1 ile 20 arası toplam 20 sonuç

Konu: [12.0.0] İsmail Köybaşı

Default [12.0.0] İsmail Köybaşı

bu sene geçen seneye daha iyi gibi profiline yansımıştır umarım
    Last edited by perpetua : 19.Ekim.2011 at 21:34

2. Default

Top kapmasını bu sezon açıkça geliştirdiği belli oluyor , 12 olmalıydı diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Crossing 14--->15
    Long Shots 12--->11
    Passing 12--->11
    Technique 14--->15
    Work Rate 14--->15
    Off The Ball 12--->11
    Olursa tam anlamıyla İsmail'i yansıtmış olur düşüncesindeyim bilmem Koray Abi ne der

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by FoRZa SKiNCLuB_I9o3 View Post
    Crossing 14--->15
    Long Shots 12--->11
    Passing 12--->11
    Technique 14--->15
    Work Rate 14--->15
    Off The Ball 12--->11
    Olursa tam anlamıyla İsmail'i yansıtmış olur düşüncesindeyim bilmem Koray Abi ne der

Crossing değeri 14 ideaL oLmuş. 15 oLursa biraz değiL, epey abartı oLacaktır.

Ayrıca Work rate değerinin artmasına katıLdığım gibi TackLing oLayının da en az +2 puan artması gerektiğini düşünüyorum. Geçen yıLLara oranLara top kapma seviyesinde ciddi düzeLme var. Hatta MiLLi takım için NTV de katıLdığı bir programda bu özeLLiğini geLiştirmek için çok çaLıştığını ve bu yıL bu konuda ciddi mesafe kattetiğinin kendisinin de farkında oLduğunu söyLemişti.

Onun dışında gayet başarıLı bir profiL.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

strenght yükselmeli. baya kilo almış, vücut çalışmış belli. ikili mücadelelerden rahat çıkıyor.

stamina da düşük. ismail'in en güçlü yönü bence bu. yorulduğunu hiç görmedim. herhangi bi maçta attığı depar sonrası yüz halinden, nefes alışından bile anlayabilirsiniz bunu. bursa maçında nasıl ayakta kadığını hepimiz gördük.

gökhan gönül ün stamina 18. 2 sene önceki fener maçını çok net hatırlıyorum gökhan gönül ismailin bindirmeleri sonrası 60. dakikada yorulmuştu. g gönül maçta her şeyini ortaya koyan biri. ama dayanıklı değil. tamam dayanıklı ama en azından ismail kadar değil. kendisi de açıklamıştı zaten maçtan 1 gün sonra evde yatıyorum her yerim ağrıyor diye. g gönül 14-15 ismail 18 en doğrusu bence. 2 gün sonra maç var. dengeli bi maç olursa kimin daha diri kaldığını göreceksiniz. üstelik ismail kiev - mersin - istanbul yaptı son 4 gündür. g gönül 1 haftadır istanbulda. ona rağmen.

crossing 14 bence ideal değil. çok sert ve falsolu orta yapmayı deniyor. ya çok alçaktan gidiyor ya da çok yukardan. 2,5 senedir dikkatle izliyorum 14 crossing i hakedecek bişey yapmadı.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Mersin maçında net bir şekilde gözüktü,Tackling en az 12 olmalı.

7. Default

Özellikle top kapmasının yeni güncellemede 12 hatta 13 bile olabileceğini düşünüyorum . Bu sezon hakikaten savunma yönünü oldukça geliştirmiş İsmail , hem yatarak müdaheleleri hemde top kapma hamleleri oldukça iyi seviyede zaten pozisyon alma ve markaj özelliği düşük olduğundan savunması zayıf olan bir oyuncu İsmail . Bunu da göz önünde bulunarak 12 ya da 13 bir top kapma değeri verilmeli .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Technique özelligi 12 ye düşürlebilir
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir Galatasaraylı olarak benim de çok dikkatimi çekti, evet çok fazla izlemiyorum maç ama İsmail'i 90 dakika olarak 4-5 maç izleyebildim, 10 seviyesinde bir tackling ve 8 seviyesinde bir positioning'i asla yok bana göre. Hızını çok iyi kullanıyor diye kötü mü pozisyon alıyor, bence 1-2 puan yükselmesi gerek. Bu sene mi kendini çok iyi geliştirmiş, bilmiyorum, ama çok temiz top kapıyor. Araştırmacıların da illa ki dikkatini çekmiştir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İsmail oyunda çok çabuk yoruluyor sene içerisinde. Ama gerçekte izlediğimde her maç 90 dakika çok iyi mücadele ediyor ve koşuyor. Bence düzeltilmesi gereken bir sorun bu.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yazmışım ama tekrar yazmak istiyorum. İsmailin Strength'i 7. Böyle bir komiklik olamaz. Adam sezon boyunca 90 dakika sahada gücü yettiğince koşuyor ama oyunda 3-4 maçta bir dinlendirmezsen maçın sonunu getiremiyor. Kim neye göre verdi bu değeri anlamadım ben. Acilen düzeltilmesi gerekiliyor bunun.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Ne kadar çok koştuğu STAMİNA' yı belirler diye biliyorum.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Dayanıklılık gücünü belirliyor benim bildiğim. Yani dayanıklılık ne kadar düşükse oyuncu o kadar çabuk yoruluyor.
    FM Gazetesi

14. Default

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Dayanıklılık gücünü belirliyor benim bildiğim. Yani dayanıklılık ne kadar düşükse oyuncu o kadar çabuk yoruluyor.
    Güç ikili mücadelelerde değerlendiriliyor oyunda , sizin belirttiğiniz dayanıklılık(stamina) özelliği , bende katılıyorum İsmail'in stamina özelliği 16-17 civarına çıkarılabilir . Sürekli bindirmeler yapıyor ve savunmaya dönüşleri aksatmıyor .

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Bence de stamina artmalı. 17 gibi bir değer verilebilir,14'lük staminası olan adam değil İsmail.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İsmail'in fiziksel gelişimi yansıtıldı arkadaşlar.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    İsmail'in fiziksel gelişimi yansıtıldı arkadaşlar.
    Şu andan itibaren mi yoksa bu yansıtılmış hali mi?
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yeni çıkacak yamayı kastediyorum.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tamam teşekkürler.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

passing'i düşürülmeli diye düşünüyorum.. 9'a falan..

Mesaj Yetkileri