Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 69 sonuç

Konu: Ferguson gibi 4-4-2 oynamak: 2. Sezon istikamet CL

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Juventus 3 - 0 Parma

Vidal'in aptalca kırmızı kartına rağmen Parma'yı rahat geçtik. Yılların parmasını daha iyi yerde görmek istiyor insan. Maçtan önce büyük golcü Hernan Crespo ile tokalaşarak basına poz verdik. Juventus eskisi Giovinco sanılanın aksine her zaman yaptığı gibi bu sefer başımıza bela olamadı
    __________________________________________________ __________________________________________________ _______________________________________________

Juve'den harika dönüş 1 - 3 !

ligin yeni ekibi Novara deplasmanında sahada gezinen Juventus 1-0 kapattığı ilk yarı sonrası ikinci yarıya Chiellini'nin muhteşem füzesiyle golle başladı! Matri ve sonradan oyuna giren Vucinic'in golleriyle Juve galibiyet serisini sürdürdü!

__________________________________________________ __________________________________________________ _______________________________________________

Juventus 1 - 2 Siena

Luis Enrique'nin son şansı olabilir!

Ligde sekizinci sırada yer alarak sezon başında henüz umduğunu bulamayan Roma'da yaklaşan Juventus maçı Luis Enrique için kritik bir önem taşıyor. Kulübe yakın çevreler Juventus ve AZ Alkmaar maçlarında alınacak kötü sonuçların Luis'i biletinin kesmeye yeteceğini vurguladılar.

E. Capello: "L. Enrique kadrosunun kıymetini bilmeli!"

Roma deplasmanı öncesi Tuttosport'a konuşan Juventus menajeri E. Capello, "Roma'nın iyi bir kadrosu var ve bu kalite şu an ligde bulundukları durumu haketmiyor" diyerek suyu iyice ısınan meslektaşına bir darbe de o vurdu.

Maçtan önce daima atak oynarız diye basına havamı attım ama özellikle 2-0'dan sonra bir önceki maçı göz önüne alarak kontra-atak moduna geçtim Ayrıca Roma deplasmanında bile Attacking-Fluid mentalite ile oynuyoruz, Alex Ferguson bile bizim kadar cesur değil

İtalya derbisinde nefesler tutuldu!

Ligin sürpriz lideri Juventus ile namağlup ikincisi Inter kozlarını Juventus stadyumunda paylaşacaklar! Tecrübesiz teknik direktörü E. Capello ile büyük çıkış yakalayan Juve, sahasında aldığı iki mağlubiyete rağmen 4 puan farkla Inter'in önünde. Fakat Ranieri kendine güveniyor:

Biz asla beraberlik için oynamayız!

Avrupa'da haftanın maçı öncesi Juventus patronu E. Capello, Inter'in 14 maçlık yenilmezlik rekoru hakkında "Evet öyle, fakat hala bizim gerimizdeler, çünkü çok fazla berabere kalıyorlar. Juventus asla beraberliğe oynamaz!" dedi. G. Pazzini'yi öven E. Capello bu oyuncu için özel önlem alacaklarını sözlerine ekledi.

JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJ

Geri dönüş! İlk yarı boyunca dengeli bir oyun olmasına rağmen yine de Inter'in gücünü iliklerime kadar hissettim. Maçları kazanıyoruz ama birçok özellikte rakiplerimizin gerisindeyiz. Devre arasında oyuncularımla sinirli bir şekilde (Aggressive) konuşarak, ikinci yarı kazanma adına daha fazla şey yapmalarını söyledim. İşe yaradı ve beraberlik içinde sahay çıktılar. Sonuç maç sonrası Ranieri somurturken ben basında onun "Mind-Games" ile alay ettim

Gece devreyi bitireceğiz. Tabi o maçlar bu kadar süslü olmayacak. Özel maçlara, özel ayar çekiyoruz Hadi Juventus ve 4-4-2 fanatikleri, destek bekliyoruz!

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Catania 0 - 2 Juventus

__________________________________________________ ________________________________________

Juventus 3 - 0 Palermo

__________________________________________________ ________________________________________

J
    J
    J

__________________________________________________ _________________________________________

J
    J
    J

Udiniese 2 - 3 Juventus

Geri dönüş yapmayı alışkanlık haline getirdik. İlk devrelerini hımbılca geçirdiğimiz maçların devre arasında Aggressive ses tonuyla oyuncuları haşlıyorum, çok iyi geliyor.

__________________________________________________ ______________________________________

J
    J
    J
    J

Damiao Juventus'da!

Tevezle maaş konusunda anlaşamayan Juventus Brezilyalı 22 yaşında forvet Leandro Damiao ile 25M Euro bonservis bedeli karşılığında anlaştı.

JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
    j
    j
    j
    j
    j
    j
    j
    j

Juventus 1 - 0 Cesena (Kupa)

Evet kupa maçı diye yedek ağırlıklı kadroyla çıktık. Damiao'da ayağının tozuyla ilk maçına çıktı. Udiniese maçından sonra Scoutların gazına gelip aldım fakat 25M az para değil içim cız ediyor. Tevez hayvanı senelik 14milyon maaş isteyince başka çarem kalmadı. Kadrom belki süper değil ama harika bir ambians yakaladık, takıma gelecek oyuncu ya genç olacak ya da süper yetenekli. Damiao ilk maçında golü attıran adamdı ama o kadar. Ah Matri kıymetini bilmedik kuzum

__________________________________________________ ________________________________

Juventus 3 - 1 Cesena

J
    J
    J
    J

Tek kelimeyle muhteşem bir ilk yarıyı geride bıraktık. Ne yalan söyliim bu kadarını ben de beklemiyordum Ligin ilk yarısıyla ilgili röportajımızı Tuttosport'a vereceğimizden şimdilik susuyorum

Ama bakalım üstad ne diyor?

J
    J
    J
    J

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Tüm menajerlere iyi bayramlar

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Devre arasında -ki aslında devre arası olmadı- bazı oyuncularımıza önemli kulüplerden teklif geldi.

Man City ilk yarının kahramanlarından Elia için 20M önerdi ben 40 istedim
    Chelsea Krasic için taksitli 25M önerdi ben 45 istedim

Asıl sürpriz sezon başında transfer ettiğimiz ve henüz U20 maçlarında şans bulan R. Guerriero'ya R.Madrid'in ısrarlı transfer teklifleriydi. Geleceğin sol bekini tabi ki Mourinho'ya verecek değilim. Sert bir dille kınadım!

Juventus'un ikinci yarı maçları birazdan.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Juventus 1-0 Chievo

Damiao hakkında hata yaptığımı hemen anlamıştım, şimdilik dil problemi var Matri'yle devam. Ben Target Man ayarında birini aldım ama aslında bize agility-pace-flair sahibi biri lazımdı. 25M içerdeyiz bakalım nasıl çıkarıcaz meblayı

j
    j
    j

Juventus 2-1 Napoli (Kupa)

Dört gün sonra deplasmanda lig maçına çıkacağımız Napoli ile kadroda rotasyona giderek çıktık maça. Ligdeki maçı evimizde 5-0 kazanmıştık bu sefer o kadar kolay olmadı.

j
    j
    j

Napoli 0-0 Juventus

Rakip erkenden 10 kişi kalmasına rağmen gol atmayı başaramadık! Takımın üstünde ikinci yarı rehaveti çökmüş olabilir. Halbuki ilk yarının bitiminde takım toplantısında (Team Meeting) başarımızın harika olduğunu fakat sonuna kadar sürdürmemiz gerektiğini söylemiştik! Napoli bizden puan kopararak kendi sahasında bizden puan alan ilk takım oluyor. Yani bu şu demek: Deplasmanda ilk kez puan kaybettik! Muhteşem

Vidal kadrodışı!

Napoli maçında gördüğü kırmızı kart sonrasında t.direktör E.Capello tarafından cezalandırılan A. Vidal'in cezasına itiraz ettiği ve ikili arasında sert tartışma yaşandığı bilgisi sızdı. Cezalı olmasına rağmen takımla birlikte antreman yapmasında mahsur bulunmayan Vidal'in reserve takımla antremanlara çıkması bu kavganın en büyük kanıtı gibi.

j
    j
    j

Juventus 0-0 Atalanta

İlk yarıyı 13 puan farkla bitiren her liderin başına gelecek düşüşü yaşıyoruz. Aslında pozisyon falan var ama bizi gören Beşli savunma yapmaya başladı. Düşük konsantrasyon da buna eklenince puan farkı eriyor. 4-4-2 sistemine bağlı kalmayıp bazı değişiklikler mi yapmalı? Ama takımı bundan daha hücum oynatmam mümkün değil, yok öyle bi ayar Kupa maçını düşünerek rotasyon yaptık ama bu bir özür değil.

j
    j
    j

Juventus 2-2 AC Milan (Kupa Yarı Final ilk maç)

Avrupa maçı oynamamıza rağmen sıkışır bir fikstür denk geldi. Milan daha iyi gibiydi, sonra meşhur geri dönüşlerimizden birini yaptık. Son 5dk oyuna soktuğum Vidal gerizekalısının hatasıdır 90+5'de yediğimiz gol.

j
    j
    j

Juventus 3-0 Lazio

j
    j
    j

Fiorentina 3-2 Juventus

İlk deplasman mağlubiyetimiz hayırlı uğurlu olsun. Fiorentina bu sene iki maçta da yenebilen tek takım olmayı garantiledi böylelikle. Hata bende, takım düşüyor biz hala aynı oyunu oynatmaya çalışıyoruz.

j
    j
    j
    j
    j
    j

AC Milan - Juventus

Derbi günü geldi çattı (İtalya derbisi). Bu maçta alışılan atak formatımızla değil, Pirlo'yu DMC oyuncu kurucu yaparak iki MC ve tek forvet kurgusuyla çıkmaya karar verdim.

Allegri: "Juventus'u yeneceğiz!"

E. Capello "Hazırlıklıyız, sürprizlerimiz var!"

j
    j
    j

FM'nin yeni taktik ekranına alışamadığım için ilk 15 dakikayı alışıldık formatta oynadık, fakat önemli bir farkla Pirlo ikinci santrofor gözüküyordu! Ben olayı biraz geç fark ettim, o ara Milan dalga dalga üstümüze geliyordu ve ben bu işe yaramadı galiba diye hayıflanıyordum. Acımasız TV-gazete eleştirmenleri napıyor bu adam dedikleri anda her şeyi düzelttim. Ve ondan sonra ne olduysa oldu, üçlenen orta saha toparlandı, Milan baskısı kırıldı goller üstüne geldi! Elia harika bir açık, harika!

j
    j
    j

Juventus 1-0 Lecce

Bu maçta da 4-4-1-1 denedik. Bunlar hep sir Alex'in cebinde olan sistemler. Hatta kendisi hiçbir zaman tam manasıyla 4-4-2 oynamadıklarını söylemiştir. Ben de elimden (ve oyunun elinden!) geldiğince özgür-efektif-kompakt bir oyun formatı oluşturmaya çalıştım. Nispeten başardık aslında

j
    j
    j

Bologna 0-1 Juventus

Deplasmanlarda bir önceki maç denediğimiz anlayış kurtarıyor artık. İkinci yarı papuç pahalı.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Sunum çok güzel. Puan durumu alabilirmiyim

Başarılar. Kariyerin bayağı eğlenceli, takipteyim.

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

çok güzel gidiyorsun takımların isimlerini yazacağını ligin haftasını yaz zaten ss lerde takım isimleri var
    bence böyle daha güzel olabilir

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Sunumun cok hos, takip edenler icin keyif verici. Ozellikle basina yansiyanlar kismi icin gosterdigin emek harika, devamini bekleriz.
    Fergie mantalitesiyle basarisizlik yasamazsin, senden sampiyonluk bekliyorum. Kendi kariyerimden firsat buldukca burayi takip edicem.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Gece vakti ilgi gösterdiğiniz için sağolun beyler. Puan durumunda işler yolunda. Inter'le deplasmanda oynayacağız. Roma-Inter ve biraz da Udiniese-Palermo maçları zor olabilir. Puan kaybı her maçta mümkün tabi. Ama şampiyon olacağız gibi

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Cagliari 0-1 Juventus

J
    J
    J
    J

Juventus 2-1 Genoa

J
    J
    J
    J

AC Milan 1-1 Juventus (Kupa Y.Final İkinci maç)

Kupayı da almak istiyorduk ama ne yazık ki deplasman gol farkıyla Milan'a elendik.

J
    J
    J
    J

Parma 1-0 Juventus

Pek yenilmeyi haketmedik ama dikkatsiz davrandım meğer Parma galibiyet serisi içersindeymiş, formda olmalarına rağmen şansa kazandılar. Yine de ilk yarıdaki Parma'dan daha iyilerdi tabi.

J
    J
    J
    J

Juventus 5-1 Novara

İkinci yarıda takımda tutukluk var. Hem rehavet, hem rakiplerin bize bakış açısı üst üste. Bir de forvet beceriksizliği var. Leandro Damiao trnaferi tam hayal kırıklığı. Hatırlarsanız daha ilk maçta yazmıştım, yanlış karakterli adam aldım diye. Zarar etmeden nasıl elden çıkaracağım bilmiyorum. Novara maçı ilk yarı boyunca her gelene uyguladığımız tarifeyle bitti.

J
    J
    J
    J

Siena 0-1 Juventus

J
    J
    J
    J

Juventus 3-2 Roma

J
    J
    J
    J
    J
    J
    J
    J

Şampiyonluk maçı için Guiseppe Meazza Deplasmanına gidiyoruz!

Büyük gün geldi çattı. Onca puan kaybı olmasa bu maça kalmadan şampiyonluğumuzu ilan edecektik. Fakat Inter deplasmanında 1 puan dahi bizi şampiyon yapacak. İkinci sıradaki düşmanımızın stadında şampiyonluk yaşamak harika olacak!

J
    J
    J
    J
    J
    J
    J
    J

Inter 1-0 Juventus

Bu sezon boyunca bu kadar bedava bir yenilgi almamıştım! Stankoviç'in uzaktan şutuyla gelen gol dışında ortaya pek bir şey koyamayan son dakikalarda vakit geçirmek için topu sağa sola vuran bacakları titreyen bir Inter! Oyuncularım oldukça iştahla mücadele etmelerine rağmen bir türlü bitirici vuruşu gerçekleştiremeyerek şampiyonluk sevincini evimize bıraktılar.

E. Capello: "Ranieri böyle maç kazanarak mutlu oluyorsa, şampiyonun nasıl oynadığını görmek için haftaya bizi izlesin!

J
    J
    J
    J

ŞAMPİYON JUVENTUS!!!

Üstad Ferguson'dan tkatiksel ilham alarak çıktğımız bu yolda, ilk sezonumuzda 3 hafta kala açık ara şampiyonluğumuzu ilan ettik! Maç öncesi agresif bir şekilde oyuncularıma galibiyet beklediğimi söylüyorum. Stadımızda büyük bir iştahla alıyoruz şampiyonluk maçını.

Bu maçtan sonra kalan üç maçımızı yedek-genç oyuncular ve "Rahat oynayın" komutuyla bitiriyoruz.

J
    J
    J
    J
    J
    J
    J
    J

Palermo 1-1 Juventus

Juventus 2-2 Udiniese

Cesena 0-1 Juventus

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

2011-2012 Serie A Puan Drumu

2011-2012 Serie A Oyuncu İstatistikleri

Sezonu eğlenceli şekilde değerlendirmesini daha sonra yapacağım. şimdilik şampiynluğumuzu kutlayıp oyundan biraz kopma vakti!

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Tebrikler

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by hakankor View Post
    Tebrikler
    teşekkürler hakan

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Tebrik ederim, gerçekten kariyerini okurken zevk alıyor insan. Transferlerini dört gözle bekliyoruz ^^
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Usta bende uzun süredir 4-4-2 gibi bir taktik yapmak istiyordum kariyerde öyle bir anlatmışsın ki 4-4-2 hevesim 1'se 5'e çıktı,takipte olacağım

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by lofthei View Post
    Tebrik ederim, gerçekten kariyerini okurken zevk alıyor insan. Transferlerini dört gözle bekliyoruz ^^
    Aklımda bazı isimler var fakat önce Damiao'yu 25'e aldık en kötü 20'ye satmam lazım Nasıl olacak bilmiyorum, önerisi olan varsa beri gelsin.

Quote Originally Posted by Namzet View Post
    Usta bende uzun süredir 4-4-2 gibi bir taktik yapmak istiyordum kariyerde öyle bir anlatmışsın ki 4-4-2 hevesim 1'se 5'e çıktı,takipte olacağım
    Teşekkür ederim, birazdan taktik ve sezon özeti geçicem hevesin biraz daha artabilir

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Şampiyonluğun Öyküsü

Şike skandalından bu yana zirveden uzak kalan zirvelerin takımı, kulübün başına çok fazla tecrübesi ve başarısı bulunmayan E. Capello'yu getirdiğinde taraftarlar dahil birçok kesim, Juve'nin bu sezon da şampiyonluk potası içinde olmayacağını düşünüyordu. Yönetim E. Capello'nun gelişinden önce A. Conte ile anlaşmış, hatta birçok transfer yaparak kadroyu oluşturmuştu. Fakat Conte ile çıkan anlaşmazlıklar sonucu liglerin başlamasına kısa bir süre kala genç teknik adam E. Capello ile anlaşıldı. Yapılan transferler yüzünden kıt olan bütçeyi birkaç genç oyuncu alarak takviye ettiler. Artık Juve sezona hazırdı.

Berlusconi kupasında sezona etkileyici bir Milan galibiyetiyle giriş yapan Juventus, deplasmandaki Chievo maçından sonra kendi sahasında Napoli'yi 5-0 yenerek tüm dikkatleri üzerine çekti. Takım çok hızlı ve iştahlı oynuyordu. Napoli maçı sonrası Serie A yorumcu Antonio Minelli "Bu takım gerçekten çok hızlı oynuyor" diyerek şaşkınlığını gizleyemedi.

Henüz üçüncü haftada kendi sahasında Fiorentina karşısında ilk yenilgisini aldı Juventus. Fakat bu maçtan sonra Milan'ın da dahil olduğu sekiz maçlık galibiyet serisi yakaladılar. 2-0 kazanılan maçta Milan sahadan silinince sinirleri bozulan Milan'lı oyunculardan Gattuso Krasic'in üstüne yürürken, Krasic'i neredeyse bütün takımın korumaya kalkışması, takım içindeki birliğin ve morallerin ne seviyede olduğunun göstergesiydi adeta.

Sallantılı geçen Inter maçının ikinci yarısında harika oynayıp maçı 1-0 'dan 2-1 ' e getirdiklerinde saha kenarında çılgınca sevinen E. Capello maqç sonrası röportajında "Bugün çok iyi oynadık, yarınsa harika oynayacağız ve bu tür heyecanlara gerek kalmadan kazanmaya başlayacağız" derken gör kırpıyordu kameralara...

İlk yarı açık farkla lider geçildikten sonra herkes şunu düşünüyordu: Juventus bu sene şampiyon olur. Fakat ikinci yarı bu düşüncenin takıma getirdiği rehavet, ilk yarı gibi etkili bir futbol oynanmasının önüne geçti. Ayrıca ilk yarıyı üstün performansla geçen futbolcular, tatil yapmadan devam ettikleri ligde yüksek formlarını devam ettirme sorunu çektiler. Bir ara dört maçta tek galibiyet aldıkları kötü seride Atalanta maçında kırmızı kart gören Vidal ile E. Capello tartışmış, bu tartışmanın sonucunda ceza yiyen Vidal, Rezerv kadroyu boylamıştı.

AC Milan maçından önce yapılan toplantıda kaptan Del Piero aldı sözü: "Evet ilk yarı gerçekten harikaydık, fakat kariyerim boyunca ilk yarılarda iyi oynadığım için kupa kaldıramadım. Eğer şampiyon olmak istiyorsak, aynı arzuyu sezon sonuna kadar sürdürmeliyiz!"

Milan maçı E. Capello'nun da sisteminden taviz vererek daha güçlü bir orta sahayla tek forvet başladığı bir maç oldu. Allegri bunu bilmiyordu ve gafil avlandı. Juventus maçı domine ederek 3-1 kazandı ve şampiyonluğa olan inancını tazeledi. Takip eden Parma yenilgisine rağmen üç maçlık bir galibiyet serisi yakalayan Juve, şampiyonluk için bir puanın yeteceği Inter deplasmanına çıkmaya hazırdı.

Fakat ikinci yarı baş gösteren gol sıkıntısı bu maçın sonucunda birincil etken oldu ve Inter Stankovic'in uzaktan attığı şutla gelen golle maçı 1-0 kazanarak belki şampiyonluk umudunu arttırmadı ama rakibini bir hafta bekletti. Maçtan sonra Ranieri'nin defansif futbolunu eleştiren E.Capello "İyi oynayan takım görmek istiyorlarsa, haftaya şampiyonun maçını izlesinler" diyerek gelecek hafta oynanacak Catania maçını işaret etti.

Catania maçı E.Capello'nun bahsettiği gibi büyük bir hırsla oynandı ve 3-0'lık net galibiyetle şampiyonluk geldi. Juventus uzun bir aradan sonra şampiyon olurken tecrübeli kaleci Buffon gözyaşlarını tutamıyordu "Futboldan kopmadan bunu bir kez daha yaşadığım için çok mutluyum!"

Sezonun kahramanlarından Elia'nın Lazio maçından sonra söylediği söz sezonun özetiydi aslında: "Biz hızlı oynamak ve oyunu tamamen domine etmek istiyoruz, sanırım bunda iyiyiz çünkü puan durumu bunu fısıldıyor"

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

[4-4-2 Fergie

Kariyere girerken, genel olarak üçlü orta saha sevgimden ötürü 4-3-3 sevdalısı olduğumu, geçen sezon taktiklerimde Barca'yı kopyaladığımı fakat asıl mevzunun "iyi oynamak" olduğunu (belki bu sonuncusunu söylememişimdir ) söylemiştim. Man United'ı izlerken keyif alıyordum ve FM2012 çıktığında kesinlikle onların sitilinde oynamaya çalışacağım diyorudum. Kariyeri de bu hikaye çerçevesinde açtık. İlk mesajlarda ayrıntısını vermiştim, bu sefer sonuçlarını vereceğim.

Ender, getir ekrana yavrum

Tempoyu şunu bunu verdik eyvallah. Man Utd'yi izlerken A.Young ve Nani'nin çizgiye indikleri kadar, içeri girdiklerini de görüyoruz. Onlar topla veya topsuz içeri girerken bekler de hücuma katkıda bulunuyorlar. Boşalttıkları alana giriyorlar, ya da pas yapabilmeleri için destek oluyorlar. Bu ikiliye orta sahadan bir kişi daha katılıyor ve üçgen kuruluyor. Üçüncü kişi bazen forvetlerden biri (çoğunlukla Rooney) oluyor.

Nani her iki ayağını da iyi kullandığı için maşallah pek sorun yok, A. Young sağ ayakla solda oynuyor dikkat ederseniz. Ben de sol açıkta oynamaya müsait sağ ayaklı Elia'nın pozisyonu Winger olmasına rağmen müdahale ederek, onu çakma Inside forward'a çevirdim. Fazla orta yapma, yaparsan da illa çizgiden olmasın ve en önemlisi taç çizgisi boyunca değil içeri katederek (Cut Inside) oyna dedim.

İkinci adamımız Krasic sol ayağını kullanamadığı için normal Winger olarak kaldı. Ha kullanabilseydi de "cut inside" verecek miydim, hayır!

Neden hayır sorusunun cevabı ikilinin istatistiklerinde gizli. İçeri katederek inside forward misali oynayan Elia 15 gol atıp 4 asist yaparken (8 MoM), Krasic 9 gol atıp 11 asist yaptı.

Yani biri golleriyle diğeri asistleriyle yardım etti. Sağolsun Krasic gol de attı Fakat Elia'nın yerinde daha bitirici bir adam olsa 15 golde kalmayabilirdi.

Bir diğer detay Quagliarella'da yaratmak istediğimiz Rooney efektiydi. Onu Complete Forward Support olarak oynattım. Rooney'de her şeyi yapıyor United'ta, iki haftadır orta saha oynamak da buna dahil! Quag'ın Rooney rolü şu sonucu doğurdu: 13 gol ve artı en önemlisi 12 asist.

Bunun dışında Matri'nin pozisyonu için bir türlü doğru ayarı bulamadım. Ya oyuncunun özellikleri yetmiyor ya da ben yanlış yapıyorum. Matri ayarları bozulmuş Complete Forward Attack olarak oynuyor. Leandro Damiao bu pozisyona uymadı, aslında Matri'den daha yetenekli ama maçlarda hep kötü dereceler aldı, gol desen zaten yok. Anlıyorum ki bana orası için hızlı ve teknik bir adam lazım, Tevez'in peşinde koşuyorduk, haklıymışız demek ki.

şimdilik ilk sezon böyle geldi geçti beyler, mesaj atanlara okuyanlara teşekkür ederim. Transfer sezonu hareketli geçecek, benden söylemesi

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Sunum çok çok çok iyi.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Bomba patlat transferde usta

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Ulan şunu da hiç denemedim ha, kanatları ileri çek birini Inside oynat birini Winger Yuh yani...

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Valla Damiao başarılı olmadıysa hangi forveti önerelim ki biz şimdi, bilemedim
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by lofthei View Post
    Valla Damiao başarılı olmadıysa hangi forveti önerelim ki biz şimdi, bilemedim
    Bu yeni oyunda uyum süreci eskiye nazaran daha etkili olabilir mi? Sonuçta bu herif iletişim sorunları çekiyor. Acaba toparlaması mümkün olur mu? Ben böyle komple özellikli heriflere hastayımdır ondan aldım (hem hava topu-hem hız)

Matri de çok gol atmadı ama Damiao'nun 10maç ilkobnir artı sonradan oyuna girmeler attığı gol 1. O da kontra atak da boş kaleye

Takipteyim abi. Sunumun çok çok çok güzel. İnsan okurken bayağı zevk alıyor. Şampiyonluk da yakışmış Juve gibi takıma. Ayrıca taktiklerini de açık açık anlatman oyuna yeni başlayanlar için bir rehber gibi olmuş. Tebrikler

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Bir defans oyuncusu ve belki bir orta saha oyuncusu arayışlarımız olacak. Tevez olayının sonuçlarını göreceğiz

Sunumun gerçekten çok hoş.
    İlk sezondaki şampiyonluk için tebrik ederim.
    Dikkatimi Fiorentina çekti, onlara şansın tutmamış lig maçlarında...

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Guiseppe Rossi Juventus'da!!!

Tevez'le maaş konusunda anlaşamayan Juventus transfer rekoru kırarak 40milyon euro karşılığında Villareal'in İtalyan forveti Guiseppe Rossi ile anlaştı. Rossi, Nicolas Gaitan'dan sonra sezonun ikinci transferi oldu.

Otamendi olmuyor!

Juventus kulübü Porto ile anlaşmasına rağmen defans oyuncusu Otamendi ile bir türlü anlaşmay sağlayamadı. E. Capello'nun bu sezon için Barzagli'nin yerine düşündüğü Arjantinli stoperin Juventus'un teklifine nazlanması otoriteleri ve Juventus'lu yöneticileri şaşırttı. Juventus'un ikinci hamle olarak Phil Jagielka ile görüşmesi bekleniyor.

Melo'ya teklif yağıyor!

Galatasaray ile kiralık sözleşmesi bitiren Felipe Melo bir kez daha kiralık olma yolunda. E. Capello'nun kadrosunda düşünmediği Melo'yu bonservisiyle almak isteyen kulüp çıkmazken, kiralık olarak kulübe gelen başvurular oldukça fazlaydı. Melo gelen teklifler içersinde Valencia ile anlaşabilir.

Ekdal yuvaya dönebilir

Geçtiğimiz sezonu Cagliari'de tamamlayan 22 yaşındaki İsveçli orta saha Albin Ekdal için hak sahibi Juventus bonservisi için teklif yaptı. Yeni sezonda orta saha oyuncusu transfer etmek yerine eldeki oyuncularla birlikte Coeff, Marrone gibi gençleri kullanmak isteyen E.Capello'nun üçüncü adayı Albin Ekdal. Eğer Juve bu girişiminde ısrarcı olursa Ekdal yeniden yuvaya dönebilir.

Sorensen ve Siyanda Xulu yolcu

Juventus iki genç stoperini kiralama kararı aldı.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by Tshabalala View Post
    Sunumun gerçekten çok hoş.
    İlk sezondaki şampiyonluk için tebrik ederim.
    Dikkatimi Fiorentina çekti, onlara şansın tutmamış lig maçlarında...
    Evet beni her iki maçta yenebilen tek takım oldular. 2010'da Lens ile Fransa ligini domine ederken Lille sürekli beni yenerdi. En sonunda adamları şimdi hatırlayamadığım 3-2-2-3 falan gibi absürt bir taktikle yenmiştim. Fiorentina'dan o havayı aldım ben Bakalım ne olacak.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by Namzet View Post
    Bomba patlat transferde usta
    Bir ara kimseyi alamıyordum. Compare yapıyorum alacağım adamlar üç aşağı beş yukarı benim futbolcular gibi. Elim transfere gitmiyordu Ama ulan bir daha mı gelicez dünyaya dedim, senin de gazınla bastım Rossi'ye 40milyonu. Özellikleri manyak. Sezonu 25 golle tamamlamazsa ayıp olur.

+
    Damiao-Matri-Quag-Vucinic.

Forvet hattı acayip şişti. Matri İtalyan diye kıyamıyorum, Vucinic tam bir joker Quag zaten bankom. Damiao'ya 25 milyon veren de yok Bu çocuğu hiç değilse yarım yıl kiralayabilirim. Rossi transferi mahvetti bütçe mütçe bırakmadı kulüpte

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri