1 ile 20 arası toplam 20 sonuç

Konu: FM 2012 Resource Archiver

Nesil
    2006

Default FM 2012 Resource Archiver

Merhaba arkadaşlar, az önce steam den editörü indirirken dikkatimi çekti, bu özellik nedir bilgisi olan var mı?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

skin, grafik dosyaları gibi özellikleri açmanıza imkan tanıyan araç

FM de bu özellikler özel bir formatta sıkıştırıldığı için bu araç ile bunları açabiliyorsun
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Oyun klasörü içinde .fmf uzantılı dosyalar var. Onları açmak, işlem yapmak, arşivlemek için gerekli program. Lisanslı liglerin, takımların logo, forma, yüz pakedi gibi dosyalar bu şekilde arşivlenmiş oyun içinde.

Nesil
    2006
    Yer
    İSTANBUL

Football Manager 2012 Resource Archive indirdim ama çalışmıyor. Ek bir işlem yapmak gerekiyor mu?

Aynen, acilmiyor ne yapmak gerekir?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

''Sanırım'' ''cache'' dosyasını silince Resource Archiver açılmıyor.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Bunu nasıl indircez peki

Steam'dan editorle birlikte indireceksin

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    ''Sanırım'' ''cache'' dosyasını silince Resource Archiver açılmıyor.
    Cache yeniden oluştu ve silmedim. Ancak yine açılmıyor. Nerede problem var acaba?

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Ben hala tam olarak ne işe yaradığını çözemedim.

Geçen seneki grafik paketimi kullanıyorum. Cache'yi oyunu kurduktan sonra silmiştim.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Şimdi bu dosya olmadan logo-forma vb. kullanamıyormuyuz

Nesil
    2006

Bende indirdim, açılır gibi oldu filan; ama ne işe yaradığını hala anlayamadım. :s

Forma logo yine eski usullerle kullanıyorsun ama bu programla bunları paketliyorsun. Oyunun kendi yaptıgı şekilde.

Ama program açılmıyor

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

hakkaten program açılmadı yahu

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    Ben hala tam olarak ne işe yaradığını çözemedim.

Geçen seneki grafik paketimi kullanıyorum. Cache'yi oyunu kurduktan sonra silmiştim.
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    Bende indirdim, açılır gibi oldu filan; ama ne işe yaradığını hala anlayamadım. :s
    Bu program Winrar, Winzip gibi programlarla ayni islevi goruyor. Tek farki .zip veya .rar degilde .fmf formatinda sIkIstIrIlmIs dosyalari acmasi veya dosyalari ayni formatta sIkIstIrmasi.

Oyunun data klasorunde yer alan .fmf uzantili dosyalar oyun icerisinde kullanilan grafikleri, skinleri ve .xml uzantili bazi kod dosyalarini barindirir. Bunlarin cogu skin (tema) yapimiyla ugrasanlar icin gerekli dosyalardir. Ayrica logo, yuz paketi ve forma gibi grafik paketleri hazirlayanlar icin de cok gerekli olmasa da graphics.fmf icerisindeki dosyalara ulasmak faydali olabilir.

Cesitli yerlerden indirip kullandiginiz hazir yuz, logo ve forma paketlerini attiginiz "Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2012" dizini ise "Kullanici Data Klasoru" olarak adlandirilmistir, kafaniz karismasin.

Not: Fm11 kurulumuyla gelen Resource Archiver'i kullanamaz miyiz? diye soracak olanlar olursa; dun sigames forumlarinda gezinirken Resource Archiver 2011'in Fm2012 .fmf dosyalarini acamadigini dolayisiyla bu dosyalari acmak icin Resource Archiver 2012'yi indirmek zorunda oldugumuzu okudugumu ekleyeyim.

Quote Originally Posted by aliCHaN_FM View Post
    Şimdi bu dosya olmadan logo-forma vb. kullanamıyormuyuz
    Kullanabilirsin, ustte yazdigim gibi grafik yapimiyla ugrasmayacaksan indirmene gerek yok

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Çok teşekkür ederim baya açıklayıcı olmuş.

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Bu program Winrar, Winzip gibi programlarla ayni islevi goruyor. Tek farki .zip veya .rar degilde .fmf formatinda sIkIstIrIlmIs dosyalari acmasi veya dosyalari ayni formatta sIkIstIrmasi.

Oyunun data klasorunde yer alan .fmf uzantili dosyalar oyun icerisinde kullanilan grafikleri, skinleri ve .xml uzantili bazi kod dosyalarini barindirir. Bunlarin cogu skin (tema) yapimiyla ugrasanlar icin gerekli dosyalardir. Ayrica logo, yuz paketi ve forma gibi grafik paketleri hazirlayanlar icin de cok gerekli olmasa da graphics.fmf icerisindeki dosyalara ulasmak faydali olabilir.

Cesitli yerlerden indirip kullandiginiz hazir yuz, logo ve forma paketlerini attiginiz "Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2012" dizini ise "Kullanici Data Klasoru" olarak adlandirilmistir, kafaniz karismasin.

Not: Fm11 kurulumuyla gelen Resource Archiver'i kullanamaz miyiz? diye soracak olanlar olursa; dun sigames forumlarinda gezinirken Resource Archiver 2011'in Fm2012 .fmf dosyalarini acamadigini dolayisiyla bu dosyalari acmak icin Resource Archiver 2012'yi indirmek zorunda oldugumuzu okudugumu ekleyeyim.

Kullanabilirsin, ustte yazdigim gibi grafik yapimiyla ugrasmayacaksan indirmene gerek yok
    Aciklama icin tesekkurler de 2012 programini acamiyoruz?

18. Default

kaldırıp tekrar kurmayı denicem ben şimdi, soncu iletirim sizlere Dünde oyun açılmıyordu bende, sanırım update sonrası birşeyler oldu.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Okan Kalo View Post
    Aciklama icin tesekkurler de 2012 programini acamiyoruz?
    Resmi forumlarda bu sorunla ilgili acilmis konular var ancak henuz aciklayici bir cevap gelmemis.

evet maalesef çalışmıyor. fmf dosyasını çıkartanlar nasıl çıkartıyor anlamış değilim şu anda, çalıştıran biri varsa yardımcı olursa seviniriz

Mesaj Yetkileri