Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 50 sonuç

Konu: [12.0.0] Mehmet Topuz

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Default [12.0.0] Mehmet Topuz

Valla en çok merak ettiğim profil

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Tackling 12 düşük olmuş 15 olabilir ( tek eksik bu yapılış gibi duruyor )

Work Rate 20 yapılsa Mehmette sırıtmazdı

Composure 9 dan daha iyi olduğunu düşünüyorum

Genel anlamda yerinde olmuş

eLastik Misafir

Gayet güzel olmuş sanki biraz uzaktan şutlar eksik olmuş gibi ama güzel

Long Shots 12? Şaka mı bu diyecem de aslında sizlerin de sucu sayılmaz bu. Fenerbahçe'deki taktik anlayışı nedeniyle Mehmet fazla sut cekmiyor diye de 12 yapilmaz ki. Kayseri'deki performansini bakmak icin o kadar da geriye gitmeye gerek yok. Kayseri'deyken Turkiye Liginin en iyi sutoru Mehmet Topuz'du. Teknik ozellikleri cok dusuk olmus acikcasi.

Uzun sut disinda ozellikleri yerinde olmus

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Sert şut çekiyor ama isabet oranı çok düşük. Dolayısı ile düştü. Sert şutlar için PPM yeterli. İsabet oranını yükseltmeyi başarır ise değerini yükseltirim.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Tackling 1-2 puan,Long Shots ise 2-3 puan yüksek olabilirdi bence.Onun dışında gayet yerinde bir profil olmuş.

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Sert şut çekiyor ama isabet oranı çok düşük. Dolayısı ile düştü. Sert şutlar için PPM yeterli. İsabet oranını yükseltmeyi başarır ise değerini yükseltirim.

Gecen sene uzaktan sutu en isabetli oyunculardan biriydim yanilmiyorsam

Sadece gol atamiyordu.

Uzaktan Isabetli sutlarda 2 veya 3. gidiyordu eger yanlis hatirlamiyorsam

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Uzaktan şutu özelliği iyi olmalı fakat az denemeli onu ayarlamalılar

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Uzaktan şutu özelliği iyi olmalı fakat az denemeli onu ayarlamalılar
    O nasıl olacak

Bende Mehmet'in uzaktan şutlarını daha iyi olarak biliyodum, özellikle Kayseri'den...

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Gayet güzel bir profil olmuş.

Nesil
    2008
    Yer
    Sakarya

Geçen yıldan bu yana en çok dikkatimi çeken şey olmuştu. Kayseride harika şut çeken adam gitmiş, yerine aceleyle, farklı şekilde topu dışarıya atan bir adam gelmiş . Long Shots değeri çok normal olmuş bence. Ancak takıldığım noktalar Hidden Attributes oldu. Professionalism değeri neden bu kadar düşük onu anlayamadım. Ambition'da düşük olunca bu oyuncular ne doğru düzgün gelişiyor ne de genç oyuncuları doğru düzgün tutor edebiliyor.

Ayrıca her maç aynı şekilde istekli oynuyor Mehmet Topuz. Bu nedenle Professionalism 14-15 olabilir diye düşünüyorum.

Quote Originally Posted by DaveJones View Post
    Geçen yıldan bu yana en çok dikkatimi çeken şey olmuştu. Kayseride harika şut çeken adam gitmiş, yerine aceleyle, farklı şekilde topu dışarıya atan bir adam gelmiş . Long Shots değeri çok normal olmuş bence. Ancak takıldığım noktalar Hidden Attributes oldu. Professionalism değeri neden bu kadar düşük onu anlayamadım. Ambition'da düşük olunca bu oyuncular ne doğru düzgün gelişiyor ne de genç oyuncuları doğru düzgün tutor edebiliyor.

Ayrıca her maç aynı şekilde istekli oynuyor Mehmet Topuz. Bu nedenle Professionalism 14-15 olabilir diye düşünüyorum.
    Kayseri'de takımin lideriydi, kendine asiri guveniyordu ve o guvenin verdigi rahatlikla daha iyi sutlar atiyordu. Ancak Fenerbahce'de oyle degil, burda tabiri caizse bir gorev adami olarak oynuyor. Ozellikle bazi maclarda kendini baski altinda hissediyor. Bilemiyorum, o transfer doneminde yasadigi karisikliklar bugunku oyununa zihinsel anlamda etki mi ediyor anlayamiyorum.

Nesil
    2003

Uzun sutlar konusunda bir de soyle dusunun.

Kayseri'de bol bol sut deneme sansina sahipti. Bazen tutunca muthis goller oluyordu ama o sutlarin tutmadigi zaman da oluyordu. Hatta tutmayanlarin sayisi cok fazlaydi. Ama tabii ozellikle ozetlerden takip ettiginizde disariya giden sutlari gormuyordunuz.

Fenerbahce'de kimse topun rakibe o kadar kolay verilmesine izin vermez. Iyi sut atabilen oyuncu icin ozel taktik kurgulanir, Mehmet o tip pozisyonlarda top ile bulusturulur ve vurdurulur. Boyle bir ozel taktik goremiyorum ben Fenerbahce'de. Mesela Roberto Carlos varken boyle bir taktik uygulaniyordu.

uzaktan şut düşer de, 17 den 12'ye düşer mi yahu. sanki evrim geçirdi de başka bir adam oldu. Stankovic de gecen sene gol atmadı uzaktan ama düşürmemişlerdir. Sabri uzaktan en son en zaman gol attı da 12 oldu? Mehmet Topuzla aynı seviyede yani. Kazım'ın 13, Topuz'un 12. Vur diyince oldurmussunuz.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Uzun sutlar konusunda bir de soyle dusunun.

Kayseri'de bol bol sut deneme sansina sahipti. Bazen tutunca muthis goller oluyordu ama o sutlarin tutmadigi zaman da oluyordu. Hatta tutmayanlarin sayisi cok fazlaydi. Ama tabii ozellikle ozetlerden takip ettiginizde disariya giden sutlari gormuyordunuz.

Fenerbahce'de kimse topun rakibe o kadar kolay verilmesine izin vermez. Iyi sut atabilen oyuncu icin ozel taktik kurgulanir, Mehmet o tip pozisyonlarda top ile bulusturulur ve vurdurulur. Boyle bir ozel taktik goremiyorum ben Fenerbahce'de. Mesela Roberto Carlos varken boyle bir taktik uygulaniyordu.
    Tamam oyle ama benim sahsi gorusum 12 hic olmamis. En azindan 1-2 puan artirilmasi gerekiyor bunun.

Uzun sut 14 olsaymıs daha gerçekçi olacakmıs sanki 12 de cok düşük olmus ayrıca professionalism le ambition da çok düşük olmus 31-32 yaşından sonra çöker bu oyuncu ayrıca yeri değil ama geçen sene gökhan gönül ün de bu iki özellği çok düşüktü ve bende 32 yasında hız hızlanma 11 12 gibi bir şeydi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ogsusam11 View Post
    uzaktan şut düşer de, 17 den 12'ye düşer mi yahu. sanki evrim geçirdi de başka bir adam oldu. Stankovic de gecen sene gol atmadı uzaktan ama düşürmemişlerdir. Sabri uzaktan en son en zaman gol attı da 12 oldu? Mehmet Topuzla aynı seviyede yani. Kazım'ın 13, Topuz'un 12. Vur diyince oldurmussunuz.
    Stankovic hariç aynen katılıyorum.

Quote Originally Posted by ogsusam11 View Post
    Nedir bu Sabri'nin çektiği.

Ben en çok hız ve pas değerinde yükselme bekliyordum. Onda da gözle görülür bir değişiklik farkedemedim. :/

Work Rate 17-18 olabilirdi bence...

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

kim ne derse desin bu adam 2 senede sut atmayimi unuttu? uzaktan sutlari en az 15 seviyesini hakediyor kaldiki kayseride attigi gollarin %90 i ya uzaktan sutlardan yada uzaktan kullanilan frikiklerdendi.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Ben unuttuğunu düşünmüyorum körelttiğini düşünüyorum sadece.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    Ben unuttuğunu düşünmüyorum körelttiğini düşünüyorum sadece.
    yada eskisi kadar topla bulusamadigindan uzaktan deneme firsati bir türlü eline gecmedi.. bu sekilde düsünebiliriz.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Aykut Hocanın oynattığı ve verdiği performansa bakarak Mc'nin 15 AMR'nin 20 olması gerekmiyor mu?

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Quote Originally Posted by CRaCPoT View Post
    Aykut Hocanın oynattığı ve verdiği performansa bakarak Mc'nin 15 AMR'nin 20 olması gerekmiyor mu?

AMR değil de, MR 20 olması lazım.

Quote Originally Posted by Heroon View Post
    Uzun sut 14 olsaymıs daha gerçekçi olacakmıs sanki 12 de cok düşük olmus ayrıca professionalism le ambition da çok düşük olmus 31-32 yaşından sonra çöker bu oyuncu ayrıca yeri değil ama geçen sene gökhan gönül ün de bu iki özellği çok düşüktü ve bende 32 yasında hız hızlanma 11 12 gibi bir şeydi
    Uzun şut, uzaktan gol atmak değil, uzaktan kaleyi tutturabilme, isabet oranı. PPMleri ile zaten uzaktan bol bol sert şutlar çekiyor, ama tutturabiliyor mu mesele o.

Natural pozisyonlar, sadece bir sezonla veya hoca onu orada oynatıyor diye ( oyundaki taktiklerin gerçekçiliğini yansıtması için yapılanlar hariç ) değişmez. Natural pozisyon oyuncunun her zaman oynamak istediği ve kendisini iyi hissettiği bölgedir.

Fenerbahçe'de de zaten benim gözlemlediğim kadarıyla MC oynadı geçen sene. AMR ve MR, 15-16 zaten oralarda da oynayabiliyor demek bu.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Alexi Lalas View Post
    Fenerbahçe'de de zaten benim gözlemlediğim kadarıyla MC oynadı geçen sene. AMR ve MR, 15-16 zaten oralarda da oynayabiliyor demek bu.
    MRC gibi oynadi desek daha dogru olur bence. Bir kanattan daha cok yardimci orta saha gibiydi. AMR hic oynamadi zaten.

Aykut Kocaman gecen yil

Code:
               Niang

Dia            Alex

Topuz
          Emre
                 Christian

Santos                   Gokhan
             Yobo   Lugano
    Gibi bir dizilisle oynadi. Gokhan'in ileriye hizli cikabilmesinden yararlanarak sag acik oynatma ihtiyaci duymadi. Dia, Niang ve Alex'in savunma zaaflarini da Topuz'u orta sahanin ortasina daha yakin oynatarak kapatmaya calisti.
    Last edited by perpetua : 19.Ekim.2011 at 21:02

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Alexis o zaman neden daum zamanında Emre'nin mevkisini DM olarak değiştirdiler madem ki hoca öyle oynatıyor diye yapılmıyor ?

Alexis o zaman neden daum zamanında Emre'nin mevkisini DM olarak değiştirdiler madem ki hoca öyle oynatıyor diye yapılmıyor ?
    "oyundaki taktiklerin gerçekçiliğini yansıtması için yapılanlar hariç" diye bir şey yazmışım yukarda. Bu nedenle olabilir, o zaman araştırmada değildim.

Zaten hatırlamıyorum Emre'nin o zamanki natural pozisyonunu...

@perpetua

Aslında AMR'den azaltılıp, çok çok az ML'ye çok az da DM'ye verilebilir.

Nesil
    2003

Yapilabilir esasinda. Ama o yapilirsa bence Aykut Kocaman'in da dizilisinin 4411 olmasi gerekli. Bu durumda da Dia ile Stoch ofsaytta kalacak sol kanatta. Su dizilisler arastirma icin biraz daha esnek olsa, en guzeli olacak tabii.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri