Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 44 sonuç

Konu: Steam Nedir? Nasıl Çalışır? Steam Rehberi

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Default Steam Nedir? Nasıl Çalışır? Steam Rehberi

Bir çok farklı konuda sorulduğu ve serinin ilk steam destekli oyunu çıkmak üzere olduğundan,bir kaç senelik steam deneyimimi naçizane olarak paylaşmak istedim.

Steam Nedir?

Steam oyun içinde yada oyun dışında çalışabilen çok fonksiyonlu ücretsiz bir yazılımdır.Bu program desteklediği oyunların multiplayer özelliklerini geliştirmekte,oyuncuların becerilerine göre skill vermekte,grup kurmaya yada bir gruba dahil olmaya imkan veren,oyuncuların kendini dünya klasmanında sınamasına olanak tanıyan bir programdır.

steam destekli oyunlarda oyun içinde bir başka steam sahibi arkadaşla sohbet etme imkanı vermekte,çoklu sohbet özelliği ile grup içi sohbet imkanı tanımaktadır.

steam destekli oyun piyasasını yakından takip etmek,trailer,wallpaper gibi yeni oyunlara dair multimedyayı güncel olarak elinizin altına getiren,birçok demoyu edinebildiğiniz,her yaştan insana hitap eden bir oyun yelpazesine sahip bir oyun dükkanıdır.

ara sıra yaptığı kampanyalar ve indirimlerle yüz güldüren bazen de yoğunluk sebebiyle özellikle ülkemizde download çilesi çektiren programdır.

msn explorer kullanan varsa hatırlayacaktır,bir kaç uygulamayı bünyesinde barındıran bir program steam. Oyun satın alabileceğiniz yada demo indirebileceğiniz "Mağaza" sayfası, aldığınız-indirdiğiniz oyun yada demoların kaydedildiği bir "Kütüphane" sayfası,oyun dünyasından haberlerin yer alındığı "Haberler" sayfası ve son olarak kayıtlı olduğunuz grupları ve bu gruplarda gerçekleşen değişiklikleri gösteren "Topluluk" sayfası bulunmakta.Sağ alt köşede sabit olarak "Arkadaşlar" sekmesi bulunur ve Steam Türkçe dil desteği sunmaktadır.

Steam mağazasından aldığınız oyunlar direk olarak kütüphanenize kaydediliyor ve indirme başlıyor.isterseniz duraklatabilir başka zaman kurabilirsiniz.Oyunu bir kere aldığınızda steam hesabınız başkaları tarafından çalınmadıkça kütüphanenizde duracaktır.istediğiniz zaman indirip kurabilirsiniz.

Oyununuzu başka bir mağazadan DVD olarak almışsanız ve bir steam hesabınız varsa bu oyunu da tıpkı steam üzerinden almış gibi kütüphanenize kaydediyorsunuz.bu kaydetme işlemini dvd yi takıp otomatik kurulum ekranından yada steam'i açıp "oyun ekle" sekmesinden yapabilirsiniz.

1 key sadece bir hesaba kaydedilebilir.Bir başkasından orjinal bir oyun dvdsi alsanız dahi key kaydedilmiş ise hiç bir işe yaramaz.

steam i kurduğunuz pc nin İP si steam'e kaydedilir,başka bir pc den siz yada başkası o hesabı açmak isterse doprulama kodu gönderilir ve kod girilmedikçe steam aktif olmaz.böylece bir başkası steam hesap bilgilerinizi öğrense dahi doğrulama kodunu girmedikçe steami aktif edemez.

steam offline modda çalışabilir.oyunlar ilk kurulumda aktivasyon için internet bağlantısına gereksiniz duyar.oyun kurulduktan sonra güncelleme yayınlanmadıkça yada ek paket satışa sunulmadıkça internete ihtiyaç duymaz.internet bağlantısı olmadığı zaman steam offline modda çalıştırmak isteyip istemediğinizi sorar.

Edit:yeni bilgi

steam hesabınıza kaydettiğiniz oyunların bir kopyası steam serverlarında bulunur,bilgisayarınızdaki oyun dosyalarını bilerek yada bilmeyerek değiştirdiğinizde ya da sildiğinizde yeniden kurmaya gerek kalmadan "lokal dosyaları doğrulama" özelliği sayesinde oyun dosyalarınızı taratıp eksik yada değiştirilmiş olanları otomatik olarak steam in serverlarındaki orjinal dosyalarla değiştirebilirsiniz.

aklıma gelen bilgileri paylaştım başka sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.Ayrıca steam ücretsiz küçük bir yazılımdır indirip kurmakla hiçbir şey kaybetmezsiniz.

http://store.steampowered.com/
    Last edited by pappi : 20.Ekim.2011 at 23:32 Reason: yeni bilgi ekleme

eLastik Misafir

Pek Steam'la ilgili değil ama bir sorum var. Aral veya Steam'dan oyunu almasak, hani şu Carforsa Real gibi alışveriş merkezlerinden yada VatanComputer Teknosa alsak, o oyunlarda Aral'dan veya Steam'dan aldığımız oyunun aynısı değil mi? Yani kutulu, Steam için Kod bulanan, orjinal oyunlar değil mi?

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

oyun orjinal olabilir tabiki,dvd nin arkasında şöyle bir ifade yer alır "aktivasyon için internet bağlantısı ve ücretsiz steam hesabı gerektirir" yani oyunu nerden alırsan al internetin yoksa ve steam hesabı açmam diyorsan oyunu kuramazsın ve oynayamazsın.orjinal oyunu birçok yerden temin edebilirsin ama steam hesabı açıp oyunu hesabına kaydetmeden kuramazsın.bu oyunu yapan firmanın steam ile anlaşarak koyduğu bir özellik,korsanı önlemek için.

oyunu yükledim ama fm 2012 update diye bişey çıktı bide onun yüklenmesini bekliyorum şuan?

normalmidir bu, ortada patch falan da yok?

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

The Steam servers are currently too busy to handle your request

sürekli bu hatayı alıyorum oyunu steamden indirmek istediğim zaman

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

sunucularda aşırı yüklenme olduğu için dışarıda kalıyorsun, ara ara deneyip içeri adım atarsan indirmeyi başlarsın.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

peki diyelim Steam'den aldık. İnterneti olmayan bir yere gittik. Oyunu internet yokken oynayabilir miyiz? Yoksa illaki internet olması mı lazım?

Teşekkürler şimdiden

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by Deniz Alp View Post
    peki diyelim Steam'den aldık. İnterneti olmayan bir yere gittik. Oyunu internet yokken oynayabilir miyiz? Yoksa illaki internet olması mı lazım?

Teşekkürler şimdiden
    Tabii ki oynayabilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

arkadaşlar forum olarak yönetim steam üzerinde bir grup oluşturdu mu acaba?eğer oluşturulmadıysa oluşturulmasını teklif ve tavsiye ediyorum,bir grup varsa linkin yayınlanmasını talep ediyorum.grup sayesinde steam üzerinden birbirimizi ekleyip sohbet edebilir çoklu sohbetler yapabiliriz.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by pappi View Post
    arkadaşlar forum olarak yönetim steam üzerinde bir grup oluşturdu mu acaba?eğer oluşturulmadıysa oluşturulmasını teklif ve tavsiye ediyorum,bir grup varsa linkin yayınlanmasını talep ediyorum.grup sayesinde steam üzerinden birbirimizi ekleyip sohbet edebilir çoklu sohbetler yapabiliriz.
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=100972
    So what?
    Saike

arkadaslar merhaba, steamden oyunu satin almak istiyorum kredi kartimla fakat guvenlimidir bu konuda emi degilim? daha once alan ve bu yolla online satin almak isteyen arkadaslara tavsiyeleriniz nedir?

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by atalayyy View Post
    arkadaslar merhaba, steamden oyunu satin almak istiyorum kredi kartimla fakat guvenlimidir bu konuda emi degilim? daha once alan ve bu yolla online satin almak isteyen arkadaslara tavsiyeleriniz nedir?
    %100 güvenli.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

4 yıldır kullanıyorum bir sorun yaşamadım ve yaşandığını duymadım.her ihtimale karşı kredi kartı bilgilerinizi kayıtlı tutma seçeneğini kullanmayın.

steamin bir özelliği daha aklıma gelmişken yazayım, oyun içinde tek tuşla ekran görüntüsü alabilirsiniz.steam ayarlarında kısayol tuşu olarak "F12" ayarlanmış ancak siz bunu değiştirebilirsiniz.oyun içinde kısayol tuşuna bastığınızda sağ üstte küçük bir ileti penceresi ile bildirim gelecektir.aldığınız görüntüler steamin kurulu olduğu yerde özel bir klasörde saklanır ve masaüstüne döndüğünüzde ekran görüntüleriniz steam penceresinde ileti olarak karşınıza gelir.dilerseniz steam profilinizde paylaşabilir,dilerseniz resim paylaşma siteleriyle paylaşabilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Ironforge

Default Steam.. İki bilgisayar??

Merhaba arkadaslar..
    Bir soru sormak istiyorum. Ben oyunu steam üzerinden satın aldım. Evimdeki bilgisayarımda oyunu kurdum. Aynı zamanda iş yerimdeki bilgisayara da kurup oynamam mümkün mü acaba?
    Tesekkur ediyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by koldakoc View Post
    Merhaba arkadaslar..
    Bir soru sormak istiyorum. Ben oyunu steam üzerinden satın aldım. Evimdeki bilgisayarımda oyunu kurdum. Aynı zamanda iş yerimdeki bilgisayara da kurup oynamam mümkün mü acaba?
    Tesekkur ediyorum...
    Evet,mümkün.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Ironforge

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Evet,mümkün.

Tesekkur ediyorum.

ark bı sıkıntım ben steam sıfremı unuttum ama nasıl sıfre gerı alıncak bı bılgı bulamadım yardım edermısınızz sımde key anahtarını yazdım yukledım ototmatık bagalnıyor format vs bıy yaptıımda gıderse ne olcak key anhatar yancakmı yoksa sılındıgıdne yendıe yuklendıldıgınde tekrar olurmu sıfremı nasıl haıtrlarım lutfen yardım arklarr sevgıler saygılar hepınıze ıyı bol fm gunler.........

arkadaşlar steam üzerinde oyun alırken taksit yapılıyormu acaba bilgi verirseniz sevinirim

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by ejder20284 View Post
    arkadaşlar steam üzerinde oyun alırken taksit yapılıyormu acaba bilgi verirseniz sevinirim
    Yapılmıyor. Emin olmak istiyorsanız satın alma işlemi yapın deneyin.

arkadaslar tesekkurer steam den aldim oyunu umarim dediginis gibi sorun yasamam

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by hasanamca View Post
    ark bı sıkıntım ben steam sıfremı unuttum ama nasıl sıfre gerı alıncak bı bılgı bulamadım yardım edermısınızz sımde key anahtarını yazdım yukledım ototmatık bagalnıyor format vs bıy yaptıımda gıderse ne olcak key anhatar yancakmı yoksa sılındıgıdne yendıe yuklendıldıgınde tekrar olurmu sıfremı nasıl haıtrlarım lutfen yardım arklarr sevgıler saygılar hepınıze ıyı bol fm gunler.........

kullanıcı adını ve hesap açarken girdiğin mail adresinin erişim bilgilerini biliyorsan şifre sorun olmaz.oyuınu bir kere hesabına kaydedince bir daha kaydetmek gerekmez,istediğin kadar format atıp yeniden kurabilirsin ancak şifreni hatırlaman lazım

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Şifrenizi unutursanız, "şifremi unuttum" butonu ile mailinize geçici şifre gönderilir.

Nesil
    2005

Pappi hocam daha öncede sormuştum fakat tam kavrayamadım, malum mevcut çok farklı yorumlardan emin olamıyorum.

2 kişi aynı anda oynamak için internetin kesik olması lazım değil mi ?

Çevrim dışı yapmak yetmiyor steam'i ?

Çünkü çevrim dışı şekilde oynanabileceği şeklinde yorumlar okudum o yüzden.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

sorduğun soruya cevap verebilmek için steam i offline moda aldım ve fm12yi açmayı denedim,oyun açıldı ve steam hala offline modda.ancak hesabı kontrol edip etmediğini bilemiyorum,aynı hesapla bir başkası giriş yaptığında doğrulama şifresi yolluyor mail adresine o şifreyi girerek oturum açılabiliyor.bu esnada aynı hesabın başka bir pc de online yada offline olarak açık olup olmadığını kontrol eder mi bilemiyorum.denemeden öğrenmek zor,ancak kesin olarak söyleyebilirim ki deneyerek tecrübe ettim,interneti kesince steam hiçbir şekilde kontrol yapamıyor ve iki ayrı pc de babalar gibi ofline modda oynanabiliyor.

işin özü steami çevrimdışı yaparak iki pc de oynamanın mümkün olup olmadığını denemedim,deneyip öğrenmek gerek.

Nesil
    2005

Yabancı forumlarda bunun cevabını bulabilir miyiz? Çünkü almamıza ramak kaldı. Ya 1 tane ya 2 tane alacağız, şu soruna cevap bulur bulmaz. Nasıl deneyebiliriz ?

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

1 tane alın, deneyin. Baktınız olmadı 1 tane daha alın 1 sene sefasını sürün

oyunu eve kurdum ama çalıştıgım yerde To run steam, you must first connect to the internet. tarzında bir sorun alıyorum neden olur bu ne yapmam gerekiyor oyunu cd den kuramıyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

internet olmayınca kuramazsın.

almanyada yasayanlarin böyle bir sansi yok mu acaba?ben de Türkiye Cumhuriyeti vatandasiyim.ben de FM hastasiyim.ben de istiyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

tam olarak ne istediğini anlayabilirsem yardımcı olacağım ne istediğini tam olarak söyleyebilirmisin?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri