmiste cikabildigi en yuksek CA seviyesidir.

Adele sakatligi veya baska sakatlik fark etmiyor. Yolda yururken bilegini burkup sakatlansa bile, antrenmanda arkadasi ile sakalasirken sakatlansa bile sakatliktir.
    reel dünyada adele sakatlıkları sakatlanmaya ne kadar musaıt oldugunun gostergelerınden bırıdır.
    bunu bir kenara koyalım , bu kadar cok sakatlanan bır oyuncunun sakatlanma egılımı nasıl bu kadar dusuk kalır?

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    11'in neden yüksek olduğunu düşünüyorsunuz?

Bugün sakatlanınca canımdan can gitti.
    cok dusuk oldugunu dusunuyorum

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Her yil CA'da ilerleme yapmayan futbolcunun PA'si duser. Mevcut becerilerine katki yapmadigi her yil, erisebilecegi seviyenin dustugu kabul edilir. Sonucta futbolcularin belirli bir sure kariyeri var ve bu kariyerin zirvesine 27-28 yaslarinda cikar ve ardindan dusus yasar. Bu nedenle de genc yasinda gelismeyen futbolcunun potansiyelinde yeniden degerlendirme yapilir. Tipki beklenti disinda gelisen futbolcunun potansiyelinde gelisme yapilacagi gibi.

27-28 yasindan buyuk oyuncular icin de potansiyel, gecmiste cikabildigi en yuksek CA seviyesidir.
    FM 2011'de Ronaldinho'nun, Rivaldo'nun, Ronaldo'nun(Fenomeno) vs PA ları 185 üstüydü.. Ona ne diceksin peki? Onlar yaşlanmıyor mu? Rivaldo gelmiş 36-37 yaşında ama o PA değeri aynı.. Bunlara Roberto Carlos da dahil.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri