Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 69 arası toplam 69 sonuç

Konu: Ferguson gibi 4-4-2 oynamak: 2. Sezon istikamet CL

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Seria A'da bir İngiliz!

Otamendi ile kontrat konusunda anlaşma sağlayamayan Juventus, 14 milyon euro'luk bonservis bedeli karşılığında Everton'ın İngiliz savunma oyuncusu Phil Jagielka'yı transfer etti. Anlaşma sonrası basın karşısına çıkan Jagielka "Bir defans oyuncusu için en olgun yaşımda, kariyerim açısından önemli bir adım atarak İtalya'ya geldim. Menajer E.Capello'nun bana olan ilgisi için teşekkür ederim, ben de karşılık olarak üst seviyede oynamaya hazır olduğumu tüm futbol kamuoyuna göstermek istiyorum" diye konuştu.

J
    J
    J

Juve Hollanda seferine başladı

Rezerv takımla yapılan maçtan sonra kamp çalışmalarını sürdürmek ve hazırlık maçları oynamak üzere Hollanda'ya giden Juventus, Willem II, ADO Den Haag ve Ajax ile hazırlık maçları oynayacak.

J
    J
    J

Damiao'ya Dortmund kancası

Henüz resmi bir başvuru olmasa dahi, ortada dolanan dedikodular dahi Dortmund taraftarını heyecanlandırmaya yetti. Geçtiğimiz sezon devre arasında büyük umutlarla transfer edilen Damiao Juve'de bekleneni verememişti. Yeteneklerinden kimsenin şüphe etmediği Damiao, E.Capello'nun gelen bir soru üzerine "Evet yeterli teklif yapılırsa satabiliriz" demesinden sonra Dortmund'a transfer olabilir.

J
    J
    J

Gaitan'dan hoşgeldin hediyesi 3-0

Willem II ile çıkılan hazılık maçında yeni transfer Gaitan golle tanışırken, iki golün asistini yapan flaş transfer Rossi maçın adamı seçildi.

J
    J
    J

Daha iyisini yapana kadar en iyisi bu 5-0

ADO Den Haag karşısında neredeyse tüm oyuncularına şans veren Juve maçı izleyenlere keyif verdi. İlk 45 dakika sahada kalan Rossi yine iki gole asist yaparken 68. dakikada oyuna giren Gaitan muhteşem bir füzeyle ağları deldi! Bu kısa süre içerisine 2 de asist sığdıran Gaitan izleyenlerden tam not aldı. İkinci yarı oyuna giren Matri attığı gol ve güzel futboluyla L. Damiao'yu kulübeye hapsedecek gibi.

J
    J
    J

Sıradaki! 6-2

Juve'nin Hollanda turunda son rakibi Ajax oldu. İki takımın da açık futbolu tercih ettiği mücadele birçok pozisyona sahne oldu. Orta ikilide yer alan Pirlo'yu eskiye nazaran daha fazla hücuma çıkma serbestliği tanıyan E.Capello bunu semeresini Pirlo'nun ilk golü atmasıyla aldı. İlk yarı sakatlanan Rossi'yi riske etmeyen E.Capello oyuna giren Matri'nin performansından oldukça memnun olduğunu basın toplantısında dile getirdi. Goller Pirlo-Rossi-Quagliarella-Matri-Chiellini-Vucinic.

J
    J
    J

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Rossi transferi harika,maliyetli bir oyuncu ama verdiğin paraya değecek

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Transferler güzel.

Başından sonuna kadar okudum, tebrik ederim. Ben geçen sene JM'nin oyun düzenini yansıtmaya çalışmıştım. Sonuna kadar git bu amacında gerçekten çok zevkli oluyor Sunumunda çok güzel bu arada.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Açıkcası ilginç, hoş, keyif veren ve bir o kadar da oyun hakkında düşündürten bir kariyer olmuş gerçekten. Kariyerini okurken sunumun sayesinde hem keyif aldım hem de oyunun genel yapısı, taktik kurgusu, oyuncu seçimi hakkında düşünme imkanı buldum. Tebrik ederim, elimden geldiğince takip etmeye çalışacağım

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Başından sonuna kadar okudum, tebrik ederim. Ben geçen sene JM'nin oyun düzenini yansıtmaya çalışmıştım. Sonuna kadar git bu amacında gerçekten çok zevkli oluyor Sunumunda çok güzel bu arada.
    Quote Originally Posted by eglocc View Post
    Açıkcası ilginç, hoş, keyif veren ve bir o kadar da oyun hakkında düşündürten bir kariyer olmuş gerçekten. Kariyerini okurken sunumun sayesinde hem keyif aldım hem de oyunun genel yapısı, taktik kurgusu, oyuncu seçimi hakkında düşünme imkanı buldum. Tebrik ederim, elimden geldiğince takip etmeye çalışacağım
    Beğenmenize sevindim beyler, güzel dilekler için teşekkürler. Juve gibi güçlü kulüplerle oynamak pek adetim değildir, fakat sevgi bağı ve her yeni versiyonda yarım sezon bile olsa açılışta böyle takımlar alırım.

Aslında mümkün olsa hangi oyun şablonu için hangi özelliklerde oyuncu baktığımı vesair de paylaşmak isterdim.

Fakat en kestirmeden şunu söyleyebilirim. Eğer taktiğiniz için dünyada hemen gözünüzün önüne gelen bir futbolcu varsa mutlaka onun profilinde baskın özellikleri inceleyin. Bir orta saha için gözünüz illa ki Passing ve Creativity'de olmasın, böyle oyuncular Arabistan'da da var. Mutlaka ya fiziksel ya da mental özelliklerine başka ekstralar vardır. Pirlo'yu Pirlo yapan tamamlayıcı unsurlar neler ona bakın.

Bir örnek vereyim. Kaç versiyon önceydi bilmiyorum. Mourinho zamanı Maicon'a hepimiz hayrandık değil mi? Bana Maicon gibi bir bek lazımdı. (Küçük bir takım için) Acc-PAce-Crossing_dribbling falan tamam bunlar klasik. Peki başka? Hayvan gibi Work Rate vardı Maicon'da. Çok belirleyici baskın bir özellikti. Maicon'u böyle ileri geri çalıştıran, başarılı bindirmelerinin arkasında kilit özellik Work Rate olmalıydı.

Düşünsenize İbrahim Üzülmez'i senelerce gözden düşmeden Beşiktaş'ta tutan üstün teknik özellikleri miydi yoksa çalışkanlığı mı? Work Rate'i sayesinde o kadar çok bindirme yapıyor ve rakip kovalıyordu ki, mental eksikliklerini görmezden geliyordunuz.

A.Santos W.Rate bulamazsınız fakat G.Gönül tam aksidir. (kaç bilmiyorum ama en az 17 olmalı oyunda)

Puyol'a bakarak Otamendi'yi
    Iniesta'ya bakarak Conca'yı bulmuştum geçen sezon.

Rooney'nin profiline bakın, teknik özellikler bakımından ona benzer adam bulabilirsiniz ama fiziksel ve mental açıdan hemen hemen benzersiz olduğunu görürsünüz.

Böylece ben transferden de oynadıgım oyundan da daha çok keyif alıyorum. Zaten hayatım da bir FM var onu da bırakamadık gitti

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Kariyerin akışı gerçekten çok hoş , başarılar
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

tüm iyi dilekler için teşekkürler beyler. Fakat daha önce de belirttiğim gibi büyük takımlarla oynamak pek adetim değildir, rahat bir şampiyonluk alınca biraz hevesim kaçtı. 40milyonu bastırıp forvet alıyoruz baksanıza

Yöneticilerden bu kariyeri kapamasını rica edeceğim, daha ufak ülkelerde daha büyük hayaller kurmaya çalışacağız. bu aralar hazır vaktim varken oyunu oynayayım sonra fırsatımız olmayacak

İnşaallah yeni kariyer de bunun kadar eğlenceli olur.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

youtube videosu ekleyemedim gitti

/çözdüm

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri