Sayfa 12 / 14 İlkİlk ... 21011121314 SonSon
331 ile 360 arası toplam 403 sonuç

Konu: FM 2012 Taktik ve Antreman hakkında soru-cevap odası

Nesil
    2006
    Yer
    Konya/Elazığ

Merhaba;

Menejerlik oyununu çok eskiden beridir oynarım. Kimi zaman kendim taktik yaptım, kimi zaman başka taktikleri uyguladım. Lakin yıllardır araştırıp bulamadığım bir konu var, paylaşmak istiyorum; bir türlü böyle sağa sola deli gibi koşan, rakibi ısıran bir ön libero nasıl yapabilirim? Bir türlü beceremedim.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

öncelikle o dediklerini yapacak oyuncu bulman lazım. aklıma ilk anda gelen özellikler stamina,tackling,marking,bravery ve work rate... taktikte ayarları basit ama zor olan hepsini yapacak oyuncuyu bulmak
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    Konya/Elazığ

De Jong buna uygun sanırım. Taktiksel olarak ne olabilir ki?

Fazla oluyor, lakin;

Benim yaptığım taktiklerde genellikle sağ ve sol açık gol atıyor. Forvet hattı o kadar faal değil. ( R.Madrid ve Barcelona hariç ) onun için oyuncu mu önemli yoksa taktikte mi sorun var?

Not : Barça ve Madrid'de ki taktik farklıydı.

Taktikle ilgili olsa gerek. Oyuncunun özellikleri ve oynattığın rol büyük ihtimalle pasif bırakıyor forvetini. Forvetinin özelliklerine göre çevresindeki oyuncuların oyun tarzını belirlemek etkinliğini arttırabilir. Misal hızlı bir forvetin varsa, ona yakın oyuncuların direkt paslarını arttırarak savunma arkasına kaçırmaya çalışabilirsin. Ya da pivot forvetin varsa kanat oyuncularının ve beklerinin sık sık bu oyuncuya orta açmasını isteyebilirsin yüksek toplardaki artısını kullanmak için.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nannar View Post
    aklıma ilk anda gelen özellikler stamina,tackling,marking,bravery ve work rate...
    Biri Arturo Vidal mi dedi
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Ya bu dmc ler için ben teamwork ede bakıyorum o okadar gerekli değilmi o bölge için

Nesil
    2006
    Yer
    Konya/Elazığ

@Nannar ve @Deus Dominus teşekkür ederim ilginiz için.

Bazı oyuncularım asistanıma göre istenilenden daha yüksek/ daha düşük tempoda oynuyorlar. Takımın genel maç içi temposundan memnunum, bireysel olarak nasıl çözebilirim o oyuncularla?
    match preparation'da haftanın 5 günü teamwork çalışıyoruz, 1 günüde gelecek maç taktik antrenmanı.

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

Beşiktaşı aldım yönetiyorum muhammed demirciyi geliştirmek istiyorum ama fiziksel özellikleri çok düşük onları nasıl egliştirebilirim nasl bir antreman programı yapmam gerek

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=104293

Şu rehbere bakmanı tavsiye ederim, tutoring çok önemli oyuncuların gelişimi için. Muhammed'in gizli özellikleri dataya girilmediğinden her oyunda farklı çıkar ve yeterince yüksekte olmaz. O yüzden professionalism, ambition, determination özellikleri yüksek bir oyuncudan eğitim alıp kişiliğini geliştirmesi gerekli ilk olarak.

ya birileri online oynamayı anlatırsa brz kendimi sınamak ,stiyorum..bu ekrandan bayağı birşeyler öğrendim fakat online fm oynamayı bir türlü yapamadı yardım edrseniz sevinirim

lütfen acil yardımmm*** liverpoola ilk sezon bitti sezon sonuna doğru takımda düşüş başladı.önce şampiyonlukta koptuk 3. oldum lig kupasını aldım fa cupta yarı finalde elendim.liverpolda hızlı oyuncu pek yok wiliannı 15m aldım.4-2-1-2-1 oynuyorum kanatsız başta iyidi şimdi pek tutmuyor.yönetim stat ve antreman sahası yenilemelerini iptal etti transfer parasıda hiç vermedi.milan badej yaya sanogo andle jali. bertolocci.wilian.ruben jennsen aldığım oyuncular.liverpool andy carol 35m almışlar ne oynuyor nede satılıyor steward downnigde öyle.para yok .. bu takıma ne hızlı defans nede hızlı kanat oyuncusu yok ben liverpoolu böyle bilmiyordum.bu konuda taktik antreman ve tranfer satışıyla ilgili görüşlerinizi acilen bekliyorum hocamm.

Kimse Yokmuuuu?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

eğer kanatın yoksa 3 MC 1DMC kullanarak geniş alanda oynat takımı. savunmacılar yavaşsa herkese alan savunması ver. beklere ileri koşu falan verme sakın. 4-1-3-2 kullanabilirsin yani. forvetlerin birisi mutlaka gezen ve geriden top taşıyan tarzda olsun
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

1 geriden top taşıyan oyuncu nasıl olmalı özellikleri ve nasıl oynatmalıyım 2 takım wide oynarken pres ve pas stili nasıl olmalı özel bir cut inside görevi orta sahaya veriyimmi hocam.. brz daha açarmısınız lütfen

bu arada devre arası james roudrigezi ve hileti aldım yani kanat oynaya bilirm artık ama nasıl?

hocam oyunculara yaratıcılık serbestliğini az verdiğimizde bunun avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

az verdiğinde oyuncular sadece senin istediğin şekilde hareket ediyor.Örneğin kanatlara oyna dedin herifler hep ordan ilerlemeye çalışıyor rakip orayı kapatsa bile.
    yaratıcılık verdiğin zaman eğer takımının takım oyunuda güzelse sıkıştıkları yerlerde serbestlik haklarını kullanarak biraz daha taktiğin dışına çıkabiliyorlar.Tabi gidip alt liglerde yaratıcılığı artırırsak maalesef felaket sonuçlara yol açabiliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Arkadaşlar Liverpool kariyerimde küçük takımlara karşı ciddi sorunlar yaşamaya başladım. 4-1-2-2-1 oynuyorum orta saham 1dm 2mc 2kanat(gizli forvet) 1forvet şeklinde. Dar alanda yüksek tempoda kısa paslarla disiplinli ve presli şekilde oynuyorum. Kanatlarda solda Neymar sağda Kuyt forvette Suarez var ama kapanan takımlara karşı gol bulamıyorum. Rakip kalecinin maçın adamı olmasından sıkıldım artık her maç 8-9 alıyorlar Ne yapma mı önerirsiniz?

Bu da yetmezmiş gibi birde iki atak yapıp bir gol atarlar dm'yi çıkarıp forvet koy derim, kanatların bombardımana tutsun rakip ceza sahasını derim. Hem beklerin hem kanatların sık sık orta yapsın merkeze. Elbet biri girer kaleye
    Play wider, exploit flanks.
    .....x...x....
    x............x
    .....x...x....
    ...............
    x...x...x...x
    .......x.......

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Aynen ya hiç deme Chelsea'ye, City'e 3er tane atıyorum gidip Norvich'e, Stoke'a 1-0 yeniliyorum Bu Neymar'ı aldım ama oyun sistemime göre biraz bencil oynuyor özellikle onun vurduğu saçma şutlarla çok karçırıyorum. Tavsiyeni deniycem, teşekkürler.

bence wide quik passing mixeddefensive line normal oyna 4123 oyna forvetlerin move into channel ve thoug balls always yap adamların başı döner.. denemesi bedava

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

arkadaşlar bişey daha sorucam. AML - AMR gizli forvet ve tek forvetli sistemde forvetim doğru düzgün gol atamıyor. Forvet ayarında ne önerirsiniz ben geriye dönük olarak oynatıyorum kanatlara pozisyon hazırlaması için ama Advanced olarakta aynı şekilde gol atamama sorunu yaşıyordum.

@geanygs

bence tek forvetleri dlf oynatmak biraz sakıncalı. geriye dönüp top alması yerine ileride olup gol atması lazım o adamın. tek forvet o sonuçta. kanat oyuncuların bencil değillerse af veya poacher oynat derim. ama poacher daha uygun. kanat oyuncuları sık sık orta yapsın, şut çeksin bu kardeşimiz de tamamlasın.

ayrıca ben de aynı taktikle oynuyorum liverpool'da. cavani poacher oynayamıyor mesela. bir de 8. senem oyunda çevikliği falan azaldı iyice. onu af oynatıyorum. ama munian olunca poacher oynatıyorum. ayrıca nedendir bilinmez iki gizli forvet yerine bir gizli forvet bir kanat oynatınca kanatları daha fazla verim alıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Eyvallah sağolasın, bende Poahcer olarak oynatmaya başlamıştım zaten eskiye göre daha fazla verim aldım. Gizli forvet oynattığım oyuncular aşırı bencil oldukları için bazen sinir krizi geçirsem de iyi gidiyoruz şimdilik.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

hocam su tutoring le preferred moves kazandırabildiğiniz bir oyuncu varmı ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by GeanyGS View Post
    Arkadaşlar Liverpool kariyerimde küçük takımlara karşı ciddi sorunlar yaşamaya başladım. 4-1-2-2-1 oynuyorum orta saham 1dm 2mc 2kanat(gizli forvet) 1forvet şeklinde. Dar alanda yüksek tempoda kısa paslarla disiplinli ve presli şekilde oynuyorum. Kanatlarda solda Neymar sağda Kuyt forvette Suarez var ama kapanan takımlara karşı gol bulamıyorum. Rakip kalecinin maçın adamı olmasından sıkıldım artık her maç 8-9 alıyorlar Ne yapma mı önerirsiniz?
    Disiplini oynadığın için öyle oluyor. Atak taktikle oynuyorsan minumum balanced'la oyna.

counter mantalitede yavaş tempoyla oynamak mantıksızlık mı? şöyle açayım: barca'ya karşı at. madrid ile oynuyorum. dolayısıyla counter veya defansif oynamak zorundayım. ama hızlı tempo ayarlarsam, hemen topu kaybediyorum ve kaleme atak olarak dönüyor dolayısıyla. bir de pas stili konusunda fikirlerinizi alabilirsem sevinirim bu durumla ilgili.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

defansif veya kontra oynama.

defansını ileride kur ve kısa pas ve yavaş tempoda oyna. barça gibi. en azından maça ortak olursun. defansif ve kontrada her türlü alır barça.
    (/s)

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

arkadaşlar bu taktik çözülme olayı aşağı yukarı ne kadar sürüyor.Baya detaylı bi taktik yapmama rağmen yarım sezon sonra çözüldü kaldık

Sayfa 12 / 14 İlkİlk ... 21011121314 SonSon

Mesaj Yetkileri