Sayfa 2 / 8 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 224 sonuç

Konu: [12.0.0] Semih Kaya

Yeterli güven ve inanç sağlansa Servet'ten çok daha iyi bir oyuncu olacağı kesin. İzlediğim maçlarına göre şu hali bile Servet'ten çok daha iyi. Ancak ne var ki oyunda daha iyi olması mümkün değil bu özelliklerle. Büyük bir yeteneği olduğuna inanıyorum ancak şu da bir gerçek ki 22 yaşına girecek bir adama hala forma sadece en zor durumlarda veriliyorsa Semih'in de zamanla körelen yetenekler kervanına katılması çok olası.

Fiziksel ve teknik özelliklerin çok büyük ölçüde doğru olduğunu düşünüyorum. Ancak mental özelliklerinden Decisions mutlaka 11 olmalı.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by knowthyself View Post
    Yeterli güven ve inanç sağlansa Servet'ten çok daha iyi bir oyuncu olacağı kesin. İzlediğim maçlarına göre şu hali bile Servet'ten çok daha iyi. Ancak ne var ki oyunda daha iyi olması mümkün değil bu özelliklerle. Büyük bir yeteneği olduğuna inanıyorum ancak şu da bir gerçek ki 22 yaşına girecek bir adama hala forma sadece en zor durumlarda veriliyorsa Semih'in de zamanla körelen yetenekler kervanına katılması çok olası.

Fiziksel ve teknik özelliklerin çok büyük ölçüde doğru olduğunu düşünüyorum. Ancak mental özelliklerinden Decisions mutlaka 11 olmalı.

şubatta 21 ine gircek ve şuan 20 yaşında kaldıki ligimizde 23 - kaç tane oyuncu var ki ayrıca serveti kesti zor durumları geçti artık bu iş

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

beşiktaş maçındaki performansından sonra artık nasıl profil koyarsınız bilemiyorum.adam resmen geleceğin en iyi türk defanslarından.bunu rahat söyleyebiliriz.

bjk macinda cok iyi toplar kesti. bazi yerlerde zamanlama / karar hatalari vardi ama bir suru pismis defans oyuncusu bile her mac bir kac hata yapiyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Semih Kaya şu an kaç maç oynadı bilmiyorum, ama dünkü maçı 90 dakika Semih'e odaklanarak izledim ve bana sorarsanız, örneğin Bayern München'de Semih'le aynı şekilde oynayan bir oyuncu bir sezonda 20 maç oynasa, ve alman olsa, öbür sene özellikleri hayvani olur, uçmuş bir yaratık olur. Tabii ki de Bayern ile Galatasaray arasında fark var. Ama başka hangi ülke araştırmacısı olsa, bu Semih'in yamada veya en kötü ihtimal yeni seride tackling heading marking 14 seviyesinde, positioning, jumping, pace, acceleration gibi özellikleri 13 seviyesinde, iyi mental özelliklere sahip bir halde yapar (bu güç seviyelerini spesifik olarak mutlak surette söylemiyorum, misal olarak). Bizim araştırmacılarımızı ben gayet başarılı buluyorum, umarım en iyi şekilde gözlemleyip en iyi şekilde yansıtırlar

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Semih'i çok beğeniyorum. Ayrıca Fatih Terim'ide kutlamak lazım. Semihe böyle bir maçta şans verip 90 dakika sahada tuttuğu için. Semih'de Fatih hocanın güvenini boşa çıkarmadı, hep böyle devam eder inşallah.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

1 maç iyi oynadı ya hemen yıldız olur zaten -10 yapın potansiyelini geleceğin en iyi Türk defansı falan hemen uculmuş

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    1 maç iyi oynadı ya hemen yıldız olur zaten -10 yapın potansiyelini geleceğin en iyi Türk defansı falan hemen uculmuş
    Oynadığı ilk maçtan beri gayet bir performans gösteriyor, 1 maçlık bir şey değil. Ben göremedim -10 diyenleri ama ? En iyi türk defans diyende olmamış, ama en iyilerden biri olmaya aday bence de. Değilse sana göre nedenini yazsan buraya daha mantıklı olur sanki.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Oynadığı ilk maçtan beri gayet bir performans gösteriyor, 1 maçlık bir şey değil. Ben göremedim -10 diyenleri ama ? En iyi türk defans diyende olmamış, ama en iyilerden biri olmaya aday bence de. Değilse sana göre nedenini yazsan buraya daha mantıklı olur sanki.
    Gayet iyi yazacaktım, eksik olmuş.

Nesil
    2009
    Yer
    İskenderun

Bu sezon sanırım 4 maç oynadı.37 milli maçı var alt takımlarda.Klasik harcadığımız oyuncular arasına katılacaktı ki F.T izin vermedi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

1 maçla falan karar vermiyoruz burada. - 10 pa diyence ayrıca yok. Geleceğin en iyi Türk defansı demeci ise doğru.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

İnş harcanmaz taş gibi stoper olur ama bizim yaptığımız şey çok açık hemen gözümüzde büyütüyoruz bir futbolcuyu,üstte yazmış biri 'resmen geleceğin en iyilerinden' diye lafım bunaydı sakin olun bi takıma adapte olsun iyi olan kumaşını sürekli hale getirsin bu yorumlar için daha erken haksızmıyım ?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Gelecek vaad eden en iyi Türk stoperlerden.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Geleceğin en iyi Türk defansı demeci ise doğru.
    Böyle bir yorumu futbolu halı sahada oynayan ve izliyorsa izlediği gibi sanan kişiler yazar.Futbolu kolay birşey sanıyorsunuz 1 maça çıktı Türkiyenin en iyisi oldu kolaymı bu kadar ya,bu işin içinde olmayan bilemez bunu,fm oynamak değil bu.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

İnş harcanmaz taş gibi stoper olur ama bizim yaptığımız şey çok açık hemen gözümüzde büyütüyoruz bir futbolcuyu,üstte yazmış biri 'resmen geleceğin en iyilerinden' diye lafım bunaydı sakin olun bi takıma adapte olsun iyi olan kumaşını sürekli hale getirsin bu yorumlar için daha erken haksızmıyım ?
    İlk mesajında olmayan yorumu en iyi defansı olarak lanse ettin, şimdi doğrusunu yazmışsın en azından. Kumaş belli, taraflı tarafsız bir çok kişinin yorumu ortada. Kimse de milli takım banko stoperi olsun demediğine göre sorun nerde hala anlamadım.

Böyle bir yorumu futbolu halı sahada oynayan ve izliyorsa izlediği gibi sanan kişiler yazar.Futbolu kolay birşey sanıyorsunuz 1 maça çıktı Türkiyenin en iyisi oldu kolaymı bu kadar ya,bu işin içinde olmayan bilemez bunu,fm oynamak değil bu.
    1 maç değil.

Nesil
    2009
    Yer
    İskenderun

Türkiyenin geleceği 3 stoper;

Ömer Toprak
    Serdar Aziz
    Semih Kaya

Bu zaten çok açık bir olay.Tartışmaya gerek yok

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Time Cris View Post

Ömer Toprak
    Serdar Aziz
    Semih Kaya

Konu iyice dallanıp budaklandı ama Serdar Kesimal'i unutma. Sakatlık sorunları olmasa Eren Güngör büyük potansiyeldi. Daha genç ve gelecek vadeden isimlerde var. Milli takımın stoper sorunu olmayacak gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu sezon sanırım 4 maç oynadı.37 milli maçı var alt takımlarda.Klasik harcadığımız oyuncular arasına katılacaktı ki F.T izin vermedi
    Ben şu mantığı anlamıyorum, katılmıyorum, hiddetle şiddetle karşı çıkıyorum. Bana göre Türkiye'de hiç bir genç futbolcu harcanmamıştır, harcanmışsa da bunda o takımın teknik direktörünün hatası %0.00000001 dir. Futbolcu kendi kendini harcar, futbolcu ben oldum der, futbolcu üstüne koymaz, futbolcu medyadan etkilenir, futbolcu ferrarilerle gezer, hocasına takımına dil uzatır, öyle harcanır. Kendisi harcanır. Bu takımda Arda da Aydın da forma buldu, Sabri de Cafercan da Mülayim de Özgürcan da Uğur Uçar, Mehmet Güven, Ferhat Öztorun... Altyapıdan ilk defa oyuncu çıkarmıyoruz ki her sene altyapıdan yetişen, iyi performans gösteren oyuncular a takıma alınır, her takımda böyledir zaten. Hoca yeterli gördüğü her oyuncuya forma şansı verir. Futbol maalesef FM gibi basit değil. Bu adamları her gün antremanda gören, test eden, gözlemleyen ve yeni bir genç yeteneği çıkarmayı hepimizden daha çok isteyen kişidir teknik direktör. Ayhan'ı oynatmak yerine Emre Çolak'ı tercih etmiyorsa Ayhan babasının oğlu diye değil herhalde.

Gelgelelim, Semih soğukkanlılığıyla ve pozisyon almasıyla çok öne çıkıyor bence, ve bu zihinsel özellikler bu yaşta olması çok etkileyici. Ayrıca fiziği de oyundaki kadar kötü değil bence. İleride iyi bir oyuncu olacağı görüntüsü veriyor.. Ama hiç bir şey garanti değil sonuçta bakın Cafercan da wonderkid olamadı Freddy Adu da. İkisi de Rizespor'da falan oynadı hatta Ama bu demek değildir ki kumaşı gördüğün oyuncuya potansiyel vermeyeceksin.

Nesil
    2009
    Yer
    İskenderun

Quote Originally Posted by Redrum View Post

Ben şu mantığı anlamıyorum, katılmıyorum, hiddetle şiddetle karşı çıkıyorum. Bana göre Türkiye'de hiç bir genç futbolcu harcanmamıştır, harcanmışsa da bunda o takımın teknik direktörünün hatası %0.00000001 dir. Futbolcu kendi kendini harcar, futbolcu ben oldum der, futbolcu üstüne koymaz, futbolcu medyadan etkilenir, futbolcu ferrarilerle gezer, hocasına takımına dil uzatır, öyle harcanır. Kendisi harcanır. Bu takımda Arda da Aydın da forma buldu, Sabri de Cafercan da Mülayim de Özgürcan da Uğur Uçar, Mehmet Güven, Ferhat Öztorun... Altyapıdan ilk defa oyuncu çıkarmıyoruz ki her sene altyapıdan yetişen, iyi performans gösteren oyuncular a takıma alınır, her takımda böyledir zaten. Hoca yeterli gördüğü her oyuncuya forma şansı verir. Futbol maalesef FM gibi basit değil. Bu adamları her gün antremanda gören, test eden, gözlemleyen ve yeni bir genç yeteneği çıkarmayı hepimizden daha çok isteyen kişidir teknik direktör. Ayhan'ı oynatmak yerine Emre Çolak'ı tercih etmiyorsa Ayhan babasının oğlu diye değil herhalde.

Gelgelelim, Semih soğukkanlılığıyla ve pozisyon almasıyla çok öne çıkıyor bence, ve bu zihinsel özellikler bu yaşta olması çok etkileyici. Ayrıca fiziği de oyundaki kadar kötü değil bence. İleride iyi bir oyuncu olacağı görüntüsü veriyor.. Ama hiç bir şey garanti değil sonuçta bakın Cafercan da wonderkid olamadı Freddy Adu da. İkisi de Rizespor'da falan oynadı hatta Ama bu demek değildir ki kumaşı gördüğün oyuncuya potansiyel vermeyeceksin.

Teknik direktör ile de yönetim ilede alakası var hocam.Dışarıdan gelen yabancı oyuncularda yaklaşık 6-7 senedir ilk defa başarılı olduk.Gür ege gürel,serdar eylik,cem sultan kötü oyuncular değildi özelikle cafercan.Cafercan penaltı gibi frikik atan bir adam.Genellikle haklı bir yorum atmışsın.Oyuncularımızda istek kalmıyor.Emre Çolağa çok güvenirdim ilk A takıma çıktığında felaket frikik atıyor diyorlardı ama şimdi adam oyuna girince izleyesim kalmıyor açıkcası

Teknik direktör ile de yönetim ilede alakası var hocam.Dışarıdan gelen yabancı oyuncularda yaklaşık 6-7 senedir ilk defa başarılı olduk.Gür ege gürel,serdar eylik,cem sultan kötü oyuncular değildi özelikle cafercan.Cafercan penaltı gibi frikik atan bir adam.Genellikle haklı bir yorum atmışsın.Oyuncularımızda istek kalmıyor.Emre Çolağa çok güvenirdim ilk A takıma çıktığında felaket frikik atıyor diyorlardı ama şimdi adam oyuna girince izleyesim kalmıyor açıkcası
    İşte bu yüzden artık ince eleyip sık dokuyarak potansiyel vermeye çalışıyoruz.

Tartışma bundan sonra, argümanlarla ilerlerse sevinirim. Kurallara uygun olarak, Semih'in özelliklerinde değişmesini istediğiniz özellikleri, nedenleriyle birlikte yazarsanız memnun oluruz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FM dilinde anlatmak gerekirse, bir oyuncu örneğin 110 CAya sahip ve 18 yaşındaysa, (CAları örnek olarak veriyorum tam karşılıklarını tabii hesaplayamam şu an fakat) vay diyoruz adam çok iyi, yetenekli, iyi oyuncu olacak diyoruz. Ama bunu beklentilerle birlikte söylüyoruz. Bu adam geliyor 20 yaşına. Oluyor 115 CA. Belki 120. Halbuki biz ondan haklı olarak 135 olmasını falan bekliyoruz yani türkiye ligi için iyi bir oyuncu olmasını mesela. Ama olmuyor. Öyle kalıyor. Futbolcu üzerine koymuyor. Bugün dünyanın en iyi oyuncuları dediğimiz Messi ve Ronaldo, ne kadar çok çalışıyorlar, sakatlanmamak için, veya hala kendilerini geliştirmek için, formda tutmak için, belki bilmiyorsunuzdur. Bizim oyuncularımızda zaten genelde iş ahlakı fazla yok. Özellikle de gençlerde fazla olmuyor. Veya yetenek olmuyor, fizik olmuyor, vesaire.. Ama yetenek, fizik, iş ahlakı-disiplin, azim gibi faktörlerin hepsi bir arada olduğunda iyi futbolcular çıkıyor ortaya o da her zaman olmuyor haliyle Neyse konu iyice dağıldı

Ömer Toprak
    Serdar Aziz
    Semih Kaya

serdar kesimal ile sakatlıktan sağlam çıkacak bir ersan'ı unutmuşsun. semih kaya bu 4 isimden hiçbiriyle şuan(ALTINI ÇİZİYORUM ŞUAN) kıyaslanacak tecrübede ve verimde değil. belki ersan olur, ersan nasıl dönecek onu beklemek lazım ...
    benim şahsi görüşüm milli takım stoperlerinin ömer-serdar kesimal ikilisi olması gerektiğidir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by malpince View Post
    serdar kesimal ile sakatlıktan sağlam çıkacak bir ersan'ı unutmuşsun. semih kaya bu 4 isimden hiçbiriyle şuan(ALTINI ÇİZİYORUM ŞUAN) kıyaslanacak tecrübede ve verimde değil. belki ersan olur, ersan nasıl dönecek onu beklemek lazım ...
    benim şahsi görüşüm milli takım stoperlerinin ömer-serdar kesimal ikilisi olması gerektiğidir.
    Performansı su an o tüm isimlerden bence yüksek. Oynadığı maçlar dahilinde.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Passing 12--->11
    Tackling 14--->15
    Technique 12--->11
    Anticipation-Composure 12--->13
    Positioning 12--->13
    Jumping 12--->13

Olabilir bence. Oynadığı maçlarda izlenimlerim benim.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by Redrum View Post

FM dilinde anlatmak gerekirse, bir oyuncu örneğin 110 CAya sahip ve 18 yaşındaysa, (CAları örnek olarak veriyorum tam karşılıklarını tabii hesaplayamam şu an fakat) vay diyoruz adam çok iyi, yetenekli, iyi oyuncu olacak diyoruz. Ama bunu beklentilerle birlikte söylüyoruz. Bu adam geliyor 20 yaşına. Oluyor 115 CA. Belki 120. Halbuki biz ondan haklı olarak 135 olmasını falan bekliyoruz yani türkiye ligi için iyi bir oyuncu olmasını mesela. Ama olmuyor. Öyle kalıyor. Futbolcu üzerine koymuyor. Bugün dünyanın en iyi oyuncuları dediğimiz Messi ve Ronaldo, ne kadar çok çalışıyorlar, sakatlanmamak için, veya hala kendilerini geliştirmek için, formda tutmak için, belki bilmiyorsunuzdur. Bizim oyuncularımızda zaten genelde iş ahlakı fazla yok. Özellikle de gençlerde fazla olmuyor. Veya yetenek olmuyor, fizik olmuyor, vesaire.. Ama yetenek, fizik, iş ahlakı-disiplin, azim gibi faktörlerin hepsi bir arada olduğunda iyi futbolcular çıkıyor ortaya o da her zaman olmuyor haliyle Neyse konu iyice dağıldı
    Futbolu bilen birinini okumak keyif veriyor.Keşke herkez ilgilendiği sporu anlayabilse

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by FoRZa SKiNCLuB_I9o3 View Post
    Passing 12--->11
    Tackling 14--->15
    Technique 12--->11
    Anticipation-Composure 12--->13
    Positioning 12--->13
    Jumping 12--->13

Olabilir bence. Oynadığı maçlarda izlenimlerim benim.

Teknik özelliklerini düşürmüşsün genelde ancak Semih oynadığı maçlarda tekniğini düşürtecek hareketlerde bulunmadı aksine attığı paslar güzeldi. Burada değerlendirdiğim pasın gidiş şeklidir. Gittiği yer daha çok decisions ile alakalı bildiğim kadarıyla. Ama topu kullanması, ayağında tutuşu o kadar da odun değil.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Corpus View Post

Teknik özelliklerini düşürmüşsün genelde ancak Semih oynadığı maçlarda tekniğini düşürtecek hareketlerde bulunmadı aksine attığı paslar güzeldi. Burada değerlendirdiğim pasın gidiş şeklidir. Gittiği yer daha çok decisions ile alakalı bildiğim kadarıyla. Ama topu kullanması, ayağında tutuşu o kadar da odun değil.
    Creativity ile de alakalı zannedersem.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

fenerli olduğun için kıskandığın belli.kendini bu kadar kasma.en geç 1 2 sene sonra milli takımda göreceğiz semihi. +sakatlık sorunu olmazsa yerini kimseyede kaptırmayacak ve sezon sonuna kadarda istikrarını sürdürecek.türkiyede hangi futbolcu genç yaşta bu kadar iyi performans sergiledi.canlı izlemiş olsaydın sözlerimi daha iyi anlardın ama bir defa tvde izlemişmisindir ondanda emin değilim hemen büyütüyorsunuz muhabbetine başlamışsın.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

bir oyuncu kumasini ilk macda belli eder ve semihde belli etti turk milli takiminin onemli stoperlerinden servet ve gokhan zan"i kesmek guven ozveri basari ister.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Serdar Özkan ve Batuhan da ilk maçtan kumaşlarını belli etmişlerdi. Ben potansiyelinin ve özelliklerinin yükselmesini isterim ama mental özelliklerini ayarlamak için biraz daha beklememiz gerektiğini düşünüyorum.

Sayfa 2 / 8 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri