Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 107 sonuç

Konu: [12.0.0] Burak Yılmaz

Quote Originally Posted by COLMAN20 View Post
    Bencillik 20 olabilir Burak'ın.

Tartışmasız.
    Teamwork'ün 1 olmasını kastediyorsun sanırım? Evet, bu değer azalabilir. Ancak 1'e kadar düşecek bir bencillik sergilemedi henüz.

Bencillikten ziyade, sportmanship biraz daha azaltılabilir. Arif'i geçecek böyle giderse.

burak'i felan sevmem ama ozellikleri arttilmali

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

finishing 14
    first touch 13
    off the ball 17
    heading 11
    long shots 14
    team work 11
    work rate 15
    important matches 10 (takım açısından önemli maçlarda kritik golleri var fakat özellikle 3 büyüklere karşı pek etkili olamıyor)
    bunlar bir fenerbahçeli gözünden gördüklerim fakat important matches özelliği düşürülebilir.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    finishing 14
    first touch 13
    off the ball 17
    heading 11
    long shots 14
    team work 11
    work rate 15
    important matches 10 (takım açısından önemli maçlarda kritik golleri var fakat özellikle 3 büyüklere karşı pek etkili olamıyor)
    bunlar bir fenerbahçeli gözünden gördüklerim fakat important matches özelliği düşürülebilir.
    Burak Yılmaz'ın önemli maçlardaki performansı kötü degil. Bu seneki Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında top ona geldiğinde biranda 2-3 kişi sardı etrafını ve buna rağmen gole yaklaştığı anlar oldu. Bir takımda tek bir gol silahı varsa bu şekilde onu durdurabilmek mümkündür. Geçen sene birçok gol silahımız varken(Jaja,Umut vs.) Burak Galatasaray'a ve Beşiktaş'a gollerini attı.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bunu maç başlığına da yazdım.

Burak bizim çok istediğimiz maçlarda sahneye çıkmadı. Bjk maçında çok net kaçırdığı bir pozsiyon var 2. yarıda maçın sonlarına doğru. Aynı şekilde Kadıköy'de Fb maçında 1-2 tane mutlak gol yapacağı vuruş pozisyonlarında saçma sapan işler yaptı. Cska ve Lille maçlarında da beklenenin altında kaldı.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

O 2-3 kişilik markajdan kurtulup pozisyona girebilmekte başarıdır. Burak zaten her bulduğunu atan bir oyuncu degil ve buda oyuna yansıtılmış durumda.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

Burak'ın biraz daha fiziksel olarak artırabileceğini düşünüyorum...Mustafa pektemekten daha hızlı olduğunu düşünmekteyim izlediğim kadarıyla ...Hız:17 hızlanma 15 çekilebilir...Ok gibi fırlayan bir burak olabilir gerçekteki gibi...Güçüne gelince tamam avrupa'da lucio samuel karşısında ezilmiş olması normal samuel 17 ,Lucio 18 ki lucionun hızı ve hızlanması hatta bütün fiziksel özellikleri Burak'tan iyi...Bunu sölememin sebebi avrupa'da pekte birşey yapamadı şeklinde bir cevap gelmesi yönünde...Meselenin özüne dönersek Türkiye'de oynadığı stoperleri ve oyunu göz önüne alarak güçünün de 14'ten 15 'e çekilebileceğini düşünüyorum...Tekniğide 12'den 14 e çekilebilir...Ve uzun şutu'da 15 e ...Bence Burak'ın profili bu şekilde meydana gelmeli...

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Hızlanması 15 off the ball en az 18 finishing 14 olmalı

20.hafta 21.golü oldu en yakın rakibi 9 golle Tum

Bunları avrupada yapsa şuan oyunda en kral forvetlerden biri olurdu

Flair de 16
    Last edited by Alexi Lalas : 21.Ocak.2012 at 16:18

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Pace 15 Acc 16 ya da Pace 16 Acc 17 olması bence daha iyi olacaktır. Çünkü Hem hızlı hem de son süratına çabuk ulaşan, ok gibi fırlayan bir forvet Burak. Türkiye'de onun kadar iyi hızlanan bi de Egemen var bence acık mesafede.

Composure ve Finishing kesinlikle gözden geçirilmeli. Finishing özelligi çok kuvvetli Burak'ın. 16 en üst limit olarak verilebilir. İdeal olarak 15 gözden geçirilmeli. Composure ise 13 az 15 fazla olur. O yüzden 14 iyi gibi.

Passing 10'dan 11'e çekilebilir. O kadar kötü bir pasör degil Burak.

Bunların dısında gayet iyi bence profili. Şimdi abartı falan diyen arkadaşlar olacaktır ama kesinlikle abartı degil bu özellikler. Elinizi korkan alıştırmayın bence.

CA'sı da 143 olabilir. Micheal Owen'dan iyi oldugu kesin.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

finishing 13>>15
    first touch 12>>11
    free kick 10>>12-13
    bravery 16>> 17-18
    off the ball 16 >> 17-18
    acc. 14 >>> 17

sportmenship ve workrate de 1 kademe düşürülmeli potansiyeli 155 civarınada cıkarılabılır bence bi sorun olmaz. bu sezonki performansı şans değil ve özellikle hızlanma konusunda ciddi bir yükseliş var.

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

bende herkes gibi off the ball özelliğinin 18 olması gerektiğini düşünüyorum sezme özelliğide 16 ya çıkarılabilir
    Not : Fenerbahçeliyim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

oyundaki sözleşmesine 5 M €'ya serbest kalır maddesi eklenmeli kendisi söyledi geçen böyle bir madde varmış sözleşmesinde ama oyunda yok.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Evet sözleşmesinde o yer almalı.Ayruıca Trabzonspor'a bağlılığıda arttırulmalı.Çok büyük bir takım istemesse Avrupa'dan buradan ayrılmam,burada çok mutluyum dedi.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Şuan oyun kurulu olmadığı için ( 2 ay önce filan silmiştim.) Tam hatırlamıyorum ama eğer yoksa favori klüplerine Trabzonspor ve Beşiktaş yüksek değerlerde girilmeli geçen açıklamalarından dolayı.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by FoRZa SKiNCLuB_I9o3 View Post
    Şuan oyun kurulu olmadığı için ( 2 ay önce filan silmiştim.) Tam hatırlamıyorum ama eğer yoksa favori klüplerine Trabzonspor ve Beşiktaş yüksek değerlerde girilmeli geçen açıklamalarından dolayı.
    Beşiktaş'a yüksek değer girilmemeli bence açıklamalarında bundan sonra sadece Beşiktaş taraftarı olabileceğini söyledi yüksek değer girilirse oyunda Beşiktaş'a gitmesi muhtemel.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence hiç dokunulmamalı. İki takıma da baglılıgı yok çünkü. Taraftarı olması yetmez
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bugün yine 2 tane attı. Adam karşı karşıya kaçırmıyor finishing 16 olabilir off the ball 18 yani aşmış adam belli.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

off the ball nirvana'ya ulaşmış. min 18 bence. adam mükemmel hareketleniyor topsuz oyunda.

onun dışındaki özellikler bence gayet optimum. finishing'i öyle 16lık 17lik falan olsa değeri 20-25 kağıttan aşağı olmaz herhalde. burak'ı burak yapan ve bu istatisiğe ulaştıran off the ball ve fiziksel özellikleridir bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Son vuruşu ve sogukkanlılıga da gayet iyi ama. Bu adam en iyi Türk forvet olmalı oyunda. Ca'da bir artış yapılmalı ve saglam bir profil hazırlanmalı..
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

en iyi türk forvet değil mi ki zaten.(en yüksek ca lı)

ama burak bence öyle avrupa çağında 150 155 ca lık bir adam da değil. öyle olsa milli takımda örneğin çok daha farklı sonuçlar yaratabilirdi. teknik dribbling , yaratıcılık gibi kapasiteleri iyi bir oyuncu değil. o yüzden neyse o verilmeli. burak avrupa arenasında da milli takımlarda da öyle aşırı sivri bir performans çıkaramadı. elde tek bir veri var o da tsl.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Milli takım olarak kötüydük ama bu da var. Dedigin gibi düşünüyorum fakat arkasında kaliteli bir orta saha ile hiç sırıtacagını düşünmüyorum. Arsenal'de oynasa mesela 10 golü aşar EPL'de diye düşünüyorum ben.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Artık ciddi bir artışı haketti diye düşünüyorum Burak. Başka liglerde ne şişirme oyuncular görüyoruz şuan leblebi gibi gol atan bir adamın özellikleri 2 şer 3 er artsa kimse bişey diyemez heralde.
    Dribling, finishing, first touch, teknik, acc, agility, dicisions 2-3 yükseltilmesi lazım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Balon falan dedillerde her maç 2 gol atan adam balon olmaz. Bu ligde o kadar gol atmak da kolay değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Artık ciddi bir artışı haketti diye düşünüyorum Burak. Başka liglerde ne şişirme oyuncular görüyoruz şuan leblebi gibi gol atan bir adamın özellikleri 2 şer 3 er artsa kimse bişey diyemez heralde.
    Dribling, finishing, first touch, teknik, acc, agility, dicisions 2-3 yükseltilmesi lazım.
    Dribbling 1 puan artıp 14,
    Finishing 3 puan artıp 16
    First Touch 1 puan artıp 13
    Comp 3 puan artıp 16
    Off The Ball 2 puan artıp 18
    ACC 3 puan artıp 17
    Pace 16 kalsa daha iyi olabilir bence
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Finishing'i 15 olan oyunculara baktım biraz önce;

Semih Şentürk
    Necati Ateş

gibi isimler var. Burak ikisinden de daha iyi bir son vuruş tekniğine sahip bence. Finishing bu yüzden 16 olmalı.

Composure olarakta bir tek Semih Şentürk'ün composure'ı 16. Burak'ın composure değeri 13. Eğer aynı ligden oyuncularla karşılaştırmak dogru ise Burak'ın composure'ı 15 ya da 16 olmalıdır rahat rahat.

Yine Semih'le karşılaştıracagım mecburen çünkü arama listemde o çıktı.Off the Ball'ı 16 Semih'in. Semih'e göre daha sprinter bir oyuncu olan Burak'ın da 16. Topsuz alanda en etkili santraforlardan birisi Burak. Alıyor veriyor dribbling yapıyor. Eger bencil davranmazsa takım arkadaslarına da yer açıyor. 17 olmaması için bir sakınca göremiyorum ama 16 da gayet yeterli tabii ki.
    ..
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Dribbling 1 puan artıp 14,
    Finishing 3 puan artıp 16
    First Touch 1 puan artıp 13
    Comp 3 puan artıp 16
    Off The Ball 2 puan artıp 18
    ACC 3 puan artıp 17
    Pace 16 kalsa daha iyi olabilir bence
    Aynen katılıyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu adam kudurmuş. Her maç bir özelliği gelişiyor ama değişmeyen tek yönü bencilliği

ozellikleri kesinlikle artmali.

bircok ozelliginde gelisme olmali. ayrica ts'li oyunculardan sadece 1-2 tanesi disinda kimse Fenerbahce'ye gelmiyor?

Fenerbahce suan ts'de kimi isterse alir

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by comando77 View Post
    ozellikleri kesinlikle artmali.

bircok ozelliginde gelisme olmali. ayrica ts'li oyunculardan sadece 1-2 tanesi disinda kimse Fenerbahce'ye gelmiyor?

Fenerbahce suan ts'de kimi isterse alir
    Trabzonspor sıradan bir anadolu klübü değildir ki anadolu klüpleri bile artık en iyi oyuncularını satmıyor.Trabzonspor'dan da şu an hiçbir takım istediği oyuncuyu kolay kolay alamaz gerçekte.

Oyunda ise ezeli rakip olduğu için alamıyoruz.Ezeli rakip takımda düzenli olarak ilk 11 oynayan oyuncuları hiç alamadım bende.Bazen scout alıyorum oyuncu gelir diyor scout o zaman da klüp fahiş fiyatlar istiyor, Onur'a 25 MN Euro istediler örneğin

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri