Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 80 sonuç

Konu: [12.0.0] Emre Çolak

Default [12.0.0] Emre Çolak

Last edited by Alexi Lalas : 19.Ekim.2011 at 23:04

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Güç yine 1 adamın 2-3 yapılması konuşuluyordu geçen seneki araştırma konusunda ama sanırım yine 1'de kalmasına karar verilmiş.2-3 olsa da pek bir şey farketmezdi zaten.

hakikaten 1 cok haksızlık oluyor ya insan 3-5 yapar bari

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Oynadığı futbol göze ne kadar hoş gelirse gelsin güç yok adamda.Ama 1 de olmamış yani.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Ya arkadaşlar ben Fenerliyim Fenerliler rezalet GS lilerde rezalet.Bu adamlar hiç mi gelişmiyor.Geçen sene neyse bu sene de o nerdeyse herşey.Oyunda bile gelişiyorlar gerçekte 10 sene adam aynı neredeyse...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by alpika View Post
    Ya arkadaşlar ben Fenerliyim Fenerliler rezalet GS lilerde rezalet.Bu adamlar hiç mi gelişmiyor.Geçen sene neyse bu sene de o nerdeyse herşey.Oyunda bile gelişiyorlar gerçekte 10 sene adam aynı neredeyse...
    Ne yaptı ki Emre Çolak 1 sezondur ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by alpika View Post
    Gelişme yapan oyuncular elbette yükseltiliyor, geriye giden oyuncular da düşürülüyor. Matematik basit. Gerçekte, oyunda olduğundan çok daha başarılı bir performans gösterip de yükseltilmeyen oyuncu söyleyin biz de bu konuda düzeltme yapalım.

Emre başlığında bu konuyu tartıştığımız için Emre üzerinden gidelim. Emre A takıma çıktığından beri farklı hocalarından bazı şanslar elde etti ama bu şansları pek iyi kullanamadı. Oynadığı çoğu maçta oyuna etki edemedi. Ettiği maç olarak hatırladığım bir kupa maçıydı ve maç zaten kopmuştu. Attığı gollerde bir freekick ve penaltı idi. Yani elimizde Emre şunları yaptı CA'sını şu kadar yükseltelim diyeceğimiz pek bir şey yok.

Şahsi görüşüm olarak da çok teknik ve yetenekli bir oyuncu ama bu fiziği ile Süper Lig'de oynaması zor. Zamanında Cafercan da çok teknik ve yetenekli ama fiziği yüzüğünden oynayamadı.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

emre den her sene patlama bekliyoz ama hiç bi şans verildiği yok.yada kendisi o şansı yaratamıyo.sanırım emrenin seneyede prfili aynı olcak...hep aynıkalcak gibime geliyo..

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Gelişme yapan oyuncular elbette yükseltiliyor, geriye giden oyuncular da düşürülüyor. Matematik basit. Gerçekte, oyunda olduğundan çok daha başarılı bir performans gösterip de yükseltilmeyen oyuncu söyleyin biz de bu konuda düzeltme yapalım.

Emre başlığında bu konuyu tartıştığımız için Emre üzerinden gidelim. Emre A takıma çıktığından beri farklı hocalarından bazı şanslar elde etti ama bu şansları pek iyi kullanamadı. Oynadığı çoğu maçta oyuna etki edemedi. Ettiği maç olarak hatırladığım bir kupa maçıydı ve maç zaten kopmuştu. Attığı gollerde bir freekick ve penaltı idi. Yani elimizde Emre şunları yaptı CA'sını şu kadar yükseltelim diyeceğimiz pek bir şey yok.

Şahsi görüşüm olarak da çok teknik ve yetenekli bir oyuncu ama bu fiziği ile Süper Lig'de oynaması zor. Zamanında Cafercan da çok teknik ve yetenekli ama fiziği yüzüğünden oynayamadı.
    İyi bir performans sergilemiyor ona katılıyorum fakat 1 olan güç 1 senede amatör topçuda bile en azından 2 olur heralde...

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Sanırım oyuna eklendiğinden beri Ali Helvacı'ın gücü 1. Yani oyuncu gerçekten zayıfsa alacaktır o değeri.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

vedat1987 Misafir

Agility daha yüksek olmalı hatta belki hızıda yükseltilebilir. Emre oldukça çevik bir oyuncu. Ayrıca dirtiness 16 çok yüksek. Hangi sebeple 16 yapıldığını anlayamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

A2 liginde gördüğü kırmızı kartlardan dolayı o değeri aldı. Kırmızı kartı görme şeklinden dolayı diyelim.

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    A2 liginde gördüğü kırmızı kartlardan dolayı o değeri aldı. Kırmızı kartı görme şeklinden dolayı diyelim.
    1 maçla karar vermek doğru mu?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tam hatırlamıyorum ama yaptığı olaylar birden fazla. Bu tür çirkinlikleri yaptığı sadece 1 maç olsa dediğinde haklı olursun. 2008-2009 1 tane, 2009-2010 2 tane var. Geçen sene galiba hiç kırmızı görmedi, bu tür hareketi de olmadı galiba. Bu yüzden biraz indirilebilir belki. Düşünelim.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Kaç yıldır Galatasaray'da oynuyor halen fiziğini geliştiremedi, böyle giderse onunda sonu Cafercan gibi olacak ne yazık ki. Çokta zor birşey değil fiziğinin gelişmesi. Lakin bazı oyuncuların fizik gücü gelişince hızı ve çevikliği düşüyor, bazısında ise aynı kalabiliyor. Mesela Kazım Türkiye'ye ilk geldiğince fizik gücü bu kadar iyi değildi ve daha hızlıydı. Zamanla fiziği gelişince hızıda düştü.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

1 güç nedir ?

1 verileceğine 3-4 verilsin bari..

1 demek Dünya'nın en güçsüz futbolcusu demek gibi görünüyor

Quote Originally Posted by Klavooz View Post
    1 güç nedir ?

1 verileceğine 3-4 verilsin bari..

1 demek Dünya'nın en güçsüz futbolcusu demek gibi görünüyor
    Öyle zaten.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Hala kendini geliştirebilecek yaşta. PA 150 olmalı bana göre.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

göze batmasın diye hakikati yansıtmamak çok saçma bir mantık. adamda güç yoksa yoktur. rüzgarda savruluyor arkadaş. olsun o kadar yani.

teamwork 3-4 puan düşmeli. zorda kalmadığı sürece kendi gidiyor kendine oynuyor kendi için düşünüyor.

creativity 11 falan olmalı. 14 çok fazla 14lük birşeyi yok.

decisions 6-7 seviyesinde hiç gelişmedi bebe seviyesinde hala.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Bence artik Emre'nin strength 3-4 olmasi gerektigini dusunuyorum Alanzinho diyarlarina ulasti en azindan fizikmen kuvvetlendigi bariz ortada. Bir kere ikili mucadelelere girmekten korkmuyor ve kolay kolay yikilmiyor artik balance'da 10 civari olmamasi icin bir sakinca gormuyorum. Stamina'da 1-2 puan artabilir sanki.

A takimda farkli bir kimlige burunmeye basladi. Sanki box to box bir oyuncu olacak gibi Emre Belozoglu tarzinda bir oyuncu olacakmis gibi geliyor bana. Dribbling 14-15, first touch 15 olmali bu degerlerin neden dusuruldugunu anlayamadim sanki daha once bunlara yakindi Emre'nin teknik ozellikleri su anda Galatasaray ve Super Lig geneline gore cok onde zaten bu hep boyleydi sorunu fizik ve mental di ki bunlari sanki yavas yavas asmaya basliyor.

Ben Passing konusunda Arda Turan'dan daha basarili oldugunu dusunuyorum eger Arda 15 ise Emre 16 olur cok rahat. Pas hizini ve ayarini gayet iyi yapiyor ama yanlis karardan bazen yanlis yerlere atabiliyor topu.

Flair de rahat 16 olur tamam 17 belki cok fazla ama neden 15'e dusuruldugunu cozemedim.

Teamwork ve work rate simdilik oldugu gibi kalsin ama eger gelisimine boyle devam ederse zamanla artacakmis gibi geliyor bana. Su bir gercek Emre Colak bir Aydin Yilmaz degil bir kere cok cok cok dah ayetenekli ve futbol zekasi olan bir oyuncu ve artik kendisini seyirciye fantastik haraketler yapip gosterme hastaligini da atmis gibi gorunuyor. Zaten T erim adam edemezse Emre'yi Anadolu takimlarinin oyun kurucusu olarak ancak devam eder kariyerine.

Buyuk takim futbolcusu olmak ve anadolu yildizi olmak arasinda ince bir cizgi var ve bence Emre su anda o cizginin uzerinde hangi tarafta olacagina kendisi karar verecek ama yetenek olarak o yastaki bir Arda Turan'dan eksigi yok fazlasi var belki (mesela passing).

Bence CA 110 PA ise -8 olmali. Set PA icin erken bence zira Emre 130luk da olabilir 150+lik da o yetenek kesinlikle var. Sanirim 150+'lari Emre icin fazla goruyorsunuz ama bence Emre dogru yolda devam eder ve kendisini gelistirirse oralara gelememesi icin bir neden yok. Arda Turan gelebiliyorsa Emre Colak da gayet tabi gelebilir.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Creativity konusunda yapilan yoruma kesinlikel katilamiyorum. Emre 16 yasindan beri saha ici vizyonunu konusturan bir oyuncu hep kendisi hakkinda gelecegin oyun kurucusu dedirtmis birisi. A takimda bu ozeligini pek konusturamamis olusunun ana sebebi abesk fantezi islere bulasmasidir. Bence 14 simdilik dogru bir deger.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Güç 2-3 puan artmalı. 1'i hakedecek kadar güçsüz bir futbolcu değil, maç oynadıkça dahada iyi oluyor.

Birde Emre Çolak'ın solda oynadığı zamanlar o bölgeden hiç açık vermiyoruz. Sürekli defansa dönüp top kapıyor. Pozisyon alma ve top kapma özellikleride artabilir.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Güç en az 2-3 puan , dayanıklılık 11-12 , çeviklik'de 14 ya da 15'e yükseltilmeli diye düşünüyorum . Özellikle fiziksel olarak bu değerleri hakeden bir oyuncu Emre .

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Creativity konusunda yapilan yoruma kesinlikel katilamiyorum. Emre 16 yasindan beri saha ici vizyonunu konusturan bir oyuncu hep kendisi hakkinda gelecegin oyun kurucusu dedirtmis birisi. A takimda bu ozeligini pek konusturamamis olusunun ana sebebi abesk fantezi islere bulasmasidir. Bence 14 simdilik dogru bir deger.

bir mlada boleslav maçındaki arda turan a hatırlıyorum bir de 3 senedir a takımda maçlarda süre alıp 1 gram top oynamayan emre'ye bakıyorum. siz de bakın bence. emre çolak maalesef "sıfır" bir oyuncu. çoooooook abartılıyor. biraz teknik bir oyuncu, o kadar. başka hiçbir özelliği yok. salt teknik de kusura bakmayın ama bir halt etmiyor artık halı saha sınırlarının dışında.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arda Turan, Boleslav macında forma giydiginde 20 yaşındaydı. Performansı çok iyiydi evet dogru.
    Emre Çolak'ın bu sene oynadıgı futbolda çok iyi. O da 20 yaşında.

Yaptıgınız 3 senedir forma alıyor ama Arda kadar oynamıyor kıyaslaması çok yanlış. İkisi de aynı yaşta parladılar. Biri Boleslav macında biri de bu sene parlıyor. Lütfen mantıklı yorumlar yapalım.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Arda Turan, Boleslav macında forma giydiginde 20 yaşındaydı. Performansı çok iyiydi evet dogru.
    Emre Çolak'ın bu sene oynadıgı futbolda çok iyi. O da 20 yaşında.

Yaptıgınız 3 senedir forma alıyor ama Arda kadar oynamıyor kıyaslaması çok yanlış. İkisi de aynı yaşta parladılar. Biri Boleslav macında biri de bu sene parlıyor. Lütfen mantıklı yorumlar yapalım.
    Bir şeyi düzeltmekte fayda var. Arda 1987 doğumlu ve Boleslav maçı 2006'da oynandı. Yani Arda 18.5 yaşlarındayken

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Potansyeli 148e falan çekilmeli.Ayrıca güç değeri gerçekten komik en azından bu sene cidden artırmış gücünü 4 5 olmalı

gücünün en az 5 olduğu bariz şekilde görünüyor artık 1 nedir yaa!

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Terim farkını hemen belli etti Emre'nin üstünde

pa için 149-150 gibi bir değer daha uygun olur
    güç ve denge kesinlikle artmalı şimdiki değerleri cok yetersiz
    teamwork ve workrate 14 civarına cıkabilir fatih terim geldikten sonra emre cok calışkan oldu süreklli koşuyor ve savunmaya yardıma geliyor

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri