Sayfa 3 / 8 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 224 sonuç

Konu: [12.0.0] Semih Kaya

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    İnş harcanmaz taş gibi stoper olur ama bizim yaptığımız şey çok açık hemen gözümüzde büyütüyoruz bir futbolcuyu,üstte yazmış biri 'resmen geleceğin en iyilerinden' diye lafım bunaydı sakin olun bi takıma adapte olsun iyi olan kumaşını sürekli hale getirsin bu yorumlar için daha erken haksızmıyım ?
    Erken mi ? Bu adamı belki de şuraya yazanlardan daha uzun süredir izliyorum. 4 yıla yakın zamandır. Altyapıda da çok dikkat çekiyordu. Oyun görüşü, hava ve ayagına olan hakimiyeti ve defansif özellikleri. Ujifalusi tarzında bir stoper. Kumasını zaten belli etmişti. Şimdi de yanılmadıgımızı gösteriyor. Gelecegin en iyi türk stoperlerinden oldugunu söylemek için tam zamanı.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Altyapı ile A takım çok farklı. Örnek olarak Genç milli takımlarımızın Avrupa şampiyonlukları yaşadığı Caner Erkinli felan kadrolarımız vardı. Hepsi dünya klasında olacak çok yetenekli deniyordu emin değilim isimlerden ama hiç biriside beklenen patlamayı yapamadı. Bencede erken. Kumaşına lafım yok ancak bizim oyuncularımız belli bir seviyeye geldikten sonra kumaşını kullanmak yerine kumaşını kesip parayı düşünüyorlar. Şımarıyorlar. Gece hayatını abartıp performansları düşüyor. Bence bir sezon yeterli derecede A takım maçına çıkmalı. Geleceği çok parlak bir oyuncu. F.Terim bu gibi bir iki isim daha armağan etsin Türk futboluna...

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by FoRZa SKiNCLuB_I9o3 View Post
    Passing 12--->11
    Tackling 14--->15
    Technique 12--->11
    Anticipation-Composure 12--->13
    Positioning 12--->13
    Jumping 12--->13

Olabilir bence. Oynadığı maçlarda izlenimlerim benim.
    Tüm değerlendirmelerinde özelliğe verilen değerin ya 1 altını ya 1 üstünü veriyorsun istisnasız. dikkatimi çekiyor doğrusu Hiç farklı düşündüğün özellik çıkmıyor demek oluyor bu
    Bu şekilde yazmaktan ziyade artması ya da düşmesi gerektiğini düşündüğün özellikleri açıklamasıyla birlikte yazarsan araştırmaya daha çok katkı sağlamış olursun

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post
    Altyapı ile A takım çok farklı. Örnek olarak Genç milli takımlarımızın Avrupa şampiyonlukları yaşadığı Caner Erkinli felan kadrolarımız vardı. Hepsi dünya klasında olacak çok yetenekli deniyordu emin değilim isimlerden ama hiç biriside beklenen patlamayı yapamadı. Bencede erken. Kumaşına lafım yok ancak bizim oyuncularımız belli bir seviyeye geldikten sonra kumaşını kullanmak yerine kumaşını kesip parayı düşünüyorlar. Şımarıyorlar. Gece hayatını abartıp performansları düşüyor. Bence bir sezon yeterli derecede A takım maçına çıkmalı. Geleceği çok parlak bir oyuncu. F.Terim bu gibi bir iki isim daha armağan etsin Türk futboluna...
    Haklısınız, Abdullah Avcı geldiği gibi Avrupa şampiyonu ve Dünya dördüncüsü yaptığı u17 kadrosuna baktım wiki'den(ne kadar güvenilir olduğu tartışılır tabi).Eğer doğruysa 18 kişilik kadronun 6'sı Galatasaray altyapısındanmış, 3'te 1'i.Şu anda as takımda olan tek Aydın Yılmaz var, onun da ne kadar var olduğu tartışılır.Biz cidden biryerlerde hata yapıyoruz...

Semih Kaya konusu ise bunlardan biraz farklı tabi şu anda, 20 yaşına gelmiş ve as takımda iyi performans gösteriyor.Sakatlıklardan çok çekmiş yine büyük sakatlıklar yaşamassa iyi oyuncu olur gibime geliyor benim de.Defans oyuncularıda hücum oyuncuları gibi aklı beş karış havada olmuyor genelde, gece hayatı falan pek korkmuyorum; en azından şimdiye kadar birşeyini duyardık...

Şimdilik CA artmalı, set PA verilmesi için erkense PA -8'e çıkarılabilir.Fiziksel özelliklerinde de biraz arttırım yapılmalı diye düşünüyorum.Zihinsel özellikler için erken olabilir.Performansına devam ederse zaten gelecek sezon profilinde artış olur...

Umarım gösterdiği performansa devam ederde formayı kapar

osmannuriguzel Misafir

Anticipation-Acceleration; defans arkasına atılan toplarda iyi ör: rakip ofsaytta, bayrak kalkıyor ama düdük hemen gelmiyor, ikiside biraz koşuyor, Semih kısa depar sonunda önde, rakip Quaresma

Balance-strength; gücü Servet'in yanına yaklaşmaz ama Balance servetten çok daha iyi gibi izleyip siz karar verin.

Concentration; ceza sahasındaki hareketleri ör: topla hızını almış iyi dribbling yapan rakip karşısında adamın üstüne kayıyormuş gibi yapıp penaltıya sebep olmamak için ayağını rakibin koşu yolu paraleline çekiyor, yanlış hatırlamıyorsam rakip topu dışarı sürdü.

Tecrübesizliğinden ya da yeni formasından bazı pozisyonlarda kararsız kalıyor gibi ama Servet'in verdiğinden daha iyi kararlar veriyor, devre arasına kendine güveni gelir zannedersem.

Benim aklıma gelen bunlar ama değiştirilsin diye söylemiyorum siz iyi izleyin adamı ben uzman değilim. Olumsuz yorum yapanlar için ör: 3 maçtır gol yemiyor takım. FM'de Semih'i koy bakalım 3 maçta kaç tane yiyorsun yanında Ujfalusi olmasına rağmen hele biri de derbiyse.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Daha erken tabi ki ancak Pozisyon alma ve Kararlılık ta sıkıntı var gibi , ilerleyen maçlarda üstüne koyarak giderse bu yönlerinide kuvvetlendirebilir sanki.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Bugunki macda yedigimiz golde rakibini kacirdi mesela ve gol oldu nese sorun degil 20 yasinda genc oyuncu sole bi 5-6 mac daha oynayinca hatalarini kapatir.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Daha erken tabi ki ancak Pozisyon alma ve Kararlılık ta sıkıntı var gibi , ilerleyen maçlarda üstüne koyarak giderse bu yönlerinide kuvvetlendirebilir sanki.
    Quote Originally Posted by byariff View Post
    Bugunki macda yedigimiz golde rakibini kacirdi mesela ve gol oldu nese sorun degil 20 yasinda genc oyuncu sole bi 5-6 mac daha oynayinca hatalarini kapatir.
    Bu akşam yenen gol için katılıyorum.Kararsız kaldı top adama gelmeden önüne geçip mi keseyim falan derken kaçırdı.Gençtir olur böyle hatalar.Profil olarak genel bi artış olacaktır bence de.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Servet'ler gokhanlar ne kadar adam kaciriyorlar bir maclik hata yapti cocuk

2 derbiyi de hatasız geçirdi inanılmaz bir gelişme var sezon başından beri umarım devre 12.1 patchine yansır bu gelişimi.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Belki bugün müthiş oynadığımız için harika gözüktü herkes Semih'te iyiydi ancak , Alex'in golünde yine karar veremedi ve geç kaldı , aynı hataları Sivas maçında da yapmıştı , düşünün maç 0-0 ,Alex gidiyor Semih kaçırıyor aynı pozisyon olsaydı bu durumdayken .düşünmek lazım bence

Ama bende Semih'in iyi olacağına inanıyorum tabiki hata yapacak , yapa yapa en iyisi olacagından şüphem yok.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Arkadaşlar cok buyuk bir yanlışı tekrarlıyorsunuz. Kararlılık(determination) özelliğinin sizin bahsettiğiniz 'kararsız kalma' anlık durumuyla uzaktan yakından alakası yok. Oyundaki determination=azim=moral bozmadan oynayabilme=psikolojik dayanıklılık. Semihin yaptığı hatalar oyunu okumasındaki son derece kritik eksikliktir. Yani anticipation. 10 falan olmalı. Positioning de evlere şenlik. Maalesef semihi sivriltecek çok da önemli bir özelliği yok. Yanılmışım. 3-5 mac zor dayanır.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

A takımda ki ikinci derbisini oynuyor normal bunlar. Fiziğide bir stopere göre baya bir zayıf zamanla gelişecektir. Semih'i sivrilten tek özelliği headingi. Çok uzun boylu futbolculardan bile çok daha fazla zıplayıp hava toplarını alabiliyor. Soğukkanlı bir oyuncu, çok krtik müdehaleler yapıyor ve faul olduğunu gizleyebiliyor buda iyi bir özellik. Servet ve Gökhan Zan gibi oyuncular faul yapmasa bile yapmış gibi gözüküyor mesela.

Fenerbahçe maçında ise Semih'e suç bulmak yanlış olur. Ekran başında ben takıma kızdım o 1 golü yedikleri için. Çünkü son dakikalarda sadece Semih değil, bütün futbolcularda gevşeme vardı, pres bile yapmıyorlardı belki farketmişsindir. Ben Semih'den çok umutluyum, çok çalışıyor, çok çabalıyor iyi bir stoper olacak
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2006
    Yer

Yanılıyorsunuz. Sivas macında da cok basit bir hata yaptı örneğin ermanı kacırdı. Zıplaması bir yere kadar, pedriel sivas macında eze eze aldı topları semih çok ağır kaldı. fener macıyla ilgili birşey demedim zaten melonun konsantrasyon hatasıyla yedik golu. Konsantrasyonu cok yuksek seviyelerde olduğu icin bazı toplara iyi yatıyor, kesiyor ama oyun bilgisi yerlerde malesef.

osmannuriguzel Misafir

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    Arkadaşlar cok buyuk bir yanlışı tekrarlıyorsunuz. Kararlılık(determination) özelliğinin sizin bahsettiğiniz 'kararsız kalma' anlık durumuyla uzaktan yakından alakası yok. Oyundaki determination=azim=moral bozmadan oynayabilme=psikolojik dayanıklılık. Semihin yaptığı hatalar oyunu okumasındaki son derece kritik eksikliktir. Yani anticipation. 10 falan olmalı. Positioning de evlere şenlik. Maalesef semihi sivriltecek çok da önemli bir özelliği yok. Yanılmışım. 3-5 mac zor dayanır.
    zaten determination değil decisiondan bahsedilmiş sanırım alınan kararlardan.

Nesil
    2006
    Yer

Decisions ofansif bır ozellik. Toplayken verilen kararların doğruluğu. Ki o arkadaş zaten determinationı kastediyor.

osmannuriguzel Misafir

Decisions ofansif bır ozellik. Toplayken verilen kararların doğruluğu. Ki o arkadaş zaten determinationı kastediyor.
    Determination deseler bile açıklamalarından o anlam çıktığı için söyledim yani decision tarifi verdiler. Ayrıca yalnızca ofansif kararlardan bahsedildiğinden emin misin? Böyle bir şey görmedim çünkü ne forumda ne yabancı kaynaklarda. Kaynak gösterebilirsen önemli bir şey öğreneceğim.

Nesil
    2009
    Yer
    İskenderun

Sezme ve pozisyon almasında biraz problem var gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

[QUOTE=William Rookwood;2144036] Semih'i sivrilten tek özelliği headingi. Çok uzun boylu futbolculardan bile çok daha fazla zıplayıp hava toplarını alabiliyor. [QUOTE]

Bahsettiğin özellik heading değil Jumping. Bu özelliği oyuncunun boyu da etkiliyor.
    Last edited by LaigLeNoiR : 12.Aralık.2011 at 16:24

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Time Cris View Post
    Sezme ve pozisyon almasında biraz problem var gibi.
    Aslına bakarsak sezileri bulunduğu her yaş katagorisinde olumlu anlamda dikkat çeken bir özelliği olmuştu. Ama A-Takım düzeyi farklı tabi.. Bir süre zorluk çekecektir. Özellikle pozisyon alma konusunda da sürekli kendini yeterli görmediğini bunun için çalıştığını söylüyor Semih.

osmannuriguzel Misafir

Şubat olsun eksiği kalmaz Semih'in eminim ben. En azından bu lige yeter. Seneye de Avrupa tecrübesi alırsa mental problemleri tam anlamıyla hallolur gibi . İyiki Avrupa'da değilmişiz bu sene de Emre gibi Semih gibi gençler daha rahat maçlara çıkıyor. Bir Juve'nin bir Valencia'nın önüne atmadık kuzucukları.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by osmannuriguzel View Post
    Determination deseler bile açıklamalarından o anlam çıktığı için söyledim yani decision tarifi verdiler. Ayrıca yalnızca ofansif kararlardan bahsedildiğinden emin misin? Böyle bir şey görmedim çünkü ne forumda ne yabancı kaynaklarda. Kaynak gösterebilirsen önemli bir şey öğreneceğim.
    Fm dvd kitapcığı, burada perpetua'nın actığı başlıklarda vs. hep bu yazıyordu. Aksi halde zaten bircok kaliteli stoperin gümlemesi gerekiyor oyunda. Ama sen boyle diyince tereddüte düşmedim değil.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

[quote]Prowler84;2146334][quote=William Rookwood;2144036] Semih'i sivrilten tek özelliği headingi. Çok uzun boylu futbolculardan bile çok daha fazla zıplayıp hava toplarını alabiliyor.

Bahsettiğin özellik heading değil Jumping. Bu özelliği oyuncunun boyu da etkiliyor.
    Oyunu Türkçe oynadığım için karıştırmışım ikisini Jumping'ini kastetmiştim bende. Bu arada niye boyuna göre o özellik etkileniyor ki? 1.83 boyunda ki adam 1.90lık adamdan daha fazla zıplayabilir tamamen yetenekle alakalı
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

osmannuriguzel Misafir

Fm dvd kitapcığı, burada perpetua'nın actığı başlıklarda vs. hep bu yazıyordu. Aksi halde zaten bircok kaliteli stoperin gümlemesi gerekiyor oyunda. Ama sen boyle diyince tereddüte düşmedim değil.
    http://www.fm-britain.co.uk/2010/01/27/centre-backs/

http://www.neoseeker.com/forums/4515...m-stats-guide/

Buralarda decisionla ilgili kısımları aratırsan centre-backlerle ilgisini bulabilirsin. Ben de senden sonra araştırdım. İyiki bakmışım yoksa pos-mark-tack arasında sıkışıp yeni servetler elde etmeye devam edecektim. Zaten her yönettiğim takımda def problemi yaşıyorum

Nesil
    2003

Sadece ofansif bir ozellik kim dedi ki?

Decisions - Kararlar
    Futbolcunun ne kadar doğru ve çabuk karar verebildiği. En doğru kararı çabuk verebilen futbolcular zeki futbolculardır.

Yazmisim.

Nesil
    2006
    Yer

Kim demiş acaba? Oyuncu Özellikleri Tam Olarak Ne Anlama Geliyor konusunda; " Kararlar: Top ayağındayken oyuncunun en doğru kararı verebilme yeteneği. " 2 rehberden de haberim var ama hangisi gecerli bilmiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

[QUOTE=William Rookwood;2146649][quote]Prowler84;2146334]
    Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Semih'i sivrilten tek özelliği headingi. Çok uzun boylu futbolculardan bile çok daha fazla zıplayıp hava toplarını alabiliyor.

Oyunu Türkçe oynadığım için karıştırmışım ikisini Jumping'ini kastetmiştim bende. Bu arada niye boyuna göre o özellik etkileniyor ki? 1.83 boyunda ki adam 1.90lık adamdan daha fazla zıplayabilir tamamen yetenekle alakalı
    1.90lık adamdan daha fazla sıçrayabilir pek tabiki.. Ama bunu erişebildikleri en yüksek nokta olarak düşün. Mesela müthiş zıplama yetenegine sahip bir 1.75lik oyuncu ile vasat zıplama yetisi olan 1.90lık oyuncu sıçradıklarında 1.90lık oyuncunun ulaştıgı nokta 1.75lik oyuncudan daha yüksek olacaktır. Oyunda bu özellik boyla bağlantılı olarak işlev görüyor. Örneğin Boyu 1.80 olan bir oyuncunun 20 heading değerine sahip olma şansı yok

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

[QUOTE=Prowler84;2146784][QUOTE=William Rookwood;2146649]
    Prowler84;2146334]

1.90lık adamdan daha fazla sıçrayabilir pek tabiki.. Ama bunu erişebildikleri en yüksek nokta olarak düşün. Mesela müthiş zıplama yetenegine sahip bir 1.75lik oyuncu ile vasat zıplama yetisi olan 1.90lık oyuncu sıçradıklarında 1.90lık oyuncunun ulaştıgı nokta 1.75lik oyuncudan daha yüksek olacaktır. Oyunda bu özellik boyla bağlantılı olarak işlev görüyor. Örneğin Boyu 1.80 olan bir oyuncunun 20 heading değerine sahip olma şansı yok
    Son satırda "Heading" yazmışım başkası farketmeden hemen düzelteyim "jumping" olacak

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Önceki serilerde hatırladığım kadarıyla Semih zaman geçince zaten çok iyi bir savunma oyuncusu oluyordu.

Fakat bu seride baktığımda Göztepe'ye bedava gitmiş. Değeride 35 bin $ falan.

Nesil
    2003

Kim demiş acaba? Oyuncu Özellikleri Tam Olarak Ne Anlama Geliyor konusunda; " Kararlar: Top ayağındayken oyuncunun en doğru kararı verebilme yeteneği. " 2 rehberden de haberim var ama hangisi gecerli bilmiyorum.
    Ofansif demek degil ki bu.

Savunma oyuncusu ayagi ile top oynamiyor mu?

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri