Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 55 arası toplam 55 sonuç

Konu: FM 2012 DVD ile Kurulum

Oyunu,Editor'ü felan tek tek indiriyor.Gerekli mi böyle birşey?

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

dvd var mı? yoksa sadece şifreyi mi satın aldın?

eğer dvd varsa yüklemeyi iptal et.steam kütüphanesinde oyuna sağ tıkla "diskteki dosyaları sil" seçeneği ile oyunu sil. sonra dvd di tak ve kur.dvd den kurulum gayet basit,oyunu zaten hesabına kaydetmişsin,dvd yi takınca bir iki pencere gelir sözleşme vs. sonra oyunu kurar ve güncellemeleri yapar.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by Marquinh0s View Post
    Steam'i yükledim.Keyi Steam'e kaydettim.Daha sonra Masaüstünde çıkan FM2012 simgesini açtığımda Steam'den indirme yapmaya başladı.Ama baya uzun sürüyor.Neden böyle ki?
    DVD'yi takıp yüklemeye başlaman lazımdı. Bu şekilde internetten indirir.

Benim aklımı karıştıran steam olayı... Mesela laptopu alıp internetsiz bir eve tatile gittik. Oyunu oynayamayacak mıyız yani? Bence aşırı karışık olmuş.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Her seferinde aynı sorular yada benzeri sorular soruluyor ve kafaları karıştırıyor. Çok basit bir yöntem. Ama biz basit yoldan direk soruyoruz ve bize söylenenleri yapıyoruz kısaca inanıyoruz doğru yada yanlış olarak.

Oyunu aldınız. (DVD yada Key olarak fark etmez) Eğer DVD'den aldıysanız bir seferlik internet bağlantısı ile oyunu kurup aktive ediyorsunuz. DVD'li kurulumlar da otomatik aktive ediyor, sizin STEAM'e key'i girmenize gerek yok. Sizden isteyecektir zaten. O yüzden DVD alanlara önerim DVD'yi DVD-Rom sürücüsüne takıp adımları tek tek yapmalarıdır. Key alanlar ise oyunu STEAM üzerinden aktive edip indirecektir. Başka bir yolu yok zaten.

Oyunu bilgisayarınıza yüklemek için internet bağlantısı şarttır ama bu oyunu oynamak için internet bağlantısı zorunluluğu anlamına gelmiyor. Sadece kurulum için internet bağlantısı şarttır diyor. Okuyup anlamamak elde değil bende ilk başta her seferinde mi internet gerekiyor acaba diye düşündüm. Sonra mantık olarak imkansız dedim ve öylede oldu.

İşin özü oyunu kurdunuz. Sonra dilediğiniz kadar internetsiz mekanlarda oynayabilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Eğer oyunu kutulu haliyle satın aldıysanız ilk aşama olarak STEAM üzerinden aktivasyon yapmanız gerekmektedir.
    Burada bir eksik var. Şöyle düzelteyim ben.

Eğer oyunu kutulu haliyle satın aldıysanız ilk aşama olarak STEAM üzerinden aktivasyon yapmayınız, DVD'yi DVD-ROM sürücüsüne takınız. (normal oyun yükler gibi)

İlk önce bilgisayarınızda STEAM programının olup olmadığını kontrol edecektir. Yoksa otomatik yüklenecek, varsa sizden key isteyecektir. DVD kutusunun içindeki Key numarasını yazdıktan sonra hem oyununuz aktivasyon yapacaktır hemde oyunu bilgisayarınıza DVD'den kuracaktır.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

ben de aynı şeyi söyledim,bilmeyenler karıştırıyor,dvd yi takmadan şifreyi girip oyunu kaydediyorlar sonra steam indirmeye başlıyor.çok basit olan birşey çok zor hale geliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Bu oyunu geçmiş serilerde oldugu gibi direk kuramıyor muyuz , steamsiz felan ?
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Bu oyunu geçmiş serilerde oldugu gibi direk kuramıyor muyuz , steamsiz felan ?
    STEAM olmazsa otomatik STEAM yükleniyor zaten, internet olmazsa kurulum olmuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Şimdi aldım oyunuda herşeyi kurucak diyosunuz , bu 12.0.01 atıyorum güncellemeler oluyor ya onları otomatik yükleyecek degil mi ? , birde internetteyken steam ile yükledik okey peki kurulduktan sonra oyunun acılması için illaki internet şart degil demi ?

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Şimdi aldım oyunuda herşeyi kurucak diyosunuz , bu 12.0.01 atıyorum güncellemeler oluyor ya onları otomatik yükleyecek degil mi ? , birde internetteyken steam ile yükledik okey peki kurulduktan sonra oyunun acılması için illaki internet şart degil demi ?
    Güncellemeler, STEAM ayarında otomatik talimat ile otomatik yüklenir. Oyunu bir seferlik internet şartları altında yükledikten sonra bir sonraki şartı internetsiz olarak oynayabilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

EyvAllah , sağolasın ...

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Ayrıca her türlü güncellemeleri internet şartları altında yapmanız gerekiyor. Otomatik talimat verenler, STEAM otomatik şekilde indirir ve kurar, otomatik talimat vermeyenler içinde STEAM size sorar güncelleme yapılsın mı. Evet dedikten sonra otomatik indirir ve kurar.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Kutulu aldığımız halde steam bir daha mı indirecek yani? Peeh...

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Kutulu aldığımız halde steam bir daha mı indirecek yani? Peeh...
    Neyi bir daha indirecek anlamadım ?

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Mustafa abi yazmış ya anlatımda, steam oyunu indirecek diyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Teknik bir hata var orada. Herhalde aktivasyon yapmamalarından korktuğumuz için herkese aktivasyon yapmaları için bu yolu göstermişlerdir. DVD alanlar oyunu DVD'den yükleyecek.

Açık bir açıklama söz konusu olmadı. Oyunu orjinal dvd' si ile aldım. Steam hesabı alıp aktifleştirdim. İnternet bağlantısı olmadan oynamayı, - play offline mode - denedim ama bu seçenek yok.
    Kısacası: ' İnternet bağlantısı olmayan bir evde football manager oynayamayacağız. ' Gerçekten saçma olmuş.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Biraz araştırırsanız internetsiz ortamda nasıl bu oyunu oynayacağınıza dair bilgiler bulabilirsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by richard castle View Post
    Açık bir açıklama söz konusu olmadı. Oyunu orjinal dvd' si ile aldım. Steam hesabı alıp aktifleştirdim. İnternet bağlantısı olmadan oynamayı, - play offline mode - denedim ama bu seçenek yok.
    Kısacası: ' İnternet bağlantısı olmayan bir evde football manager oynayamayacağız. ' Gerçekten saçma olmuş.
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103139
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Bu yönergeye uygun kurdum ama offline modu çalıştıramadım. Durum budur efendim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Valla bir ara internetim kesilmişti dün tıkladım steam'e girdim paşalar gibi oynadım .

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

İnterneti kesip öyle oyunu açmayı deneyin.

merhaba yardımınıza ihtiyacım var.

kurulumu ilk mesajda söylendiği gibi yaptım. sonra oyunu açmayı denedim ve bir hata verdi.

ERROR: unable to find some essential data. please ensure that the game is installed correctly. if the problem persists, please contact technical support.

ben oyunu düzgün kurduğumu sanıyorum. acaba yanlışlık mı var deyip silip baştan kurdum fakat herhangi bir değişiklik yok aynı hata devam ediyor. umarım birileri çözümü biliyordur.

edit: konuyla ilgili açılmış bir başlık varmış öncelikle özür dilerim uyumluluk sorunu olduğu söylenmiş, wn xp sp2'yi öneriyor fakat sorunu maalesef çözmüyor.

edit2 : gecenin 2:30'unda yanlış okuma yapmışım uyumluluk ile ilgili olduğu doğruymuş ve çözümü de benim gibi yanlış gelenler için şuradaymış

http://forum.turksportal.net/vb/show...unable+to+find
    Last edited by regrettin : 10.Aralık.2011 at 04:34

bende klavuzun arkasındaki steam şifresi bom boş birşey yazmıyor?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri