Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 107 sonuç

Konu: [12.0.0] Burak Yılmaz

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Default [12.0.0] Burak Yılmaz

Profilini koyabilir misiniz?
    Last edited by perpetua : 20.Ekim.2011 at 01:03

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Burak son 2 yılda birsürü gole imza attı ama hala bitiricilik 13 bu bana çok az bir değer olarak geldi.Bu yıl ligde 6 maçta 12 gol pozisyonuna girmiş 8 tane gol atmış.Geçen yılki gol sayısı ortada.

Bunun yanında Work Rate(Saha içinde elinden geleni yapıyor ve en çalışkan isimlerden biri oluyor.),Concentration(Bu özellik genelde savunmacılarda olur ama bildiğim kadarıyla hucum oyuncularında da olur.Burak her an gol bulabilecek konsantreye sahip bir oyun oynuyor oyundan neredeyse hiç düşmüyor.)veBravery(Verilen değer iyi tamam ama daha da artırılabilir.Her pozisyona korkmadan ayağını kafasını sokan bir isim.En son bir örnek vereyim milli takımın Kazakistan maçında son dakikalarda verilmeyen bir golünde sakatlanma pahasına bir gol atmıştı sonra biraz geriye gidersek beşiktaş maçında kanlar içinde kalacak kadar mücadele etmesi örnek verilebilir)özellkilerinin de arttırılabileceğini düşünüyorum.

Fiziksel olarakda Natural Fitness(çok sağlam bir bünyesi var kafa tasında sorun varken çıkıp mükemmelce topunu oynamıştı bir maçta sakatlıklar onu etkilemiyor nerdeyse.),Stamina(Son dakikalarda bile defansın arkasına atılan toplarda koşması ve sürekli son dakiaklarda mücadele etmesi bu özelliğinide ortaya koyuyor.15 iyi ama oda artırılabilir.) özellikleri artırılabilir.

Birde madem istatitikler önemli profil değerlerinde pas'ın 10 olması da yanlış geliyor bana.6 maçta 136 pasın 90 tanesini isabetli atmış.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Burak hemen hemen her maç minimum 4-5 kere defansın arkasına kaçıyor. Bunların 3 tanesi ofsayt oluyor. Kalan ve pozisyona dönüşenlerinde 1 ya da 2 sini de gole çeviriyor.

Oyuncunun sık sık ofsayta düşmesini hangi özellik belirleyebilir ?
    Football is simple,but Football Manager is not

vedat1987 Misafir

Quote Originally Posted by Trabzonspor View Post
    Burak son 2 yılda birsürü gole imza attı ama hala bitiricilik 13 bu bana çok az bir değer olarak geldi.Bu yıl ligde 6 maçta 12 gol pozisyonuna girmiş 8 tane gol atmış.Geçen yılki gol sayısı ortada.

Bunun yanında Work Rate(Saha içinde elinden geleni yapıyor ve en çalışkan isimlerden biri oluyor.),Concentration(Bu özellik genelde savunmacılarda olur ama bildiğim kadarıyla hucum oyuncularında da olur.Burak her an gol bulabilecek konsantreye sahip bir oyun oynuyor oyundan neredeyse hiç düşmüyor.)veBravery(Verilen değer iyi tamam ama daha da artırılabilir.Her pozisyona korkmadan ayağını kafasını sokan bir isim.En son bir örnek vereyim milli takımın Kazakistan maçında son dakikalarda verilmeyen bir golünde sakatlanma pahasına bir gol atmıştı sonra biraz geriye gidersek beşiktaş maçında kanlar içinde kalacak kadar mücadele etmesi örnek verilebilir)özellkilerinin de arttırılabileceğini düşünüyorum.

Fiziksel olarakda Natural Fitness(çok sağlam bir bünyesi var kafa tasında sorun varken çıkıp mükemmelce topunu oynamıştı bir maçta sakatlıklar onu etkilemiyor nerdeyse.),Stamina(Son dakikalarda bile defansın arkasına atılan toplarda koşması ve sürekli son dakiaklarda mücadele etmesi bu özelliğinide ortaya koyuyor.15 iyi ama oda artırılabilir.) özellikleri artırılabilir.

Birde madem istatitikler önemli profil değerlerinde pas'ın 10 olması da yanlış geliyor bana.6 maçta 136 pasın 90 tanesini isabetli atmış.
    Söylediklerin ilk bakışta banada doğru gibi geldi ancak etraflı düşününce, profili detaylı inceleyince öyle olmadığı, doğru yansıtıldığı anlaşılıyor. Burada senin dediğin arttırmalarla beraber CA çok yüksek rakamlara çıkar ve tahminen bir Maxım Tsigalko çıkar. Bence bu profil gayet yerinde olmuş ve Burak kullanılınca çok yüksek performans alınacağından eminim. 140 CA az rakam değil hele bu lig için.

Ayrıca tek tek forumdaki aynı mevki oyunculara baktım Burak ligdeki en iyi forvet yapılmış yanına yaklaşan bile yok gördüklerim arasında. Kısacası bu oyunda TSL'de sanıyorum en iyi forvet olarak girilmiş özellikleri ve performansı gerçeğine yakın olacaktır. Başarılı buldum.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Burak hemen hemen her maç minimum 4-5 kere defansın arkasına kaçıyor. Bunların 3 tanesi ofsayt oluyor. Kalan ve pozisyona dönüşenlerinde 1 ya da 2 sini de gole çeviriyor.

Onun takım taktiği ile alakalı olduğunu düşünüyorum.Burak'ın bilerek ofsayta kalacak hali yok

vedat1987 Misafir

Quote Originally Posted by Corpus View Post

Sezgi-konsantrasyon-topsuz alan-pozisyon alma olsa gerek. Kesin değil ama mantıklı düşününce bu dördü etkiler diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by vedat1987 View Post
    Söylediklerin ilk bakışta banada doğru gibi geldi ancak etraflı düşününce, profili detaylı inceleyince öyle olmadığı, doğru yansıtıldığı anlaşılıyor. Burada senin dediğin arttırmalarla beraber CA çok yüksek rakamlara çıkar ve tahminen bir Maxım Tsigalko çıkar. Bence bu profil gayet yerinde olmuş ve Burak kullanılınca çok yüksek performans alınacağından eminim. 140 CA az rakam değil hele bu lig için.

Ayrıca tek tek forumdaki aynı mevki oyunculara baktım Burak ligdeki en iyi forvet yapılmış yanına yaklaşan bile yok gördüklerim arasında. Kısacası bu oyunda TSL'de sanıyorum en iyi forvet olarak girilmiş özellikleri ve performansı gerçeğine yakın olacaktır. Başarılı buldum.
    CA arttırılmaz diye bir kural mı var oyunda?145 yaparsın potansiyelide 152-153 yaparsın olur biter.Belki yanlış düşünüyorum ama o saydıklarımda 1,2 değer artıraılabilir hepsinde olmasada birkaçında artırılabilir.Heleki bitiricilik kesin artmalı.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Konsantrasyon 13'ten daha yüksek bir değeri hakediyor. Geçen sezonun özellikle 2. yarısı ve bu sene başından beri her maça müthiş bir konsantrasyonla çıkan bir Burak izliyoruz. Son dakikaya kadar oyunun içinde ve buda bize arttırılması gereken bir başka özelliği gösteriyor bence oda dayanıklılık. İki özellikle 16'ya yükseltilirse ideali olur. Bunların dışında gayet güzel bir profil olmuş diyebilirim. Hazırlayanın eline sağlık.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Onun takım taktiği ile alakalı olduğunu düşünüyorum.Burak'ın bilerek ofsayta kalacak hali yok
    Ofsayttan kaçmayı beceremiyor yani ondan bahsediyorum ben Trabzonspor'lu oyuncular sık sık kaçırmaya çalışıyor Burak'ı ancak Burak yarısından fazlasında ofsayta düşüyor. Bence bu Burak ile alakalıdır. Daha iyi bir forvet daha az ofsayta düşmeyi becerebilir mesela.
    Football is simple,but Football Manager is not

vedat1987 Misafir

CA arttırılmaz diye bir kural mı var oyunda?145 yaparsın potansiyelide 152-153 yaparsın olur biter.Belki yanlış düşünüyorum ama o saydıklarımda 1,2 değer artıraılabilir hepsinde olmasada birkaçında artırılabilir.Heleki bitiricilik kesin artmalı.
    CA tabiki arttırılabilir ama bir sayının değeri diğer sayılara bakılmadan anlaşılmaz. Aksi taktirde dengelenmesi mümkün olmaz. O yüzden ligdeki diğer oyuncularla kıyaslayarak böyle söylüyorum. Banada ilk bakışta finishing düşük gibi geldi. Ancak Burak Yılmaz'ın asıl olayı finishing değil pozisyona girme konusundaki başarısı ve buda oyuna yansıtılmış özelliklere bakınca. Yani tahmin ediyorum ki Burak örneğin bir maçta 7 pozisyona girip 3 gol atacak, kerameti daha çok finishing özelliği olan başka bir oyuncu örneğin Cenk Tosun (finishing 17) 3 pozisyona girip 1 gol atacak.

Nesil
    2003

Natural fitness konusuna deginilmis. Profili buraya asinca ben de dikkat ettim biraz dusuk gorundugune.

Verilen Bravery oldukca iyi bir rakam, ligdeki en cesur oyunculardan birisi olmasi gerektigi kesin. Biraz da diger oyuncularla karsilastirip degisikligin gerekliligi konusunda vermemiz yerinde olur.

Konsantrasyon bence yeterli bir deger. Ozellikle ligde bir cok oyuncunun bu ozelliginin oldukca dusuk oldugunu goz onunde bulundurursak. Work Rate icin de ayni sekilde dusunuyorum.

Stamina degeri yanilmiyorsam Burak'i ligdeki en dayanikli forvetlerden birisi yapiyor. Daha yukselmesinin gerekli oldugu konusunda pek ikna olmadim. Bu deger ile rahatlikla 90 dakikayi cikartabilir.

Genel olarak cok etkili bir Burak goreceksiniz oyunda. Bundan eminim.

Ek: Paslar konusuna da deginilmis. Bunu biraz daha dusunmek gerekli olabilir. Ama Burak'in genelde oldukca basit paslarla oynadigini da gozardi etmemek lazim.

Nesil
    2003

Tabii ki bilerek ofsayta kalabilir.

Mesela Lineker, "ozellikle maclarin basinda bilerek ofsayt'a duserdim ki rakip savunma cikis zamanlamamin kotu oldugunu dusunup bana konsantre olmasin" diyor. Zaten 90 dakikada bir pozisyonda ofsayta dusmeyip defansin arkasina sarkip kaleci ile karsi karsiya kalmak yeterli.

Burak'in ozellikle bu yil bu kadar cok ofsayt'a dusmesinin nedeni bence orta sahada iyi anlasacagi bir pasorun eksikligi. Ama savunmanin bu kadar cok kosu yapan bir oyuncu de zaten ofsayt'a duser. Rakip savunmacilar da kazik degil sonucta, onlarin da rakibi ofsayt'a dusurme becerileri var.

Burak bence ligde savunmanin arkasina en iyi kosu yapan Turk oyuncu su anda. Bu da yansitilmis.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

150 ve üzeri pa demek avrupanin kalburüstü takimlarinda ilk 11 oyuncusu demek burak da gercekten sen bu yetenegi görüyormusun?

Nesil
    2008
    Yer
    Sakarya

Gerçekteki patlayıcılığını, attığı deparları oyuna yansıtmak için natural fitness 15 seviyesi çekilmeli bence. Off the ball da 17 olabilir. Çünkü Burak gibi topsuz oyunu oynayabilen oyuncu çok yok. Bu konuda 1- Semih ise 2- Buraktır.

Her ne kadar bu değere erişmesi zorda olsa potansiyeli 160 seviyesine çekilebilir. Avrupada oynayabilecek kalibredeki Türk oyunculardan biri şuanda Burak.
    Last edited by Alexi Lalas : 20.Ekim.2011 at 22:14

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Finishing değeri çok yerinde yıllardır Burak pozisyonlara giren ama atamayan bir oyuncuydu neredeyse 0 finishing vardı ama Trabzona geldiğinden beri müthiş bir gelişim gösterdi çalıştı ve golleri sıraladı 13 finishing tam ideal.

Ancak Off the ball konusuna değinmek istiyorum 16 gayet iyi bir rakam ama Burak 17-18 i hakediyor attığı gollerin ana sebebi bu topsuz alana koşuları,bu sayede buluşuyor topla ve geliştirdiği bitiriciliğiyle golü yapıyor.

Flair değeri 15 e getirilebilir.Burak yoksa Trabzon yok bu çok açık ne kadar etikili olduğu gözlerden kaçmıyor.

Natural Fitness 16 ya agility de 15 e getirilmeli benim gözlemlerin bunlar bence hakediyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FM 11de, Finishing'i 14 olan oyuncular saç baş yolduruyordu. Onlarca farklı kariyer yaptım. Mesela bir beşiktaş kariyerinde Mevlüt vardı ve gerçekten delirtiyordu. Başka bir örnek ise Galatasaray'la oynarken Milan Baros beni mahvediyordu.
    Yani 13 Finishingle bence Burak savunma arkasında çok iyi kaçacak fakat gol çok az bulacak. Bu oyunun kimyası böyle.
    En azından 14ü hak ediyor. 15 dersek başka şeyleri kısmak gerekecek çünkü.

Bu sezonun istatistikleri var resimde. Finishing'i 15 olan Semih'in finishing'i mi yüksek yapılmış (ki katılmıyorum aslında, 14-15 hak ediyor semih), yoksa Burak'ın mı düşük yapılmış? Biliyorum istatistikler her şey değil ama bu konuda bir cevap bekliyorum

Uploaded with ImageShack.us
    Last edited by Alexi Lalas : 20.Ekim.2011 at 22:15

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Burak'ın fizik artısı var ama sadece finishing birşey farketmez ki isterse 20 olsun ama Semih gibi fiziksel özelliği olursa gol falan atamaz geçen sene ben Semihten verim alamıyordum mesela ki bu senede fiziksel olarak düşmüş bence çok daha verimsiz olacak ama Burak komple baktığınızda daha çok gol atar birkaç eksiği var tabiki onlar artarsa halettiği değeri bulacaktır pa 148 çok az olmuş zaten o mutlaka 155-160 arasına çekilmeli

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    150 ve üzeri pa demek avrupanin kalburüstü takimlarinda ilk 11 oyuncusu demek burak da gercekten sen bu yetenegi görüyormusun?
    haklısın halbuki İstanbul'da oynasa böyle olmazdı..Olurda sezon sonu transfer olursa nereye transfer olacagını hep beraber görürüz..

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    Kalbur üstü dediklerin hangisi oluyor?Ben kalbur üstüne.Totnım,Arsenal,Villareal,Napoli falan diyorum ve yukardakiler buralarda 150 üstü olunca 11 mi diyorsun yani?Sen onu orta sıra avrupa takımları diyecektin sanırım.Aynen 155 CA Vollkan olduğu gibi.Hangi kalbur üstü takımda 11 oynayacak Volkan?Tottenham'da Gomes'i mi kesecek yada Leverkusende Adler?Ya da Lyonda Lloris?Marilya'da Mandan da?Baızları dünyanın en iyi 10 kalecisi içinde diyor bazıları Volkana şaşırtıcı.Ama Burak 150 + olunca Avurpa'da kalburüstü takımlarda oynar oluyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Quote Originally Posted by Fietra 10 View Post
    haklısın halbuki İstanbul'da oynasa böyle olmazdı..Olurda sezon sonu transfer olursa nereye transfer olacagını hep beraber görürüz..
    burak pismis potansiyaline ulasmis bir oyuncu su anki performansina bakarsak sence mesela avrupanin 5 büyük liginde orta siralarda oynayan avrupa kupalarina sürekli katilan takimlarda ilk 11 oyuncusu olabilirmi? yoksa rotasyon oyuncusumu olur? 150-155 pa demek buragin 1,5-2 sene sonra oralara gelmesi demektir.. bence hicte gercekci olmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Burak zaten gelmiş 26 yaşına bu yaştan sonra oyunda çok fazla bir değere yükseleceğini zannetmiyorum.

CA 140 iken PA'yı 180' versen belki 155e yükselir PA'yı 150' versen belki 150'ye yükselir.

Çok büyük bir değişiklik olmaz gelişmesi açısından.

Ayrıca arkadaşlar herşeyin CA veya özellik olduğuna bakmayın, oyun içerisinde Burak'ın gerçeğe ne kadar yakın olduğuna bakmanızı tavsiye ediyorum.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Finishing ve First Touch biraz daha yüksek olabilirdi. Özellikle First Touch konusunda biraz cimri davranılmış. Özellikle kendisine atılan uzun toplarda önüne çok temiz şekilde alıyor topu Burak. Son milli maçta yine sağdan yapılan bir ortada topu çok iyi önüne almıştı son anda savunma kesmişti.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Finishing ve First Touch biraz daha yüksek olabilirdi. Özellikle First Touch konusunda biraz cimri davranılmış. Özellikle kendisine atılan uzun toplarda önüne çok temiz şekilde alıyor topu Burak. Son milli maçta yine sağdan yapılan bir ortada topu çok iyi önüne almıştı son anda savunma kesmişti.
    Bence first touch yerinde. Son milli maçtan örnek vermişsin, çok kez topları kontrol edememesinden ve kötü ilk dokunuşu yüzünden topu uzağa düşürmesi yüzünden çok top kaybetti mesela.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    FM 11de, Finishing'i 14 olan oyuncular saç baş yolduruyordu. Onlarca farklı kariyer yaptım. Mesela bir beşiktaş kariyerinde Mevlüt vardı ve gerçekten delirtiyordu. Başka bir örnek ise Galatasaray'la oynarken Milan Baros beni mahvediyordu.
    Yani 13 Finishingle bence Burak savunma arkasında çok iyi kaçacak fakat gol çok az bulacak. Bu oyunun kimyası böyle.
    En azından 14ü hak ediyor. 15 dersek başka şeyleri kısmak gerekecek çünkü.
    Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Burak'ın fizik artısı var ama sadece finishing birşey farketmez ki isterse 20 olsun ama Semih gibi fiziksel özelliği olursa gol falan atamaz geçen sene ben Semihten verim alamıyordum mesela ki bu senede fiziksel olarak düşmüş bence çok daha verimsiz olacak ama Burak komple baktığınızda daha çok gol atar birkaç eksiği var tabiki onlar artarsa halettiği değeri bulacaktır pa 148 çok az olmuş zaten o mutlaka 155-160 arasına çekilmeli
    Oyuncuyu ne kadar iyi kullanabildiginize bagli biraz da. Dogru kullanirsaniz cok yararli olur. Kullanamazsaniz yararli olmaz. Dunyanin en iyi futbolcularini bile dogru kullanamazsaniz verim alamazsiniz. Kuvvetli yonlerini one cikartacak sekilde oynayarak ancak verim alinir. Aksi takdirde sahaya sur, her turlu taktik ile 20-25 golunu atan bir oyuncu ortaya ciksa, oyunun hic bir zevki kalmaz.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Off the ball en az 17 olmalıydı Burak'ın bence.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

genel anlamda başarılı bir profil olmuş ama pas 2 puan, bitiricilik 1 puan, dayanıklılık 1 puan daha artırılmalı bence. hak edene hakkı verilmeli diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Cenk Tosunun finishinginin 17 olduğu oyunda burakın 13 olması garip 17yi burak hakediyor

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Burak son vuruşları çok iyi olan bir oyuncu değil Cenk'e oranla. Daha farklı özellikleri sayesinde gol atmayı başarıyor. Cenk geçen sene itibariyle o değeri hakediyordu.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

First Touch 12--->13
    Penalty 14--->13
    Technique 12--->13
    Aggression 14--->15
    Bravery 16--->17
    Determination 16--->17
    Influence 12--->11
    Off The Ball 16--->17
    Work Rate 14--->15
    Pace 16--->17

PA--->160
    Hakediyor kesinlikle bence Burak.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Cenk zaten bu sene bitmiş devre arasında o finishing düşürülecektir...Burak'ın bende 17'yi hakettiğini düşünüyorum en son patchte daha iyi bir profili görürüz bence...

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri