Sayfa 11 / 14 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
301 ile 330 arası toplam 403 sonuç

Konu: FM 2012 Taktik ve Antreman hakkında soru-cevap odası

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

short-narrow-slow tempo kontrollü oynayan ve teknik kapasitesi düşük takımlarda baya iş görüyor.Ayrıca rakibiniz sizden güçlüyse tempoyu düşürmek işinize yarıyor. pas hatası da az oluyor...

direct-wide-quick tempo ise teknik kapasitesi yüksek,iyi pas yapan ve kondisyon olarak üst düzey ve aynı zamanda da hızı,hızlanması,top kapması iyi oyuncularla oynanabilen bir oyun tarzı. Bakınız Real Madrid Eğer bu oyun tarzıyla oynayacaksan ve 2 forvet kullanacaksan kanatların wide play normal olsun bence.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Arkadaslar teknik özellikleri yüksek bir mc oyuncum var onu advanced playmaker attack rolunde oynatıyorum.
    Benim bu oyuncudan istediğim kanatlara pas atsın forvet oyuncusuna ara paslar atsın falan yani ondan golden ziyade gole giden paslar asistler yapmasını istiyorum zaten iyi bir bitirici degil bu arada oyuncum regen.
    Size sorum ben bu oyuncunun mentalitysini wide playini creative freedom gibi özelliklerini nasıl ayarlıyımki dedigim gibi oynasın random advance playmakerde pek oyun için de gözükmüyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

herşeyden önce onu support rollü oynatman lazım diğer ayarları zaten otomatik veriyor oyun.

Quote Originally Posted by nannar View Post
    herşeyden önce onu support rollü oynatman lazım diğer ayarları zaten otomatik veriyor oyun.
    Ama defansif yanı zayıf stenght stamina gibi özellikleride pek iyi sayılmaz daha 19 yaşında, yani klasik alex tipi bi oyuncu olacak gibi support rolünde sıkıntı çekmesin.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Default Antreman

Asistanım bana bu uyarıyı yaptı. Ne yapmam gerek ?

Canım FEDA olsun sana !

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by Heroon View Post
    Ama defansif yanı zayıf stenght stamina gibi özellikleride pek iyi sayılmaz daha 19 yaşında, yani klasik alex tipi bi oyuncu olacak gibi support rolünde sıkıntı çekmesin.
    Support rollü adv. playmaker ceza alanı dışında oynar,top dağıtır, atack rollü ise ceza alanına da gider. sen gitmesin dedin diye öyle yazdım

Quote Originally Posted by darkkobal123 View Post
    Asistanım bana bu uyarıyı yaptı. Ne yapmam gerek ?

eğer oyuncuların genelinde böyle bir problem varsa antreman yogunlugunu azalt. ama birkaç oyuncuda ise bence ya dikkate alma ya da onlara özel daha hafif bir program ayarla ve yük ağır diyenleri oraya at.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

eğer oyuncuların genelinde böyle bir problem varsa antreman yogunlugunu azalt. ama birkaç oyuncuda ise bence ya dikkate alma ya da onlara özel daha hafif bir program ayarla ve yük ağır diyenleri oraya at.
    Sadece bu oyuncum için yaptı bu uyarıyı. Teşekkürler.
    Canım FEDA olsun sana !

[quote=nannar;2211890]Support rollü adv. playmaker ceza alanı dışında oynar,top dağıtır, atack rollü ise ceza alanına da gider. sen gitmesin dedin diye öyle yazdım

Tamam hocam sağolasın.

arkadaşlar ben azılı bir epl ve manu seveni olarak 4-4-2'yi kabul eylemişim. direkt paslarla çıkan, ilerideki kişilerin sürekli yer değiştirdiği bir oyun tarzı. barça gibi 400 saat pas yapacağıma hızlıca golümü atar çorbama bakarım mantığı. tabii barça paslaşarak manu'yu dağıtıyor o da ayrı.

neyse liverpool ile ikinci senemdeyim ve paraya kıyıp. hulk-cavani-tevez üçlüsünü aldım. kuyt'ü sattım, carrol'u kiraladım. bir de yedekten wilfired var.

konu şu. ben geçen sene kuyt ve downing'i mr-ml oynatıyordum. yani 4-4-2'nin klasik kanatları. defansa da yardımcı falan.

ama hulk ve cavani'de mr-ml özelliği yok. amr-aml olarak düşünülmüşler. bunlara yeni pozisyon mu öğreteyim? çünkü 4-2-2-2 oynamak hoşuma gitmiyor. kısa paslaşmayla aram bozuk. hem rakip kanatlardan gelirken 4 kişi ileride kalıyor.

4-2-2-2'de amr ve aml'nin rakip ataklarında geri gelmesinin yolu var mı? ne yapmalı?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

yolu pek yok ama dediğin adamlara MR-ML öğretsen de zaten savunma yapabilen oyuncular değiller.Sistemde değişikliğie gidebilirsin bence. mesela tek forvet , 3 mc- amr-aml şeklinde falan olabilir

hocam eyvallah cevap için. şimdi bu kadro içeride her türlü kazanıyor. kısa pas- direkt pas, hızlı temp yavaş tempo, hulk falan atıyor her türlü ama epl'de deplasmanlar çok zor tabii. 4-3-2-1'e dönüyorum genelde ama evimde 10'da 10 yaparken deplasmanda pek başarılı olamadım. ne önerirsin?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Deplasmanlarda 4lü savunma önünde 1 dmc, önlerinde 2 mc, amr-aml-sc dene istersen. yavaş tempo,dar alan kısa pas...

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

İyi bir taktik buldum fm-base'den.

Biraz test ettikten sonra paylaşmayı düşünüyorum.

Eski tarz taktik ekranında oyuncu rollerini nasıl öğreniyoruz? Birde eski tarz taktik ekranı yeniye, yeni tarzı eskiye nasıl dönüştürebiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

eski tarzda roller direk yazmıyor yani rol diye birşey yok. eskiyi yeniye çevirme imkanımız yok ama yeniyi eskiye çevirirken taktiği kayıt ettiğin menüde olması lazım "convert to classic" yazan yer...

eski tarzda roller direk yazmıyor yani rol diye birşey yok. eskiyi yeniye çevirme imkanımız yok ama yeniyi eskiye çevirirken taktiği kayıt ettiğin menüde olması lazım "convert to classic" yazan yer...
    Peki hocam elimde eski ekran bir taktik var diyelim, mevkilere göre oyuncuların hangi özelliğe ihtiyaç duyduğunu nasıl anlayacam? Daha net bir tabirle mesela çift forvet bir tktik diyelim hangisi poacher hangisi defansif yada ben orta sahadaki elamanı daha defansif yada daha ofansif oynatmak istiyorum oyuncu talimalarından anlayışı defansif yapmak yeterli oluyor mu? Yeni ekranlardaki gibi Oyun kurucu orta saha, İleri uç oyun kurucu, mücadeleci, defansif vs. gibi özellikler eski ekranda defansif ve ofanif anlayış olarak sadece iki sisteme mi dönüşüyor?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

valla birebir çevirmen çok zor ama bir iki ipucu vereyim.

mesela winger ise mentality yüksek, hug touchline ayarı,topla koşu.çizgiden sık sık orta. ama iç forvet ise top sürer,cuts inside, ara pası ve orta bazen.

forvetlerde target man'in en bariz özelliği topla koşmayan ve top tutan ayarlarıdır. poacher ise move into chennels,mentality yüksek, pres az,hafif top kapma. orta alanda savunmaya dönük adamlarda bazen top tutma verilir. mentality düşük, pas şekli direct. hücuma dönük orta alan oyuncularında ise kısa pas,topla koşu ve yaratıcılık açık olur. vs vs... ikisini aynı anda kullanmak yerine birinde kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

2 gündür üzerinde çalıştığım bir taktiği deniyorum.
    Son 3-4 işlemi kaldı.
    Onları da test ettikten sonra paylaşacağım.
    Taktik gerçekten çok sağlam.
    Hem defansif olarak hem ofansif olarak çok verimli bir taktik hazırladım.
    Hayırlısı bakalım.
    2-3 güne açarım konusunu.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

@klavooz hocam senın fm baseden buldugun taktıgı merak ettım acıkcası

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    @klavooz hocam senın fm baseden buldugun taktıgı merak ettım acıkcası
    Fazla iyi bir taktik değil ama 10 üzerinden 6 puan veririm o taktiğe.
    2-3 gündür üzerine uğraştığım bir taktiğim var.
    Eminim paylaştığımda pek çok kişinin beğeneceği bir taktik olacak.
    Onu beklemenizi öneririm
    İstiyorsan fmbase'den indirdiğim taktiği p.m olarak atabilirim.

Oyunculara alan markajı vermek mi daha avantajlı olur yoksa adam markajı vermek mi?

Sıkı markajı hangi mevkilere vermek daha faydalı olur?

Birde markaj dışında hangi özellikler iyi olmalı?

Şimdiden teşekkürler cavaplar için.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

gönderdiğim taktikler neden yayınlanmıyor acaba?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by reisbulut View Post
    Oyunculara alan markajı vermek mi daha avantajlı olur yoksa adam markajı vermek mi?

Sıkı markajı hangi mevkilere vermek daha faydalı olur?

Birde markaj dışında hangi özellikler iyi olmalı?

Şimdiden teşekkürler cavaplar için.
    defansın ortasına ve ön liberoya sıkı markaj yararlı oluyor. Adam ve alan markajı ise senin oyuncunun markaj özelliğiyle ve sisteminle de ilgili. ben her zaman alan markajını tercih ediyorum

marking dışında decisions,anticipation,agility,acceleration,balanc e,positioning gibi özellikler de defansın göbeği için gerekli

Quote Originally Posted by serwan View Post
    gönderdiğim taktikler neden yayınlanmıyor acaba?

onay bekliyordur yöneticilerden.

defansın ortasına ve ön liberoya sıkı markaj yararlı oluyor. Adam ve alan markajı ise senin oyuncunun markaj özelliğiyle ve sisteminle de ilgili. ben her zaman alan markajını tercih ediyorum

marking dışında decisions,anticipation,agility,acceleration,balanc e,positioning gibi özellikler de defansın göbeği için gerekli

Teşekkürler.

Bir başka sorum daha olcaktı Nannar Arkadaş sizin tecrübelerinize göre ilk 11 de oynattığımız oyuncuların hepsinde mutlaka iyi olması gereken ortak özellikler neler dir ? Benim gözüme çarpan kararlar var bunun dışında neler olabilir.

Arkadaslar normalde bir dmc iki mc li ortasahadan iki mc bir amc li sisteme geçmek istiyorum yukarıda aldıgım tavsiyeye göre amc oyuncum advance playmaker support olacak peki ben iki mc mi nasıl yapıyım ki defansif açıdan sıkıntı olmasın?

Bir başka sorum daha olcaktı Nannar Arkadaş sizin tecrübelerinize göre ilk 11 de oynattığımız oyuncuların hepsinde mutlaka iyi olması gereken ortak özellikler neler dir ? Benim gözüme çarpan kararlar var bunun dışında neler olabilir.
    Mental özelliklerin çoğu diyebiliriz genel olarak(mesela özel yetenek bir defans oyuncusu için gerekli değil, mesela konsantrasyon hepsi için gereklidir).

Arkadaslar normalde bir dmc iki mc li ortasahadan iki mc bir amc li sisteme geçmek istiyorum yukarıda aldıgım tavsiyeye göre amc oyuncum advance playmaker support olacak peki ben iki mc mi nasıl yapıyım ki defansif açıdan sıkıntı olmasın?
    çalışma oranı, güç, dayanıklılık, pas, top kapma ve teknik yüksek olursa isteğin bir mc olur, iki oyuncundan birini tam defansif diğeride iki yönlü olarak rol verebilirsin.

Tabi nannar hoca daha iyi bilir (:
    Burak

28. Default

Biri Ball Win Defans Olsun, Diğeri de Deep Lyn Sıupport Olursa Defansif Açıdan Bir Sıkıntı Yaşamazsın Ama Bu Özelliklere Uygun Oyuncular Olması Gerekir

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Cevaplar için teşekkürler arkadaslar en iyisi dediğiniz gibi ball winning ve deep lying ikilisi galiba.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

ben olsam birini ball winning diğerini box to box yapardım

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Mental

Tabi nannar hoca daha iyi bilir (:
    neden ben daha iyi bileyim yahu bilginizden emin oldugunuz sürece paylaşın ki bizler de yeni şeyler öğrenelim.

bence determination,workrate,decisions,concentration,sta mina,teamwork,agility başta gelen özellikler diğer özellikler ise mevkilere göre şekilleniyor. mesela bir defans için tackling,marking,heading,strenght,anticipation falan önemliyken, kanat oyuncusu için dribbling,pace,acceleration,crossing vs vs önemli

Sayfa 11 / 14 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon

Mesaj Yetkileri