Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 34 sonuç

Konu: [12.0.0] Engin Baytar

Default [12.0.0] Engin Baytar

profil alabilirmiyiz?
    Last edited by perpetua : 20.Ekim.2011 at 11:35

yerinde bir profil olmuş ama ace14 pace13 olsaymış tam olurmuş bence

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

zihinsel özellikleri bu kadar abartmasaniz tekniksel özelliklerini ön plana cikarsaniz daha iyi olmazmi? engin mental olarak gelismis bir oyuncu degil mesela teknigi dribblingi rahat 16-17 seviyesini hakediyor fakat bu mental özelliklerle o degerler verilse ligde cosar.. nedense cogu oyuncu profilinde bu problem var.. tekniksel özellikleri üst seviye olan fakat mental özellikleri normalde kötü olan adamlarin tekniksel özellikleri oldugundan düsük mental özellikleri ise ortalama olarak girilmis.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Work Rate: 12 sadece gülüyorum. Bu sezon terinin son damlasına kadar koşuyor uğraşıyor Engin defansa depar atıp geliyor oradan topu alıp kontraya çıkaran bir oyuncu.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Work Rate: 12 sadece gülüyorum. Bu sezon terinin son damlasına kadar koşuyor uğraşıyor Engin defansa depar atıp geliyor oradan topu alıp kontraya çıkaran bir oyuncu.
    Peki geçen sezon ? 2010/2011 deki performansının yansıttığı profil bu.

Bide Engin konusunda çok aceleci konuşmamak lazım en azından 4-5 maç daha beklemek lazım şalteri atmadı henüz bir maçta sinirlenip bütün sezonunu yakan bir futbolcu Engin.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Geçen sezonki oyunu göze alındığı için eleştiri yapmak yersiz. Yoksa gerçek mevkiisinin aml değil, amc olduğu belli fakat Trabzon onu sol açıkta kullanıyordu. Yanılmıyorsam Gençlerbirliğinde de ortada oynuyordu ama tam emin değilim.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Geçen sezonki oyunu göze alındığı için eleştiri yapmak yersiz. Yoksa gerçek mevkiisinin aml değil, amc olduğu belli fakat Trabzon onu sol açıkta kullanıyordu. Yanılmıyorsam Gençlerbirliğinde de ortada oynuyordu ama tam emin değilim.
    Sol kanatta oynuyodu Emre. Hatta Fenerbahçe'ye gelecekti, Ankara'da yaşadığı 1-2 olay yüzünden alınmadı Eskişehir'e kiralandı. Ankaragücü bile istememişti o sene Engin'i. Onun yerine Gençler başka oyuncuyu kiralık vermişti bedelsiz olarak.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Benim aklımda ortada oynuyordu gibi kalmış, yanılmışım o zaman.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Belki flair ve dribling 1 değer artırılabilir onun dışında çok gerçekçi bir profile sahip.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

osmannuriguzel Misafir

Tamam sorunlu oyuncu anladık da adam bu kişilikle futbol oynamak istemiyor sanki başka meslek seçmesi yakın.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

profili iyi yapılmış rierayı kesip engine şans verdim bütün karşılaşmalarda. 23 maçta 6 gol 12 asist yaptı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Engin'e sorunlu denmişte birde bu sezon baksalar keşke. Kafasına sadece futbola vermiş kendini takımına adayan ve en iyi performansını ortaya koymaya çalışan Engin'i görüyoruz.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence konuşmak için henüz çok erken. Engin geçen senelerde ki Engin değil. Eğer böyle devam ederse zaten ona göre bir profil hazırlanır.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Engin'e sorunlu denmişte birde bu sezon baksalar keşke. Kafasına sadece futbola vermiş kendini takımına adayan ve en iyi performansını ortaya koymaya çalışan Engin'i görüyoruz.
    Engin'i oyunda yonetmeyi becerebilirseniz sorun yok. Ama yonetmeyi beceremezseniz patliyor. Bu da zaten gercekci. Yani belki de Engin duzelmedi, simdiye kadar dogru yonetildigi icin sorun yok. Oyunda kullanici yonetmeyi beceremezse suc Engin'de degildir herhalde.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Riera'yı beğenmeyip Engin'i denedim ve ona olan güvenimi boşa çıkarmadı. Çok yararlı ve iyi oynuyor Engin.

osmannuriguzel Misafir

Ben Riera'yı kullandım 7 gol 17 assist yaptı 29 maçta. Zaten bu profille yedek beklemeyi beceremeyip bi de özellik düşüşleri yaşıyor (tersine patlama). Engin daha uzak olsun. Ayrıca burada kullanamama sorunu yok. Temperament sorunu var. Yeryüzünün en yırtıcı futbolcusu Engin ise problem yok tabii.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    Peki geçen sezon ? 2010/2011 deki performansının yansıttığı profil bu.

Bide Engin konusunda çok aceleci konuşmamak lazım en azından 4-5 maç daha beklemek lazım şalteri atmadı henüz bir maçta sinirlenip bütün sezonunu yakan bir futbolcu Engin.
    3 gün önde yazıcaktım , bugünkü maçtan sonra altına imzamı atıyorum
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Bence mevki degerleri AMC 20, MC 18, AML 19, ML, 16 ve digerleri oldugu gibi kalarak olmali. Bence Engin safkan bir kanat adami degil daha cok Turkiye'de kanat oyuncu kitligindan dribling yapan her adami kanata tikanmasinin kurbanlarindan (Arda gibi). Zaten Terim onu su ana kadar hep orta sahada kullandi ve boyle devam edecegine eminim.

Daha biraz erken olabilir ama Terim altinda cok caliskan ve tam bir takim oyuncusu oldu tabi kotnratinin da etkisi olabilir bunda. Oynadigi her mac kendisini parcaliyor resmen sezon basinda yasadigi sakatliklar fiziken hazir olmamasina ragmen delilier gibi mucadele etmesinden oturuydu. Bu performans ile teamwork ve work rate rahat 14-15 olur. Simdilik asirya kacmamak icin work rate 14 ve team work 12 olabilir.

Bence dribbling 15, teknik 16, flair 16, passing 15, accleration ve agility 15 olmali. Tabi tum bu degerleri CA'yi asmadan vermek lazim zira 130 CA'den fazla hak eden birisi oldugunu dusunmuyorum tabi 132-133 civari da olabilir CA ama ondan oteye cikmamali simdilik. Strength mesela 8 ve stamina 10-11 olabilir belki. Cok gerekiyorsa sol ayaktan da 1-2 puan kisilabilinir sanki.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

pas konusunda yeterli olmadığını düşünüyorum. belki düşük soğukkanlılığından ötürü zamanlama hataları yaptığından da olabilir ama pasın hızını ayarlayamıyor gibi geldi bana.

11-12 olabilir aslında.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

fmdeki profili biraz az olabilir.çünkü engini izleyene kadar bu kadar iyi olduğunu tahmin etmemiştim.adam top sürerken inanılmaz derecede iyi.pasları fena değil.fizik iyi olmasada dengesi o kadar iyiki topu kolay kolay bırakmıyor.ayağına yapışıyor resmen.çoğu maçı engin sayesinde kazandı gs.iyi bir futbolcu.birkaç özelliğiyle oynanırsa ve arttırılırsa tam olur diye düşünüyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Özel yetenek ve dribling artmalı bence 1er puan

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Mental olarak çok parlak olmayan ama tahmin edilemez işler yapabilen bir oyuncu Engin. Ancak profilindeki değerler çokta kötü değil gibi duruyor. Engin için 15-16 Flair seviyeleri pek mantıklı değil gibi duruyor. Öte yandan maçlarda kendinden beklenenden çok fazlasını yaptığı nadir dakikaları nasıl yansıtmak gerekir onu da bilemiyorum.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

AMC degeri 19-20 olabilir tam bir forvet arkasi engin oyunu istedigi an rahatlikla açabiliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Su ligte Engin Baytar 17-18 flair alamiyorsa ligteki flair degerleri bence yeniden gozden gecirilmelidir.

tekniksel özellikleri geliştirilmeli çok rahat adam geçiyor

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Bu arada yazmadan duramayacagim ama umarim bazi ozelliklerini artirmak icin ve sirf 130 CA alsin diye sol ayaginda kirpmaya gidilmez zira bu cok cok cok buyuk bir hata olur zira sol ayagini neredeyse sagi kadar iyi kullaniyor yani her iki ayagai ile verdigi paslar, actigi ortalar, ve sutlar arasinda hiz, siddet ve kalite farki yok gibi.

Son olarak bunu soylerken hic abaratigimi dusunmuyorum bence Engin Turkiye'nin su anda en yetenekli ofansif orta saha oyuncusudur (Arda'dan bile) tabi bazi mental sorunlari yuzunden bu yeteneklerini her zaman en iyi sekilde kullanamaya biliyor. Teknik acidan bakacak olursak Arda'dan geri kalir yani pek yok (hatda sut cekme ve bitiricilik konusunda bence daha iyi paslari da asagi yukari ayni duzeyde) ve fiziksel olarak genel anlamda Arda'nin onunde (her ne kadar durmadan ufak sakatliklar gecirsede).

Engin degismesi gerektigini dusundugum ozellikleri:
    Crossing 14
    Dribbling 17
    Finishing 12
    First Touch 15
    Long Shots 12
    Passing 14
    Technique 17

Aggression 18
    Bravery 15 (sakatlanma pahasina bir cok tehlikeli durumlara sokabiliyor kendisini ki bence bu sene sakatliklarinin bir nedeni de bu kendisini asiri zorluyor bir de tabi)
    Creativity 15
    Decisions 10
    Determination 16
    Flair 17
    Teamwork 13
    Work Rate 16 (kim ne derse desin bu sene Engin'in gosterdigi work rate bundan asagisi kesmez adam olumune calisiyor her mac kendisini asiri zorluyor)

Acceleration 15
    Agility 15
    Balance 15
    Pace 14
    Strength 12

!40'a yakin bir CA alabilir Engin, bence o performansi kesinlikle gosteriyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Bu arada yazmadan duramayacagim ama umarim bazi ozelliklerini artirmak icin ve sirf 130 CA alsin diye sol ayaginda kirpmaya gidilmez zira bu cok cok cok buyuk bir hata olur zira sol ayagini neredeyse sagi kadar iyi kullaniyor yani her iki ayagai ile verdigi paslar, actigi ortalar, ve sutlar arasinda hiz, siddet ve kalite farki yok gibi.

Son olarak bunu soylerken hic abaratigimi dusunmuyorum bence Engin Turkiye'nin su anda en yetenekli ofansif orta saha oyuncusudur (Arda'dan bile) tabi bazi mental sorunlari yuzunden bu yeteneklerini her zaman en iyi sekilde kullanamaya biliyor. Teknik acidan bakacak olursak Arda'dan geri kalir yani pek yok (hatda sut cekme ve bitiricilik konusunda bence daha iyi paslari da asagi yukari ayni duzeyde) ve fiziksel olarak genel anlamda Arda'nin onunde (her ne kadar durmadan ufak sakatliklar gecirsede).

Engin degismesi gerektigini dusundugum ozellikleri:
    Crossing 14
    Dribbling 17
    Finishing 12
    First Touch 15
    Long Shots 12
    Passing 14
    Technique 17

Aggression 18
    Bravery 15 (sakatlanma pahasina bir cok tehlikeli durumlara sokabiliyor kendisini ki bence bu sene sakatliklarinin bir nedeni de bu kendisini asiri zorluyor bir de tabi)
    Creativity 15
    Decisions 10
    Determination 16
    Flair 17
    Teamwork 13
    Work Rate 16 (kim ne derse desin bu sene Engin'in gosterdigi work rate bundan asagisi kesmez adam olumune calisiyor her mac kendisini asiri zorluyor)

Acceleration 15
    Agility 15
    Balance 15
    Pace 14
    Strength 12

!40'a yakin bir CA alabilir Engin, bence o performansi kesinlikle gosteriyor.
    Coguna katılıyorum fakat Off The Ball özelligi çok düşük olmalı. 9-10 en fazla. Ve Technique 17 olamaz. O kadar iyi bir top kontrolü yok bence Engin'in. Top sürerken bile öyle hakim degil topa. Şansa götürüyor sanki topları hep..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

Pace,Accelaration,Dribbling,Flair özellikleri 1 kademe arttırılabilir .

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Yukarıda bahsi geçen özellikler verilirse 158 civarı bir değer alır Engin, 140'da kalmaz.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Yukarıdaki bahsi geçen özellikler verilirse Engin'den yeni bir Ronaldinho yaratılmış olur hatta.
    Burak

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri