Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 678
211 ile 224 arası toplam 224 sonuç

Konu: [12.0.0] Semih Kaya

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Şunuda ekliyeyim , Semih hata yapa yapa gelişecektir tabi ki , şuanda bile o hataları Servet yapacağına Semih yapsın derim.Gelişimie açık bir stoper inşallah dahada iyi yerlere gelecektir.

Kıyaslamaya gelirsek bence Semih , Egemen'i yada Kesimal'ı direk kesemez Milli takımdan kaldı ki Ö.Toprak ve S.Aziz'de cabası.Ama hepsinden iyi olmasını gönül ister.
    net bir sekilde dogrulari yazmissin.

Semih'i herkes dogrularini gorerek izliyor, yanlis hareketine hic bakmiyorlar.

ama yine de senin dedigin gibi Servet, Gokhan Zan gibi oynyacagina gencler oynasin

Milli takima bunlar cagirilacagina Semih cagirilsin

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

semihi küçümsüyorsunuz siz.milli takımda banko oynayacak.bunu sizlerde göreceksiniz.gsde fazla izleyemeyeceksiniz çünkü büyük ihtimalle 2 seneye kalmaz avrupaya gidecektir.gerçek profili o zaman görürüz.ömer toprak kadar iyi profil çıkar o zaman.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Boyle Devam Ederse 3 yil icinde avrupaya gider.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    Oğuzhan o zaman Galatasaray'dan başka takımı izlemiyorsun derim, ayrıca Semih'in yanında lider Ujfa olmasaydı da Servet olsaydı bireysel başarıya yıkmak anlamsız, Ujfa, Semih, Hakan Balta ve oyunu 2 yönlüde oynayan Selçuk ve Melo'nun başarısı bu 19 gol.
    Benim anlayamadıgım olay su. Selçukla Melo ile ne alakası var. Yahu Fenerbahçe'ye Beşiktaş'a olan atak ile Galatasaray'a olan atak arasında ne fark var. kontr-ataklarda mesela takım iyi ondan öyle oldu diyebilirmisiniz Semih'in yaptıkları için ? Ya da hava toplarındaki başarısında Melo'nun mu etkisi var ? Bana sacmalık olarak geliyor söylediginiz şeyler. Serdar Kesimal daha Gekas'ı tutamıyorken Semih Beşiktaş derbisinde hatırlamıyorum tribünde olmama ragmen fakat tuttugu adama top oynatmamıstı adeta. Geçen maç ne Nobre'ye ne de yanındaki adama top vermedi havadan.

Bir savunma oyuncusunun takım başarısına göre profile sahip olması gerekiyormus gibi yapılan yorumlar bana sacma geliyor kimse kusura bakmasın ama. Ben fanatik degilim. Futbol izleyicisiyim ve abarttıgımı da düşünmüyorum Semih'i. İlla karşılaştırma yapacaksak eğer Semih'in forma giydigi dönemde iki takımın savunma 4lüsünü karsılastıralım derim.

Serdar Kesimal'in yanında ki Yobo'nun Ujifalusi den eksik kalır yanı yok. Uji ne kadar yerde iyiyse Yobo'da o kadar iyi havadan.
    Gökhan Gönül - Sabri ? GG tabii ki de Sabri'den 10 kat daha iyi bir oyuncu.
    Hakan Balta - Ziegler eşit.

Bu durumda Fenerbahçe'nin savunması çok daha iyi. Maç kaybediyor olabilirler fakat bakılması gerekenler verdikleri pozisyonlardır. Bir maç boyunca inanılmaz kötü oynamıs bile olsalar degerlendirilmesi gereken savunmadır. Atak aynı atak çünkü. Fener 20-0 önde olsa bile o macta pozisyon verdiginde atak aynı ataktır. Ve ben buna baglı kalarak karsılastırdıgım zaman TSL'de oynayan en iyi 2. yerli stoperin Semih oldugunu düşünüyorum.

Ayrıca böyle devam ederse 2-3 sene içinde Avrupa'ya gidecegini bende düşünüyorum.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Öyle bi lanse etmişsin ki sanki Semih'e kötü oynuyor, iş çıkmaz demişim. Benim bahsettiğim genelde Galatasaraylılar dışında tüm spor kamuoyunun bahsettiği birşey. Serdar-Gekas meselesine gelirsek senin mantığına göre Barca'nın puan kaybettiği maçlarda Messi'yi tutabilenler dünyada ki en iyi stoperler. Yada ilerde bir gün Semih adı sanı duyulmamış birine karşı hata yaparsa onu bile tutamadı mı diyeceksin. Zaten Galatarasay araştırmacısı da hakettiğini vermiştir verecektir. İnşallah Semih'te bu yükselişini her geçen gün arttırmaya devam eder ve ülkemizde ki en iyi stoper olur Avrupa'da bizi temsil eder.

Şuana kadar hep aynı hataya düştük olmadan oldu dedik, Semih kadar kimler geçti ülkemizden. O yüzden zamana bırakmak, Avrupa maçlarında ki ve Milli takımda ki performansını da izlemek önemli diye düşünüyorum.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Bu durumda Fenerbahçe'nin savunması çok daha iyi. Maç kaybediyor olabilirler fakat bakılması gerekenler verdikleri pozisyonlardır. Bir maç boyunca inanılmaz kötü oynamıs bile olsalar degerlendirilmesi gereken savunmadır. Atak aynı atak çünkü. Fener 20-0 önde olsa bile o macta pozisyon verdiginde atak aynı ataktır. Ve ben buna baglı kalarak karsılastırdıgım zaman TSL'de oynayan en iyi 2. yerli stoperin Semih oldugunu düşünüyorum.

Ayrıca böyle devam ederse 2-3 sene içinde Avrupa'ya gidecegini bende düşünüyorum.
    Fenerbahce'nin savunma oyunculari bireysel olarak daha iyi olabilir ama Galatasaray su anda ligin en az hucum yapilabilen takimi. Bunda da hemen hemen surekli sahada savunma gorevlerinden kacinmayan 9 veya 10 oyuncu (kaleci haric) ile oynamasinin katkisi var. Baros oynadigi zaman biraz dalga geciyor ama o olmadigi zaman takim 10 kisi savunma yapiyor. Rakip iyice hirpalanarak Galatasaray savunmasina geliyor.

Fenerbahce'de bu sayi 6-7 kisi (Stoch/Dia, Alex, Sow eksik, bakis aciniza gore Christian da eklenebilir). Besiktas'ta da bu sayi 7 veya 6 (Quaresma, Almeida, Simao ve bakis aciniza gore Fernandes/Ismail/Cenk).

Bu nedenle de hem Fenerbahce, hem de Besiktas'in ozellikle merkez savunma oyuncularinin tasimak zorunda oldugu yuk, Galatasaray'a oranla daha yuksek. Semih veya baska bir oyuncu hata yapsa da onun hatasini kapatmak icin mucadele eden oyuncular var sahada. Semih eger gecen yil ilk 11 oynuyor olsaydi, buyuk ihtimalle tipki baska oyunculara oldugu gibi (mesela Hakan Balta) gunah kecisi ilan edilmisti.

Evet Semih kendisine verilen gorevleri gayet iyi yapiyor ama o kadar. Savunmanin lideri olacak, savunmayi toparlayacak bir oyuncu degil henuz. Umarim Servet'in yolundan gitmez ve o lider olur.
    Last edited by perpetua : 23.Şubat.2012 at 01:58

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eminim ki hakettigi verilecektir, herkesin bildigi gibi eksikleri de mental. Buna kimsenin şüphesi yok ama performans olarak bakarsak eğer en iyilerden oldugunu düşünüyorum. Bire birlerde, hava toplarında gercekten de cok ama cok iyi. Bireysel performans olarak. Takım etkisi konusundaki acıklamalarınızdan sonra belki 2. olmadıgını fakat ilk 5te oldugunu söyleyebiliriz ki böylesi daha bir orta nokta olacaktır diye düşünüyorum.

Benim kızdıgım nokta Semih'in bireysel performansının ne olursa olsun takım performansına baglanması ve abartılmaması gerektigi söylenmesi. Abartılsın diyen yok. Zaten hakettigini vermede araştırma şefi Ömer abinin üstüne kimseyi tanımam ben. Tek istedigim takım iyi ondan öyle oynuyor denmemesi.

Kalemci hocamızın dedigine de katılıyorum iş taktikte bitiyor tabii ki de Messi'yi oynatmayan stoper dünyanın en iyisi degildir ama ülkemizde çogu defansın yedigi atak birbirine benziyor. En azından %90'ı aynı atakların bu nedenle bir çok pozisyonda farklı takımların savunma oyuncularını karsılastırmak daha kolay ve yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca cevaplar için teşekkür ediyorum. Merakla bekliyorum yeni yamayı..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Benim kızdıgım nokta Semih'in bireysel performansının ne olursa olsun takım performansına baglanması ve abartılmaması gerektigi söylenmesi. Abartılsın diyen yok. Zaten hakettigini vermede araştırma şefi Ömer abinin üstüne kimseyi tanımam ben. Tek istedigim takım iyi ondan öyle oynuyor denmemesi.
    Bunda kizacak bir sey yok. Semih topu topu yarim sezon oynadi simdiye kadar. Hep birlikte daha cok izledikce daha iyi degerlendirebilecegiz elbete.

Semih alt yapidayken savunma oynamayi bilen bir oyuncu oldugu belliydi ama fiziksel olarak nasil donecegi cok buyuk soru isaretiydi.

Cok hizli bir stoper mi Semih. Degil. Cok guclu bir stoper mi? O da degil.

Oyunu okumasi, soguk kanliligi, markaji, hamleleri ortalamanin ustunde mi? Gozupek mi? Bence oyle. Ama bu ozellikler hiz ve guc (hatta dayaniklilik) ile birlesmeden cok da yuceltmemek lazim bence Semih'i. Hizin cok gelisemeyecegini kabul edersek, ihtiyaci olan tecrube. Oyunu daha erken okumasi, daha cabuk sezmesi, daha iyi karar vermesi vs.

Mesela Serdar Aziz su anda fiziginin kendisine verdigi cabuklukla iyi oynuyor. Ama zamanla kendisini donusturmesi ve hamle yapan stoper olmaktan cikip oyunu iyi okuyan stoper haline gelmesi gerekli. Bunu yapamazsa oldugu yerde kalir. Ote yandan ben Semih'in bu ozelliklerini daha fazla gelistirecegini dusunuyorum cunku zaten bu ozellikleri sayesinde oynuyor.

Serdar Kesimal top kullanma ve soguk kanlilik becerisine sahip ama bence onun da pozisyonlari daha iyi okumasi ve daha dogru kararlar vermesi gerekli. Bir de duygusal bir oyuncu oldugu hissi var bende. Bu bazen avantaj, bazen de handikap olabilir Serdar icin.

sizinde dediğiniz gibi semih kaya daha farklı türde yetenekleri olan bir stoper,aslında bu yüzden potansiyelinin serdar aziz ve serdar kesimaldan daha yüksek olduğunu düşünüyorum kendini geliştirmeye daha açık bir futbolcu dersem kendimi daha iyi ifade etmiş olurum

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

semih için bende katılıyorum.Hız 12 hızlanma ve güç 13 olabilir.Ama semih'e çeviklik verilebilir biraz.14 gibi.Çünkü çevik harekletleri var.Dayanıklılık konusunda 15 olabilir.Markaj 13-14.Top kapma 14 kafa 12 pas 11 olabilir.Çalışma azmi 16 olabilir.
    Sadece benim fikirlerim bunlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yaşadığı tek sorun hızlanma sorunu bence. Önsezileri iyi fakat hızlanma sorunu nedeniyle iyi pozisyon alamıyor. Jumping, Balance ve Natural Fitness en çok gözden geçirilmesi gereken fiziksel özellikler bence.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Kisa mesafede iyi hizlaniyor semih benim gozlemledigim kadariyla onsezi alma iyi evet

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bugünkü maçta pek öyle görünmedi benim gözüme diğer maclardan farklı olarak. Bilemiyorum.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Adam bu sezon Ujfalusi ile birlikte savunmada taş gibi yahu elbette oyuna da yansıyacaktır,yansımalıdır... Cesaret,kararlılık,ön sezi,yükselme,çalışkanlık gibi özellikleri bence çok ön planda.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 678

Mesaj Yetkileri