Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 31 sonuç

Konu: STEAM Ürünü Aktive Etme

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Default STEAM Ürünü Aktive Etme

Football Manager 2012 (yada önceki seriler) 'yi aktive etme.

Bilindiği gibi oyunu STEAM üzerinde aktive ediyoruz yani ürünü etkinleştiriyoruz. Bilmeyenler için resimlerle göstereceğim.

Last edited by lexoqe : 21.Ekim.2011 at 16:47

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler bilgi için. Bu arada ben oyunu yüklerken kendi kendine steam'e bağlandı ve aktif etti. Herhangi ayrı bir şey yapmama gerek kalmadı
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Rica ederim. Dvd'den yüklerken direk aktivasyon kodunu otomatik sizden istiyor zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

teşekkürler
    ya steamdan şimdi ben indirsem pcye format falan attım diyelim ki yine indirebiliyor muyuz nası oluyo o
    o kadar kişi almış ki alasım var
    birde stem kredi kartına taksit yapıyomu

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

oyun kütüphanende listeleniyor. istediğin zaman oradan tekrar indirip kurabiliyorsun
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Şöyle söyleyeyim. Oyunu kutusuz yani STEAM üzerinden aldınız. Serial'i STEAM'de aktive ettiniz ve oyunu indirdiniz. Bir süre sonra bilgisayarınıza format attınız ve oyun silindi. Hemen STEAM'i açıp oyunu indirebilirsiniz. Hemde her seferinde.

Kutulu aldınız diyelim. Format attınız bilgisayarınıza. Oyunu DVD'den yüklemeniz yeterli olacaktır. Zaten aktive ettiğiniz için sizden bir daha aktivasyon kodu istemeyecektir.

Diyeceğim şu ki bir seferlik aktive ile istediğiniz yerde, istediğiniz mekanda, farklı bilgisayarda, kendi hesabınızla oyunu indirip oynayabilirsiniz. (Aynı anda olmaz!)

STEAM üzerinden taksitli alışveriş mevcut olması lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

teşekkür ederim bilgilendirmeler için

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

DVD kutulu alsanda STEAM 'e key girdikten sonra DVD bozuldu veya kaybolsa dahi, oyunu STEAM'den indirip oynayabiliyorsun.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    DVD kutulu alsanda STEAM 'e key girdikten sonra DVD bozuldu veya kaybolsa dahi, oyunu STEAM'den indirip oynayabiliyorsun.
    Bu çok iyi işte. Gittiğimiz farklı yerlerde CD'ye gereksinim duymamız gerekmiyor.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Aynen. Bu bilgide önemli.

Default a

bu konu onemli.verdiğiniz bilgiler için teşekkurler ancak bu dedıgıne takıldım.dvd kayboldu dıyelım steamden indiroyrsun dıyrsun da steamden indirmek ücretli değil mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

dvddeki seri numarası ile indiriyorsun o seri numarasını kaybetmiceksin artık alnına mı yazarsın aklındamı tutarsın kasaya mı saklarsın onu bilkemem

peki onu football managerin sitesinden falan değil direk steamden uygluyorsun dımı.steamden aktive et i secerek .dimii

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

evet ordan yapıyosun
    mesela fb samsun maçının biletini biletix sitesinden alıyosun
    buda öyle oyunu o steden indiriyorsun

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by asg23 View Post
    bu konu onemli.verdiğiniz bilgiler için teşekkurler ancak bu dedıgıne takıldım.dvd kayboldu dıyelım steamden indiroyrsun dıyrsun da steamden indirmek ücretli değil mi?
    Eğer hesabın aktive edilmiş ise ücretsiz.

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    dvddeki seri numarası ile indiriyorsun o seri numarasını kaybetmiceksin artık alnına mı yazarsın aklındamı tutarsın kasaya mı saklarsın onu bilkemem
    Öyle olduğunu sanmıyorum. Bir kerelik aktive ediyorsun sonra gerek kalmıyor

Quote Originally Posted by asg23 View Post
    peki onu football managerin sitesinden falan değil direk steamden uygluyorsun dımı.steamden aktive et i secerek .dimii
    Direk STEAM'den indirebilirsiniz sadece. Oyun kütüphanede var ise indirmez zaten. Yoksa indirmek için sizi yönlendirir.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

"oyun kütüphane var ise indirmez zaten" bi hatırlatma yapmak istedim yanlış anlaşılma olmasın diye,sahip olduğunuz bütün oyunlar kütüphanede gözükür,kurduğunuz oyunu tıkladığınızda sağ tarafta "oyna" seçeneği belirirken kurulu olmayan oyunu tıkladığınızda "oyunu kur" seçeneği belirir.

aktivasyon bir kere yapılır,oyun bir kere hesaba koydedilince bir daha aktivasyon gerekmez,direk indirip kurulur.aynı keyi bir başkası kaydedemez.

arkadaslar merhaba, steamden oyunu satin almak istiyorum kredi kartimla fakat guvenlimidir bu konuda emi degilim? daha once alan ve bu yolla online satin almak isteyen arkadaslara tavsiyeleriniz nedir?

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by atalayyy View Post
    arkadaslar merhaba, steamden oyunu satin almak istiyorum kredi kartimla fakat guvenlimidir bu konuda emi degilim? daha once alan ve bu yolla online satin almak isteyen arkadaslara tavsiyeleriniz nedir?
    %100 güvenli.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

daha önceleri bazı güvenlik sorunları olmuş ancak şu an güvenli sanırım.kredi kartı bilgilerinizi kaydetmemekte ve paypal kullanmakta fayda var.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

şimdi beyler bir sorum olacak.

ben bu sene ilk kez steamden oyunu kuruyorum. aynı steamden inmiş oyun ile başka bilgisayarda oynayamıyoruz kesin olarak değil mi?

2-3 senedir ortak dvd'ye giriyorduk bir arkadaşla. bu sene arkadaş taşındı. dvd yalan oldu. steamden yapalım dedik, ama bu soru kafamıza takıldı.

not: ikimizde oyunu oynarken aynı anda internete bağlıyız. ama internette geziyoruz, oyunu internetten multiplay falan kesinlikle oynamıyoruz. interneti olmayan pc de fm oynamak gibi

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

offline modda oynayabilirsiniz.ayrıntılı bilgi için steam ile ilgili diğer konulara bakabilirsin.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

yani bu offline mod intenet kapalı olarak oynamak mı demek? yoksa internet üzerinden oynamamak mı demek?

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by Chinatown View Post
    yani bu offline mod intenet kapalı olarak oynamak mı demek? yoksa internet üzerinden oynamamak mı demek?
    İnternetsiz bir ortamda oynayabilme demekdir.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

offline mod konusuna baktım ama sanki internet olmaması gerekmiyor gibi duruyor. sadece offline mod seçiliyor.

Kurulum sonrası STEAM uygulamasının internete bağlı çalışmasını istemeyen FM2012 kullanıcıları "Offline Mode" a geçebilir.

böyle yazılmış. sanki interneti kesmek değil de online oynamak kastedilmiş gibi. yani offline mod oynamak için interneti kesmek mi gerekiyor?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Quote Originally Posted by Chinatown View Post
    offline mod konusuna baktım ama sanki internet olmaması gerekmiyor gibi duruyor. sadece offline mod seçiliyor.

Kurulum sonrası STEAM uygulamasının internete bağlı çalışmasını istemeyen FM2012 kullanıcıları "Offline Mode" a geçebilir.

böyle yazılmış. sanki interneti kesmek değil de online oynamak kastedilmiş gibi. yani offline mod oynamak için interneti kesmek mi gerekiyor?
    hayır gerekmiyor. ben şahsen oynadım netteyken offline mod da.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

oyunun açılması için önce steam in açılması gerekir,steam açıldığı zaman internet bağlantısını kontrol eder,eğer internet bağlantısı varsa ve otomatik oturum açma modundaysa server'a bağlanır,mağaza sayfası,arkadaş listesi gibi internet gerektiğen öğeler çalışır duruma gelir ve arkadaşlarınızın listesinde online olarak görünürsünüz.

eğer internet yoksa steam size iki seçenek sunar 1-offline modda çalıştır 2-programı kapat

offline modu seçerseniz oyun kütüphaneniz aktif olur ancak mağaza sayfası,arkadaş listesi gibi internet gerektiren özellikler pasif olur.

steam açıp online olduktan sonra steam menüsünden "çevrimdışı ol" seçeneğini seçerseniz size "çevrimdışı modda yeniden başat" yada "iptal" seçeneklerini sunar.çevrimdışı modda başlat seçeneğini seçerseniz steam kapanır ve çevrimdışı modda internete ihtiyaç duymadan açılır.siz interneti kesmenize gerek kalmadan sadece steam programının internet bağlantısını kesmiş olursunuz.

steam server'a bağlanamadığı için key kontrolü yapamaz ve aynı hesap ile offline modda yüz-bin-milyon tane kişi oynayabilir ancak steamin koruma önlemleri gereği kayıtl ıolan İP den başka bir İP ile bağlanılmak istendiğinde "sen yeni bir pc mi aldın" yoksa "biri senin hesabını mı çaldı" mantığı ile mail adresine bir kod gönderir ve steam açılmadan o kodu girmeni için uyarı penceresi açar.kodu girdiğinde steam aktif olur,tekrar offline modda başlatılarak rahatça oynanabilir.bu işlem tekrarlanarak oyuncu sayısı artırılabilir.

yeterince açık oldu sanırım

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by pappi View Post
    oyunun açılması için önce steam in açılması gerekir,steam açıldığı zaman internet bağlantısını kontrol eder,eğer internet bağlantısı varsa ve otomatik oturum açma modundaysa server'a bağlanır,mağaza sayfası,arkadaş listesi gibi internet gerektiğen öğeler çalışır duruma gelir ve arkadaşlarınızın listesinde online olarak görünürsünüz.

eğer internet yoksa steam size iki seçenek sunar 1-offline modda çalıştır 2-programı kapat

offline modu seçerseniz oyun kütüphaneniz aktif olur ancak mağaza sayfası,arkadaş listesi gibi internet gerektiren özellikler pasif olur.

steam açıp online olduktan sonra steam menüsünden "çevrimdışı ol" seçeneğini seçerseniz size "çevrimdışı modda yeniden başat" yada "iptal" seçeneklerini sunar.çevrimdışı modda başlat seçeneğini seçerseniz steam kapanır ve çevrimdışı modda internete ihtiyaç duymadan açılır.siz interneti kesmenize gerek kalmadan sadece steam programının internet bağlantısını kesmiş olursunuz.

steam server'a bağlanamadığı için key kontrolü yapamaz ve aynı hesap ile offline modda yüz-bin-milyon tane kişi oynayabilir ancak steamin koruma önlemleri gereği kayıtl ıolan İP den başka bir İP ile bağlanılmak istendiğinde "sen yeni bir pc mi aldın" yoksa "biri senin hesabını mı çaldı" mantığı ile mail adresine bir kod gönderir ve steam açılmadan o kodu girmeni için uyarı penceresi açar.kodu girdiğinde steam aktif olur,tekrar offline modda başlatılarak rahatça oynanabilir.bu işlem tekrarlanarak oyuncu sayısı artırılabilir.

yeterince açık oldu sanırım

ooovvv müthiş hemde indirmeye başlıyorum o zaman

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

son 1 soru daha steamde 39 dolar, turksportal giriş sayfasında dlgamer sitesine bağlanan sitede 24 euro. arada ne fark var acaba?

edit: steamden başladım gerek kalmadı
    Last edited by Chinatown : 01.Kasım.2011 at 04:37

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Biri dolar diğeri euro. Tek fark bu Türk meblağsı 75 ile 80 arası.
    Last edited by lexoqe : 01.Kasım.2011 at 13:49

birisi bana yardımcı olurmu ? msn adresim [email protected].. lütfen ekleyip derdime ortak olursanız çok sevinirim..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri