1 ile 22 arası toplam 22 sonuç

Konu: Rakip Takımın Kalecisi

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Unhappy Rakip Takımın Kalecisi

Fenerbahçe'yi yönetiyorum ve süper ligte puan kaybettiğim maçların %90'ında rakip takımın kalecisi yıldızlaşıyor.galatasarayla maçımda muslera sakattı ve rahat bir galibiyer alacağımı sanıyordum.fakat ufuk ceylan 8.0 ortalamayla oynayarak beni bitirdi.işin kötü tarafı yıldız kalecilerden çok sıradan kalecilerin yıldızlaşması.bunun nedeni nedir acaba ?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Quote Originally Posted by TheWizard View Post
    Fenerbahçe'yi yönetiyorum ve süper ligte puan kaybettiğim maçların %90'ında rakip takımın kalecisi yıldızlaşıyor.galatasarayla maçımda muslera sakattı ve rahat bir galibiyer alacağımı sanıyordum.fakat ufuk ceylan 8.0 ortalamayla oynayarak beni bitirdi.işin kötü tarafı yıldız kalecilerden çok sıradan kalecilerin yıldızlaşması.bunun nedeni nedir acaba ?
    Galatasarayımızı ve Ufuğu tebrik ediyorum

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

bende de yenildiğim tüm maçlarda istisnasız kaleciler devleşiyor. istisnasını gösterebilirsem sevineceğim.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by kasım akdemir View Post
    Galatasarayımızı ve Ufuğu tebrik ediyorum
    mesele ufuk değil mersin'in sehic denen kalecisinin 1e1 leri 10 ve sow'un 4 tane 1e1 pozisyonunu çıkardı.kaleye atılan isabetli şut 9 ama maç sonucu 0-0

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Quote Originally Posted by TheWizard View Post
    mesele ufuk değil mersin'in sehic denen kalecisinin 1e1 leri 10 ve sow'un 4 tane 1e1 pozisyonunu çıkardı.kaleye atılan isabetli şut 9 ama maç sonucu 0-0
    Doğrudur reis takılıyorum sadece. İlginç bir sorun. Belkide bug olmuştur.

Nesil
    2007
    Yer
    Kastamonu

bende Antalya'ya karşı 9 karşı karşıyadna gol çıkaramım maçı 1-0 kaybettim oluyor böyle şeyler

Nesil
    2011
    Yer
    Bursa

Sen gene atamıyosun hocam fmde benim 5 golüm ofsayt-faul gerekçesiyle sayılmadı maçıda 1-0 kaybettim

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Mesajlar View Post
    bende Antalya'ya karşı 9 karşı karşıyadna gol çıkaramım maçı 1-0 kaybettim oluyor böyle şeyler
    tamam oyunun zevki açısından güzel rakip takımın oyuncularının yıldızlaşması ama ne biliym golcüsü çıksın 3 gol atsın orta sahası free kick atsın ordan kaybedelim her 3 maçta 1 kalecileriyle uğraşıyoruz oyundan soğudum .

Quote Originally Posted by vFor View Post
    Sen gene atamıyosun hocam fmde benim 5 golüm ofsayt-faul gerekçesiyle sayılmadı maçıda 1-0 kaybettim
    onlar ara sıra olup oyuna heyecan katıyor ama kaleci işi abartılı olmuş..

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Genelde maçları rakip kaleci sayesinde kaybediyorum ben de. Hele Reina var ya ahhh neler çektiriyor bana.
    Bizim kaleciye puan verirken de çok haksızlık oluyor. Arsenal'i deplamanda 2-0 yeniyorum, rakibin 10 isabetli şutu var 4 ü net gol şansı ama kalecim maçı 6.5 puanla bitirdi.

Bunun tek mantıklı nedeni cenabetlik.

Üzüldüğünüz şeye bakın ben rakibi 3-0 yendim 3 golü de ne güzel attık seviniyorum birde ne göreyim maç sonucu 1-2 mağlup olmuşuz hemde son haftalarda gelde load-save yapma :P

Ehuehheehe süperdi bu

Nesil
    2011
    Yer
    adana

Benim maçlarda ordunun kalecisi fornezzi muhteşem oynuyor 8den fazla oynadığını hatırlıyorum

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by zeck17 View Post
    Benim maçlarda ordunun kalecisi fornezzi muhteşem oynuyor 8den fazla oynadığını hatırlıyorum
    Fornezzi için istisna değil. O hep öyle oynuyor.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Taktik ve oyuncunun becerisi ile alakalıdır o ben Neur'e 5 tane atmıştım Galatasaray ile gollerde Emre Çolak, Elmander ve Selçuk İnan'da
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

hazır konu açılmışken cenk gönen gibi başarılı bir kaleciyle karşılaşmadım bende en tehlikeli Türk kalecilerinden biri Volkandan sonra var mı sizinde başınızı ağrıtan Türk kalecilerimiz

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Böyle mi

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Bende kalecilerde şöyle bir sorun var.

Rakip ne kadar güçlüyse top o kadar kaleye girmiyor. Mesela oyuncu İBB düzeyinde bir takıma takır takır gol atarken aynı pozisyonların daha netini Manchester United düzeyinde takımlara atamıyor. Kaleciden mi bilmiyorum ama kaleci ne kadar iyiyse o kadar üstüne gidiyor şut. Mıknatıs var sanki. Ya da auta gidiyor kalecide zıt kutup varmış gibi. Ama kesinlikle gol olmuyor. Anlamadım gitti valla.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by playeray View Post
    Bende kalecilerde şöyle bir sorun var.

Rakip ne kadar güçlüyse top o kadar kaleye girmiyor. Mesela oyuncu İBB düzeyinde bir takıma takır takır gol atarken aynı pozisyonların daha netini Manchester United düzeyinde takımlara atamıyor. Kaleciden mi bilmiyorum ama kaleci ne kadar iyiyse o kadar üstüne gidiyor şut. Mıknatıs var sanki. Ya da auta gidiyor kalecide zıt kutup varmış gibi. Ama kesinlikle gol olmuyor. Anlamadım gitti valla.
    Bu bende de en çok yaşanılan durumlardan biri. Oyuncular büyük maça çıktıkları için mental özellikleri iyi değilse çuvallıyor olabilirler, bu bir bakış açısı.

Ama bence esas nokta Fm'nin oyun motorunun yetersizliği. Yani rakip kaleci Zübeyir'ken oyuncun karşı karşıyada doksana takıyor ancak Casillas'ken gidiyor kalecinin üzerine nişanlıyor. Yani oyuncumuzun ufak şaşmalarla, topu yine doksana yakın bir yerlere vurması lazım pozisyon tıpatıp aynıysa; farkı rakip kalecinin yaratması lazım. Yani top yine aynı noktaya gitmeli ama Casillas uçmalı, kaçmalı. Adamlar bunu yapamadığı için ''rakip kaleci iyiyse gol kaçar'' diye bir seçenek koymuşlar, kalecinin üzerine vur babam vur.
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Ben oyunun maç motorunda sorun olduğunu düşünüyorum. Yani oyun şut üzerine endeksli .. Şöyle anlatıyım. Gerçekte ki gibi basarak yani 90 dakika topun arkasına geçip savunma yapıp (tıpkı Barça-İnter Şamp ligi finali) maçı tamamlama şansınız yok. Farkettiyseniz her pozisyon ya şut yada bir durantop ile bitiyor .. Bu da oyunun bu açıdan baktığımızda yetersizliği .. O yüzden yenildiğiniz yada beraber kaldığınız her maçda genelde rakip takımın kalecisi yıldızlaşıyor.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Aslında kalecilere zayıf yönünden çalışırsanız gol bulmakta zorluk çekmezsiniz ama bazen Danilovic gibi bir kaleci karşımda yıldızlaşabiliyor. Anlamadım gitti.

Ayrıca dip not: Cenk Gönen'e araya atılan toplar ile gol bulamazsınız. O uzaktan yiyor. O yüzden "sağa uçmalık" atın.

22. Default

Biraz da rakip takımın maç hazırlığının etkisi var bunda. Defensive positioning çalışmış bir rakibi daha ilk 10-15 dakikada anlarsın zaten, olmadık yerlerde olmadık top çalmalar yaparlar, tam şut çekecek olursun topun önüne biri atlar, direklere takılırsın falan

Mesaj Yetkileri