Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 355 sonuç

Konu: FM 2012 Oyun İçi Bilgi Alışverişleri

Benim oyuncularıma kafalarına göre preffered moves özelliği ekleniyor. Antremanlardaki çalışmaları neticesinde bu özelliği kaptığına dair haber alıyorum. Fakat daha önceden bunu biz çalıştırıp oyuncuya istediğimiz özelliği çalışmasını rica edebiliyorduk. Bu seride böyle bir şey yok mu? Preffered Moves mantığı nedir bu seride?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Maçlarda oyunu alta alınca maç otomatik olarak duruyor, bunu engellemenin bir yolu var mı?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ozaniel View Post
    Maçlarda oyunu alta alınca maç otomatik olarak duruyor, bunu engellemenin bir yolu var mı?
    Preferences - Display and Sound kısmından Windowed yani pencere modunda oynayın.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sağolun, eski serilerde böyle bir şeye gerek yoktu ama artık pencere moduna sık sık geçmem gerekecek.

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Yeni yamalarda düzeltilecek deniyordu SIgames forumlarında.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Arkadaşlar kornerleri ayarlarken 1'den fazla oyuncuya aynı komutu verince biri o komutu alıyor diğeri Default oluyor. Bazı taktikleri indirip bakıyorum adam 6 oyuncuya bile aynı komutu vermiş bir sorun yok. Acaba bunu nasıl yapabilirim ?

Kısaca kornerleri ayarlarken aynı komutu 1'den fazla oyuncuya nasıl veririm.

osmannuriguzel Misafir

Yaşı emekliye yaklaşan oyuncular için "coach ol" dediğimizde adam "hazırım şimdi olayım mı?" diyor. Peki beklemek mi daha mantıklı hemen coach olmasını istemek mi? Çünkü oyuncuya "bekle daha değil" diyebiliyoruz ama neden? Teşekkürler.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Hiddink 5 maç sonunda kovuldu oyun bile biliyor bu işi ya

Nesil
    2005

Fikstüre ne zaman girsem en tepede görüntü. Her seferinde kendim indiriyorum aşağı. Ya da maçın ayrıntılarını öğrenmem için maçın üzerine tıklamam gerekiyor. Bunun var mıdır başka bir yolu ?

Bir şu lig ekleme olayını deneyen var mı ? Sorun çıkmıyor değil mi ? Çünkü sonra açarım diye tek lig açtım, bir problem çıkarsa tek lig ile gitmez kariyer

Nesil
    2009
    Yer
    İskenderun

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Benim oyunumda ikinci sezonun ortasında türkiye sıralamada 14. falan oldu

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

carvalhal bende şubatta fatih terim mayısta kovuldu

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

oyuncu özelliklerinde olan artışı veya düşüşü fm 11 de görebiliyorduk , burada bulamadım

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Canales View Post
    oyuncu özelliklerinde olan artışı veya düşüşü fm 11 de görebiliyorduk , burada bulamadım

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

mach phroperition bölümü yokmu bulamadım

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Fikstüre tıkladım mı sürekli ortadan açılıyor, onu sürekli yukarı çıkartmak zorunda kalıyorum çok sinir bozucu. Yok mudur yahu bir çözümü?

Nesil
    2005

Quote Originally Posted by narakan1969 View Post
    Fikstüre ne zaman girsem en tepede görüntü. Her seferinde kendim indiriyorum aşağı. Ya da maçın ayrıntılarını öğrenmem için maçın üzerine tıklamam gerekiyor. Bunun var mıdır başka bir yolu ?

Quote Originally Posted by Homer J.S View Post
    Fikstüre tıkladım mı sürekli ortadan açılıyor, onu sürekli yukarı çıkartmak zorunda kalıyorum çok sinir bozucu. Yok mudur yahu bir çözümü?
    Al benden de o kadar.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Kawaguchi View Post
    mach phroperition bölümü yokmu bulamadım
    Tactics kısmında o.En solda.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Bende de kovuldu fakat 2 ay sonra Arsenal'in başına geçti.

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

Quote Originally Posted by futureless View Post
    Tactics kısmında o.En solda.
    teşekkür ederim

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Oyuncularım çok fazla uzaktan şut atıyor,bunu nasıl azaltabilirim ?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nikootinn View Post
    Oyuncularım çok fazla uzaktan şut atıyor,bunu nasıl azaltabilirim ?
    Oyuncunuzun uzun şut ayarı "rarely" ( nadiren ) olmasına rağmen uzaktan çok şut atıyorsa , yapacak birşey bulamadığından oluyor.Yani araya adam kaçmıyor mesela , veremiyor topu o da şut atıyor.Forvet ve kanat oyuncularınızda run from deep seçeneği sonda olursa düzelebilir , aralara kaçarlar.Deneyin derim.

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Quote Originally Posted by futureless View Post
    Oyuncunuzun uzun şut ayarı "rarely" ( nadiren ) olmasına rağmen uzaktan çok şut atıyorsa , yapacak birşey bulamadığından oluyor.Yani araya adam kaçmıyor mesela , veremiyor topu o da şut atıyor.Forvet ve kanat oyuncularınızda run from deep seçeneği sonda olursa düzelebilir , aralara kaçarlar.Deneyin derim.
    Bu secenekleri nereden ayarlayabilirim ?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nikootinn View Post
    Bu secenekleri nereden ayarlayabilirim ?
    Player Instructions kısmından forvet ve kanatlara deneyin.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Selamlar. Benim merak ettiğim şu evimizde mutlak favori olduğumuz bir maça çıkarken eğer kendi oyunumuzu oynarsak bu maçı alırız dediğimizde oyuncuların hepsi seemed relaxed diyor.Bunun takıma etkisi yeşil gözükmesine rağmen sizce iyi mi yoksa bir rehavet yaratıyormu ? Tam emin olamadım

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Seemed relaxed dediğine göre üstünden baskı kalkmış gibi oluyor rahatlamış görünüyor yani malumunuzdur ki . Olumsuz bir etkisi olacağını düşünmüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by any0ne19o7 View Post
    Selamlar. Benim merak ettiğim şu evimizde mutlak favori olduğumuz bir maça çıkarken eğer kendi oyunumuzu oynarsak bu maçı alırız dediğimizde oyuncuların hepsi seemed relaxed diyor.Bunun takıma etkisi yeşil gözükmesine rağmen sizce iyi mi yoksa bir rehavet yaratıyormu ? Tam emin olamadım
    Üstlerindeki baskıyı atmış oluyorlar ve kesinlikle etkisi oluyor(iyi yönde).

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Oyuncu geçmişi karmançorman bazılarında yaw neden öyle 2006 dan 2010 a geçiyor sonra tekrar 2007 ye geçiyor falan transfer olduğu takım sıralamaları yanlış vs sizlerdede böylemi

Quote Originally Posted by utkuciftci View Post
    Benim oyuncularıma kafalarına göre preffered moves özelliği ekleniyor. Antremanlardaki çalışmaları neticesinde bu özelliği kaptığına dair haber alıyorum. Fakat daha önceden bunu biz çalıştırıp oyuncuya istediğimiz özelliği çalışmasını rica edebiliyorduk. Bu seride böyle bir şey yok mu? Preffered Moves mantığı nedir bu seride?
    Yanlışım varsa düzeltin ama benim bildiğim kadarıyla bu kısımda bir değişiklik yok. Kafalarına göre öğrenmezler. Gençse ve daha tecrübeli birisinden özel eğitim alıyorsa onun hareketlerini kapabilir, birde oyuncu ile birebir konuşup belli bir özelliği edinmesini, geliştirmesini talep edebiliyoruz. Ufak bir değiişiklik var tabiiki, fm2011'de bunu oyuncuyla birebir konuşup yapmasını istiyorduk, antrenörlerimizden birisi bile tavsiye etse oyuncununda kabul etmesi gerekiyordu, ikna etmek gerekiyordu Şimdi biraz değişmiş, mesela kulüp personeliyle yapılan toplantıda bir antrenör herhangi bir oyuncu için tavsiyede bulunursa preffered move ile ilgili ve sen kabul edersen oyuncuyla konuşmana gerek kalmadan hemen başlıyor özel antrenmanlara.

Resimde de göründüğü gibi antrenöre söylemişim, eğitimi tamamlayınca olumlu yanıtı bana vermiş

Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    Arkadaşlar kornerleri ayarlarken 1'den fazla oyuncuya aynı komutu verince biri o komutu alıyor diğeri Default oluyor. Bazı taktikleri indirip bakıyorum adam 6 oyuncuya bile aynı komutu vermiş bir sorun yok. Acaba bunu nasıl yapabilirim ?

Kısaca kornerleri ayarlarken aynı komutu 1'den fazla oyuncuya nasıl veririm.
    Her komut verilemiyor. Default, stay back, stay back if needed ve go forward komutları hariç diğerleri sadece bir oyuncuya verilebiliyor. Tüm takımın kalecinin üstüne çıkmayı denemesi, ya da herkesin ön direkte beklemesi garip olurdu zaten Ha şöyle bir şey var, eski serilerden birinde yapılmış bir taktiği fm2012'ye import ettiğimizde dediğin durum olabilir bir ihtimal.

Quote Originally Posted by osmannuriguzel View Post
    Yaşı emekliye yaklaşan oyuncular için "coach ol" dediğimizde adam "hazırım şimdi olayım mı?" diyor. Peki beklemek mi daha mantıklı hemen coach olmasını istemek mi? Çünkü oyuncuya "bekle daha değil" diyebiliyoruz ama neden? Teşekkürler.
    Oyuncuna bağlı Hala faydalanabileceğin bir oyuncuysa biraz daha beklemen normal olur ama mental açıdan coşmuşken fizik olarak sahada yürüyecek hali olmayan futbolcunun saha kenarına gelme vakti gelmiştir

__________________________________________________ ________________________________________

Benimde bir sorum olacak sizlere. FM 2010'da yardımcı antrenörümüzden seçtiğimiz bir mevki için kiralık oyuncu raporu alabiliyorduk. Aslında bu seride de var ama nereden yapacağımı bulamadım. Sezon başında ilk toplantıda gördüm, sonrasında her yere baktım ama ilgili bir bölüm göremedim. Bulan, gören varsa söylesin bana da
    Last edited by Deus Dominus : 09.Kasım.2011 at 18:08

osmannuriguzel Misafir

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post

Oyuncuna bağlı Hala faydalanabileceğin bir oyuncuysa biraz daha beklemen normal olur ama mental açıdan coşmuşken fizik olarak sahada yürüyecek hali olmayan futbolcunun saha kenarına gelme vakti gelmiştir
    Öncelikle cevap verdiğin için teşekkürler ama ben oyuncu özellikleri açısından sormamıştım. Yani coach özellikleriyle ilgili olarak sormuştum. Daha açıklayıcı olarak: 30 yaşında açılıyor o "coach ol" kısmı, o halde hemen açarsam coach özelliğini iyi mi olur yokda beklersem mi daha iyi hoca olur.

(biliyorsundur ki hoca özellikeri de verdiğin görevlere göre artıyor onlarında PA-CA durumu var.)

Nesil
    2009
    Yer
    İskenderun

Kiralık oyuncu raporu şu an oyunu açamıyorum ama sol da üst taraflarda baş antrenör yazar.Oradan yapabilirsin.

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri