Sayfa 5 / 12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 355 sonuç

Konu: FM 2012 Oyun İçi Bilgi Alışverişleri

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Arkadaşlar uzun vadeli Ankaragücü kariyeri düşünüyorum tekrardan yayınlayacağım İnşallah , Allah izin verirse ...

Yardımlarınıza ihtiyacım var ...

Sözleşmesini sezon sonu bitenlerden hiçbiri yenilemiyor sözleşmesini çok kez denedim yeni oyun açarak olmuyor ...

Bende sezon başında göreve gelir gelmez sözleşmesi sezon sonunda bitecek olanların hepsini gönderip yerlerine oyuncular almayı planlıyorum hem kulüp para kazanır yaklaşık 3 MN € civarında hemde maaş yükünden kurtuluruz daha az maaşa bağlarız alacağımız oyuncuları bana bu noktada yardımlarınız gerek ...

Göndereceğim adamların yerine kimleri alabilirim serbestten kimler onların yerini doldurur ...

Gönderilecekler (Sözleşme Dolayısıyla)

Stefan Senecky
    Edis Bahtijarevic
    Aydın Toscalı
    Uğur Uçar
    Hürriyet Güçer
    Murat Duruer
    Serdar Özkan
    Jaroslav Cerny (En büyük sıkıntı burda )
    Ergin Keleş

Bu adamların yerine alınabilecek en iyi alternatifleri yazarsanız çok sevinirim.Liste halinde yaparsan ayrı bi mutlu olurum şunu gibi :

Senecky -- X adamı
    Edis Bahtijarevic -- Y adamı

gibi yaparsan sevinirim birde yabancı ve yerli olarak değerlendirirseniz çok makbule geçer mesela

Senecky'nin yerine yabancı kaleci olur

Ama Edis'in veya Aydın Toscalı'nın yerine yabancı kesinlikle olmaz yerli yabancı statüsüne dikkat ederseniz sevinirim.

Lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

@MeliksahAydogan

Dostum bence kendi başına birşeyler yapmalısın. Yanlış anlama sana kesinlikle birşey söylemiyorum fakat bu yaptığın şey oyundan hiçbir zevk vermez. Ha ilk 11'i ve taktiği başkalarından almışsın ha editör'e girip bütün oyuncuları yükseltmişsin aynı şey. Bu hiç zevk vermez.

Oyna oyununu bitir 1-2 sezon. İlla her sezon şampiyon olacaksın diye birşey yok ki.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Bekq View Post
    @MeliksahAydogan

Dostum bence kendi başına birşeyler yapmalısın. Yanlış anlama sana kesinlikle birşey söylemiyorum fakat bu yaptığın şey oyundan hiçbir zevk vermez. Ha ilk 11'i ve taktiği başkalarından almışsın ha editör'e girip bütün oyuncuları yükseltmişsin aynı şey. Bu hiç zevk vermez.

Oyna oyununu bitir 1-2 sezon. İlla her sezon şampiyon olacaksın diye birşey yok ki.
    Yanlış anlama falan olmadı merak etme ...

Tavsiye için teşekkürler belkide öyle olmalı çok hırs yaptım memleket takımı işte ne yapacaksın birde şimdiki hali malum ortada en azından oyunda başarıdan başarıya koşsun istiyorum ...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by MeliksahAydogan View Post
    Yanlış anlama falan olmadı merak etme ...

Tavsiye için teşekkürler belkide öyle olmalı çok hırs yaptım memleket takımı işte ne yapacaksın birde şimdiki hali malum ortada en azından oyunda başarıdan başarıya koşsun istiyorum ...
    Aç editörü bütün özellikleri 20 yap oyuncuların. Ne farkı var şu olaydan.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Bekq View Post
    Aç editörü bütün özellikleri 20 yap oyuncuların. Ne farkı var şu olaydan.
    Tamam bilader yüklenme Allah Allah ...

Ne zaman taktik yapmaya aklksam diğer özellikleri düşüyor nasıl dengeli ve oyuncuları çok yormadan bir taktik yapabilirim biraz genel bir soru sordum kusura bakmayın

Play through defence anlamı nedir arkadaşlar ? defansa doğru oyna gibi bir anlamı var galiba.

arkadaşlar bir sorum daha olacak Corporate facilities anlamı nedir ve bunu nasıl yükseltebiliriz.yardım ederseniz çok sevinirim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Joe Barbaro View Post
    Play through defence anlamı nedir arkadaşlar ? defansa doğru oyna gibi bir anlamı var galiba.
    http://forum.turksportal.net/vb/show...07&postcount=3

Arkadaşlar Galatasaray ile ilk sezonum bitti sene başında Baros'un yerine Wilfried ve Quintero ile anlaştım ilk sezon bitti her ikisine de talipler var sizce hangisini takımda tutmalıyım iyi bir regen çıktı altyapıdan keza Elmander'i de yolluyorum Fierro+regenim+Sercan ile hangisi uyum sağlar

arkadaşlar bir sorum daha olacak Corporate facilities anlamı nedir ve bunu nasıl yükseltebiliriz.yardım ederseniz çok sevinirim.
    Yok mu cevap verebilecek kimse ?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Yabancı transferinde şu 18 yaş sınırı hakkında ne düşünüyorsunzu gerçektede hem bizim ligte hemde avrupa liglerinde böyle bir sınırlama varmı ?

Bu Yönetimsel Bir Yapıdır, Kulübün Statüsü Değiştiğinde Bu da Değişir

Rakip Defansın Arkasına Ara Pasları At Komutudur. Poacher Oyuncularını Kaçırmak İçin Çok Kullanılan Bir Komuttur

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Bu Yönetimsel Bir Yapıdır, Kulübün Statüsü Değiştiğinde Bu da Değişir

Rakip Defansın Arkasına Ara Pasları At Komutudur. Poacher Oyuncularını Kaçırmak İçin Çok Kullanılan Bir Komuttur
    Cevaplar için teşekkürler Kulübün statüsü derken kıtasal dünya çapı falan değilmi ? onuda artık başarı kazanarak yükseltmeye çalışacağız

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Arkadaşlar FMRTE'nin dışında bir editor daha mı var yoksa Steamdeki aynı mı ? Bulamadım Steam içinde.

Edit: Tamam buldum. Gece gece gözüm görmemiş.
    Last edited by HeracLes : 05.Şubat.2012 at 14:52

Stad içinde ki firmaların kalitesi. bu ne kadar iyi olursa maç günü gelirde artar

sanırım stadı geliştirdikçe buda bir artış gösterir

Buradaki metin hakkında Türkçe bilgi verecek birileri varmı acaba? Benim anladığım Turgutluspor finansına çelme taktığım söyleniyor ama sezon başında yüksek maaş alan oyuncuları takımdan sattım, uygun maaşlı adamlar transfer ettim finans statüsü OKAY olduğu halde son 2 aydır edilen zararlar yüzünden tekrar Insecure seviyesine düştü. Yönetim kaynaklarının yetersiz olması benim suçum mu? Bu durumdan kurtulmak için neler yapmamız gerekli?

Yukarıdaki resimde Allowed bölümü o statüdeki oyuncuların toplamının 950 olması gerektiğini gösteriyor yoksa tek bir oyuncuya mı en fazla 950 vermemiz gerektiğinden bahsediyor. Eğer ilk dediğim gibiyse kadro kurmak gerçekten zorlaşır, ikinci dediğim gibiyse pek bir problem yok gibi...

Neyse özet olarak bir takımın finansını yükseltmek için neler yapılmalıdır? (Kısa vadede değil uzun vadede.)

Çok iyi anlamadım ama sanırım finansal durumu düzeltmek için kadroyu hafifletttiğini yazmışlar. Kaleci Süleyman Küçük'ün transferini buna bağlamışlar.
    İkinci resimde de oyuncu başına kulübün belirlediği ortalama değer görünüyor allowed kısmında. Key player için 950 €'yu tavan maaş olarak belirlemiş kulübün. Sende en düşük 400 €, maksimum 975 € maaş alan anahtar oyuncu var.

Uzun vadede yükseltmek için öncelikle transferde dikkatli olmak lazım. Hani ucuza oyuncu bulup maaşını fazla vermek, ya da bonuslarını yüksek tutmak sıkıntı yaratabiliyor. Üst liglere çıkana kadar (özellikle Süper lige) ben kiralık oyunculara ağırlık vermeni tavsiye edebilirim. Hem maaşlarını sen ödemeyeceksin ya da belli bir kısmını, hemde maç başı, gol-asist bonusları da senin cebinden çıkmayacak. Genç milli takımları takip etmeni tavsiye edebilirim, Türkiye ve özellikle Almanya u19, u 21 takımlarında oynayıp kulübünde oynayamayan, kiralanmaya uygun genç yetenekler oluyor. Hatta serbest kalabiliyorlar Finansı yükseltmenin yolu da başarıdan geçiyor, maç kazanıcaksın, oyuncu satacaksın. Başka türlü olmaz. O da en güzel Süper Lig'te olur.
    Bandırmaspor'la kariyer yaparken Süper Lig'e çıktığımda takımın aylık maaşını bir galibiyetle çıkarıyordum

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Çok iyi anlamadım ama sanırım finansal durumu düzeltmek için kadroyu hafifletttiğini yazmışlar. Kaleci Süleyman Küçük'ün transferini buna bağlamışlar.
    İkinci resimde de oyuncu başına kulübün belirlediği ortalama değer görünüyor allowed kısmında. Key player için 950 €'yu tavan maaş olarak belirlemiş kulübün. Sende en düşük 400 €, maksimum 975 € maaş alan anahtar oyuncu var.

Uzun vadede yükseltmek için öncelikle transferde dikkatli olmak lazım. Hani ucuza oyuncu bulup maaşını fazla vermek, ya da bonuslarını yüksek tutmak sıkıntı yaratabiliyor. Üst liglere çıkana kadar (özellikle Süper lige) ben kiralık oyunculara ağırlık vermeni tavsiye edebilirim. Hem maaşlarını sen ödemeyeceksin ya da belli bir kısmını, hemde maç başı, gol-asist bonusları da senin cebinden çıkmayacak. Genç milli takımları takip etmeni tavsiye edebilirim, Türkiye ve özellikle Almanya u19, u 21 takımlarında oynayıp kulübünde oynayamayan, kiralanmaya uygun genç yetenekler oluyor. Hatta serbest kalabiliyorlar Finansı yükseltmenin yolu da başarıdan geçiyor, maç kazanıcaksın, oyuncu satacaksın. Başka türlü olmaz. O da en güzel Süper Lig'te olur.
    Bandırmaspor'la kariyer yaparken Süper Lig'e çıktığımda takımın aylık maaşını bir galibiyetle çıkarıyordum
    Çok teşekkürler hocam. Zaten bonservisle adam transfer etmedim daha, sürekli bedelsiz ve kiralık oyunculara yöneldim.Sezon sonunda Bank Asya'ya çıkarsak bir nebze daha rahatlarız diye düşünüyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Almanya Liginden oyun açmayı düşünüyorum tekrar ama Dortmund ile Gladbach arasında kararsız kaldım. Gladbach yanım biraz daha ağır basıyor, Dortmund nede olsa son şampiyon konumu iyi ama Gladbach 20 küsür yıldır şampiyonluk ve gözle görülür bi başarı yok. Efsane'yi diriltmek amaçlı Gladbach ihtimali biraz daha fazla.

Ya sizce?

Türkiye Ligi dışında pek oynadığım söylenemez ama Bundesliga'da Nurnberg ve Hoffenheim ile oynamışlığım var ve gerçekten çok zevk aldığım oyunlar olmuştu. Dediğin gibi Dortmund'u alırsan şampiyonluğun en büyük adayı olursun, daha çekişme istersen Gladbach güzel seçim olur Onun dışında Hertha kariyeri de güzel olabilir bence. Kadroları ne durumdadır bilemiyorum ama son zamanlarda ciddi düşüşteler. Skibbe'den daha iyi yöneteceğine %100 eminim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Türkiye Ligi dışında pek oynadığım söylenemez ama Bundesliga'da Nurnberg ve Hoffenheim ile oynamışlığım var ve gerçekten çok zevk aldığım oyunlar olmuştu. Dediğin gibi Dortmund'u alırsan şampiyonluğun en büyük adayı olursun, daha çekişme istersen Gladbach güzel seçim olur Onun dışında Hertha kariyeri de güzel olabilir bence. Kadroları ne durumdadır bilemiyorum ama son zamanlarda ciddi düşüşteler. Skibbe'den daha iyi yöneteceğine %100 eminim
    Teşekkür ederim.

Dediğin gibi büyük ihtimalle Gladbach olacağım. Hoffenheim ile 3 sezon oynadım çok zevkli bir serüven olmuştu. Skibbe Hertha'yı perişan etti resmen ama Hertha oyunda da en büyük düşme adayı. Finansal olarak çook berbat durumdalar kadroda Bundesliga için pek yeterli sayılmaz bu seride 1 sezon oynadım Ligde kalacağımı söyledim sezon başı yönetimeçok süpriz bir şekilde ligi 8. bitirdim daha sonra yeni sezonda ilk 3 maçta yenildik ve göreve son verdiler bu sebepten dolayı kendilerine olan bir sempatim kalmadı.

Genç Gladbach ile yola koyulacağız.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

oyuncu transferinde agent in yani managerin ne derece önemi vardır arkadaşlar?Yani demk istediğim bir oyuncunun managerinde dislike gözüküyorum bu o oyuncu transferinde zorluk çıkarıyormu aynı şekilde like olsak kolaylık sağlarmı?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    oyuncu transferinde agent in yani managerin ne derece önemi vardır arkadaşlar?Yani demk istediğim bir oyuncunun managerinde dislike gözüküyorum bu o oyuncu transferinde zorluk çıkarıyormu aynı şekilde like olsak kolaylık sağlarmı?
    Tabii ki.

Dislike da olsa agent fee'ye parayı daya derim ben. Paranın açamayacağı kilit yoktur
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

yok bazıları sozlesmeye yanasmıyor dedım dıslıke tan dolayımı para konusuna gırılse ısı cozucem

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    Kesinlikle etkiliyor. Dislike olduğunda bazen masaya bile oturmuyorlar, hiçbir şekilde anlaşmaya yanaşmıyorlar. Tam tersi durumda favourite kişileri arasındaysan normalde seninle anlaşmaya yaklaşmayacak bir oyuncuyu bile getirebilir takımına Hila sayılabilir ama istediğin bir oyuncu varsa ve menajerini kendi safına çekmek istiyorsan o menajerin listesinde ucuz ya da boşta olan oyuncular vardır büyük ihtimalle, onlara teklif yap, 2-3 oyuncusuna. Sözleşme önerirken menajer payını yüksek tut. Atıyorum 100bin istiyorsa al 150bin-200bin sana de Transferi bitirmene gerek kalmadan o kişinin favorileri arasına giriyorsun. İşini hallettikten sonra transfer tekliflerini iptal edebilirsin.

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Galatasaray ile 2.sezonumdayım.Transfer konusunda kararsız kaldım ve sizlere danışmak istedim.
    Orta sahada sıkıntı yaşıyorum fakat para saçmak istemiyorum.
    1-)Jucilei(20mn) ve Mohammed Cissokko(4mn) arasında kaldım.Arada büyük bir fiyat farkı var.Jucilei'nin profili çok iyi fakat 20 mn eder mi bilmiyorum.Başka oyuncu da önerebilirsiniz.Mücadeleci bir oyuncu arıyorum da.

2-)Moritz Leitner(8mn) veya Mateo Kovacic(10mn) arasında kaldım.Arada fiyat farkı çok az.Sizce 2 oyuncuyu da almayı mıyım?Birini seçeceksem de hangisini seçmeliyim?

Yardım ederseniz sevinirim

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Kesinlikle etkiliyor. Dislike olduğunda bazen masaya bile oturmuyorlar, hiçbir şekilde anlaşmaya yanaşmıyorlar. Tam tersi durumda favourite kişileri arasındaysan normalde seninle anlaşmaya yaklaşmayacak bir oyuncuyu bile getirebilir takımına Hila sayılabilir ama istediğin bir oyuncu varsa ve menajerini kendi safına çekmek istiyorsan o menajerin listesinde ucuz ya da boşta olan oyuncular vardır büyük ihtimalle, onlara teklif yap, 2-3 oyuncusuna. Sözleşme önerirken menajer payını yüksek tut. Atıyorum 100bin istiyorsa al 150bin-200bin sana de Transferi bitirmene gerek kalmadan o kişinin favorileri arasına giriyorsun. İşini hallettikten sonra transfer tekliflerini iptal edebilirsin.
    cevabın için sağol aklımdan da geçmedi değil de bu kdr etkili olduğunuda bilmiyordum..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by wladcas View Post
    Galatasaray ile 2.sezonumdayım.Transfer konusunda kararsız kaldım ve sizlere danışmak istedim.
    Orta sahada sıkıntı yaşıyorum fakat para saçmak istemiyorum.
    1-)Jucilei(20mn) ve Mohammed Cissokko(4mn) arasında kaldım.Arada büyük bir fiyat farkı var.Jucilei'nin profili çok iyi fakat 20 mn eder mi bilmiyorum.Başka oyuncu da önerebilirsiniz.Mücadeleci bir oyuncu arıyorum da.

2-)Moritz Leitner(8mn) veya Mateo Kovacic(10mn) arasında kaldım.Arada fiyat farkı çok az.Sizce 2 oyuncuyu da almayı mıyım?Birini seçeceksem de hangisini seçmeliyim?

Yardım ederseniz sevinirim

kovacic in 3. sezon profılı

ayrıca dmc ıcın ıtalya lıgınde kume dusme potasındakılere dusenlere fılan bakarsan ıyı oluyor naınggolan ı 12.5 mılyon dolara almıstım dmc antremanı yaptırdım bayaa ıı oldu sıssokko fılan hikaye kalır

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu adamı Poacher olarak oynatıyorum fakat verim alamadım 2 maçta(İngiltere 3. ligindeyim). Sizce ne olarak oynatmalıyım bu oyuncuyu çift forvette? Yanındaki adam Geriye Dönük Forvet rolünde.

Sayfa 5 / 12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Mesaj Yetkileri